Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tip na dobrý nákup: www.aesobchod.cz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 06 2011, 17:10    Předmět: Citovat

K webu ti poradí skoro každý tiskař - použít v zásadě jen 2 druhy písma, 2-3 velikosti písma a 2-3 barvy písma. Barvy u obrázku atd. používat spolu s doplňkovými barvami. Některá barva na některém monitoru je fakt na zvracení, proto se používají tzn "bezpečné" barvy, které se na každém monitoru zobrazují stejně. Výsledek by měl být jak u fotografie - nejčitelnější je obraz vidět v černobílém provedení, tzn. nepoužívat světlou barvu písma na světlém pozadí nebo nepoužívat křiklavé odstíny tam, kde to není nutné, aby si lidi potom všimli extra upozornění v křiklavé barvě. Atd. atd. prostě vše, co na webu neodladíš pro všechny a to i nespokojené zákazníky, to všechno jde pak proti tobě. Proto jsem ti dal odkaz na diskusní fórum, kde je to rozdělené podle zaměření a stačí dlouhé hodiny a dny jen číst a dívat se na výsledky těch ostatních. Jen tam nedávej hned dotaz na kritiku svých stránek, to bys pak dlouho nedělal nic než opravoval a upravoval. Wink

Možná by to chtělo upravovat hned na úvodní stránce, je to přece jen ten první dojem kvality obchodníka - uprostřed nesmyslně zarovnané na oba okraje a velké mezery, pár chybiček atd.

Teď jsem se mrkl na ty tvoje stránky a hned je to trošku lepší bez těch okras u patičkového písma. A pokud možno používej jen jednu šířku písma - co chceš zvýraznit, na to stačí dát kurzívu nebo bold.



vzor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vzor.jpg
 Velikost:  54.52 kB
 Staženo:  84 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 06 2011, 21:58    Předmět: Citovat

Díky za náměty, pánové, díky za Váš čas, strávený při uvažování a psaní příspěvků!

Tak nejdřív k tomu logu. Chtěl jsem mít nekonvenční logo, vyjadřující nekonvenční přístup. Nekonvenční už je i to zaměření AES na dva obory. Vyjádřit jsem to chtěl i křiklavým barevným provedením loga. Na druhé straně, vnukli jste mi tady myšlenku, že by logo bylo černobílé. Původně jsem totiž vůbec neuvažoval nad symbiózou loga s designem stránek eshopu. Chtěl jsem totiž později upravit spíš design stránek podle (a nebo spíš částečně podle!!!) loga. Co myslíte, bylo by černobílé logo lepší?

K té ochranné známce. Tohle mě popravdě až tak nenapadlo, ne ve všem se vyznám a už vůbec ne ve všech zákonech. Ale. Pokud by se jednalo jen o zkratku AES, pak by asi byl problém, nevěřím, že by už někde někým nebyla registrovaná. Celý název eshopu ale je AES astro elektro stavebnice, tak jak je na logu a jak je psáno v údajích o firmě. V obchodním rejstříku jsem přitom registrovaný svým jménem. V tomhle smyslu si myslím, že by nemusel být problém. Zítra se o tom ještě můžu i připoradit s kámoškou, ta se v těchto věcech docela vyzná.

Díky i za další připomínky. Pojem bezpečné barvy zde čtu snad poprvé v životě- pokusím se podle toho zařídit, ale až později. Jak už jsem dal vědět, logo můžu převést do černobíla a je to. I když, později bych zase rád použil to původní- až přijde čas na úplné překopání vzhledu webu. Což jen tak hned nebude, všechno zatím beru jako provizorní a pokud budu pokračovat v dalších úpravách, tak zase jen provizorně a narychlo. Zatím jsem tím pádem jen upravil text úvodní stránky- to byl asi nejhorší prohřešek. Teď jsou chvíle, kdy se musím nutně koncentrovat na jednu základní věc- jak rozumně a bezbolestně co nejrychleji rozšiřovat sortiment.

Musím do rána balit nákupy (mám víc malých nákupů, dva na eshopu a tři na Aukru, přičem Aukro je oproti shopu zdržovačka+ chaos) a hned ráno jedu za Kámoškou kvůli hvězdárně. Může se stát, že zůstanu v Moravské Třebové do středy, tak pokud bych se neozýval, je to tím, že jsem offline.

Zatím.

Jura
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 07 2011, 7:28    Předmět: Citovat

Logo dělej tak, aby bylo tvoje a mohl sis ho začas chránit nebo aby jinému nestálo za ukradení, tzn. specifikace na tvůj obor.
A hlavně ho dělej tak, abys ho mohl vytisknou na faktuře, na reklamě atd. Klidně jen černobílé a barvy přidávej až ti to vyhovuje při čtení za "šera". Barvy je také dobré vybírat a zkoušet také podle tisku. Např. vše ve žluté by tě v tiskárně připravilo rychle o žlutou, zelenou, oranžovou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st listopad 09 2011, 11:33    Předmět: Citovat

Zdravím vás, poslušně hlásím, že jsem opět zde, zpět z Moravské a z cest. Díky za rady. Když bude večer, ještě se ozvu. Teď budu muset dohnat skluz na objednávkách. Spousta z nich je zaplacených, tak ať borci zbytečně nečekají. Zatím. Jura
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2011, 9:37    Předmět: Citovat

Dobrý ráno,

nějak jsem přes noc usnul. K tomu logu a celkově... Ohledně bezpečných barev mě napadlo, jestli už dneska nejde o zastaralou záležitost a našel jsem tohle:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=1&topic=101196

Logo jsem udělal tak, aby bylo moje. Jediná věc, co mě napadá, je snad použití nějakých fontů. Ale, domnívám se správně, že fonty jsou free- i pro komerční použití? Jinak by bylo potřeba tuhle část loga změnit.

O barvy na tiskárně se nebojím. Používám inkoustovou tiskárnu, kde si můžu inkousty doplňovat a nakupovat libovolně, nemusím nakupovat celý tříbarevný refill kit.

Pochopil jsem správně, že rada zní: Logo někde mezi černobílým a barevným?

Jura
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2011, 20:32    Předmět: Citovat

Zatím se snažím, a beru jako stěžejní, spíš než změny vzhledu stránek a dalších detailů, rozšiřovat sortiment. V závislosti na obratu a zisku z objednávek zákazníků, se podařilo sehnat další levné součástky do výprodeje (zde to konkrétně inzerovat nebudu, jak už jsem psal, trpím extrémní alergií na reklamu na fórech, už tak jsem si dost povolil uzdu- kdyžtak leccos inzeruji na jednom slovenském hifistickém fóru). Zdroje byly různé, ale převážně (cca 2/3) jsem nabral sortiment na www.soucastka.cz u ing. Galuzsky. Komu se tedy vyplatí více kusů najednou, ať bere součástky tam, komu se vyplácí kusové množství, má k dispozici můj výprodej. Na druhé straně, co jsem se zde neozval, některé položky ze sortimentu už jsou vyprodané. Celkově ale přece jen jde o rozšíření, což je dobře.

Někdy zhruba v únoru se budu snažit uvést na trh první stavebku, PWM regulátor pro odporové zátěže se spínacím kmitočtem kolem 15Hz, ochranou proti přepěťovým špičkám, přepólování, zkratu... Budou tam OZ a komparátory se širokým rozsahem provozních teplot. Půjde o regulátor, co se bude hodit i k regulaci vyhřívání astronomické techniky, kde se běžně vyskytuje rozsah provozních teplot od -25°C do 50°C, i horší. Střída od 0% do 100% beze změny kmitočtu, plynulá regulace. Bez displejů, jen analogová záležitost (analogová elektronika je můj koníček).

Mám v plánu se taky pustit do stavebky zesilovače 100VA. Samozřejmě s MJL3281/MJL1302 a KSC2690/KSA1220. V rozkmitu asi budou 2SA1145/2SC2705, a nebo taky možná 2N5401/2N5551 (uvidíme). Už vím, s kým budu případně konzultovat obvodové řešení (víc hlav, víc rozumu- pokud se dohodnou).

Tak snad z toho budou solidní kšeftíky.

Jura
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2011, 21:48    Předmět: Citovat

jura80 mimo jiné napsal(a):
V závislosti na obratu a zisku z objednávek zákazníků, se podařilo sehnat další levné součástky do výprodeje... ...zdroje byly různé, ale převážně (cca 2/3) jsem nabral sortiment na www.soucastka.cz u ing. Galuzsky. Komu se tedy vyplatí více kusů najednou, ať bere součástky tam, komu se vyplácí kusové množství, má k dispozici můj výprodej... ...tak snad z toho budou solidní kšeftíky.

Předpokládal bych, že toto vlákno vzniklo na základě pozitivní reakce zákazníka a odkazu na tvůj e-shop. Neznamená to ale, že nám tady budeš postupně servírovat co jsi nám kde nakoupil, připadně doporučovat co a kde má kdejaký šmelinář levného. Máme tady nějaká pravidla a v těch se píše třeba i to, že:

11b ) Fórum není místem pro komerční nabídky (t.j. nabídky za účelem zajištění trvalých příjmů či v rámci podnikání) součástek, produktů a služeb.

Je tady víc takových co se živí převážně obchodem, ale nikdo se tu takovým způsobem neprezentuje. A pokud někdo něco shání, tak se toleruje pouze odkaz na web obchodníka, eto vsjo..

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2011, 23:05    Předmět: Citovat

Necítím potřebu zde servírovat, co jsem kde levně nakoupil. Nebo si zde dělat reklamu. V tomhle tématu bylo tolik negativních reakcí, že si tady určitě reklamu neudělám, spíš naopak. Ale pokud zde někdo napsal, že "ten eshop je úplně mrtvý", možná stálo za to ukázat, že to není až tak pravda. Neboli, šlo o to, pustit se do psaní na fórum, což fakt není moje parketa. Je fakt, že jsem možná mohl poslední příspěvek formulovat jinak.

Znovu a potřetí. Trpím alergií na reklamu na fórech.

Ing. Galuszka je šmelinář?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30 2011, 0:11    Předmět: Citovat

Tak jsme si dali to pivo. Díky veřejně za prima večer. Jura
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund