Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problem s HDD

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17863
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2011, 22:36    Předmět: Problem s HDD Citovat

Ahoj!
Stala se mi podivnost. Vcera jsem vecer jsem vypnul PC standard postupem. Dnes jsem ho zapnul a skoncilo to hned hlaskou "NTLDR nenalezen". Tak jsem z CD instalacky XP Profi spustil konzolu pro zotaveni a NTLDR jsem nasel v adesari I386 a zkopiroval ho do rootu systemovyho disku. Divny me bylo, ze pri kopii byl dotaz prepsat. Tak kdyz tam byl, proc to psalo ze nenalezen? Shocked V PC jsou dva disky jeden 500GB SATA se systemem a druhy 330GB PATA bez systemu. Oba jsou Master. Tak jsem vyndal z PC tu PATU, ze ji v dam do jinyho PC, protoze jsem nutne potreboval data, co na ni byla. No a jen na zkousku jsem zapnul PC a ejhle, naskocilo uplne normalne. Po vraceni PATA zase "NTLDR nenalezen". Dela to na me dojem, ze PC se pokousi z nejakyho neznamyho duvodu bootovat z PATA misto z SATA, kde je system. Tak PATA sla do jinyho PC a tam se jako SLAVE chova naprosto bez problemu, zadna chyba na ni neni, zadnej vadnej sektor, nic jsem nenasel. Jeste jsem se podival do nastaveni Boot v Biosu. Je spravne, prvni je SATA, druhy PATA. Bohuzel zrusit v poradi boot sekvence PATA nejde, jen prehodit poradi. Co tomu je, jak to mohlo vzniknout a co s tim? Stahnout data nekam jinam, prohnat disk Fdiskem, naformatovat a vratit data zpet? Pomuze to? Na tom disku je pres 200GB a kopirovat to cely na zkousku sem a tam je na pul dne... Question Question
Diky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 6:41    Předmět: Citovat

Podle mě to dělá základovka.
Já mám starší ASUS a čas od času mě to provede taky. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gombik



Založen: Dec 09, 2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 9:10    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17863
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 11:39    Předmět: Citovat

Diky za odkaz.
To ale nebude asi muj problem. Jak jsem psal, pokud odpojim disk na kterym neni system, nabehnou XP uplne v poradku. To znamena, ze se PC nejspis pokousi nabootovat z disku, kde neni system. Pred chvili jsem ten PATA disk zkopiroval v jinym PC na jiny disk a pohral si s nim v PQM8 a nasledne format. Za chvili ho zkusim vratit do PC kde byl problem a uvidime. Pak zase nakopcim data zpet. Dam vedet jak to dopadlo.

Edit: Tak to dopadlo dobre. Po tom popsanym postupu je disk zpet a vsechno chodi jak ma...
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: st říjen 16 2013, 22:44    Předmět: Citovat

Teď řešim podobnej problém,ale z CD nejde nabootovat taky (ani XP,ani Linux,ani Hiren's).Pokud dám na flashku staženej NTLDR (jakejkoliv),PC se dokola restartuje nebo hodí hlášku "vyjměte disk a restartujte libovolnou klávesou."
Když flashku vyndám,NTLDR error a nenajede ani HBCD,jde jenom BIOS,kde HDD i mechanika jsou vidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: čt říjen 17 2013, 7:31    Předmět: Citovat

Zkus se podívat pořádně do biosu.
Já tam mám možnost volby boot a pak tam je ještě jendna volba na víc , která určuje jestli to bude IDE nebo SATA a to jak pro mechaniky CD, DVD . tak pro disky. Dalo by se říct priorita disku a priorita mechaniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: čt říjen 17 2013, 11:50    Předmět: Citovat

Je tam jenom boot sekvence,kde se volí pořadí bootování a ani po změnách to nejde(I-USB s boot hiren's,II- CD/DVD s win XP SP2 origo nebo SLAX nebo Hiren's,III-HDD SATA 500GB s vadnym ntldr a hal po nedokončený instalaci XP).Přeházení pořadí nepomáhá,mechanika jenom zavrčí a zhasne (na EJECT nereaguje až do restartu).FLASH jenom problikne,stejně tak HDD LED a hodí to buď ntldr error nebo se to restartuje dokola,pokud nějakej ntldr stáhnu a vybalim ho na FLASH.S některejma NTLDR to vyhodí "vyjměte disk a restartujte libovolnou klávesou." Vyndání CMOS baterky neřeší taky nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4043

PříspěvekZaslal: čt říjen 17 2013, 12:13    Předmět: Citovat

Když máš XP instalačku, tak to přejeď novou instalací, ono to najde stávající systém a zeptá se, jestli ho má opravit (až po spuštění nové instalace!) - dáš "ano" - vypadá to jako nová instalace, ale NIC se ti neztratí. Do hodiny hotovo.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: čt říjen 17 2013, 16:43    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
Když máš XP instalačku, tak to přejeď novou instalací, ono to najde stávající systém a zeptá se, jestli ho má opravit (až po spuštění nové instalace!) - dáš "ano" - vypadá to jako nová instalace, ale NIC se ti neztratí. Do hodiny hotovo.


A když dáš instalačku WIN7 máš hotovo rychleji cca 10min. XP zůstávají. Jen to opraví zaváděcí soubory. Ne vždy , ale několikrát jsem to tak dělal.
Počkáš až se spustí instalace WIN7 a nabídne ti opravu stávajícího systému. Dáš opravit. Ono to začne opravovat a napíše , že operace nebyla úspěšná , přesto v mnha případech XP opět naběhnou.

Ale ty tvrdíš pokud jsem dobře pochopil , že ti nenabotuje ani nic z DVD mechaniky. Mělo by se tam na chvíli zobrazit , "spusťte systém libovolnou klávesou". Ty musíš klávesu zmáčknout.
Podle toho co píšeš CD zavrčí a nejde , tak tam bude pravděpodobně poškozen i hardware. Na dálku se těžko radí , když nevidím co to dělá.
Zkus vytáhnout kabely z mechaniky nebo jen z disku , ale je třeba součastně dát pryč napájecí i datový. Nebo respektive napájecí můžeš ponechat. Zkontroluj vždy jestli BIOS vidí ta zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spejbl



Založen: Aug 05, 2007
Příspěvky: 167
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: čt říjen 17 2013, 18:20    Předmět: Citovat

Mě to dělali RAMky, po čase se zhoršil jejich kontakt s deskou. Pomohlo vyčištění a pořádné usazení.
_________________
Já se vrátím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá říjen 18 2013, 1:11    Předmět: Citovat

BIOS vidí všecko (HDD,DVD i FLASH),ale není schopnej z ničeho ten NTLDR natáhnout (když je na FLASH,nehází to NTLDR error,ale resetuje se dokola).Ten oddíl s nedokončenou instalací má písmeno C: a před tou nedokončenou instalací to ty CD bralo.Na paměti jsem koukal,modul A-data memoryexpert 1GB osazenej BGAčipama,podle MEMTESTu byl taky předtim OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spejbl



Založen: Aug 05, 2007
Příspěvky: 167
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: pá říjen 18 2013, 17:48    Předmět: Citovat

Aha, takže problém je , že bios ignoruje nastavení pořadí bootování? Zkrátka nejde bootovat z CD-Romky?

Napadá mě zakázat bootování ze všecho kromě CDrom nebo instalovat Flashky.

_________________
Já se vrátím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá říjen 18 2013, 18:14    Předmět: Citovat

Na tom HDD je nějakej pohrobek nedokončený instalace win XP(spadla na 96-98% hotovýho),kterej nabořil NTLDR a nějak zablokuje všecko po prvnim seeku HDD.
Zkusim teda vypnout bootování z HDD a pak dám vědět.THX.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: so říjen 19 2013, 11:13    Předmět: Citovat

Když zkusim hodit na flash jinej NTLDR,tak to neukazuje tu chybu a objeví se výběr OS,ale kterákoli volba vede k restartu nebo hlášce,že chybí HAL.dll a píše to FRANCOUZSKY.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puda



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 395
Bydliště: krkonoše

PříspěvekZaslal: so říjen 19 2013, 11:30    Předmět: Citovat

Já bych bych odpojil všechno kromě CDROM, potom v bych nastavení biosu udělal "load setup defaults" potom bych spustil memtest z cd. Jestli toto nedopadne, tak bych podle výsledku memtestu vyloučil vadnou RAM.
Po úspěšném memtestu bych připojil pevný disk, najel z cd winxp a spustil konzoli pro zotavení, přihlásil bych se k naposledy funkční instalaci, zadal "chkdsk (písmeno disku s windows)", a pokusil bych se najet z disku.
V případě neúspěchu bych jako poslední možnost spustil opět konzoli pro zotavení, a zadal "mbrfix". Jestli to pojede, zjistím stav pevného disku (smart) a je li ok -je opraveno, není li ok, tak zálohu dat a pevný disk použít jako podložku pod viklající se nábytek, popřípadě jako menší klín pod kolo zaparkovaného automobilového vozu Very Happy

_________________
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund