Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD TV ECG 32FHD52 DVB-T, chassis XZZ190-R5, nejde DVB-T

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6598
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 21:24    Předmět: LCD TV ECG 32FHD52 DVB-T, chassis XZZ190-R5, nejde DVB-T Citovat

Ahoj Všem, prosím o radu odborníky přes LCD TV a DVB-T. TV se chová divně, lze zapnout, na displeji se nic neobjeví, po několika opakovaných stiskách MENU nebo AV na DO se objeví menu nebo volba vstupů. Pokud přepnu na analog TV, scarty, VGA a přivedu signál, TV jede, u analog TV lze naladit modulátor settopboxu. Pokud přepnu na DVB-T, TV nemá nic naladěno a když se pokusím spustit ladění, TV opustí menu, na dipleji jen svítí DIGITAL a nic se neděje. Ve všech módech je menu líné, někdy nereaguje na povedy DO ani lokálně na tlačítka na TV, po několika stiskách se ale povel provede. Pokud z menu vyvolám položku RESET, TV vytuhne a musí se vypnout/zapnout. Připadá mi to, jako když procesor čeká na nějakou periferii. Poměřil jsem osciloskopem všechny zdroje (na desce je fůra stabilizátorů), vše je bez významného zvlnění, správné hodnoty napětí nevím, je přítomno 3,3V, 5V, 12V a pak nějakých 1,58 a 1,8V a napětí pro panel, takže to asi bude v pořádku. Jako DVB-T demodulátor je použit IO Sony CXD1968BR. Jeho napájecí napětí jsou podle datasheetu OK, krystal kmitá. DVB-T je ale jediné, co nejde. Vidíte to na HW problém, nebo nakopnutý firmware? Kdyby měl někdo nějaký nápad nebo dokumentaci, byl bych rád. TV má stejné chasis, jako BEKO či TEVION T32WLU53HID, chassis je Grundig/Beko.
Michal


Naposledy upravil Zaky dne st říjen 12 2011, 14:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6598
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2011, 9:22    Předmět: Citovat

Ahoj, vzhledem k logice značení chassis od Beko se zdá, že číslo na chassis se neshoduje s jeho správným typovým označením. Přikládám proto obrázek, prosím o pomoc s určením správného označení, což by pomohlo při hledání servisního manuálu. Díky.

Michal



XZZ190R-5-650x650.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  XZZ190R-5-650x650.JPG
 Velikost:  187.84 kB
 Staženo:  359 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6598
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 15:05    Předmět: Citovat

Ahoj,
další poznatky: CXD1968 je řízen po I2C, TV se jej ale vůbec nesnaží ovládat (nevyskytuje se komunikace s jeho adresou). Na této I2C je ještě 4 portový GPIO expandér, ten je ovládán a funguje, co je s ním řízeno jsem nezkoumal. Dále je tam EEPROM 24C64, která je taktéž obsluhována, ale řekl bych, že je něco špatně. TV totiž tuto paměť periodicky cca každých 10 sekund čte, pořád kolem dokola. Při tom i periodicky resetuje CXD1968. Při čtení vždy chvíli nefunguje dálkový ovladač, takže se takhle dokola asi číst nemá. Otázkou je, zda je problém v obsahu paměti, nebo jinde. Má cenu zkusit osadit jinou prázdnou paměť? Případně kde sehnat dump? Je mi jasné, že asi nikdo neví, ale tak si tady píšu, kdyby přece náhodou Smile
Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6598
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 22 2014, 15:21    Předmět: Citovat

Po letech se mi podařilo levně sehnat funkční mainboard, tak jsem TV vytáhl ze sklepa a zprovoznil. Protože jsem chtěl zjistit, kde je zakopán pes na původní desce, jal jsem se zkoumat porovnávací metodou. Podařilo se již i najít servisní mauál. Zjistil jsem, že dekódování MPEG je realizováno procesorem NEC EMMA2, ostatní funkce vykonává samotný scaler budící panel. Podle příznaků bylo jasné, že scaler funguje, MPEG dekodér nikoli. Porotože hardwarově se vše jevilo OK, z druhé desky jsem pokusně přepájel flashku s firmware MPEG dekodéru a hle, původní deska ožila. Následovalo martýrium, kterak nakopnutou paralelní flasku přepsat obsahem z té funkční. Programátor nemám, ale průzkumem netu jsem našel možnost stáhnout i nahrát firmware přes JTAG procesoru NEC. Je to strašně pomalé, ale funkční, programátor na paralení port je primitivní. Tím se rozběhly obě desky, ta přeprogramovaná ale vykazovala nekorektní chování některých položek menu, což nasvědčovalo nekompatibilitě firmwaru pro scalery. Ty bootují ze sériové flashky, použil jsem programátor ze stránek mého kamaráda Rayera a naklonoval tedy i tu. Tím byl problém vyřešen a chodí tak i původně mrtvá deska. Firmware pro TV jsem na netu nikde nenašel a tak bylo pořízení druhé desky s nepoškozeným firmwarem bohužel jedinou možnou cestou ke zprovoznění. Pokud by někdo potřeboval podrobnější info, případně dumpy firmware, ozvěte se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út srpen 26 2014, 14:59    Předmět: Citovat

Jen gratulace.
Ty dumpy raději zveřejni.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
de_bob



Založen: Oct 29, 2018
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 12:30    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Po letech se mi podařilo levně sehnat funkční mainboard, tak jsem TV vytáhl ze sklepa a zprovoznil. Protože jsem chtěl zjistit, kde je zakopán pes na původní desce, jal jsem se zkoumat porovnávací metodou. Podařilo se již i najít servisní mauál. Zjistil jsem, že dekódování MPEG je realizováno procesorem NEC EMMA2, ostatní funkce vykonává samotný scaler budící panel. Podle příznaků bylo jasné, že scaler funguje, MPEG dekodér nikoli. Porotože hardwarově se vše jevilo OK, z druhé desky jsem pokusně přepájel flashku s firmware MPEG dekodéru a hle, původní deska ožila. Následovalo martýrium, kterak nakopnutou paralelní flasku přepsat obsahem z té funkční. Programátor nemám, ale průzkumem netu jsem našel možnost stáhnout i nahrát firmware přes JTAG procesoru NEC. Je to strašně pomalé, ale funkční, programátor na paralení port je primitivní. Tím se rozběhly obě desky, ta přeprogramovaná ale vykazovala nekorektní chování některých položek menu, což nasvědčovalo nekompatibilitě firmwaru pro scalery. Ty bootují ze sériové flashky, použil jsem programátor ze stránek mého kamaráda Rayera a naklonoval tedy i tu. Tím byl problém vyřešen a chodí tak i původně mrtvá deska. Firmware pro TV jsem na netu nikde nenašel a tak bylo pořízení druhé desky s nepoškozeným firmwarem bohužel jedinou možnou cestou ke zprovoznění. Pokud by někdo potřeboval podrobnější info, případně dumpy firmware, ozvěte se.


Ahoj, dívám se že máte servisní manuál. Byl byste ochoten se o něj podělit? Smile Taky mám tu stejnou televize a mám podezření na ten zdroj ale nejsem ještě úplně jísty... Na tráfu je vidět takova černá malinká čárka mezi dvěma drátem, sdělil bych fotku ale nějak neumím připojit soubor... Hledal jsem na googlu ale nic nenajdou podle SPI 8TE00202 tak jsem bezradný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6598
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 13:31    Předmět: Citovat

Schéma od desky budu muset někde vyhrabat na starém PC, asi jsem ho stejně tenkrát stáhnul z Táni, tak tam možná pořád je ke stažení. Schéma síťového zdroje u toho ale na 100% není. Zdroj by měl jít opravit jen podle datasheetu k řídícímu IO, typicky obsahuje postačující informace.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 10:44    Předmět: Citovat

Zaky Pekný začiatok s TV pres 7 rokmi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund