Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CTV2951RF, výmena VN trafa
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eman333



Založen: Apr 10, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 18:02    Předmět: CTV2951RF, výmena VN trafa Citovat

Dobrý večer!
Páni profíci, idem poprosiť o radu. Vymenil som VN trafo v prijímači CTV2951 RF S. Pôvodné bolo prerazené pri vývode VN, nahradil som ho týmto: http://www.limel.sk/sk/shop/detail/vnt-pet40-11b-2625/
Skorej ako som ho vyskúšal, tak som preveril zdroj. Bol tu síce tiež problém (možno aj preto to pôvodné odišlo), zdroj mal totiž zvýšené napätia - 158V. Neviem či je to normálne, ale R163 som musel zmenšiť až na 10K. Teraz sú napätia zdroja v poriadku (150V), ale na sek. VN trafa je 219 a 50 V namiesto 200 a 45 V. Nerád by som to v takomto stave prevádzkoval, je to viacej ako horná hranica, ktorú pripúšťa SM. Elektrolyty sú preverené na ESR. Nemáte prosím niekto s takýmto problémom skúsenosť ? Vďaka za každú radu!


Naposledy upravil Eman333 dne so říjen 08 2011, 20:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
juca



Založen: Jun 05, 2006
Příspěvky: 858
Bydliště: slovakia

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 19:39    Předmět: Citovat

Mas dobru nahradu toho trafa? V scheme sa pise ze tam ma byt PET22-39B, avelmak ho ma.
_________________
juca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
omegatv



Založen: Feb 08, 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Okr.Prešov

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 18:18    Předmět: Citovat

Trafo PET 40 11b ma napetie Ub 142V a vystupne na n.7 pre katody 216V,
_________________
...Laco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eman333



Založen: Apr 10, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 21:04    Předmět: Citovat

juca, omegatv:
Ďakujem za reakcie, na ich základe som zmazal aj dodatok v prvom príspevku. Áno, "otočil" som si poznámku v schéme - hviezdička pri type trafa patrí k PET40-11B (U142V), nie k PET22-37B (Juca píše 39B - tiež asi niečo prehliadol). Vďaka za nakopnutie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 22:15    Předmět: Citovat

Eman333 napsal(a):
Vymenil som VN trafo v prijímači CTV2951 RF S. Pôvodné bolo prerazené pri vývode VN, nahradil som ho týmto: http://www.limel.sk/sk/shop/detail/vnt-pet40-11b-2625/
...

A proč jsi nenapsal typ originálního trafa (které tam bylo původně !!!) - pro tento typ tvp by tam totiž taky mohlo být trafo PET 40-14B, nebo PET 22-41B - Nevím
Taky jsi měl napsat typ obrazovky - máš tam THOMSON A68EAL011X101 Question Question Question

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eman333



Založen: Apr 10, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 22:43    Předmět: Citovat

Áno je tam obrazovka THOMSON A68EAL021X101. A s tým pôvodným trafom je to úplne hlúpo prozaické. Televízor mám totiž doma už asi pol roka (dostal som ho) a doteraz som nemal čas sa do toho pustiť. Vtedy som to trafo vybral, poznačil si typ a keďže bol u nás práve zber elektroodpadu, tak som ho vyhodil. No ale teraz nemám 100% istotu, či ten papierik, ktorý mám pri PC je skutočne pôvodný typ, alebo už náhrada ovplyvnená listovaním tuná na fóre. A doplním ešte hodnoty kondíkov označených *. V schéme označenej ako Rozklad_110_1PDF je C292 470n, v skutočnosti u51, C285 v schéme je 15n, v skutočnosti 2n2.
Pre úplnosť ešte dodám, že to trafo, ktoré som tam teraz dal, má okrem nalepeného štítku "FBT for OVP, PET 40-11B" fixkou zospodu napísané PET 40-14B. Čiže je to zrejme to univerzálne trafo, ktoré sa s patričnou úpravou predáva ako náhrada za originál PET 40-14B (dočítal som sa tu na fóre).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
omegatv



Založen: Feb 08, 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Okr.Prešov

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 11:03    Předmět: Citovat

Podla typu obrazovky tam skutocne patri PET 40-11B.No ale medzi 11B a14B je potstatny rozdiel,11B ma iba 5 vyst.napeti a 14B ich ma 6,Ato 11B: n.7-212,n.3- 44,3,n.4-16,2,n5-144,n.9- 7,6; 14B: n.7-212,n.3-45,6,n.4-14,3,n5-145,n6-14,1,n9-7,7;A este si skontroluj stab vert.vo vetve 45V urcire je tranz.aj nejaka dioda v haji.
_________________
...Laco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eman333



Založen: Apr 10, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 12:44    Předmět: Citovat

omegatv:
Som rád, že máš snahu pomôcť, ale so základnými vecami, o ktorých píšeš, problém nemám.
To trafo má skutočne iba 5 výst. napätí, čiže JE to PET 40-11B! Nápis fixkou PET 40-14B je tam zrejme iba ako poznámka predajcu, pri predaji ako náhrada za ten typ. A -14V pre NL261 je braných zo zdroja -14VA, nie z odbočky VN trafa. Stabilík pre vertikál sem tiež nepleť, to napätie 50V je na vstupe toho tranzistora! Ide iba o to, že pri takýchto výstupných napätiach (220 a 50 V) sú zbytočne preťažované nasledujúce obvody. I keď napr. ten tranzistor BC546B má Vcb0 80V a Vce0 65V a vôbec sa nehreje, takže tam problém nie je a tiež TDA6108AJF má podľa datashhetu Vdd max 250V. Jednoducho by som iba rád dodržal parametre predpísané výrobcom a nechcem televízor prevádzkovať na hraničných hodnotách.

Inak som to riskol a televízor som testoval asi pol hodinu a nič zvláštne sa nedialo. Všetko sa dalo nastaviť bez problémov: Ug2, Ufoc. aj geometria obrazu, žiaden problém, obraz "ako vyšitý".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 17:41    Předmět: Citovat

Eman333 napsal(a):
Áno je tam obrazovka THOMSON A68EAL021X101. ... A doplním ešte hodnoty kondíkov označených *. V schéme označenej ako Rozklad_110_1PDF je C292 470n, v skutočnosti u51, C285 v schéme je 15n, v skutočnosti 2n2. ...

Máš k dispozici celý ten sm č.10 (v PDF-u) Question
Na tom sch. Rozklad_110_1PDF je skutečně natištěna hodnota C285 = 1 5nF, ale přesně tak, jak jsem ji napsal i já - tj. při tisku jim tam vypadla ta tečka mezi 1 a 5, takže to správně mělo být: C285 = 1.5nF (zkontroluj si dle dalších PDF) Shocked
A skutečnost (pro tvůj model telky a tvou obrazovku THOMSON A68EAL021X101 !!!) je v tab. (v příloze - sloupec 5) - tam jsou hodnoty, které odpovídají skutečnému osazení tvp. Tam je taky správné VN-splitko: PET 40-11B (VILNIAUS VINGIS) - takže máš koupeno správné Exclamation Question
Resp. máš koupenu jeho náhradu:

Eman333 napsal(a):
Pre úplnosť ešte dodám, že to trafo, ktoré som tam teraz dal, má okrem nalepeného štítku "FBT for OVP, PET 40-11B" fixkou zospodu napísané PET 40-14B. Čiže je to zrejme to univerzálne trafo, ktoré sa s patričnou úpravou predáva ako náhrada za originál PET 40-14B (dočítal som sa tu na fóre).

od fy CLASSIC: FBT41472 = PET40-14B (a ekv. k PET 40-11B fy bohužel nevyrábí!) Exclamation

Pokud jsi ale nastavil (dle sm bod 4.4) nap. +B = 150V±2V, tak by měly mít ty sec. SPLIT: +44V±2V (na kond. C259) a +200V±10V (na kond. C253) pre 25", 28" a 29" TVP Rolling Eyes
Taky nemusí být s tím originálem naprosto shodné - setkával jsem se s "odlišnými" parametry u náhrad.
V takovémto případě se řídím tím, že změřím hodnotu nap. Uff (žhav. obrazovky) v zátěži (při min. IKAT - tj. tmavá obr.) a +B nastavím tak, aby byla obrazovka optimálně žhavena. Změřit toto napětí ale předpokládá, že máš vybavení pro měření impulzních průběhů napětí (True RMS) - s běžným DMM nevystačíš Exclamation
Pokud ti vyjde, že podle Uff můžeš mírně snížit i +B, tak snížíš i ty sekundáry za splitkem (optimální případ) Rolling Eyes


EDIT: Jestli se nepletu - trafo PET 40-14B se nahrazovalo trafem PET 40-11B (s úpravami) - u tebe je ale náhrada opačná Surprised



SM10 - tabulka.pdf
 Komentář:
TABULKA - osazení dle typu obrazovky

Stáhnout
 Soubor:  SM10 - tabulka.pdf
 Velikost:  14.28 kB
 Staženo:  363 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eman333



Založen: Apr 10, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 18:21    Předmět: Citovat

kokun:
Ďakujem za skutočne hodnotné rady (taktiež za uistenie, že som išiel správnou cestou). Ten SM mám celý, schéma sa tam opakuje niekoľkokrát, je ťažké posúdiť ktorá je tá správna (možno sú tam nepatrné rozdiely, ale v mojom prípade nie). S tou chýbajúcou čiarkou pri 1,5n som si to tiež myslel, ale tak isto to bolo aj na inej schéme! Ono je tam ešte jeden zaujímavý "preklep" - v chéme Zdroj_Rozklad110_2 je pri VN trafe dvakrát označený vývod č. 10! Normálne by to nebolo nič zvláštne (dva vývody na jednom pine), ale tam to neplatí, vývody majú rôzne funkcie. Čo sa týka toho Uff, presne toto isté napadlo aj mňa, ale ako píšeš, nemám to čím zmerať. Možno sa mi podarí zajtra vypožičať vhodný mer. prístroj, tak potom sa vyjadrím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 19:00    Předmět: Citovat

Eman333 napsal(a):
... Ten SM mám celý, schéma sa tam opakuje niekoľkokrát, je ťažké posúdiť ktorá je tá správna (možno sú tam nepatrné rozdiely,... - v chéme Zdroj_Rozklad110_2 je ...
Čo sa týka toho Uff, presne toto isté napadlo aj mňa, ale ako píšeš, nemám to čím zmerať. Možno sa mi podarí zajtra vypožičať vhodný mer. prístroj, tak potom sa vyjadrím.

Pro lepší identifikaci (jestli čumíme do stejného sch.) by možná bylo lépe uvádět č. výkresu (z rohového razítka), které je na každém sch..
Ale ani tady asi už není žádný "ordung" (čísla se "opakují"!?), páč tato doku je tou poslední, kterou OVP vydalo ještě tiskem - ta poslední (sm č.11 a její dodatek) už existuje pouze v elektronické podobě - tu už fa OVP ani nestačila dát do tisku (když už byla v "agónii") Shocked
Proto je v těchto posledních doku neskutečně moc chyb, páč už na to asi "prděli" Cry
A takto zřejmě dopadl i ten jejich CD-ROM (s doku) - na kterém zřejmě potřebovali pouze vyrýžovat Shocked Cry
A docela se někdy (od tištěných verzí) dost liší - něco chybí, něco je naopak (proti tisku) navíc - zřejmě, když zase něco (v rámci inovace - rozuměj: "ušetření") oškubali Surprised
A v některých, aby se prase vyznalo Shocked Cry

K tomu měření Uff: sám k tomu používám "přípravek" (někdy před cca 3-mi lety jsem ho tu popsal - v souvislosti s Color 445?) - zkus pohledat (zkusím i já - dal bych ti odkaz).
Princip: nízkopříkonovou žárovičkou (14V na podsvícení panelů ARPR) nasvěcuji fotoodpor (vše uzavřeno v tmavé trubičce - a digit. RLC mostem měřím "R" toho fotoodporu. Ocejchováno je to ss. napětím (z lab. zdroje) - takže, měřením odporu vlastně měřím napětí (při stejném svitu žárovky = stejné napětí; bez rozdílu, jestli je žhavena ss., či pulzním napětím).
14-tivoltová žár. je hodně podžhavena (malá spotřeba!), aby co nejméně zatěžovala vinutí pro Uff (přídavná zátěž - ovlivňuje přesnost celé měř. metody) Wink

Tak to vlákno jsem našel - je tady Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eman333



Založen: Apr 10, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 19:21    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):

Princip: nízkopříkonovou žárovičkou (14V na podsvícení panelů ARPR) nasvěcuji fotoodpor (vše uzavřeno v tmavé trubičce - a digit. RLC mostem měřím "R" toho fotoodporu. Ocejchováno je to ss. napětím (z lab. zdroje) - takže, měřením odporu vlastně měřím napětí (při stejném svitu žárovky = stejné napětí; bez rozdílu, jestli je žhavena ss., či pulzním napětím).
14-tivoltová žár. je hodně podžhavena (malá spotřeba!), aby co nejméně zatěžovala vinutí pro Uff (přídavná zátěž - ovlivňuje přesnost celé měř. metody) Wink

Tak toto mi tu nikto neuverí!!! Laughing
Presne také isté myšlienkové pochody vo mne prebiehali pri písaní toho posledného príspevku (metóda je, samozrejme, známa), ale tak isto som uvažoval so žiarovko s čo najmenšou spotrebou, ja som uvažoval nad klasickou 12V TF žiarovkou. Chlape, až prídem na Vaľachy, tak to zapijeme! Very Happy Je to nádherný kraj, prežil som tam 4 roky mladosti. Ale napadlo ma ešte jedno riešenie, pokiaľ by sa tu našla dobrá duša a pri práci na dákom podobnom OVP telkáči pozrela osciloskopom Uf šp.-šp., tak by tiež nemusela byť chyba merania veľká. Tie priebehy, predpokladám, by sa nemali veľmi líšiť. Keď to počkalo pol roka, dáky týždeň to ešte počká.
Edit
Pozrel som si ten odkaz, presne takto nás to v škole učili (na príklade pyrometra).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 19:39    Předmět: Citovat

Eman333 napsal(a):
... Ale napadlo ma ešte jedno riešenie, pokiaľ by sa tu našla dobrá duša a pri práci na dákom podobnom OVP telkáči pozrela osciloskopom Uf šp.-šp., tak by tiež nemusela byť chyba merania veľká. Tie priebehy, predpokladám, by sa nemali veľmi líšiť. Keď to počkalo pol roka, dáky týždeň to ešte počká.

Ne, nebudou - na (dokonce) stejném modelu tvp se nebudou lišit téměř vůbec (v odkazovaném vlákně píšu, že se nebudou "téměř" lišit i na úplně rozdílných tvp).
Má to ale zase jeden háček: budeš měřit dvěma rozdílnýma skopama - a budeš mít tu jistotu, že i ten druhý kolega má ten skop zkalibrovaný? (a tu už by mohla vzniknout podstatně větší chyba!) Shocked Question

Když na to máš teď dostatek času, vyrob si "můj přípravek" - nestojí téměř nic a "ocejchuješ" si ho v podstatě na jakékoliv telce.
A když se o jeho přesnosti přesvědčíš na několika (byť rozdílných) kusech, máš se "o co opřít" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eman333



Založen: Apr 10, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2011, 20:05    Předmět: Citovat

Takže merací prípravok urobený, som vo finále.

Najprv pár poznámok k tomu prípravku. Fotoodpor "čo šuplík dal" (poľský výrobok RPP 130), žiarovka z nepoužívaného autorádia z výroby firmy "Hongo Kongo", ale jej odber pri napájaní 6-7V je asi 35mA, čo sa mi zdalo ešte dosť, tak som urobil jednu úpravu. Do série so žiarovkou som zaradil odpor 220R, čím sa zmenšil odber pri 6,3V na asi 22mA. Pri zmene napätia na žiarovke v rozsahu 6-7V mení fotoodpor svoju hodnotu v rozsahu 22-5 kohm. Takáto citlivosť je, podľa mňa, výborná a dobre sa aj odčítava zmena odporu.

A teraz k výsledku práce. Po pripojení prípravku som "nameral" na žeraviacom vlákne 6,8V, čiže trochu veľa, tak nasledovalo zmenšenie Ub na 146V. Uf vtedy kleslo na 6,5V, čo je síce ešte trochu viacej ako by patrilo, ale budem sa rozhodovať či ísť ešte nižšie alebo to nechať tak. Prečo? Napätia na sek VN trafa sú síce stále vyššie (213 a 48,5 V), ale pri takto nastavenom zdroji už kleslo napätie vo vetve 14VA na 12,85V a vo vetve 14VB na 13,2V. Takže takto to bude asi vhodný kompromis. I keď tá obrazovka by nepotrebovala žiadne "prežeravenie", pretože položka servis. menu "Operation hours" píše 16104. To je skutočne úctyhodné číslo, ale obrazovka kreslí "ako nová".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2011, 21:13    Předmět: Citovat

Eman333 napsal(a):
... žiarovka z nepoužívaného autorádia z výroby firmy "Hongo Kongo", ale jej odber pri napájaní 6-7V je asi 35mA, čo sa mi zdalo ešte dosť, tak ...
... pretože položka servis. menu "Operation hours" píše 16104. To je skutočne úctyhodné číslo, ale obrazovka kreslí "ako nová".

Tipuju, žes použil žárovku cca 8V/40mA (zvláště pokud má rozměry: cca Ø3 * 5-7mm).
Ty TLF (co jsi měl původně v úmyslu použít) bývají: 12V/100mA, ale taky 12V/50mA a některé dokonce 12V/20mA (při dvou velikostech) Wink
Já jsem určitě použil žárovku 14V/40mA (Ø3 * 5mm). Při napětí 6-7V je tak podžhavená, že bude odebírat ještě měně, než ta tvoje (i s předřadným rezistorem) - už si samozřejmě nepamatuju kolik, ale jak si zítra vzpomenu, můžu přeměřit.
Čím to bude méně, tím lépe (menší ovlivnění výsledku měření) Exclamation

položka servis. menu "Operation hours" - tady jsem vždycky na rozpacích, jestli ten "vnitřní tachometr" neměří náhodou taky hodiny "odjeté" i ve ST-BY provozu.
Kdysi jsme o tom debatovali, ale nikdo to uspokojivě nevysvětlil (nepotvrdil, ale ani nevyvrátil). Pak jsem už na to zapomněl a dál jsem nepátral.
Pokud by tomu bylo tak, tak by výsledek "odjetých hod." nic nevypovídal o tom, kolik si skutečně odjela taky obrazovka - zláště u lidí, kteří nevypnou telku síť. vypínačem, jak je rok dlouhý Rolling Eyes
To by pak ale "tato položka" pozbývala praktický smysl - proto jsem přesvědčený, že měří skutečně odjeté hodiny v ON-provozu (to co si ta obrazovka skutečně "odsvítí").
menu "Operation hours" píše 16104. To je skutočne úctyhodné číslo - už jsem měl taky v dílně OVP-éčko, které mělo naběháno i 3x tolik, tj. víc jak 50.000 hodin Shocked Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund