Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovač Mono 50
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 14:32    Předmět: Zesilovač Mono 50 Citovat

Zdar

Ani nevím, kam bych toto umístil, jestli sem, nebo do audiotechniky!

Bohužel už jsem nevydržel závidět ostatním a koupil jsem si tento zesilovač, ve slušném stavu a za slušný peníz - viz zde Very Happy : http://aukro.cz/elektronkovy-zesilovac-tesla-mono-50-i1815681739.html

Zesilovač jsem doma ,,pečlivě" vyčistil, ono to moc nešlo, protože je to uplně naschlý, no dělal jsem, co jsem mohl..

Napřed jsem nahradil pojistky za dráty, které tam byly.

Potom jsem to zapl áá na 15 minut přes žárovku 25W, a nechal to, aby se ty elyty aspol, sformátili, že? no a po 15 minutách jsem zaměnil žárovku za 60W a za dalších 15 minut za 200W, ta už nežhavila, protože byl proud úměrný....

Pak jsem už radši připojil reproduktor, abych si to nepokazil, vzhledem k tomu, že nemám žádný převodní trafo, připojil jsem obyčejný pouliční amplion, OT-5 Kovopodnik Brno, jmenovité napětí 100V, imp. 660R a 15VA Max...

Jenže ono nic, ani vstup nereguje, ani to ,,nehleslo"... A tak jsem nad tím bádal a povšiml si úpálených anod ze spodu keramických patic u koncových elektronek..- Bylo to na obouch ,,upálený" nejen dráty, ale i vývody těch patic, nakonec se mi to podařilo zapájet (cín na tom ani nedržel!), no dráty jsou krátké - jak šnůra na prádlo, dobudoucna budu muset ty anody předrátovat a patice nahradit za nové, nevyhřáté..

No a pak jsem to tedy zapnul. Od kraje potenciometru do půlky to ani nehlesne, od půlky dál se začne ozývat velmi zkreslený a chraptivý zvuk, ve kterém není slovu rozumět..

Nevím, čím by to už mohlo být, nemáte někdo nějáký tip.

Měřil jsem napětí a proudy, to přibližně sedí.

Jinak je prasklý C3 na mřížce té EF, ale zatím jsem ho nemělil, nejsem si jist, zdali by mělo takovýto vliv.

Mimo jiné byl spálený, a přerušený odpor R58, má 160R, ten jsem nahradil 155R (protože jsem víc neměl po ruce)...

Ty EL34 vypadají dost vyhřátě, bohužel nemám žádnou náhradní, ani si ji nemam z čeho vypůjčit, abych to prozkoušel, ani nemam zkoušeč, abych ji přezkoušel..

Otázkou je, zda-li se vyplácí dávat toto dopořádku (nečekal jsem, že to bude ve vnitř v takovémto stavu), anebo jestli sehnat ještě jednu Mono 50 v lepší stavu a tuto ponechat na díly..

Neměl by jste někdo na prodej knoflíky?? Nejlépe více kusů.... Chybí sice jen jeden, ale ty ostatní jsou polámané a zohýbané..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12069
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 16:07    Předmět: Citovat

mám pocit, že sis pěkně naběhl . . .
ta spálená R58čka znamená, že do toho někdo něco pustil zvenku . . .

Ta prasklá C3 47K/250V to klidně může dělat, ale asi toho bude víc . . .

zkontroluj ještě C2 jestli není vyschlý,
C5 na svod, C6 a C7 taky na svod a pak uvidíš . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lintik



Založen: Sep 12, 2004
Příspěvky: 209
Bydliště: PRAHA SEX (6)

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 16:48    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
mám pocit, že sis pěkně naběhl . . .
ta spálená R58čka znamená, že do toho někdo něco pustil zvenku . . .

Ta prasklá C3 47K/250V to klidně může dělat, ale asi toho bude víc . . .

zkontroluj ještě C2 jestli není vyschlý,
C5 na svod, C6 a C7 taky na svod a pak uvidíš . . .
taky bych řekl ,že sis dobře naběhl----člověče co tě to napadlo kupovat to za tolik peněz ???? Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 17:16    Předmět: Citovat

A já myslel, jak nakupuji levně, všude ceny nad litr, a ted 800,-..

Děkuji za reakce...

Jak bych poznal u těch kondů svod.. Nemám žádné měřáky mimo klasického multimetru, měřil jsem je všechny ohmmetrem, zda-li nemají ,,skrat" a neměli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12069
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 18:25    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
A já myslel, jak nakupuji levně, všude ceny nad litr, a ted 800,-..

Děkuji za reakce...

Jak bych poznal u těch kondů svod..


ohm metrem moc nepoznáš, pouze zkrat . . .

svod se kontroluje při pracovním napětí jaké je v zesilovači

na odporu 1M, který dáš do série se zkoušeným kondíkem. nesmí být žádné napětí . . .



zkouska_kondiku.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zkouska_kondiku.PNG
 Velikost:  16.34 kB
 Staženo:  111 krát



Naposledy upravil ok1hga dne ne říjen 02 2011, 19:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 19:18    Předmět: Citovat

Ty vazebáky můžeš takhle vyzkoušet, ale po 40 letech bych je opravdu vyměnil preventivně, už mají dávno nárok. Pokud jsou popraskané tak tuplem. Patice s upálenými vývody vyměň taky. Ona ta EL34 má dost nešťastně zapojenou patici, anoda a žhavení hned vedle. Elektrické pole přitahuje ze vzduchu prach, takže se vývod anody pěkně obalí, pak stačí vlhký vzduch, špička v modulaci a je vymalováno. Doporučuji to předrátovat, mně se osvědčilo provést spoje anod EL34 na výstupák RG58 kabelem s jednostranně uzemněným stíněním (buď u EL nebo u výstupáku). Elektrická pevnost jeho izolace je nesrovnatelná s tím telefonním drátkem co je ve formě původně (kabel vydrží spolehlivě 30kV). Navíc výrazně omezíš vyzařování z těchto vývodů, které může způsobit rozkmitání. Mj. za provozu s vloženými EL na těchto spojích nikdy neměř multimetrem! Od šňůry k měřáku to chytne vazbu na vstup, celé se to rozkmitá a na výstupáku vznikne VF napětí několika kV. V lepším případě se (velmi spolehlivě!) zničí měřák, v horším i trafo.
Poťáky doporučuju repasovat, prostříknutí Kontoxem nestačí. Dráhu vymyj v lihu, kovové díly klidně v ředidle, ať se smyjou ty staré mastnoty. Potom přemaž osičku a slož to. Pokud není dráha vyloženě vyšoupaná, pomůže to celkem nadlouho. Hlavně pozor na ten malinký uhlíček v jezdci, ztratí se ani nevíš jak. Jednou jsem ho hledal půl hodiny po koberci Twisted Evil .
Doporučuji pracovat po etapách. Nejprve oživit zdroj a změřit napětí na paticích bez elektronek (nechybí-li někde Ua, nechybí-li předpětí G1 EL34). Potom oživit budič a invertor. Potom nastavit předpětí na maximum, pokud možno změřit EL34, připojit náhradní zátěž a vložit EL34. Nastavit jim klidové proudy a pak ověřit činnost se zdrojem signálu připojeným na vstup budiče. Teprve potom řešit vstupní zesilovač, korekce, poťáky, přepínače vstupů apod.
Pokud jsou v pořádku trafa, tak sis až tak nenaběhl. Prostě buď majitel popíše co tam všechno udělal, vyměnil a jak to zkoušel, anebo musíš počítat s tím že věc je nefunkční, ale opravitelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po říjen 03 2011, 6:00    Předmět: Citovat

Bez výměny patic se ani dále nepouštěj . Pak všechny svitky ven a to i ty nejmenší na desce ! No a když budeš mít štěstí , tak nebudeš muset měnit anodové elyty . Kontrolovat odbrum , mřížkové odpory a ještě větší štěstí budeš mít , když budou dobré elky . Jinak ke vší práci ještě tiskar navrch a to bez vyzkoušení nevíme , zda není pryč i výstupák . Tak hor sa !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2011, 11:44    Předmět: Citovat

PRODÁM ELEKRONKOVÝ ZESILOVAČ TESLA MONO 50..SVÍTÍ,REAGUJE,DÁLE NEZKOUŠENO NEMÁM BEDNY...BEZ ZÁRUKY...PŘÍHOZY NERUŠÍM...

Reverse engineering:

1. Příhozy neruším = Vaše blbost, že reagujete na moje aukce
2. Bez záruky = něco v tom smrdí
3. Nemám bedny = nemám odvahu připojit svoje bedny na tento zes
4. Dále nezkoušeno = evidentně nefunguje
5. Reaguje = jde otočit knoflíky
6. Svítí = asi jsem to připojil na špatný napájení

JELIKOŠ NEMÁM ÚČET,PLATBU PŘEDEM SLOŽENKOU. POKAVAD SE PLATBA NEUHRADÍ DO 7 DNŮ...8 DEN AUKCE UDĚLUJI NEGATIV A INFORMUJI AUKRO Very Happy

Docela by mě zajímalo, jak za 7 dnů dokážu protlačit českou poštou složenku až na místo určení, když náhodou dostanu chřipku nebo jsem zrovna mimo ČR.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2011, 12:23    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
... ve slušném stavu a za slušný peníz ...

Ako si na to prisiel?
Inac plny suhlas so Zdenom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 6:27    Předmět: Citovat

Tak jak se to vyvíjí se zesilovačem...?


Nechal jsem u pana Svobody přeměřit některé elektronky, zejména koncové, a budící a taky ten fázový invertor (ty předzesilovače pro mikrofon ne)..

Ty koncové jsou K.O Jedna má 10% a ta druhá 15%. Ty další dvě jako EF a ta budící ECC jsou o.k, okolo 90%.

Bohužel jiné EL34 nemam, ani je nemam z něčeho na půjčení.. Oni jsou poměrně drahé, nejraději bych splašil ještě jednu Mono 50tku, za obdobnou cenu, v dobrém stavu a s dobrými elky.. Nemáte někdo na nabídnutí, ať už koncové elky nebo celý zes?

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12069
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 21:38    Předmět: Citovat

tvůj problém je v tom, že bojuješ na mnoha frontách a nedokážeš to dotáhnout do konce . . .

nejdříve zjisti co tomu vlastně je . . .
to že jsou elky slabé neznamená že to nebude hrát . . .
jen to bude dávat malý výkon . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 22:29    Předmět: Citovat

Včera jsem ty elky zkoušel přežhavovat, jestli se to nezlepší.. Ja cca 2 minuty jsem to napájel 9V 1.4A potom jsem to vypnul a pak opakoval znovu na čtyři minuty při stejných podmínkách.. Beze změny, asi bych musel zvýšit žhavení natrvalo, a to dělat nebudu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12069
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 22:45    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Včera jsem ty elky zkoušel přežhavovat, jestli se to nezlepší.. Ja cca 2 minuty jsem to napájel 9V 1.4A potom jsem to vypnul a pak opakoval znovu na čtyři minuty při stejných podmínkách..


jaké jsi měl při tom napětí na anodách a jaké jsi měl předpětí na g1 ?

přečti si tohle

a taky tohle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 5:42    Předmět: Citovat

No běžná životní zkušenost , věci s lampami jen když zařízení perfekt funguje . Než koupit nové , cesty není . Uvěř , že v těch dalších , též starých , budou téměř vždy staré lampy , těžko někdo prodá za pětikilo funkční zes s lampami za tiskara !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá říjen 07 2011, 15:50    Předmět: Citovat

No právě všechno sedí..

Akorád kondíky jsem měnil jen prasklé. A tamty nepřeměřoval na svod..

Nepovažuji za nutné hledat další nějáké vady dokud nemám dobré EL. první EL 10% a druhá 15% opravdu špatný..

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund