Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vkládání obrázků
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 14:14    Předmět: Vkládání obrázků Citovat

Zdravím Vás! Prosím o radu: Jak nejsnadněji vkládat obrázky do přízpěvků?
Do nedávna to pro mě dělal syn ale s novým školním rokem emigroval na VŠ do Jindřichova Hradce a tak jsem na to sám a musím se začít snažit být co se týká PC soběstačný. Obrázky mám na ploše v JPG a potřebuju pokud možno polopatický výklad, kdyby byl někdo z Vás tak hodný a ujal se mě. Děkuji moc za případnou pomoc! Bordel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 15:12    Předmět: Citovat

Nejjednodušeji tak, že když odesíláš příspěvek, tak pod polem kde se píše text příspěvku je možnost připojit přílohu.
1) Napíšeš text příspěvku
2) Klikneš na tlačítko "vybrat soubor" (nebo "procházet..." - to podle toho jaký máš prohlížeč) otevře se ti dialogové okno, najdeš a vybereš obrázek (soubor na tvém PC), který chceš k příspěvku přiložit
3) Pak do pole "komentář" napíšeš komentář k obrázku/příloze
4) Klikneš na tlačítko "připojit soubor"
5) ...a (potom, co se obrázek nahraje) odešleš příspěvek



1.gif
 Komentář:
1

Stáhnout
 Soubor:  1.gif
 Velikost:  63.83 kB
 Staženo:  60 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 15:44    Předmět: Citovat

Amarok pominul , neplatí to jen na něj , takovou mušku . To foto musí být počítačově co nejmenší . A proto budeš potřebovat často konvertovat velikost . Já využívám pro správu fota picasa . Nevím co máš pro foťák ty . Obrázek nahraju do knihovny picasa , otevřu a dám export a tam se mi nabídne v jakém rozlišení . Většinou zadávám nejmenší . Objeví se mi na ploše a to již vkládám . Tuto úpravu si dělej , ještě než budeš příspěvek tvořit .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 15:50    Předmět: Citovat

BOBOBO: toš já na limit velikosti nikdy nenarazil, takže o něm vím až teď Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 16:12    Předmět: Citovat

Já už jsem foťák s "velikostí snímku" do 200kB již nestihl koupit . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 16:14    Předmět: Citovat

Já sice takový mám, nicméně fotky v plném rozlišením (třeba 10MPix) by mě ani nenapadlo sem dávat, protože by mě tu ukamenovali Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 16:16    Předmět: Citovat

A proto jsem se o tom zmnil . Ono praktiky by takové omezení , tedy jeho neznalost , ani nenapadla . Takových mušek kolem sebe vidím mraky . Až potom slyším , no jo , to přece bylo jasný ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 6:10    Předmět: Citovat

Takže Vám děkuji! A budu to tak aplikovat. Kdyby se vyskytl nějaký problém tak se ještě optám ale věřím že to půjde. Ještě jednou díky a zdravím! Smile

Ještě se chci zeptat - co je to za program se kterým se konvertuje veliokost těch snímků (picaso) a kde se dá sehnat? Nemohu mít třeba něco podobného v PC?
Ty fotky mají přez 600kB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2577

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 7:04    Předmět: Citovat

Kaca napsal(a):
Ještě se chci zeptat - co je to za program se kterým se konvertuje velikost těch snímků (picaso) a kde se dá sehnat? Nemohu mít třeba něco podobného v PC?
Myslím že máte, třeba Malování (MSPaint). Nevím, jak se na to dostat v současné verzi, ale v té co používám se to nastavuje jako Atributy.
BTW: Nevíte někdo, proč soudruzi z MS přešli na systém Ribbon? Možná to nějakou výhodu má, ale pokud já si sednu k počítači co má tohle ovládání na které jsem si zatím ještě nezvykl, tak jsem vyřízený.


Naposledy upravil Yarda1 dne ne říjen 02 2011, 7:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 7:08    Předmět: Citovat

Ano. Díky! Malování mám tak něco zkusím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 8:14    Předmět: Citovat

Jestli si napřed chceš o Picase něco přečíst, tak je to tady. Celkem dost objektivní zhodnocení od uživatele, který už dělal s některými jinými fotoeditory, řekl bych.
Program Picasa 3.8 si můžeš stáhnout třeba zde.
Nenech se vyděsit množstvím funkcí, které má, stejně budeš ze začátku využívat jen některé. A věz, že jsou editory, s nimiž toho jde dělat mnohem víc, také mají těch funkcí podstatně víc (dokonce i víc, než jich vystřídali naši ministři, poslanci a členové vlády dohromady), ale většinu jich pro ořez, úpravu a zmenšení fotek do rozměru a rozlišení vhodných pro Bastlírnu nevyužiješ.

Jen tak na okraj: k digitálním foťákům bývá přibalené CD s nějakým jednoduchým fotoeditorem a organizérem snímků, zpravidla i s funkcí "Uložit pro web" nebo podobně pojmenovanou.
Hlavně jde totiž o to, vejít se do povolené velikosti a přípony souboru. Rozměr obrázku v bodech tu není tak důležitý, jen jeho velikost v [kB]. Větší soubor touto cestou stejně nevložíš.

Existuje ještě jedna možnost vkládání obrázků, ale na to musíš mít obrázky odeslané na nějakou vlastní či veřejnou galerii na internetu a do příspěvku pak vložíš jen odkaz. Tam platí omezení na asi 800 bodů na šířku, velikost souboru zase tak důležitá není, jen je potřeba brát ohled na to, že ještě leckdo má poměrně pomalé připojení, a pohlídat si i ty kilobajty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 8:23    Předmět: Citovat

JO jo! Moc děkuji Hille! Takhle nějak to děla syn a já tohle neumím ale ten foťák je novej Canon A3300IS a určitě u něj něco takovýho je tak se na to mrknu a ten prográmek si vezmu. Ještě jednou díkes!!!

Existuje ještě jedna možnost vkládání obrázků, ale na to musíš mít obrázky odeslané na nějakou vlastní či veřejnou galerii na internetu a do příspěvku pak vložíš jen odkaz. Tam platí omezení na asi 800 bodů na šířku, velikost souboru zase tak důležitá není, jen je potřeba brát ohled na to, že ještě leckdo má poměrně pomalé připojení, a pohlídat si i ty kilobajty.[/quote]

Chtěl jsem stáhnout ten program ale píše to jen :Access denied
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4492
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 8:43    Předmět: Citovat

Já používám IrfanView a na běžnou manipulaci s obrázkem je podle mě ideální. Je malý, česky a zadarmo. Zmenšování obrázků se v něm dělá velice jednoduše. Na zvětšování nebo zmenšování má i přednastavené rozměry obrázku, které jdou na jeden klik ještě půlit. Má intuitivní ovládání a umí toho samozřejmě víc než jen změnu velikosti.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 8:48    Předmět: Citovat

Díky Taky na to mrknu. Zatím se mě to otevřelo tedy v Angličtině ale třeba se k té české verzi dostanu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4492
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne říjen 02 2011, 9:10    Předmět: Citovat

To je správně, čeština se stahuje jako samostatná část. Nejdřív klikni na download a odněkud si stahni program. Pod download máš languages a vybereš si češtinu (nejlíp instaler) a nakonec ještě plugins. S nimi pak program umí otevírat snad všechno včetně videa a zvuku. Já osobně mám navelené jen obrázky. Pak už stačí nainstalovat program, spustit instaler češtiny a pluginů. Všechno jen potvrdíš a zbytek se dělá sám.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund