Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Politici - bitkaři
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 13:12    Předmět: Citovat

To je za 3, protože 3 slova má dobře (Kalousek, by, protože) Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cipsnaj



Založen: Jun 22, 2010
Příspěvky: 42
Bydliště: Kousek od Pardubic

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 23:02    Předmět: Citovat

za nás co chyba, stupeň dolů Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 23:45    Předmět: Citovat

Zdar, tak za sebe to vidim tak, že Kalousek udělal asi první správnou věc od doby co je ministrem financí. Dnes opravdu velmi silně ta úcta upadá. A nejen úcta. Dá se říct že "kultura života" v naší zemi za těch 20 let co tu údajně máme kapitalismus šla rapidně dolů. Za to ale může řízení státu a životní styl. S tím asi nic moc neuděláme protože naše zákony bohužel dělali zloději a kriminálníci a tak se podle nich taky funguje.
Pak se divte, že mladá generace která tohle vidí denně v televizi jak se krade, podvádí, vraždí, tuneluje takhle chová.
Ale k té úctě. Dnes je mi 24 let a už půlku svého života sleduju svoje rodiče, dědu, babičku ... příbuzenstvo jak se asi cítí. Staří lidé už mívají jiné starosti než mladí. To je životní styl který se mění, životní úroveň která jde obvykle dolů protože důchod je daleko menší než výplata v aktivním věku a podobně. V momentě kdy Ti roveridere bude 70 let tak budeš mít jiné starosti a budeš hodně rád když tě nějaký kluk nechá sednout v MHD bez keců že bys mohl ty 2 zastávky postát. V ten moment asi těžko ten kluk, kterým jsi dneska ty, který sedí bude těžko zjišťovat jestli ten děda byl učitel, operátor jaderného bloku nebo policajt. Zus si představit v jaké situaci tihle lidé asi žijou. Pak možná začneš chápat proč někteří píšou to co píšou. Prostě starší lidi ve většíně případů dokázali víc než ti mladí a bez nich bychom tu nebyli!!! A že se někteří chovají jako ředitelé zeměkoule .. no třeba měli namáhavé povolání které jim zničilo nervy. To nemůžeš vědět. Třeba v důchodu budeš vypadat ještě hůř. A že dnešní doba stresem nešetří.
Nějaká rozumná úcta by měla být automatická, alespoň taková jakou bychom si my sami představovali vůči nám v pokročilém věku.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 5:50    Předmět: Citovat

můj názor je te ten, že pokud by byl Kalousek soukromá osoba a klukovi bylo do 15 let tak to vidím jako rozumný výchovný prostředek. Ovšem politik který si často i v médiích nevidí do úst a v parlamentu je jinak rétoricky velmi silný, by si toto dovolit neměl, zvlášť na dvacetiletého člověka, ne na žádné dítě. A tak si říkám co kdyby ten mladík měl dva metry sto kilo byl by Kalousek takový hrdina? A jestlipak sebou neměl ochranku aby byl odvážnější. A jaký příklad že to dal veřejnosti jak se mají řešit spory. No nevím nevím !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 6:22    Předmět: Citovat

Máš to fakt nějak obrácené. Pokud to nechceš brát jako diskusi staříka z mladým fóglem, tak to musíš potom brát jako verbální napadení ústavního činitele na veřejnosti, tzn. trestný čin urážky. Taky to nemůžeš plést se Sobotkou, který dostal na oficiálním mítinku od oponenta, což je to samé jako že on vyřvával své sliby a podobné urážky na ostatní lidi, takže oko za oko.
Já to beru jen jako tu diskusi mladého se starým a úměrnou odpověď. Dal mu facana z jedné a druhé strany a za to, že ještě "připomíkoval", tak ještě jednou. Pěstí mu nedal a v tom je právě ten rozdíl, co si hodně lidí plete. Já bych si na to staříka počkal kousek vedle a dal mu pěstí. Wink

to roverider: máš špatný (zkreslený) názor. Já mám necelé 2 metry a pokud bys u mě nerozlišoval a já neměl dobrou náladu, tak bys to asi pak poznal citelněji. Respekt a úcta je to samé a že jednu z těchto vlastností někdo ztratí, tak to je jeho věc a ne tvoje. Nikde není napsáno, že se respekt má získávat jen slovní domluvou - jde to i rychleji.

I když píšu takové připomínky, tak si ještě připadám normální. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roverider



Založen: Aug 11, 2005
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 12:23    Předmět: Citovat

to honza637
No mě je 23, a v obsazené MHD či kdekoli jinde když vidím člověka kterému dělá stání problém tak ho automaticky pustím sednout, případně pokud se někdo slušně zeptá. Toto beru jako normální slušnost a né jako úctu ke stáří. A je jedno jestli je to důchodce nebo kluk s nohou v sádře.

Avšak když na mě v MHD nějaký dědek co by mohl ještě skály lámat pokřikne něco jako "hele mladej pust mě sednout" když je kolem hromada volných míst k sezení tak ho automaticky posílám dopryč. Naštěstí je těhle případů velmi málo.

citace:
Prostě starší lidi ve většíně případů dokázali víc než ti mladí...


Generalizace!!! To je jako říct že většina cikánů krade a tak by se na každého cikána mělo pohlížet jako na zloděje. A jelikož staří cikáni toho dokázali nakrást nejvíc, měli by se automaticky zavírat.

A to že tu píšu o tom že ke starým lidem necítím úctu neznamená že se k nim chovám sprostě neslušně či hulvátsky, chovám se k nim stejně slušně jako k ostatním. A je velmi zajímavé že si jěště (vyjma výše uvedeného případu v MHD) nikdo nestěžoval na mé chování.

Jde mi o posuzování člověka a chování se k němu podle toho jaký je a nikoli podle věku, vzhledu,národnosti... A na tomto nevidím absolutně nic špatného!

edit:
p32: Já tě (tykám, jelikož je to v obecných internetových diskusích obvyklé, stejně jako při pokecu na CB) osobně neznám ale tvůj výrok ohledně neverbálního získávání respektu mi silně připomíná Trpišovského a jeho získávání respektu a výchovu ostatních vybžďováním. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 13:05    Předmět: Citovat

Ale bohužel takto musí vše probíhat . Pokud mám díl , který je často nespolehlivý , musím nasadit jiný díl , na který se mohu spolehnout . A napíšu opravdu , že díly (kondy , odpory , dosaď co chceš ) jsou na dvě věci . Pokud by bylo obráceně , že špatné jsou ze skupiny ta dvě procenta , pak je to součástková diskriminace . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 15:10    Předmět: Citovat

roveridere, stále jsem se nodozvěděl, co ti to vlastně vytáčí?

Jenže nešlo o úctu ke stáří, ale o úctu k jazyku českému. Jinak je ovšem tvůj písemný projev spíše nadprůměrný, tak to byl jenom fórek.

Je normální, že dědci se zastanou dědka a mladíci zas mladíka. Pokud je však osobou v příběhu politik, jde o zvláštní případ. Moudrý politik dá na hrubý pytel záplatu jemnou, téměř neviditelnou. To, že v uváděném případě byla záplata daleko hrubší od pytle, se pro občany nakonec může ukázat jako vhodnější varianta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 18:40    Předmět: Citovat

Hihi, já o voze a on o koze Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 19:19    Předmět: Citovat

roverider: Ale prd generalizace ... Respekt a slušnost. Když už chceš řešit MHD, tak pokud na mě někdo takhle uhodí, ačkoliv jezdím autobusem fakt málo a stalo se mi to, tak si přesednu a nechám tomu člověku jeho minutku slávy a vítězství. Nestojí to za to se s ním přít. Co ty víš jestli zrovna nemá nějakou špatnou situaci v rodině nebo cokoliv co se ho dotýká. Question
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: so září 24 2011, 21:33    Předmět: Citovat

roverider napsal(a):

Jde mi o posuzování člověka a chování se k němu podle toho jaký je a nikoli podle věku, vzhledu,národnosti... A na tomto nevidím absolutně nic špatného!
Castym sprievodnym javom starnutia je starobna demencia.Budes Ty vytykat dedkovi niekde v autobuse(aj ak by mohol lamat skaly),ze aky je on charakter...?
Starobna demencia nie je nadavka-je to diagnoza.Jedna z dalsich ktore sprevadzaju starobu...
Neprirovnavaj sa ako 24 rocny ku staremu clovekovi a neocakavaj od neho veci ktore mozno ocakavas sam od seba.
Ku starsim treba mat uctu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne září 25 2011, 8:02    Předmět: Citovat

Přesně tak, nikdy nevíš co má ten dotyčný za sebou. Na ty zlé je tady přece naše policie a na ty hodné ty tu asi nebudeš. Nezkoušej se nám těm starším vysvětlit, že jsi ve 23 letech nebo kolik máš, tak "sežral" všechnu chytrost světa. My jsme byli většinou stejní a to, co tobě trvalo do těch 23 let, tak my většinou pochopili už na vojně. A to asi bude tvůj problém, že jsi prostě na té vojně nebyl, tak aspoň vyměň babu, ať ti nevykládá takové nesmysly. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: ne září 25 2011, 11:35    Předmět: Citovat

Taky bych to tak viděl. Wink
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund