Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stolní měřící přístroj přímo z číny

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mvano



Založen: Dec 23, 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2013, 9:10    Předmět: Stolní měřící přístroj přímo z číny Citovat

Dobrý den.
Procházím to tady a nikde jsem nenašel něco o levných stolních přístrojích kupovaných přímo v číně. Tady a ani v evropské unii jsem je neobjevil. Proto z číny. Jde mi o ty nejlevnější modely. Má někdo s nima zkušenosti? Jak je to se spolehlivostí a poruchovostí? Pokud se najde někdo, co má tento, nebo podobný multimetr doma, budu rád za jakékoliv informace. Je mi jasné, že za málo peněz nemůžu čekat zázraky, taky nečekám.
Elektronice se věnuji sporadicky a víc než jenom amatérsky, spíš laicky. A vadí mi neustálé vyndávání měřáku z krabice, když ho potřebuji v dílně, kde by mohl být stolní, napevno nainstalovaný a pohodlnější na práci.
Tady je: http://www.ebay.com/itm/130897469374?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Za pomoc a rady děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2013, 9:25    Předmět: Citovat

Záleží na tom, kde a jak jste hledal, tohle je jen taková malá ukázka, těch přístrojů je na trhu dost a prodejců je také podstatně více, cena je podle toho, co to "umí" a také trochu podle toho, "kdo se na to podepsal"

http://www.gme.cz/stolni-digitalni-multimetr-uni-t-ut803-p722-294
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2013, 10:38    Předmět: Citovat

Pokud máš ruční, má to cenu kupovat stolní? Proč ten ruční nenechat rovnou na stole?
Co se týče napájení ze sítě, slušný ruční multimetr ti vydrží na baterii kolem 500-1000h provozu což je v případě amatérského využití hodně dlouho.

Výše uvedené multimetry jsou oba jen prázdná krabice, elektronika téměř shodná s ručním.

A v každém případě bych se vyhnul manuální volbě rozsahu. Raději nějaký automat s možností vypnutí automatické volby.



103da729-ce3e-4cfe-9105-ca442bf56a66.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  103da729-ce3e-4cfe-9105-ca442bf56a66.jpg
 Velikost:  109.27 kB
 Staženo:  141 krát


c297cb4c-7ed5-4b9a-ac10-a4fb0d7e3866.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  c297cb4c-7ed5-4b9a-ac10-a4fb0d7e3866.jpg
 Velikost:  108.18 kB
 Staženo:  148 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33980
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2013, 10:54    Předmět: Citovat

Od stolneho pristroja by som ocakaval LED displej a hlavne aby tam nebol otocny prepinac, ktory je najporuchovejsia cast.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mvano



Založen: Dec 23, 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2013, 11:43    Předmět: Citovat

Davidus napsal(a):
Pokud máš ruční, má to cenu kupovat stolní? Proč ten ruční nenechat rovnou na stole?

Stolní jsem plánoval namontovat na polici zespoda (aby nepřekážel na stole, ale zároveň byl po ruce) a ten ruční tahat sebou tam, kam nebudu moct se stolním. Ale pokud jsou stejné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2013, 21:43    Předmět: Citovat

Mít jeden pevný na polici aby nepřekážel a zároveň byl vždy po ruce , s tím stoprocentně souhlasím! Taky to tak mám a je to výborná věc. I kdyby byly uvnitř oba stejné. Pokud jsou oba kvalitní, tak bych měl klidně dva vnitřně stejné.
Přece jen se ten mobilní měřák občas trochu do všeho motá a tak trochu překáží. Mám totiž miniaturní pracovní prostor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mvano



Založen: Dec 23, 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2013, 22:13    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
[b]Mám totiž miniaturní pracovní prostor.

Přesně tak.
Má někdo teda zkušenost s těmi levnými čínskými multimetry?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 0:47    Předmět: Citovat

Když už čínský multimetr, tak od českého dovozce! Třeba GME.cz. U čínských multimetrů je docela často potřeba reklamovat nepovedený kus. K tomu se hodí ten český kamenný obchod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 0:50    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Od stolneho pristroja by som ocakaval LED displej

Nyní frčí spíš elektroluminiscenční nebo LCD s dobrým podsvícením...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 2:22    Předmět: Citovat

Řekl bych, že teď frčí OLED. Což vůbec nechápu u bateriových přístrojů. Pouze to zkracuje dobu provozu.
Třeba tady:
http://www.home.agilent.com/agilent/techSupport.jspx?cc=MY&lc=eng&nid=-33167.920237&pid=1765026&pageMode=DS

mvano: Tebou vybraný multimetr bych si na polici nekoupil, protože při ruční volbě rozsahů by mě bolela za chvíli ruka, jak bych ji měl pořád nahoře.
Od stolního přístroje bych právě očekával, že si může dovolit klidně mechanická relátka na změny rozsahů, protože vyšší spotřeba nevadí. Zase by asi přestal být levný.
I když levný - vzhledem k parametrům zas tak levný není. Má dobrou (udávanou) přesnost na DCV. Na ostatní veličiny je na displeji zbytečně o jedno místo navíc. Např. ACV - ±(0.8%+80) .
80 digitů(jestli to není překlep) je fakt dost.
Kmitočet měří analogově, kapacity taky nic moc. Je to opravdu jen stolní verze ručního měřáku , což už tu bylo napsáno. A snad by to nevadilo, kdyby neměl ten otočný volič.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 7:30    Předmět: Citovat

Pavle, já ti nevím, myslím si, že i ta udávaná přesnost DCV bude poněkud vycucaná z prstu, jak už to u čiňanů bývá. Pokud ji tenhle přístroj někdy měl, tak ji nebude mít déle než 1 měsíc od výroby. Oni i číňani u přístrojů za 4000 mají docela problém s přesností nad 0,1%.

mvano multimetry používám docela často, tak nevím jak ti tahle informace bude přínosná (píšeš, že je využíváš jen vyjímečně)

Dřív jsem prostě nakupoval levné čínské multimetry a při tom využití které měly padaly jeden za druhým, buďto se rozpadla mechanika, po_ral přepínač, často měnily baterie , nebo jsem je svou chybou díky chybějícím vstupním ochranám multimetru prostě oddělal. Každý z těch levných multimetrů měl nějaký problém, který značně znepříjemňoval práci.

Když si to sečtu, tak sem za rok utratil za tyhle krámy tolik, že jsem si za to mohl klidně koupit jeden kvalitní multimetr, který by mi vydržel rozhodně déle jak 1 rok. Je to bohužel způsob jakým si čínští výrobci zajišťují stálý přísun práce a peněz. Podstatou není vyrobit, ale vyrábět

Vím, že za ten multimetr tolik utratit nechceš. Ale zkus prohlídnout ebay po starších repasovaných značkových multimetrch jako je HP, Fluke, Keithley. Třeba takový HP 3478A (viz příloha) už je pěkná strojovna, občas jde i za 2000, a najdou se i levnější, je třeba být trpělivý.



DMM.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DMM.JPG
 Velikost:  144.88 kB
 Staženo:  147 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mvano



Založen: Dec 23, 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út prosinec 24 2013, 13:04    Předmět: Citovat

Davidus: Naprosto souhlasím.
Zastávám názor, že nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci. Vzhledem k tomu, že se v těch multimetrech nevyznám, jste někdo ochotný mi poradit po kterých konkrétních typech se mám koukat? Nemusí umět žádné speciální funkce. Jde mi (jak jsem psal) o občasné měření. Ale nekupuji to na jeden rok a proto si nechám poradit od vás zkušenějších.
Poohlédnu se po ebay, ale konkrétní modely kterých si mám všímat víc, by mi opravdu pomohli.
Děkuji a jinak všem tady přeji hezké vánoce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund