Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mastech MY68, měří jen DC

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
100upa



Založen: Jun 14, 2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 12:25    Předmět: Mastech MY68, měří jen DC Citovat

Zdravím,
od známého jsem dostal multimetr mastech MY-68, s tím, že něco měří, něco ne, dal sem mu za něj 50,- a že si ho něják dám dokopy, jenže je zajímavé ale meří správně jen V-DC, napětí v zásuvce je podle něj prý 17V
každý odpor má buď nekonečno nebo je zkrat Smile po rozdělání jsem zjistil že asi někdo připojil nějáké dost tvrdé napětí u měření mA, protože pojistka vypadala zajímavě Smile každopádně její výměna nepomohla samozrřejmě, ani nová baterka nepomohla...
napadá mě tam jeden výkonový odpor 50ohm, že vypadá jakoby dostal zabrat, a pak jestli třeba tu šlehu neodnesly TLka?

otázka zní:
koš? nebo se s tím možná půjde něják poprat?

mám možnost ve škole proměřit cokoliv, ale čím bych mohl začít doma? Smile

moc díky

PS: přikládám fotky



DSC07763.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC07763.jpg
 Velikost:  297.76 kB
 Staženo:  497 krát


DSC07765.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC07765.jpg
 Velikost:  296.57 kB
 Staženo:  378 krát


DSC07767.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC07767.jpg
 Velikost:  298.55 kB
 Staženo:  356 krát


my68-multimeter-schematic.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  my68-multimeter-schematic.jpg
 Velikost:  298.62 kB
 Staženo:  763 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 14:36    Předmět: Citovat

1. Pojistka - jistí pouze rozsah mA. Mohly odejít ještě ochranné Z. diody D1, D2.
2. Inspekce cestiček PS pod kolečkem přepínače funkcí. Není něco spáleného?
3. kontrola R43 PTC a Q9013, odporu 50Ohm.
4. Prověřit všechny rozsahy a módy měření co jde a co ne.
5. Zafunět a vyhrnout si rukávy nebo hodit do koše - dle nátury.

Mé lehké podezření na závadu: Odpálený příslušný vstup IC1 KAD7001.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
100upa



Založen: Jun 14, 2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 18:48    Předmět: Citovat

tak při kontrole cest pod otočným přepínačem sem objevil že jeden ten měděný plíšek je jakoby zoxidovaný, po jeho očištení jsem se dal do testování co vše jde co ne a jelo vše, tudíž fakt to bylo v tom asi v tom přepínači poloh... moc díky za radu:-) myslím že můžem lock:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
onlyvikastar



Založen: Jul 02, 2011
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: pá duben 13 2012, 21:12    Předmět: Citovat

Bych měl také problém s tímto aparátem, dopředu předesílám že jsem jím značně traumatizován, přivykl jsem mu a nechci nic jinýho než opět zprovozněný můj aparát.
Zaměrně jsem vnikl do přístroje abych vyměnil pojistku již jsem vyměnil ale multík se už nezapnul.
Probém tkví v tom kole jímž se jezdí po DPSku a přepínají se jím rozsahy, nedosedají tam ty měděný trojuhelníky jež tam dosedat čímž se mají přepínat rozsahy. Když dám přístroj zpět dohromady nezapnu jej právě kvůli tomuhle.
Jak si s tím poradit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33931
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá duben 13 2012, 22:18    Předmět: Citovat

Akoze nedosadaju? Pokial su spravne nasadene v plastovom prepinaci a ten je spravne nasadeny na plosak, tak to musi fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
onlyvikastar



Založen: Jul 02, 2011
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: so duben 14 2012, 6:18    Předmět: Citovat

Vyfotit ot nechceš ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomnes



Založen: May 06, 2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2012, 18:23    Předmět: Citovat

Dobrý den lidi,
tento multimetr se asi často rozdává jak pozoruju... Dostal jsem Mastech MY-68 od známého za půl litru slivovice s tím, že nefunguje měření odporů.
Rád bych si ho spravil, ale nevím jak, tak se obracím na vás, jestli by jste mi mohli pomoct.

Vypadá, že všechno měří bezproblémově, jen když chci měřit odpor, tak jakoby naprázdno ukazuje stále cca 0,8 kOhmů, při měření odporů hodí nějaké nesmyslné hodnoty kolem 300 ohmů navíc/míň. Jedinou správnou hodnotu ukazuje, když spojím kontakty, takže 0 ohmů.
Z předchozích řádků tady na fóru jsem se dočetl, že bych mohl zkontrolovat nějaké integráky, udělal bych to kdybych věděl, jak je zkontrolovat a věděl jak se mají chovat správně. Jinak kontakty otočného přepínače jsem zkontroloval, i cestičky na desce - všechno vypadá v pořádku jako nové.

Budu rád za každou pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomnes



Založen: May 06, 2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st květen 09 2012, 18:27    Předmět: Citovat

tomnes napsal(a):
Dobrý den lidi,
tento multimetr se asi často rozdává jak pozoruju... Dostal jsem Mastech MY-68 od známého za půl litru slivovice s tím, že nefunguje měření odporů.
...


Rady už není potřeba. Proměřil jsem co se dalo. Chyba byla v tranzistoru Q1 9013 (S9013) nahradil jsem ho BC337-25-TAP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22 2013, 16:47    Předmět: Citovat

Dostal jsem měřák hwh MY-68 zakoupen prý někdy v polovině 90 let. Blbě měří AC (střídavý napětí), v zásuvce ukazuje napětí 153V. Tuto vadu má prý již od výroby, a reklamaci tehdy nějak neuznaly anebo prošvihl záruku (tehdy 12 měsíců). DC rozsah měří dobře, a proudy jsem nezkoušel.

Nemá někdo nějaký typ, čím by to mohlo být? Ev. mohl by někdo napsat, kde co mám přímo změřit, abych prověřil určité možnosti.

Sám používám mnohem horší měřák, od čínánů, za 99Kč takové ty DT něco, toto je lepší měřák od pohledu, a měl bych pro něj využití...

Odpory měří, zkoušeno TR523 = 2K2, naměřeno 2.190K
MLT-2 = 6K8KVD, naměřeno 6.68K, ale na vyšším rozsahu o jeden stupeň, pomocí tlačítka RANGE. Na nižším rozsahu ukazuje OL.
HITANO = 4K7, naměřeno 4K69 na stejném rozsahu jako MLT.

Kapacita:

Tesla 5uF/15VW6 naměřeno 6.97uF

Při spojení měřících hrotů v režimu kapacity to ukazuje symbol vybyté baterie...

Takže si troufnu říct, že měření DC, uF, Ohm je OK...


Naposledy upravil CZJKP1 dne po prosinec 23 2013, 0:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2013, 0:23    Předmět: Citovat

Tak jsem měl měřák prvně rozdělaný, troufnu si říct že přepínač je OK, není pod otočným knoflíkem nic přepálené, vydřené, zoxidované. Samotný otočný knoflík nemá kontakty taky zoxidované, a pro jistotu jsem je mírně napružil...

Potom kontroloval tranzistor C9018 (2SC9018) ve schématu značený jako Q1. Měl by to být ten nad otočným přepínačem. Měřil jsem ho on board multimetrem DT9205A na diodotestr, na displeji ukazuje v jednom směru 625 (červený měřící hrot na bázi a kolektoru - jsou spojené) a černý na emitoru. Ve směru opačném to ukazuje 953.

Myslím, že je to OK.

Jediný co se mi moc nezdá, je odpor, který se mi zdá být narušený (odlouplý), řekl bych, že je to hnědá, hnědá, zelená, červená, ten je ale v sérii s dalším odporem. Já ho zkoušel změřit on board. A choval se nějak divně, ukázal asi 215kOhm, což ale když jsem dal do online kalkulačky tak vychází něco jiného...

Potom jsem zašrouboval, a ukazuje 188V, neříká si to o studeňák. Pájení místy je příšerné.

Zase bych upozornil na tehdejší kvalitu. V měřáku je původní baterie, na které je zespoda vyražený r. 97. Pořád má víc jak 9V. Jestli je to datum, do kdy se měla baterie ,,zapnout" neboli jinými slovy začít spotřebovávat, pak se dá počítat, že měřák mohl být zakoupen tak 1995, śpíše 1996...

A ještě jedna věc, to schéma se zřejmě rozchází s našemi verzemi. Ten tranzistor pod displejem nese označení J176A a nenašel jsem ho ve schématu, asi je to fet...

Kvůli focení jsem měřák znovu rozebral:




Pro zvětšení obrázku kliknout na požadovanou miniaturu...

Po složení ukazuje 233V Very Happy, takže to si říká o to, že je někde na 99,9% studeňák/špatný prokov... Tak kdyby někdo dokázal poradit, budu vděčný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund