Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV Blaupunkt, IS70-109 VTM, šasi FM500-60, pozistor

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 6:13    Předmět: TV Blaupunkt, IS70-109 VTM, šasi FM500-60, pozistor Citovat

Odešel mi pozistor 9609 na vstupním sítovém napáječi u TV Blaupunkt- model IS 70-109 VTM/šasi FM500-60 obdoba šasi Grundig CUC5860
po jeho výměně za náhradu 96209 mi tv ze st.b. nechce naskočit a pozistor se jen hřeje,je pravdou že jsem předtím když jsem ještě neměl přímou náhradu osadil desku jiným nejspíš nevhodným typem/na zkoušku/ přičemž odešla pojistka,je možné že odešlo přitom ještě něco jiného ?Děkuji za rady a doporučení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 11:30    Předmět: Citovat

Pozistor z principu musí hřát, tam problém nehledej.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rybicka



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 12:29    Předmět: Citovat

Tv bude hrát i bez pozistoru. Jak píše Zdenek - problém je jinde. Na síťovém elytu máš napětí? A na sekundáru jsou jaké napětí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1809

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 12:45    Předmět: Citovat

A to ti predtym TV fungoval?
_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 12:47    Předmět: Citovat

Tak to že bude tv hrát i bez pozistoru mě nenapadlo ano ale musel bych pak obrazovku znovu odmagnetizovat že ?Měřil jsem pouze pevné C na pl spoji zdroje a ty byly ok nj už vidím že jak mě to odpálilo tu pojistku po osazení neadekvátního typu pozistoru tak to něco odpálilo dalšího ,asi bych jinak tuto /zlobivou-tv/dávno poslal do věčných lovišt kdyby mě nebylo líto repasované obrazovky a nového VN násobiče které jsem nedávno vyměnil.
Daleko novější a lepší tv dnes najdu na našem recykláku.Ty elka zkusím poměřit až zas pojedu na chatu ale modul sítový osazený rovněž IR přijímačem mám doma před sebou ležet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 12:55    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
asi bych jinak tuto /zlobivou-tv/dávno poslal do věčných lovišt kdyby mě nebylo líto repasované obrazovky a nového VN násobiče které jsem nedávno vyměnil.

To už je história, tú nezmeníš. V bode S (súčasnosti) by som sa rozhodoval, čo držím v ruke a čo namiesto toho môžem získať. Ak sú na tom SD ďaleko lepšie, neváhal by som Smile a iste by to bol posun ďalej, ako nostalgický pohľad na doterajšiu investíciu.

Ak je pozisor zapojený sériovo, tv nespustíš, inak áno. Ak sa objaví po zapnutí na veľkom elyte v U=, treba sa posunúť ďalej a riešiť tam. Vadný pozistor Ti inú závadu, ako poistku nespôsobí. Sériový by teoreticky, možno aj prakticky, mohol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 14:40    Předmět: Citovat

Díky za reakci no vím že jsou ještě tuším jen dvounožičkové pozistory ale to není můj případ mám 3 nožičkový a to znamená že nez ohledu zde je to seriově či nikoliv musí to být správně osazené protože to ani jinak osadit na pl. spoji nelze.Ono abych tě dal více do obrazu tak se to poslední dobou než to kleklo úplně projevovalo tak že jsem musel např. dvakrát za sebou dálkačem zapnout kanál a tím tv protože napoprvé to prostě nenaskočilo pak už to časem kleklo/samočinně vyplo/ i během sledování v zapnutém stavu tak jsem to znova dálkačem zapnul a ono to šlo pak celý večer dál tak dlouho až to nešlo zapnout vůbec rozdělal jsem tv a zjistil že pod pozistorem se začla opalovat deska pl. spoje rozdělal pl. kryt pozistoru a zjistil že byl jeden ze dvou ker. disků načatý a po okraji upálený tak jsem z toho usoudil že by to mohlo být tím,nakonec to mohlo být zase nějakým studenákem kolem VN jako již mnohokráte předtím nj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 15:10    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
Tak to že bude tv hrát i bez pozistoru mě nenapadlo ano ale musel bych pak obrazovku znovu odmagnetizovat že ?Měřil jsem pouze pevné C na pl spoji zdroje a ty byly ok nj už vidím že jak mě to odpálilo tu pojistku po osazení neadekvátního typu pozistoru tak to něco odpálilo dalšího ,asi bych jinak tuto /zlobivou-tv/dávno poslal do věčných lovišt kdyby mě nebylo líto repasované obrazovky a nového VN násobiče které jsem nedávno vyměnil.
Daleko novější a lepší tv dnes najdu na našem recykláku.Ty elka zkusím poměřit až zas pojedu na chatu ale modul sítový osazený rovněž IR přijímačem mám doma před sebou ležet.

Josefe - ty tady už tuto telku opravuješ (od července 2010) min. potřetí - tady, ještě tady a nakonec teď.
Vysvětli nám, proč ale vždycky k ní otevíráš nové vlákno a nepokračuješ v tom starém Shocked Cry

Řadě lidí jsem tady napsal, že "mají tu hlavu jen k tomu, aby jim nenapršelo do krku" - zlob se na mně kolik chceš, ale o tobě to platí dvojnásob Cry
Teď tu telku zase "opravuješ" už více jak měsíc - tvoji 1. SZ (k problému vadného pozistoru) jsem od tebe dostal 5.8.2011 a během dvou dnů jsme si vyměnili 7 + 5 SZ (a před rokem jich bylo ještě víc!) Shocked
SZ jsou soukromého charakteru a neměly by se zveřejňovat, ale tvými příspěvky mně skoro nutíš, hodit je veřejně "na plac".
V mých 5-ti SZ jsem ti polopatisticky vysvětlil dopodrobna f-ci "pitomého" pozistoru tak, že to už ani líp snad nešlo.
Že (pro vlastní f-ci tvp) tam v podstatě ani být nemusí jsem ti tam samozřejmě napsal též - a ty tady (po měsíci) napíšeš takovou pitomost Shocked Cry

Vzhledem k tomu, že obvod "degaussing" je snad tím nejjednodušším obvodem, v každé CRT telce, tak mně naprosto zaráží, proč ty tento obvod pořád dáváš do souvislostí se špatným startem, či "nestartem" tvé telky - nechápu Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 21:17    Předmět: Citovat

Obdivujem pána "kokuna" ktorý má tú nesmiernu trpezlivosť a snaží sa čo najlepšie pomôcť tu veľa amatérom hlavne v oblasti TV príjimačov.
Ale nejde my do hlavy prečo si týto "amatéri" ani neuvedomia pokiaľ siahajú ich vedomosti a v snahe naučiť sa niečo proste aj študovať. A až potom sa nesmelo radšej opýtať ale aspoň s výsladkami nejakých meraní a zistení ! A pritom sa tvária ešte "urazene" keď im tu niekto ukáže že na to veľmi nemajú Laughing .
Veľa amatérov tu chce len radu ktorú konkrétnu súčiastku vymeniť aby mu ten jeho "zazrak " už šlapal ako za mlada Laughing .

Ja by som len chcel poradiť tým začínajúcim amatérom Idea čo sa vŕtajú v telke z hoc jakých dvôvodov nech si na tejto bastlírne dajú do vyhladávača na prvé miesto meno "kokún"
a preštudujú si vlákna od neho a potom sem niečo radšej "vrhnú". Pravidlá EB taktiež nevynímajúc.

Ano stane sa že tazaťeľ niečo zabudne "uviesť" ale myslím si že tu každý rozumní danej problematike si urobí mienku o tazateľovi a odhalí ho pokiaľ siahajú jeho vedomosti , ale nejak my nie je jasné prečo si tazateľ neurobí mienku sám o sebe Rolling Eyes či mám na to alebo nemám na to aby som tú TV rozchodil Rolling Eyes Rolling Eyes . Česť výnimkám ktorí uvedú že TV vôbec nerozumejú ale chcú skusiť aspoň nejaké primitívne veci ktoré možno zvládnu.

Ja by som len bol zvedavý ako by týto amatéri opravovali TV keď by nemali vôbec internet a rady trpezlivého pána "kokuna" ale aj veľa iných zúčastnených tu na EB ktorý tomu rozumejú Laughing Laughing Laughing Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st září 21 2011, 7:53    Předmět: Citovat

No tak tedy dovol abych zareagoval na tvůj dialog,nikde pokud je mi známo jsem neuvedl že jsem nějaký profík a nemám na to ano jsem obyčejný kutil to jsem nikdy nepopíral ale na to je tu přece toto vlákno založené ne a i pro tento účel určené,Honzy si velice vážím s ohledem na jeho znalosti a zkušenosti včetně snahy pomoci vysvětlení problematiky spojenou s opravami TV to rovněž nepopírám,trochu mě ale mrzí že najednou včerejším výkladem změnil svůj postoj vůči mě ,kdybych se cítil být opravářem tak tu vůbec nebudu psát a dotazovat se na ten či onen vzikllý problém a to že toto forum smysl má a pomohlo mi k odstranění nejedné závady at už na videu či TV apod. svědčí o tom že je důkazem smysluplnosti,jestli na to mám nebo nemám je myslím si každého věc protože jsem si všimnul už i v jiných vláknech že jsou kutilové někteří na tom ještě hůře jako já a dotaz zkusí položit i když to je třeba pro odborníka banální věc ale a tom přece toto forum mimo jiné také je ne ? Rolling Eyes Pokud jsem si dosud byt s většími či menšími těžkostmi dokázal opravit /díky pomocným radám/v tomto foru tak to snad účel a smysl má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: st září 21 2011, 21:37    Předmět: Citovat

Sorry ale ja som sa nechcel dotknut teba priamo osobne. Myslel som to všeobecne na amaterov . Ja o tvojich vedomostiach a znalostiach sice nic neviem a preto ich ani nehodnotim. A ani do teba nerípem Laughing podotýkam že som to myslel všeobecne.
A prečo Honza zmenil názor na teba to tiež neriešim a ani nechcem.
Chcel som len odporučiť tým čo sem zabludia aby si "Honzu" prečetli a snáď prídu na to o čom EB je a ako to tu chodí. Holt ale niektorým blbcom ani to tu nedvôjde a stupídnimi otázkamy zas....jú vlákna Laughing .Tým som zas nemyslel teba osobne Wink ale všeobecne o niektorých čo sem chodia Very Happy .
Ano to to forum zmysel ma a stačí len hodne čítať a správne tomu porozumieť. Aj mne sa podarilo závadu odstrániť vdaka tomuto fóru. A vermy že my stačilo si prečítať z fórumu podobný problém a využiť googla a dielo sa vydarilo Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund