Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký předzesilovač pro magnetodynamiku SHURE
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st září 21 2011, 15:34    Předmět: Citovat

Dík za info!!

Je to dobrá zpráva, protože mam málo času, rodiče mě honí spát, a zrovna nemohu ty pitomé patice najít na strankách...

Prostě je tam zafetuju a po pr..

-------------
To mé MAB stojí 10,- to z gesu 17,-
-------------

Tak dneska mi to promiňte, ale už sem opravdu nasranej!!

Vzhledem k tomu, že jsem zjistil, že má GES toho nízkošumového pouze tři kusy. Tak když jsem jel ze školy tak jsem šel napred do GM (protože ho mam ve smeru cesty domů napred) Tam sem koupil 2ks NE verzi P a taky to LF (protože na to vcelku spěchám, a nemam čas čekat až to někdy objednají v TIPĚ- to MAB) Jel jsem do GESu, kde mě příšerně nasral, Na netu bylo že mají 3 kusy, on se omlouval že bohužel se někam ztratily nebo zmizeli apod, ale měl z toho příšernou legraci, byl to nějáký mladý trotl..Kdybych na to tak nezpěchal!!!!Mam chuť na ně poslat Českou obchodní inspekci, ve věcech by měli mít pořádek...Teď přemejšlím kam je pudu sehnat, potřebuju to co nejrychleji a GM je nevede
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st září 21 2011, 17:26    Předmět: Citovat

Proto jsem ti navrhoval, ať si pro rozchození gramofonu uděláš něco se 2-6 tranzistory na kanál a pak, až to bude "to ono" se pustíš do Actidampa.
I když - spíše jsem čekal, že neseženeš ten Bi-FET OZ.
Přesto nechápu, proč se rozčiluješ - při prodávaném sortimentu součástek by obchodníci museli mít ve skladových zásobách navrážených daleko víc peněz. A taky daleko víc šuplat na jednotlivé typy.
Tak si evidují, kolik se čeho prodalo za nějakou dobu, a podle toho se stanovuje přibližná zásoba na prodejně. Asi jich tam za poslední tři měsíce moc neprodali.

Jo, a, když diskutuješ sám se sebou, tak aspoň přidávej pokračování do jednoho příspěvku. Zatím ti je sloučím, příště budu mazat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Erka



Založen: Mar 05, 2010
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 23:13    Předmět: Citovat

Já už bych mlaďochům za vzor ty konstrukce ze 70.let nedával..jestli tři trandy nebo tři operáky je vcelku putna.

A až to bude "to ono" tak se pustí do Actidampa Mk3 nebo 4. Cool


Naposledy upravil Erka dne so září 24 2011, 11:40, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31930
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 2:33    Předmět: Citovat

Hele, než jsem si postavil Actidampa, tak jsem taky hrál "na dvě KC509 na kanál" - a jak jsem si to pochvaloval. Teda po pravdě, než jsem poznal zvuk Actidampa... Celý vtip těch "zapojení ze 70.let" je v tom, že na ně stačí doslova pár součástek ze šuplíku a relativně nízkošumové tranzistory (KC309, 239 nebo jejich obdoby BC, případně něco z Japonska/USA z řad 2N..../2SK....) jsou za pár šprdlíků sehnatelné v každém trochu obstojnějším krámě se součástkami - na rozdíl od starších typů nízkošumových operáků, které jak právě Jirka zkonstatoval, aby dneska zase prase shánělo (přesně jako v těch 90. letech minulého století)...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erka



Založen: Mar 05, 2010
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 13:20    Předmět: Citovat

5534 a LF356 jsou běžně sehnatelné, levné operáky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6327
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá září 23 2011, 14:29    Předmět: Citovat

Když už bych stavěl něco na překlenovací dobu, tak bych použil třeba 2xOP27 nebo třeba ten NE5532 (stačí jeden) a výsledek bude určitě lepší než 6xBCxxx.

(Tedy bych se zcela jistě vykašlal na konstrukce z roku 1970.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erka



Založen: Mar 05, 2010
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: so září 24 2011, 11:38    Předmět: Citovat

OP27 není vhodná, stabilita..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6327
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so září 24 2011, 14:12    Předmět: Citovat

OP27 nemá problém se stabilitou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erka



Založen: Mar 05, 2010
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: so září 24 2011, 15:29    Předmět: Citovat

Má nezanedbatelné zkreslení a rychlost přeběhu je tak tak..Není vhodný na tuto pozici, psal to někde Dr.Sýkora a tomu bych věřil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6327
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so září 24 2011, 19:49    Předmět: Citovat

Je na hraně s SR, jinak OK. Pro hifi vyhoví, ale hiend to není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 24 2011, 20:19    Předmět: Citovat

Jaký Hi-End je šasi Dual CS30, kvůli kterému se tu o tom vůbec bavíme? Vždyť patří jen do trochu lepší střední třídy, pokud je v perfektním stavu.
Nota bene, mají-li se na něm přehrávat silně šumící šelakové desky s kmitočtovým rozsahem sahajícím někam do 10kHz, to v lepším případě, byly-li málo hrané a ještě na podobném nebo lepším stroji, než je ten Dual.
Takže i korekčák osazený OP27 zcela vyhoví (nemluvě o tom, že by měl mít spíše charakteristiku AES, než RIAA, zvlášť, jsou-li desky vyrobené před rokem asi tak 1955 - tehdy se těch charakteristik používala spousta, proto zmiňuji tu univerzální přehrávací charakteristiku podle Audio Engineering Society).
A na jinou charakteristiku přestavovat Actidamp... no, šlo by to, ale vyvstává otázka efektivity takového řešení i autenticity zvuku.
Protože ty desky se původně přehrávaly určitě někdy a někde také magnetodynamickou přenoskou s pohyblivým magnetem nebo aspoň kotvou, jejíž výstupní signál se korigoval nejrůznějšími metodami, nejčastěji však pasivním korektorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2011, 23:00    Předmět: Citovat

Zdravím, ahoj..

Tak jsem dnes dostvěl můj vytoužený, ACTIDAMP. Nakonec jsem se rozhodl pro tu dvojku, protože je nejjednoduší a byla mi tu doporučována.

Když to připojím, tak to dost hlasitě ,,vrčí" a hudba je slyšet v dáli, když přepnu přepínač MM/MC vrčí to ještě více... Dělají mě to oba kanály, a tak mam obavu, že někde došlo ke stejné chybě.

A) Zdroj jsem použil symetrický jak je doporučeno, koupil jsem trafo v GME značené 610-778, dává tedy 2x9V a necelých 200mA, což by dle všeho mělo být dostačující pro napájení obouch modulu, naprázdno má dávat 16,5V a z těchto důvodů jsem nekupoval trafo, které by dávalo vyšší U.. Jako usměrnovací můstek jsem použil ten do 1,5A, který je v nabídce za cca 3,50Kč, a je s delšímy vývody. Zdroj jsem tedy zapojil takto.
http://www.thisplay.estranky.cz/img/picture/5/zdroj1-schema.jpg C1, C2 1000uF/32V

Přičemž + jsem napojil na +18V, - na -18V a 0 jsem napojil na GND..

Když měřím napětí při zátížení tím Actidampem, je tam přímo 18,5V Což vypadá vyhovujíc.
¨
B) Bohužel jsem nesehnal všechny součástky, a tak jsem spoustu musel nahradit, nebo použít nejbližší dostupnou hodnotu..

Odpory jsem využil jen ze svých, tesláckých, zásob.. A tak když semtam něco nebylo, použil jsem nejbližší hodnotu..

C) Co se týče kondíků ty jsem nakupoval, a to byl větší problém, protože foliových kondenzátorů je poměrně málo hodnot v prodeji a tak to dopadlo asi takto:
Pozici C3 jsem osadil 2n2 místo 3n3 (foliový)
Na pozici C6 jsem dal slídový, protože foliový neměl.
Na pozici C4 jsem dal slídový, protože foliový neměl.
Na pozici C2 jsem dal slídový, protože foliový neměl.¨
Na pozici C13 a C14 jsem dal keramický..

Jako zenérky jsem použil ten dnešní ekvivalent, co je na 18V a prodává se..

D)Předpokládám, že ta náhrada LF kterou jsem nakonec dal MAB/MAC má stejnézapojní jako to původní a tak stačí frknout, jen se orientovat ,,zobáčkem"

Nevíte někdo, co by toto mohlo dělat?? Pravdou je, že jsem to jako zkušebně zapojil dosti nedbale (myslím vstup a výstup) ale tutově dobře, a DPS mam krasně udělané, né ručně malované, ale dokonce přežehlené lasérem Smile, nechtělo se mi to dávat hned do krabičky, kdyby to nešlo abych si ji nezničil, a tak jsem to zapojil jak já říkám ,,na ponku"

Jinak nevím, jak se nastavuje ten trimr, tam je popsáno, že se to dá multimetr na SS a na nejmenší rozsah a měří se aby tam bylo pod jeden milivolt (NA OZ2) já to dal tedy na 6 vývod (to je výstup) a mínus proti kostře, a když jsem s tím otáčel tak to šlo do + a - hodnot nastavil jsem zhruba 0.00 na obouch, a pak jsem to teprve zkoušel a takto to bručelo, tak jsem s tím zkoušel za provozu otáčet a nic se neměnilo!..

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31930
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2011, 9:39    Předmět: Citovat

Zásadní chyba je použít trafo s napětím 2 x 9V. Ten předzesík má minimální předepsané napětí ±12V, lépe ±18V, takže pokud ho krmíš polovičkou, není se čemu divit že nezesiluje jak má. Dej tam trafo 2 x 18V (přinejhorším 2 x 15V) a za něj symetricky dva stabilizátory 7815 a 7915 v katalogovém zapojení - V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEDÁVEJ VERZE 78Lxx a 79Lxx. Pak teprve můžeš něco nastavovat...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2011, 15:33    Předmět: Citovat

Sám víš, že ty trafa co se prodávají v GME dávají téměř ,,dvojnásobek". Naměřil jsem na něm 16,5V jak je psáno v GME na informaci o trafu. Po usměrnění dá zajisté vícenásobné napětí.

Pokud si četl můj POST tak tam píši, že to s připojeným ACTIDAMPEM II dává přesných 18,5V což si myslím, že je akorád..

Takže v trafu nevidím chybu, když tam potřebné napětí je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2011, 15:36    Předmět: Citovat

Ale ono tam má být 2x 18V, takže jestli jsi to měřil mezi +18V a -18V, tak tam máš právě tu polovinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.35 sekund