Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CONDOR K304, rozmery remienkov
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
juca



Založen: Jun 05, 2006
Příspěvky: 860
Bydliště: slovakia

PříspěvekZaslal: st září 14 2011, 19:47    Předmět: CONDOR K304, rozmery remienkov Citovat

Zdravim, dostal som tento radiomagnetofon, z casti som ho uz spojazdnil, tuner aj koncak opraveny , este by som potreboval rozmery remienkov kazetovej mechaniky, preto ze su rozsypane na kusky. Az by niekto mal tie rozmery bol by som rad keby mi ich poskytol.
_________________
juca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: čt září 15 2011, 6:30    Předmět: Citovat

Nějaký plochý řemínek mám. Myslím že je z condora.
Jestli to je on tak ho klidně změřím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 15 2011, 8:38    Předmět: Citovat

Tam nejsou ploché řemínky, ale čtvercové. Přesné rozměry neznám, ale šlo mi to dobře nahradit zesíleným okrajem z gumové rukavice a kondomu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so září 17 2011, 12:43    Předmět: Citovat

Ano, všechny řemínky tam patří s čtvercovým průřezem.

Mám doku (sm) na CONDORa K304 - pochopitelně jen "na papíře", páč v té době (70. a 80. roky) jinak ani neexistovala.
Ještě - existovaly min. 2 verze Condorů - co do autostopu: s mech. snímačem (něco jako axiál. komutátor) a 2-ma kartáčky; či snímač s fototrandem.
Doku (ten sm) je samozřejmě jen pro tu 1. ("mechanickou") variantu - ta druhá (s fototrandem) už byla řešena jako vylepšení (kvůli spolehlivosti) a zřejmě zadokumentována jen jako nějaký "změnový list" - nvm, moc jsem nepátral.
Z doku je zřejmé, že jsou v něm řemínky 3 (a pokud se pamatuju, bude to tak - kdy já jej taky naposled držel v rukou, ani nvm).

10.0 Náhradní díly
Díl ....... Název ............................................................... číslo-kode ............................ č. výkresu

35 .... Řemínek počítadla .......................... 891 903 329 .............. 400-2852-005-010
42 .... Řemínek převinu ............................. 891 903 331 .............. 400-2852-007-013
43 .... Řemínek pohonu pásku .................. 891 903 330 .............. 400-2852-006-017

Je mně jasné, že všechny tyto numera jsou ti k hov*nu, páč z nich rozměry nevyčteš.
Dříve se totiž objednávaly ND právěže jen podle toho code-Nr. - dnes naopak, jen podle rozměrů Shocked Cry

Když (před cca 10-ti, či více lety) krachovala fa ETROS (dříve ELTOS a ještě dříve TESLA - výhradní dodavatel ND na spotř. el-niku) v Uh. Brodě, tak jsem ještě stačil nějaké ND (vč. těch ke Condoru) koupit - než to pak všechno naráz zkoupila TIPA Opava a HADEX Ova.
Mj. také 2 druhy řemínků - měli je ale označeny takto: "servačník" a "foto autostop" - z čehož vyplývá, že by to měly být položky 42 a 43.
Oba dva mám po dvou kusech - takže napiš přes SZ tvoji pošt. adresu - á 1ks ti zašlu Wink
Ten 3. (náhon počítadla) už nějak vyřešíš - kdybys tam měl natáhnout třeba ten prezervativ Shocked Laughing
Jinak mně z toho už téměř nic nezbylo, jen ty bronzové kartáčky sběrače - když jsem je ale naposledy potřeboval, zaboha jsem je nemohl najít (tak jsem stejně nějak improvizoval). Ještě po nich mrknu, kdyby "vyplavaly" na povrch, tak ti ze 2 páry přibalím - ale toto neslibuju (netuším, kde se přede mnou ukryly Cry ) Rolling Eyes

Jinak mám ale trochu obavy, že tu mechaniku mgf jen tak lehce nezprovozníš.
Budou totiž (po těch letech) ztvrdlé pogumované mezikola pohonů, tak nvm, zda je možné je nějak zrepasovat.
Kdysi jsem někde četl, že by mohlo pomoci namočit je (na nějaký čas - už nvm na jak dlouho Cry ) do glycerinu - tak můžeš vyzkoušet, pokazit už asi nebude co.
Třeba někdo poradí lépe - kdo má lepší zkušenost - Nevím

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 1:44    Předmět: Citovat

No, ten prezervatív by som radšej ušetril na lepšie príležitosti, nejako som nebol nadšený, keď som ho niekde v prevodoch našiel (nech mi zástanci tejto náhrady prepáčia, nie som proti nim, ale proti tej náhrade Smile )
Remeň má byť vždy taký, aký má. Pretože keď je väčší, ukracujeme sa minimálne o pôžitok z bezchybnej techniky vďaka jeho častejšej výmene a keď je menší, čaká nás minimálne pôžitok ten istý, avšak nás viac stojí, pretože síce po nejakej dobe sa možno remeň natiahne na orig. dĺžku, ale za cenu zvýšeného opotrebenia uloženia hriadele otočnej časti. O kvalite prevodu nehovorím. Takto to vidím teoreticky, a keď je aj možno prax iná, keďže obyčajne nerobím pre seba, dávam si dosť záležať, čo na kola nahadzujem.
Ten tretí remeň je myslím 0,8čka? (naozaj je to dlho), a vzhľadom na jeho funkčné umiestnenie jeho "ťahovú schopnosť" odporúčam dodržať.
Škoda, keď som čítal založenie príspevku mal som v úmysle sa na tie rozmery pozrieť, niektoré "špecifickejšie" modely som si práve vzhľadom na to postupné vypadávanie orig. sortimentu z trhu, zapisoval, možno to niekde mám, ale bol som dnes až doteraz tak zaneprázdnený, že som si na to ani nespomenul. Teraz som si to zapísal, a keď ma nikto nepredbehne, pozriem a keby som to náhodou mal, ozvem sa. Pozriem aj tú SD, či bolo niečo okolo toho optického snímača, mám pocit akoby bolo, tiež som zvedavý..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 20:06    Předmět: Citovat

K tomu řemínku: není snad až takovej problém, tam natahnout provázek, označit, změřit... Akorát odečíst nějakej mm aby to bylo napnutý.
K tomu repasování gumy glycerinem: nedělal bych to, glycerin tu gumu naleptá a ta změkne a bude na... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 20:36    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 21:01    Předmět: Citovat

Mám před sebou oba "originály" (z toho ETROSu), ale nemám po ruce šupleru, jen pravítko:
- Ten 1. ("setrvačník") by odpovídal (jak Ø, tak průřez),
- ale ten druhý (podotýkám: na sáčku mám poznámku "foto-autostop") má Ø = 50mm (nikoliv 35mm) a průřez by mohl být těch 1,3*1,3mm. Možná, že ten kratší (Ø = 35mm) je vhodný pro ten mech. snímač autostopu - Nevím

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 21:06    Předmět: Citovat

Nie je tá 35-ka ku spojke privíjania?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 21:15    Předmět: Citovat

Anebo náhon počítadla - já už si tu mechaniku nepamatuju (to víš "skleróza nebolí, ale nachodíš se") ani nvm, jak je to dávno, co jsem to měl na stole, ale určitě několik let Mad
A navíc jsem je zase až tak často nedělal - já dělám ponejvíce telky Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 21:20    Předmět: Citovat

V Condorovi jsou tři řemínky. Nejdelší (68mm) je k setrvačníku, prostřední (50mm) mezi pravým unašečem a řemeničkou počítadla, nejkratší (35mm) je na převíjení. Fotoautostop:na řemeničce počítadla je vrtulka která přerušuje světlo mezi LED a fotomuňkou. Řemínek má ale stejný rozměr jako u tzv. mechanického autostopu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 21:22    Předmět: Citovat

Jestli máš Condora s fotoautostopem, je dobré vyměnit i ten prostřední řemínek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 21:33    Předmět: Citovat

Tak určitě to znáš lépe než já - bude to jak píšeš.

To juca - tak zkusím pohledat ještě nějaký ten "kraťas" (35mm) a zítra ti posílám všechny 3 Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
juca



Založen: Jun 05, 2006
Příspěvky: 860
Bydliště: slovakia

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 18:41    Předmět: Citovat

Zdravim, chlapi DAKUJEM vsetkym za reakcie a zvlast KOKUNOVI.
_________________
juca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 21:49    Předmět: Citovat

A ešte mne Very Happy
Pred minutím posledného orig. remeňa som si ho "opísal", aby som ho vedel v budúcnosti nahradiť. Čiže:
68 (66) x1,2 x1,2
51,5 x0,8 x0,8 (RST51-08 )
35 (35,5) x1,4 x1,4
Priemer meriam vnútorný, na zabezpečenie presného kruhu som mal prípravok. Tie prvé dva som mal už len zápisky, tak som ich sem len opísal. Ten najmenší som meral dnes, mám ich viac, sú všetky orig., niektoré 35, iné(zrejme iná šarža, aj vzhľadovo) 35,5..

Schéma bola aj k modelom s "fotoautostopem", v dodatkovej tech. informácii.

Ide o hodnotné info - minimálne z dôvodu, že som si na to spomenul práve v čase, ked som zapol do elektriky lepiacu pištol, a keďže viem, aké sú tieto myšlienkové vnuknutia vzácne, išiel som to vyhľadať radšej hneď - než sa mi tá pištol zohreje. Netušil som, ako sa pri tom pozdržím... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund