Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gorenje-Tesla Diadem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út září 27 2011, 16:51    Předmět: Citovat

Pavel85 napsal(a):
Dnes mi bouchnul ten včera vyměněný kondík C304 1mili.
...
Opět upraveno - Tak radst byla předčasná.Geometrie se po zahřátí rozjíždí více.Obraz se rothahuje do výšky,takže horní část se ztrácí.A po delším čase se opět posune obraz nahoru celý.TDA 8170 e celkem dost hřeje.

Tak, pokud ti přímo vystřelil, tak jsi ho zřejmě přepóloval.
A tady bude každá rada drahá, na ten IO asi spoleh nebude - chtělo by to nějaký dobrý, nejlépe z vraku Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: út září 27 2011, 17:40    Předmět: Citovat

Stopro nebyl přepólovaný.A nový co jsem dal teď se už teď drobátko nafouknul.Našel jsem ještě jeden kondík C404 1mili úplně bez kapacity.Po výměně ale žádná změna.
Momentálně TV po zapnutí běží,je trochu rozhozená geometrie,vrch obrazu je protáhlý a kousek ho chybí.Těsně po zapnutí studené Tv je slyšet to bzučení,ale to po chvíli přestane.Napěti na TDA8170 poskakuje mezi 25,5-25,9V podle obrazu.Ostatní napětí,až na napětí 55V (mám 45V) sedí.

Ten IO jsem se pokoušel sehnat,ale marně.Nikdo nemá.

A to schématko co jsem tu hodil se mírně liší ve značení pozic součástek oproti tomu co máme tištěné.

Upraveno - Tak kondí opět bouchnul.Ale TDA už se hřeje ta normálně.Po cca 10ti minutách provozu je chladč jen važný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: pá září 30 2011, 16:47    Předmět: Citovat

Dnes jsem přišel na zajímavou věc.Ten kondík,který mi bouchal (C304 1mili) je v TV opravdu osazen opačně ,než je ve schématu.I značení na DPS je opačné.Nejsem si jistý,jestli tak byl osazen i origo, co tam byl původně.Jak jej tam mám ale teď dát?Podle schématu?Nebo podle DPS?Logičtější mi připadá dle schématu,ale jelikož v TV nejsem tak zběhlý, poprosím o potvrzení mého názoru.Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33905
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá září 30 2011, 16:51    Předmět: Citovat

Zmeraj na nom napatie a bude jasno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: pá září 30 2011, 17:22    Předmět: Citovat

Tak vypadá to, že prvotní závaa byla odstraněna.Opravdu byl ten kondík přepólovaný.TV již půl hoďky běží.Obraz se nikam neposouvá a TDA8170 se nijak extra nezahřívá, pokud tedy nemá být úplně chladný,ale to asi ne.Na dotek je chladič teplý.Teď už akorát pořešit tu geometrii obrazu, která už byla ale mimo před poruchou a to vrčení.které nevím odkud přesně vychází.Že by to mělo souvislost?kondíky jsem vyměnil skoro všechny.Intenzita toho vrčení se mění podle obrazu.

Doplnění.
Nemohla by to vrčení vydávat obrazovka?Připadá mi,jakoby to šlo z ní.A je zajímavé,že intenzita je s každým zapnutím jiná.Po delší době,když je TV vypnutá, tak po zapnutí to není slyšet vůbec,ale po chviličce se to objeví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 30 2011, 19:30    Předmět: Citovat

Pavel85 napsal(a):
Tak vypadá to, že prvotní závaa byla odstraněna.Opravdu byl ten kondík přepólovaný. ...

Zase se potvrdilo pravidlo: "Nejhorší jsou závady, které si vyrobíš sám" Cry

Geometrie: a nemáš jenom rozeštelované trimry?
Máš tam k tomu 3: P401-HOR. PHASE; P402-VERT. LIN. a P301-VERT. AMPL.

Vrčení: Nejspíše tam máš osazenu rožnovskou obrazovku A59 TMZ 40X01 - Nevím
Pokud ano, tak ti určitě vrčí (50-ti Hz) vert. V.C. - tyto obrazovky to (po letech) dělají. Máš určitě popraskaný tmel (okolo V.C.) a špatně stažené ferity "řvou". Zkusit něčím zalepit - epoxydem apod. Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: pá září 30 2011, 20:08    Předmět: Citovat

Vyrobil jsem si ji sám jen napůl.Ale ano,měl jsem si zkontrolovat,jak tam byl osazen originál.Chybami se člověk učí a tohle mne opravdu vyškolilo.

S těma trimrama jsem zatím nehýbal.Z jakého důvodu by se ten obraz tak rozjel?Nejdřív jsem si říkal,že to bude nějaký ujetý elyt,ale všechny kolem jsou vyměněné.Ale jelikož se nijak časem nemění,tak to doladím trimrama a bude.Je to roztáhlé jak dospodu tak do vrchu a boky jsou prohnuté.

Tu obrazovkusi nejsem jistý,ale myslím že je tam ta co píšeš.Podívám se na to a skusím to nějak pořešit.Mám nějaké epoxidové lepidlo,tak to zkusím zalepit.

Pokud už nebude další komplikace,tak to zítra doladím a půjde domů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 30 2011, 20:20    Předmět: Citovat

No, tak se to snad blíží ke zdárnému konci.
Jen podotýkám:

kokun napsal(a):
...
Jinak to napětí +B=150V je velmi kritické na nastavení - mělo by být 150±0,5V Exclamation
....
Až telku rozchodíš, pouze dostav správnou hodnotu 150±0,5V trimrem P651-10K.

- doufám, že na tohle jsi nezapomněl Rolling Eyes

Pavel85 napsal(a):

S těma trimrama jsem zatím nehýbal.Z jakého důvodu by se ten obraz tak rozjel?Nejdřív jsem si říkal,že to bude nějaký ujetý elyt,ale všechny kolem jsou vyměněné.Ale jelikož se nijak časem nemění,tak to doladím trimrama a bude.Je to roztáhlé jak dospodu tak do vrchu a boky jsou prohnuté.
....

Možná se to "rozjelo" jen s novým integrákem - Nevím
A nebyl nakonec tou "prapůvodní závadou" jen vadný ten ellyt C304-1000µF (a tím, že sis jej přepóloval, nastaly ty další problémy) a že by nakonec byl dobrý i ten původní IO?
Psal jsi, že jsi koupil nové 2ks - zkus ten původní porovnat (aspoň ohmicky) s tím 2. novým! Rolling Eyes
Pokud nemá ve zkratu napájecí a výstupní pin - zkusil bych ho tam vrátit (a viděl bys, co dělá ta geometrie pak).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: pá září 30 2011, 21:07    Předmět: Citovat

Nezapoměl jsem na to.Mám nastaveno.

Ten původní kondík byl nafouklý.Sice né moc,ale byl a měnil jsem jej až po výměně toho IO.Ten původní IO tam zkusím vrátit,ale myslím,že pokud bude ok, tak geometrie bude stejná.Majitel říkal,že už to bylo před tou poruchou.Ale jak to tak vypadá,opravdu byla ta vada,která to vše odstartovala jen v tom kondíku.

Zítra ještě polaboruju s těma IO a dám vědět.Ohmicky jsem ten původní měřil a žádný vývod nebyl ve zkratu.

Alespoň víme,že v GESu mají momentálně funkční várku TDA8170 a já mám jeden (možná dva) do zásoby,kdyby náhodou.

Každopádně Ti patří mé VELKÉ DÍKY za rady,které mne dovedly až sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 11:29    Předmět: Citovat

Tak poslední poznatky jsou takové, že původní TDA to má za sebou.

Roztažení obrazu se mi podařilo doladit,ale to prohnutí po stranách se mi nedaří nijak doladit.Měl by k tomu sloužit trimr P352,pokud se nepletu,ale nereague.S obrazem se při jeho točení nic nedějě.Na normálním obraze to nějak extra poznat nejde, ale když zapnu třeba tabulku menu na DVD,tak je vidět,že je po bocích prohlá.Nevím jak se tomu přesně říká.

Upraveno: Po prostudování fóra už je mi jasné,že bude problém s obvodem korekce podušky.Obraz je totiž prohlý takto )(. když se jej pokouším doladit trimrem P352,tak se hýbe jen horní a dolní část.Střed zůstává nezměněný.Jak jsem to tak pročítal,většinou bývají závitové zkraty na cívkách.Bohužel nemám cívku jak změřit.

Stane se něco,pokud to nechám tak?Ten komu to spravuju říkal,že mu to nevadí,ale mě to štve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 17:42    Předmět: Citovat

Tak se tam (za ty roky) zřejmě nastřádalo závad více - teď se skutečně jedná o závadu v obv. korekce ) (.

Musíš prověřit můstek diodového modulátoru: Diody D1002, D1003 a kondy C1006, C1007;
dále L1002, a potom vše, co máš v tom obdélníku, označeném 110° - hl. polovodiče - to je ten obvod řízení kor. ) (.
Pokud by měla být vadná tlumivka, tak by to byla Du351-6,3mH, ale pochybuju - spíše to bude nějaký impulzák, nebo trand.
Pokud ti některý z trimrů nereaguje, je tam závada.
Po opravě tohoto obvodu už by mělo jít seřídit všechno - jak horizontálně, tak vertikálně Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 17:49    Předmět: Citovat

Prověřuji.A skošel jsem trimry ůplně na max a pokud vytočím P351 úplně do zkratu,tak se obraz úplně otočí. Z )( se stane ().Mohlo by to něčemu napovědět?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 18:24    Předmět: Citovat

Skúsil si ho vymeniť? Možno má prerušenú dráhu, alebo sa odpája bežec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 18:26    Předmět: Citovat

Měly by fungovat asi takto:
P351 je HOR. AMPL. - tj., měl by se s ním obraz jen rozšiřovat a zužovat (i když v praxi to částečně ovlivňuje i "poduškovitost, či soudkovitost).
Ale tu ) (, či ( ) by mělo jít nastavovat trimrem P352 - AMPL. EW - plynule, tj. od ) (, přes l l, až do ( ) Wink
Můžou ale také zlobit trimry (zvláště pokud tam jsou černé JISKRA) - neregulují plynule - zkus je prostříknout KONTOXem.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: so říjen 01 2011, 18:39    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Skúsil si ho vymeniť? Možno má prerušenú dráhu, alebo sa odpája bežec.


Je přerušený.Ale jako obykle takovou hodnotu nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund