Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gorenje-Tesla Diadem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 17:22    Předmět: Citovat

Dneska to tady nějak nefunguje.

Naposledy upravil Pavel85 dne út září 20 2011, 18:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: út září 20 2011, 18:01    Předmět: Citovat

Jelikož jsem se nehodlal smířit s tím špatně čitelným schématem, zapátral na netu a zjistil jsem, že šasi je gorenje G-2.Našel jsem dokonce i PDF.Je sice celkem blbě udělané,ale aspoň dobře čitelné.Jelikož nefunguje upload,tak jej přihodím později.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st září 21 2011, 16:59    Předmět: Citovat

No tak já jsem zase zapátral v tom vraku (z Körtinga) a (i když s obtížema - taky byl štítek teplem zvlněný a zažraná špína do něj) tak vyčetl jsem typ splitka: ELDOR 1182.0667. Musel jsem ho vypájet z desky.
Sch. i šásko je děláno univerzálně - tj. jak pro 90°, tak i pro 110°-vou obrazovku (jen se něco neosazuje, anebo se naopak vloží jumpery - pro danou verzi).
Moje šasi je 90°-ňové.
Sch. od Körtinga je téměř totožné s tím Diademem (pouze popisy jsou angl. a u Diadema německy) - jen mu chybí ta "pravá část" - tj. není tu sch. VDO a ta tabulka (ale ne, že by to bylo utrženo, nebylo to už v originále.
Tak teď nvm, jestli to VN-splitko bylo pro všechny verze totožné, ale asi bylo, páč v tabulce jsou odlišnosti pro všechny verze (jak 90°, tak 110°) a trafo tam není, takže by mělo být stejné.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: st září 21 2011, 19:24    Předmět: Citovat

Já jsem se v tom dnes taky pohrabal.Sháněl jsem to TDA8170,ale tady v okolí NJ nic.Budu muset objednat.Alespoň jsem ho vypájel a proměřil,jestli není nějaká nožka ve zkratu,ale nebyla.Ještě předtím jsem povyměňoval některé elyty,hlavně kolem toho TDAčka a stejně to nepomohlo.
Mrknul jsem ještě znova na tu L1000 a měl jsi pravdu.Je to jen ferit.trubička na jumperu.Ta cívka,co jsem o ní psal je na jiné pozici.Nějak jsem si je popletl (asi tou pokročilou dobou).Ale stuďáky tam nejsou,všechno jsem znova propájel.Tak teď musím sehnat jen to TDA a uvidím co dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 11:44    Předmět: Citovat

Nevíte náhodou někdo,jestli je zaměnitelné TDA8170 za TDA8172?Podle kat.listu vypadají téměř stejně,zapojení je stejné,ale 8172 je o polovinu levnější.Nejde mi ani tak o cenu,jako o dostupnost tady v okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 16:11    Předmět: Citovat

PO výměně TDA8170 TV naběhne,ale obraz je celý posnutý v horní třetině obrazovky a po chvíli se konec odpojí.Na pinu 2 toho TDA (napájení) je po zapnutí napájení 26V,ale postupně klesá po desetinách.Kam až klesne jsem neměřil,vždycky to raději po chvíli vypnu.Napětí 150V je 152V.A napětí 55V je o 10V nižší.A navíc ve stand-by někde něco bzučí,což před výměnou TDA nedělalo.
Jo a TDA jsem nakonec sehnal 8170 a vypadá že snad origo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 17:22    Předmět: Citovat

Takže jsi zřejmě (přes "vadný" zdroj, ŘKS, ...) teď přišel na prapůvodní závadu - a máš ji ve vertikálu.
Ten odejitý KS vertikálu bude jen důsledek závady, kterou tam asi stále máš - proto opatrně, jinak ti může odejít nanovo (a jeho nové a pracné shánění) Cry
To postupné klesání napájecího napětí, zřejmě svědčí o tom, že zrovna tak postupně stoupá odběr (proud) do toho KS, a současně asi vzrůstá i jeho oteplení (a mohlo by pak narůstat lavinovitě) - proto ta obezřetnost.
Začal bych klasicky - kontrolou (výměnou!?) všech ellytů v tom vertikálu, ...

Pavel85 napsal(a):
... Jo a TDA jsem nakonec sehnal 8170 a vypadá že snad origo.

Tady bych si nebyl tak 100% jistý - aby pak ten nárust odběru nebyl náhodou způsoben tím IO (s "rýžovým" čipem v "originálním" pouzdru) - Nevím
V tomto máme, v dnešní době, o to horší opravování, že se člověk nemůže na nic (ani na novou součástku!) naprosto spolehnout.
Když se k tomu ještě přidá nezkušenost, tak pak je to v (_!_) Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 17:32    Předmět: Citovat

Uvažuju úplně stejně.Elyty jsou již skoro všechny vyměněné.Některé nemám,musím koupit.A na tom odporu,který je v napájecí větvi toho TDA jsem naměřil 3,9Ohm místo 2,7,co má mít.Je to tak kritické,nebo může zůstat?A ještě někde něco jakoby vrčí,když je TV v provozu a ten obraz se posunuje postupně nahoru,není nahoře od začátku,předtím jsem se asi podíval už pozdě.

TDA jsem koupil rovnou dvě.V popisu měli jako výrobce STM,tak snad to bude OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 17:49    Předmět: Citovat

Pavel85 napsal(a):
... A na tom odporu,který je v napájecí větvi toho TDA jsem naměřil 3,9Ohm místo 2,7,co má mít.Je to tak kritické,nebo může zůstat?A ještě někde něco jakoby vrčí,když je TV v provozu a ten obraz se posunuje postupně nahoru,není nahoře od začátku,předtím jsem se asi podíval už pozdě.

Tak ten "odpor" (anebo rezistor?!) má také nějaké poziční číslo (a mělo by se tady psát/používat - to bývá důvod častých nedorozumnění!!!) je určitě R301-2E7/1W5.
Ne, jeho hodnota určitě nebude kritická - nehledě na to, že máš třeba menší chybu měření (musíš rovněž počítat s odporem měř. šňůr - můžou mít klidně až 1Ω) - takže tohle neřeš.
To posouvání má určitě souvislost s tím poklesem napětí (nárustem odběru, zahříváním IC ...) - bude nutno najít tu příčinu (ale to se lehko řekne, že?) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 17:52    Předmět: Citovat

Pardon,příště budu přesnější.Ale máš pravdu,je to on.
A prosím Tě,jakou hodnotu kondíku máš na pozici C304?V tom tištěném schématku to mám skoro nečitelné (je tam zrovna ohyb),ale vypadá to jako 1000μ,ale v tom co mám stáhnuté je 2200μ.Ten 1000μ zrovna nemám,tak jsem dal už nějaký použitý,ale v jakém je stavu?Ten co tm byl totiž vypadal už kapku nafouklejší,ale jen mírně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 20:42    Předmět: Citovat

Pozice C304:
ve sch. DIADEM - 1000µ (napětí uvedeno není) a
ve sch. KÖRTING - 2200µ ( ......... dtto ............ ) - taxi vyber Shocked Laughing

Ale dal bych tam takový, co tam byl (a na nap. 25, či 35V) - hlavně dobrý (nový?) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 21:33    Předmět: Citovat

Koupím takový,jaký tam má být,jen jsem se chtěl ujistit,že tam je opravdu 1milík.Zrovna tyhle hodnoty mi došly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: po září 26 2011, 14:50    Předmět: Citovat

Tak zase byl čas se v tom povrtat,ale opět bez úspěchu.Vyměnil jsem poslední elyty a stále to samé.Skusil jsem vyměnit znova i to TDA,snad možná trvalo chvíli déle,než se začal obraz posouvat,ale to bylo možná jen zdání.Tak si pomalu začínám myslet,že budou vadné ty TDAčka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: po září 26 2011, 16:54    Předmět: Citovat

Tak jsem vyměnil úplně poslední dva elyty.A to v napájení TDA C302 a C304,oba 1mili/35V (předtím jsem neměl úplně nové) a je to ještě horší.TV sice naběhne,ale obraz je hned posunutý do horní poloviny,v TV nepříjemně vrči a po chvíli vypne buzení ŘKS.A jakmile k tomu dojde,přestane reagovat i na DO.Už jsem z toho jelen.Ostatní součástky jsou podle měřeni OK.

Upraveno - S tím DO kecám,problém byl v něm.


Naposledy upravil Pavel85 dne út září 27 2011, 14:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel85



Založen: Sep 01, 2005
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: út září 27 2011, 14:17    Předmět: Citovat

Dnes mi bouchnul ten včera vyměněný kondík C304 1mili.Vidím to asi tak,že to vzdám.Kdyby ještě někoho něco napadlo,tak jsem hodil schéma na rajče.

http://pajosek85.rajce.idnes.cz/goenje_g2#gorenje_g2.jpg

Upraveno - Po výměně kondu vše OK.Obraz již neujíždí,jen je trochu rozhozená geometrie,což ale asi už bylo před poruchou a nikdo si toho nevšimnul.Ale stále tam něco jakoby vrčí.Je to zvuk jako když bručí trafo.Ale proč?

Opět upraveno - Tak radst byla předčasná.Geometrie se po zahřátí rozjíždí více.Obraz se rothahuje do výšky,takže horní část se ztrácí.A po delším čase se opět posune obraz nahoru celý.TDA 8170 e celkem dost hřeje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund