Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výpadek uploadu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Upload/download server
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alovka
Zakladatel fóra/superadmin


Založen: Jul 29, 2002
Příspěvky: 286
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út září 13 2011, 17:56    Předmět: Výpadek uploadu Citovat

Hlásím, že chvíli bude nefunkční upload. Mám problém s pevnou IP adresou, která mi přestala chodit. Provider dostal požadavek na opravu, tak uvidíme jak dlouho to bude trvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
alovka
Zakladatel fóra/superadmin


Založen: Jul 29, 2002
Příspěvky: 286
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt září 29 2011, 18:45    Předmět: Citovat

Já jsem vcelku klidný člověk, ale jednání se společnosti UPC přes jejich hotline, to je vskutku zážitek. Začal jsem ohášením poruchy přes standardní formulář, přišlo mi, že mě budou brzy kontaktovat, uplynul týden a nic, tak znovu formulář... zase nic. Tak jsem tam volal, 30 minut v čekačce, pak mi sdělili, že už mi to bude fungovat, příjdu domů a nic. Tak další den znovu, 20 minut v čekačce, technici se na to podívají a večer po restartu modemu to bude fungovat. Večer zkouším, stav beze změny.
Další den volám a zase čekám čtvrt hodiny, ale tentokrát mi klučina říká, že u mé smlouvy nemá žádnou pevnou IP adresu, na to já, že už si ji dva roky platím, tak jo, že to dají dohromady a určitě mi zavolají. hovno, ani ťuk. Tak jsem tam dneska ráno už pěkně nasraný volal, co to tam mají za techniky, kteří mi nejsou schopni sdělit v čem je problém. Klučina, úplně klidně pravil, že můj připad neřešil, že to byl jeho kolega, že to prověří a zavolá. Je 19:30 a nikdo nevolal.
Oni tam ty lidi na tu hotline linku asi nabírají z Jedličkova ústavu, ale já jsem vytrvalý a zítra tam budu volat zase, ale tentokrát si vyžádám číslo a jejich šéfa, jen doufám, že to nebude další takový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 29 2011, 19:02    Předmět: Citovat

Suše jim oznam, že s OKAMŽITOU PLATNOSTÍ jim přestáváš platit a platby začínáš převádět na vázaný účet u právníka - a platbu dostanou teprve až chybu napraví přesně podle znění smlouvy a ku Tvé úplné spokojenosti. A celý problém že zveřejníš v celostátních médiích - a uvidíš, jak budeš mít rychle nápravu hotovou....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alovka
Zakladatel fóra/superadmin


Založen: Jul 29, 2002
Příspěvky: 286
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá září 30 2011, 4:31    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
alovka
Zakladatel fóra/superadmin


Založen: Jul 29, 2002
Příspěvky: 286
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá září 30 2011, 6:22    Předmět: Citovat

Tak jsem si zase popovídal s ohlašovnou poruch a požádal jsem o telefon na jejich nadřízeného, se kterým bych situaci po 16 dnech nefunkčnosti mohl řešit, protože od nich jsem se nic kloudného nedozvěděl, jen jsem provolal peníze. Sdělil mi, že takové číslo neexistuje. Stupid Na technika mi číslo nechtěl sdělit také.
Zkontroloval situaci, řekl, že mám pravdu a slíbil mi, že tentokrát určitě situaci napraví a zavolají.
Vypadá to, že jsem se dostal do bludného kruhu a budu muset napsat doporučený dopis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
alovka
Zakladatel fóra/superadmin


Založen: Jul 29, 2002
Příspěvky: 286
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2011, 15:10    Předmět: Citovat

Tak jak jsem v předešlém příspěvku psal, že tuším bludný kruh, stalo se tak. Nic se neděje, nikdo nevolal ani nenapsal, zákaznický servis naprosto selhal. Upload je nastaven na dynamickou IP, kterou mi přidělují, ale zatím se ani jednou nezměnila. Přístup z internetu na ni je, takže zase jedeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út říjen 04 2011, 16:48    Předmět: Citovat

Aspon som sa utvrdil v tom ze slovenske UPC a ceske UPC funguje na rovnakom principe - zakaznicka linka okrem vybavovania objednavok neriesi absolutne nic a ich pracovnici su natom este horsie - mesiac reklamujem nenormalne dlhe pingy, pomaly internet atd., KONECNE po 10tej staznosti a reklamacii dorazi technik a po par sekundach merania vyhlasi ze vy tu mate slaby signal ... tak isiel do tej skrine na ulicu, zosilnil signal a Internet isiel vyborne - v ten isty den sme vecer zistili ze nam nejde ani DVB-C ani Analog televizia proste DVB-C bez signalu, analog duchovia v obraze, akoby nejake rusenie a tak sme boli vyse tyzdna bez telky a potom prisiel uplne iny technik stym ze mate moc silny signal, vyriesil to a digitalna aj analogova telka nabehla a vypadol internet uplne pricom podla technika bol signal v poriadku, technik mi dal novy modem a problemy boli vyriesene (len keby to netrvalo vyse mesiaca) - takze asi takato je ich kvalita sluzieb a po skonceni viazanosti maju este tu drzost zavolat ze mi zrychlia internet o 10Mbit ked si za 20€ kupim novy modem Rolling Eyes
_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alovka
Zakladatel fóra/superadmin


Založen: Jul 29, 2002
Příspěvky: 286
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2011, 5:31    Předmět: Citovat

No je to s nimi těžké, reklamu na nové služby mám od nich v mejlu téměř každý den, ale řešení problémů, alespoň těch s datových služeb je katastrofální. Stačí napsat do prohlížeče UPC a vyhrne se spousta zajímavého čtení.
Když mi před dvěmi lety zřizovali internet přišel k nám naštvaný technik, že musí v 17:00 ještě něco řešit, měl sebou tašku modemů, zapojil modem, nějak mu to nešlo, rozhodil mi můj domácí tevizní rozvod a rozchodil jednu televizi. Pravil jsem mu, že přestala jít druhá, která má jít v analogu a před tím šla. Vyslechl jsem si, že mé plastové konektory jsou na nic, co za blbec je tam montoval, pocvakal je, dal své, ale tím to nebylo. Řekl mi, že to zapojí jak má a buď půjde nebo nepůjde, a odchází. Potom vysypal tašku modemů a vybíral až dopasoval funkční. Nastavil internet a už byl u dveří a odcházel. Pak si vzpomněl, že mi má dát ještě něco podepsat. Druhá televize šla mizerně, ale byl jsem rád, že už jde pryč. Pozbíral jsem si své nářadí, které jsem mu půjčil a předělal si to podle svého. Vše funguje jak má dodnes.
Když jsem šel později ven, na asfaltu před vchodem byli vyhozeny všechny zbytky konektorů a koaxiálů, které u mně pocvakal, přestože popelnice je deset metrů. Doufám, že si o to někdo nepíchnul kolo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2011, 11:05    Předmět: Citovat

Hele, tak to už vím, kde berou "inspiraci" technici naší kabelovky.
Onehdá jsem reklamoval (ještě na analogu - cca měsíc už "jedu" i já na DVB) evidentní širokopásmové rušení signálu v kabelovém rozvodu. Protože kebelovou přípojku mám vyvedenou na druhém konci bytu, než je TV, musím mít k TV natažený 20m prodlužovák. Samozřejmě ho mám bastlený, už kvůli dírám vrtaným mezi místnostmi skrz panely - hotovou účastnickou šňůru bych tamtudy neprotáhnul nebo bych musel mít díry fí 20mm a více.

Přišel technik, vytáhnul z tašky měřicí škatulku s displejem, napíchnul se na konec kabelu u TV a prohlásil, že ten prodlužovák musím zrušit a natáhnout si tam "kabel koupený od nich" (32Kč/m), protože to je hlavní příčina slabého signálu a proto TV dělá to co dělá. Upozorňuju - bylo to evidentně rušení, ne sněžení způsobené slabým signálem - vypadalo to jako když by se v sousedním bytě pustila neodrušená vrtačka nebo jakýkoliv jiný komutátorový motorek bez odrušení. Na mou námitku, že to samé mi TV dělá i napojená jen metrovou šňůrou přímo na účastnickou zásuvku chtěl smést ze stolu poukázáním, že mám tedy špatnou TV. Teprve když jsem mu to zase vyvrátil poukázáním na to, že jsem s takovým argumentem počítal a TV jsem vyzkoušel jednak u souseda na jinou účastnickou zásuvku, druhak na náhražkový dipól vystrčený z okna - a v obou případech obraz bez rušení, uvolil se přeměřit signál na vstupním přívodu do bytu - tedy k tomu, co vlastně měl udělat jako první krok.

A EJHLE! Ono tam byla místo požadované (a kabelovkou garantované) vstupní úrovně s bídou třetina - načež následoval běh po schodech k rozbočovací skříni v suterénu, kde byl zjištěn napůl vysunutý konektor ze skupinového rozbočovače ("netěsnilo" stínění) - po jeho doražení a zajištění na místo byl signál zase OK - a to i na konci mého bastleného 20m prodlužováku...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Upload/download server Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund