Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Whirlpool AWM 5085-8OO
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
naj



Založen: Jan 17, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne září 11 2011, 15:10    Předmět: Pračka Whirlpool AWM 5085-8OO Citovat

Zdravím. Na pračce Whirlpool 5085 se mě ,,zasekává'' programátor.Měl jsem jej rozdělaný,žádná mechanická závada,všechny kontakty pročištěny i dráha kruhového kontaktního ,,můstku,, nebo jak to nazvat,taky kontakty ve spínacích relé.Tišťáky proletovány.proletováno i to co mělo násuvný kantaktní spoj.Takže,závada buď v elektronice programátoru,nebo nesepne některý provozní spínač,což je právě pro mne problém,který,i když jsem v autoelektrice dobrý/nebrat jako samochválu!/, v pračkách nejsem ,,kovaný,,. Přesněji:kruhový ovladač programátoru se zastaví po odstředění a pak má následovat napouštění vody,je to něco po polovině kruhové dráhy na ukazatelu mezi č.10 a A u bílé šipky a pak někdy i u písmeneA,znovu po odstředění a nenapustí se a musí se ručně posunout o jeden ,,zoubek,, což má provést motorek programátoru.Nový programátor stojí 3378,- a do 8let staré pračky je riziko pořizovat programátor jen pro vyloučení předpokládané závady vysoké.Může být potíž způsobena i jiným spínacím prvkem?Hladinový spínač profouknut,odpady vyčištěny,napouštěcí el.mag.ventily fungují.Pračka je jinak v perfektním stavu a do nové/když nebude zbytí/ se mě po pročtení potíží s novějšími výrobky nechce.Když by byla závada v samotném programátoru,tak neváhám a montuji nový.Můžete někdo poradit na co se mohu ještě zaměřit a jak je otestovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: ne září 11 2011, 19:21    Předmět: Citovat

Hreje vodu?Zmeraj teleso aj oproti kostre.
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
naj



Založen: Jan 17, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne září 11 2011, 20:04    Předmět: Citovat

Vodu hřeje.Vše funguje až na to zastavování nebo lépe řečeno nepřetočení programátoru o jeden ,,zub''pro napuštění vody.Po ruční pomoci jde zase normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sefi



Založen: Apr 15, 2008
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: ne září 11 2011, 20:41    Předmět: Citovat

program zvykne zastavovať aj ked zle vypušťa vodu, može ju vypušťa ale stači že ju vypušťa dlho a program sa zastaví..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po září 12 2011, 5:37    Předmět: Citovat

naj napsal(a):
Vodu hřeje.Vše funguje až na to zastavování nebo lépe řečeno nepřetočení programátoru o jeden ,,zub''pro napuštění vody.


Aj tak odmeraj,či nemá topné teleso zvod vôči kostre.

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
naj



Založen: Jan 17, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po září 12 2011, 14:15    Předmět: Citovat

Topné těleso se zdá být v pořádku.Proměřil jsem ho a i vymontoval,pohledově jako nové/asi manželka řádí buď s prášky nebo nějakými změkčovači-trochu jsem si do ní rýpnul,že co dala peněz za tyto serepetičky,mohla byt nová pračka-ono se to dnes opravdu dělá tak aby to přežilo záruku a pryč s ní/.Vodu vypouští bez problémů,ale raději se podivám ještě do filtříku na vývodu ve stěně/nebo je tam jen sifon ať nekecám?/ Jinak po iXtém rozborce a zborce pračka pere čistou vodu perfektně!To ji pouštím já,manželce s prádlem blbne-asi ji už nesnáší a nebo se z ní stává problémový a nepřispůsobivý člen /společnosti?/ domácnosti. Very Happy Díky za tipy,pokud na něco přijdu dám vědět-mohlo by to být užitečné pro jiné uživatele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sefi



Založen: Apr 15, 2008
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: po září 12 2011, 19:44    Předmět: Citovat

najlepšie je dať hadicu do vane a skusiť vypúšťanie, za 10 sekund max. 20 musí byť voda vypustená, ak to trva dlhšie tak je to problém ak ma práčka viac ako 5 rokov tak by som ho vymenil len z prevencie, ale stáva sa že čeprpadlo v háji aj po dvoch rokoch..zapchatý syfon je tiež častá závady práčky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
naj



Založen: Jan 17, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 19:00    Předmět: Citovat

Slíbyl jsem výsledek opravy/trochu jsem se pozapomněl/.Vadný programátor-cena od značkového servisu /pouze cena programátoru/ je 3378Kč, což mě hlava těžko bere.Pračka stará 9let /první závada/ a těžko sehnatelný náhr.díl s takovou cenou-asi je to pro ně lépe sešrotovat,než jíd na rozumnou cenu.Takže po ,,konzultaci'' s D-testem a po fórech jsem volil novou.Časopis D-test podle poruchovosti vyzdvihuje jako nejlepší v pořadí Siemens,Electrolux,AEG-Electrolux a Bosch.Whirlpool řadí mezi nejporuchovější-ta moje s 9letou bezporuchovostí buď byla výjimkou a nebo je jiná doba a ta výdrž nebude taká ani u koupené Electrolux EWP106 200W.Při výběru jsem alibysticky dal poslední slovo manželce.Samozřejmě,že i dnes se bude těžko hodnotit kvalita,kus od kusu může být jiný i u sebezvučnějších značek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3766
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: ne říjen 09 2011, 19:21    Předmět: Citovat

nemohol byť zanesený vzdušník???
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
naj



Založen: Jan 17, 2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2011, 8:26    Předmět: Citovat

Jak už jsem se zmiňoval - všechno je v tak dobrém stavu/i ten vzdušník/,že mě bylo líto tuto pračku odstavit a nahradit novou,což je krok do neznáma i když je to vychvalovaný Electrolux.Byla to částečně i volba manželky podle uváděných parametrů s potřebou pro 3 starší lidi/2+tchýně/.Vlastníme kombinovanou chladničku s mrazákem taky Electrolux a ta byla ve výrobě smontována takovým fofrem,že nebyla se schopna namrazit za 24 hod./stále v chodu a poloprázdná/,servisák ji ,,kompletně'' rozdělal a složil jak měla být z výroby.Teď při chodu /někdy i po něm/ vydává zvuky slepice s kuřaty když se jí hrábne do hnízda.Neskutečné zážitky a teď doufám,že se nebude opakovat podobně i s pračkou.Tato zglobalizovaná společnost žije a tvoří takovým fofrem,že nestačí ani rozumně žít a to už by jsme byli i u politiky a ta sem nepatří.Díky všem za snahu pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33949
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2011, 9:21    Předmět: Citovat

Nove chladnicky vydavaju obcas vselijake pazvuky - to je normalne, suvisi to s inym typom chladiva. Oproti starsim byva kompresor podstatne tichsi.

Mne na pracke Whirlpool akurat vcera odislo cerpadlo - teda ono este funguje, len tie zvuky, co vydava...no taliansky smejd. Ale vydrzalo 6 rokov a nove stoji 7 EUR, tak to je celkom dobre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2011, 10:31    Předmět: Citovat

mas tam pravdepodobne plaset-take cierne,lepsia nahrada je askoll,to ma hriadel ulozenu v puzdrach z tvrdsej gumy oproti plasetu (puzdra z plastu) a vydrzi dlhsie tichsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33949
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2011, 11:05    Předmět: Citovat

Myslim, ze je to Plaset. Cierne so svetlym krytom naspodku, modra vrtulka. Ked som vrtulku vytiahol, bolo to akoze-lozisko plne vody a obruseneho cierneho plastu. Objednal som rovnake, hadam bude zase na 5 rokov (od neho) pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2011, 12:10    Předmět: Citovat

no to bude ono... ak vydrzalo 5 rokov tak je to fajn,nam v rok starej pracke pri zaverecnom odstredovani tiez zacina hrkat ale este to nieje take hrozne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33949
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2011, 12:17    Předmět: Citovat

Obcas hucalo uz mozno rok-dva. Teraz zacalo zavyjat, a to sa uz naozaj neda pocuvat (nieco podobne ako robia niekedy znicene ventilatory z PC, akurat podstatne hlasnejsie).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund