Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

motohodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zddfiala



Založen: Jul 19, 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Hořice

PříspěvekZaslal: st červenec 19 2006, 22:40    Předmět: Citovat

některý motohodiny měří čas uplynulý za dobu, co běží stroj, zároveň zrychlí čas, pokud se zvýší otáčky motoru daného stroje - myslím že to bude asi tvuj problém. jaká je to značka MH? Mimochodem, nevíš s pomocí jakých součástek by šly motohodiny v digitalní podobě vyrobit? Vlastně mi jde jen o to aby počítaly čas uplynulý za dobu, kterou by byly připojeny k napájení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1934

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 15:43    Předmět: Citovat

Dobrý den ve spolek. Zase potřebuji radu odborníků Very Happy . Před chvilku mi volal ředitel a potřebuje prý chytrou krabičku která by mu hlídala jak dlouho a v jakých časových intervalech běží čerpadlo na kejdu. Měřič nějakých motohodin elektromotorů jsem našel ,ale aby to zaznamenávalo i jak dlouho motor běží a stojí jsem nenašel ,nebo spíše nevím pod čím hledat. Jestli tedy něco takového se dá koupit. Díky za rady. Milan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12397

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 15:55    Předmět: Citovat

Musíš také definovat termín "hlídat", aby se nezaměnil s termínem "monitorovat". Monitorovat se dá i mobilním telefonem pomocí aplikace "nahrávání zvuku", což jsem použil jako nouzového (ale pohotového) řešení monitoringu chodu ledničky.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1934

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 16:02    Předmět: Citovat

Asi teda monitorovat ,nebo nevím, potřebuje vědět jak dlouho čerpadlo běží pak jak dlouho zase stojí než se naplní jímka. A tak dokola , aby měl přehled za den ,za týden. Počítadlo těch hodin motorů mu nestačí chce vědět jak dlouhoulo neběží mezi dalším sepnutím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 16:07    Předmět: Citovat

Můžeš běh čerpadla hlídat jako prostý fakt, že jeho motorem prochází proud. Pak stačí do jedné, nebo všech 3 fázi zapojit nějaký proudový transformátory, nebo jiné snímače proudu a zbytek je již otázkou naprogramování nějakýho kontroléru, který bude hlídat proud jedné, nebo více fází. Nebo by to mohl zvládnout i nějaký dataloger. A pokud to bude potřeba, tak můžeš pracovat i z velikostí proudu.
Dále můžeš snímat otáčky pohonu, pokud to není monoblok čerpadlo s motorem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12397

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 16:11    Předmět: Citovat

No tak mu to nahraj stejně, jako jsem to nahrál já. Nahrávku pak zobrazíš v čase jako "osciloskopický záznam" v programech Audacity, GoldWave apod. Jako jednorázové řešení to stačí.
Jinak lze použít software dodávaný k různým multimetrům (např. Metex), které mohou měřit např. napájení motoru.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1934

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 16:16    Předmět: Citovat

Díky, ale to je pro mě vše španělská vesnice Very Happy . Myslel jsem právě zda není něco co by se zapojilo na kontakty stykače třeba asi teda určitě digitální a pak se to nedalo z paměti toho meřáku nějak vyčíst. No nebo bude muset posadit na židli důchodce který mu to bude hlídat na hodinkách a zapisovat Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 16:30    Předmět: Citovat

1. Můžeš měřit napětí na výstupních kontaktech stykače
2. Můžeš měřit napětí na ovládací cívce stykače
3. můžeš dát na motor mikrofon a nahrávat zvuk na MP3 přehrávač (hafo jich umí i nahrávat vestavěným mikrofonem). MP3 pak zobrazíš v nějakým programu na zpracování zvuku - viz výše
Body 1. a 2. zvládne i měřidlo METEX z připojením k PC a funkcí záznamu měřených hodnot. Podobně se chová i dataloger.
Můžeš koupit levný budík, sundat z něj ručky a na místo té "hodinové" dáš kolečko z tvrdého papíru. Na něj pak můžeš pomocí upravenýho relé na 230V-AC, nebo solenoidu na síťové napětí "přitisknout" pisátko z tuhy. Na 12-tihodinový cyklus zápisu to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19487
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 16:57    Předmět: Citovat

A nestačí jen porovnat, kolik hodin (třeba denně) se napočítá na počítadle motohodin? Vycházíme z toho, že motor pod napětím běží a čerpadlo čerpá.
Ve stejnou hodinu každý den odečteš stav počítadla, řekněme, že napočítá celkem 10 hodin a 48 minut, což znamená, že zbytek z toho dne je v klidu. Aktivita pak vyjde 45 %, neaktivní čas 55 %.
Případně si můžeš zvolit jiný časový úsek, třeba týden, t.j. 168 hodin.
Nebo potřebuješ každý čas chodu a klidu evidovat jednotlivě?

Samozřejmě, kdybys zjistil, že počítadlo motohodin naměřilo v trvalém chodu kratší hodinu nebo delší, je to na trojčlenku a náměr podle motohodin zkorigovat. Nejspíš to ale potřeba nebude, ta synchronní počítadle dnes měří dostatečně přesně.
A na to všechno nepotřebuješ ani Excel či jiný tabulkový procesor, i samotná kalkulačka ušetří přemýšlení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1934

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 17:46    Předmět: Citovat

No to jsem mu nabízel že tam dáme počítadlo provozních hodin a uvidí se jak dlouho čerpadlo denně běželo ale chtěl něco co by umělo ukázat i jednotlivé časy kdy zrovna stálo.
To bude tak na týden pak tam mají montovat separátor a potřebují vědět ty časy než to namontují. Myslel jsem si že to je jednodušší tak to holt nepůjde a bude to tam muset někdo opravdu zapisovat, nebo si pozve firmu která to dokáže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12397

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 17:57    Předmět: Citovat

A to nemáš ani PC (noťas) nebo mobil nebo Metex? Není snad "nič jednoduchšie". Wink


Záznam zobrazený v GoldWave.png
 Komentář:
 Velikost:  88.82 kB
 Zobrazeno:  20 krát

Záznam zobrazený v GoldWave.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1934

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 18:35    Předmět: Citovat

No to by bylo paráda ještě tak vědět jak na to . Noťas,mobil, PC vše mám ,od nevím jak na to Laughing Metry nějaký obyč taky ale s tím si neporadím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 18:38    Předmět: Citovat

To co požaduješ, umí třeba takovýhle datalogger:
https://www.cometsystem.cz/produkty/ctyrkanalovy-zaznamnik-s-citacimi-a-binarnimi-vstupy/reg-u7844
Otázka je, jestli se vedoucímu bude líbit cena.


Naposledy upravil jova1 dne po duben 06 2020, 19:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1934

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 19:02    Předmět: Citovat

Dík uvidím co na tu cenu řiditel řekne ,ale cca 6 tisíc by asi šlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1934

PříspěvekZaslal: po duben 06 2020, 19:04    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
No tak mu to nahraj stejně, jako jsem to nahrál já. Nahrávku pak zobrazíš v čase jako "osciloskopický záznam" v programech Audacity, GoldWave apod. Jako jednorázové řešení to stačí.
Jinak lze použít software dodávaný k různým multimetrům (např. Metex), které mohou měřit např. napájení motoru.
Wink

Jsi tam měl nějaký mikrofon nebo tam musí zůstat mobil , nevím jak to udělat . Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund