Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pulzni zdroj MW 15V/2A z GESu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17869
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červenec 30 2011, 23:23    Předmět: Pulzni zdroj MW 15V/2A z GESu Citovat

Tak jsem si koupil tohle www.ges.cz/cz/mw-15v-2a-GES07507075.html . Ma deklarovanych 15V/2A. Beru z toho 1,52A a za 15 minut jde do cyklu vypadek 2 sekundy, naskoci na sekundu a zase dokola. Asi po 15 minutach bez napeti jde zase asi 10 minut a znova vypadne. Vypada to na prehrivani, ale na 75% vykonu? Odber podle oscila nema zadny spicky. Na pouzdru zdroje je kolem 45 stupnu. Tak to vypada, ze jsem zase koupil nejakej cinskej smejd. Sad Co s tim, reklamovat to nejde, zkratil jsem vystupni kabel. Rozdelat to taky nejde, krabice je slepena. Nemuze byt problem v navazujici filtraci a stabilizatoru ktery dela z 15V jeste 12V? Puvodne misto pulzaku bylo trafo se stredovym vyvodem a pulkou mustku. Zustal tam filtracni kond 2G5.Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 6:29    Předmět: Citovat

u těch zdrojů se nafukují elektrolyty na sekundární straně, tak je zkontroluj,
jinak, koupil si nejlevnější čínu, ty zdroje mají do nějaké aspoň základní kvality daleko
http://cz.farnell.com/tracopower/tof-30-15sm/converter-ac-dc-15v-2a-30w-open/dp/1672189 velice dobrý a spolehlivý zdroj, doporučuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 9:53    Předmět: Citovat

Davidus: To jsi mě docela překvapil, mám od MW několik zdrojů a všechny jedou bez poruchy už pěkně dlouho. Popravdě vždycky jsem si myslel, že MW je taková ta slušnější Čína, které se dá věřit.
Nedávno jsem cvičně rozdělal adaptér 5V/1A USB co po používám jako druhou nabíječku k telefonu a velmi mile mě překvapila kvalita a robustnost konstrukce.

Celeron: Krabičku zdroje upni za protilehlé rohy do svěráku a opatrně stahuj. V 80 procentech případů pukne jako oříšek bez poškození obalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 10:13    Předmět: Citovat

já tyhle zdrojíky otvírám tak že je položím bokem na zem hodím přes ně hadr a z druhé strany proklepu malým kladívkem, zatím se vždycky povedlo Smile u svěráku bych se bál, že ten zdroj poškrábu. Pokud to tak funguje, tak proč ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 13:46    Předmět: Citovat

Chce to hliníkové čelisti, ale samozřejmě taky trošku cviku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 16:02    Předmět: Citovat

To, že jsi zkrátil kabel přece nemůže mít na funkci vliv, klidně to reklamuj.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
thomas100



Založen: Jul 05, 2011
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 16:06    Předmět: Citovat

Omlouvám se za případnou neznalost, ale myslel jsem si doposud, že k reklamaci nemusí být posláno veškeré příslušenství.
Měl jsem multimetr, který umožňoval připojení k PC, jenže komunikace s PC nefungovala a jednalo se o chybu přístroje. Na reklamaci jsem poslal jen multimetr samotný, bez baterii, externího napáječe, hrotů, kabelu k PC, apod. . Reklamaci mi uznali bez problému.
Ale asi to byl jen vstřícný obchod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 16:53    Předmět: Citovat

Pokud se reklamuje jen nějaká funkce, lze poslat na reklamaci jen reklamovanou část kompletu - pokud se ale v rámci reklamace odstupuje od smlouvy, je nutno vrátit kompletní obsah prodejního balení. Takže reklamovat jen samotný multimetr jde, když ho opravili a vrátili - kdyby se ale vracel prodejci a byly za něj vyplaceny peníze z5, musel by zákoš vracet vše - šňůry, adaptéry...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17869
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 19:02    Předmět: Citovat

Tak jsem ten prehrivajici se pulzak 15V/2A dnes testoval odporovou zatezi. V krabicce vypinal po pulhodine pri odberu 1,5A!!! Tak jsem ho rozlouskl a zjistil, ze v nem je optickym pyrometrem skoro 80 stupnu pri tech 1,5A. Kolik je tam pri deklarovanych 2A jsem ani nezkoumal. Deska bez krabice davala pul hodiny 1,9A a pak zacala cyklovat. Takze cinsti soudruzi jaksi zapomeli, ze v krabici je tepleji nez mimo ni. Evil or Very Mad
Nasel jsem ve skladu stejny zdroj 12V/2A fy Phihong. Je trochu vetsi a sroubovaci, ma PC zdrojovy konektor. Samotna deska jede uz hodinu 2,1A. Ten vypada zivotaschopnejc. Ted jsem ho zmeril teplotu a ma nekde 70 stupnu. Trochu moc. Zkusim ho v krabici, a vyvrtam chladici diry aby to melo aspon IP20. Je to do zakrytyho zarizeni, takze to tak byt muze.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po srpen 01 2011, 5:21    Předmět: Citovat

Něco podobného mi přinesli minulý týden , trochu opačně měnič 12/230/100VA . Hermeticky uzavřená krabička velikosti starých trzdrojů tak na 3W . Inu chtěli z něho tahat zdroj NB v autě . O větráku slyšet nechtěli , tak jsem je poslal do měniče minimálně 2násobku reálného odběru . Tyto štítkové údaju beru podobně jako hudební výkony . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17869
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 17:27    Předmět: Citovat

Tak jsem asi pred 2 mesici jeden ze dvou zde resenych pulzaku (druhy jsem rozloupl) zkusil v GESU reklamovat. Reklamaci vyridili vymenou za 14 dni a dali vedet. Pak jsem na to nak zapomel a vyzvedl ho teprve minuly tyden. Dal jsem mu odporovou zatez a uz 2,5 hodiny z nej drbu 15V 2A, co ma deklarovano. Podle trvale pripojenyho voltmetru a ampermetru se ani nehne. Je sice po tech 2 hodinach rozsvicovanej na povrchovou teplotu plastovy krabice 50 stupnu, ale ten reklamovany ji mel uz za 15 minut.
Jestli to vsecko nebude tim, ze misto MV mi vratili Sunny. Ze je jinej jsem si vsiml az pozdeji, na vystupnim kabelu neni to filtracni bambuko jako ma ten druhej, co mi zustal.
Takze to vidim, ze v Gesu tou vymenou za jinej priznali, ze prodavaji smejd. Ty dva puvodni se chovaly stejne, takze to asi nebyla zavada kusu.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 20:41    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Tak jsem asi pred 2 mesici jeden ze dvou zde resenych pulzaku (druhy jsem rozloupl) zkusil v GESU reklamovat. Reklamaci vyridili vymenou za 14 dni a dali vedet.
...
Takze to vidim, ze v Gesu tou vymenou za jinej priznali, ze prodavaji smejd. Ty dva puvodni se chovaly stejne, takze to asi nebyla zavada kusu.
Jirka
No tos objevil Ameriku, čoveče...!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2012, 20:53    Předmět: Citovat

Ale ta zpráva je dobrá .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17869
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po listopad 12 2012, 11:30    Předmět: Citovat

Ale prdlajs dobra zprava. Smile Pul hodiny po tom, co jsem to psal se odporoucel. Mad Bouchla v nem pojistka, dve diody v grecu. Dal jsem tam jinej, zapnul pres zarovku 15W. Ta lehce problikavala, na vystupu napeti bylo spravny. Stacilo ale zatez 0,2A, napeti spadlo na 0V a zarovka modulovala problikavani v periode asi 2sekundy. Takze je v haji jeste neco dalsiho. Je to z 2/3 smd, silene zaslintany pajeni navic bezolovem. Kaslu na to za tu cenu se s tim matlat, je to v kosi. Objednal jsem misto toho prumyslak 15V/2,6A s 5 let zarukou primo od Mean Well. Doufam, ze nedopadnu stejne...
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po listopad 12 2012, 11:48    Předmět: Citovat

Však jsem to myslel tak , nekupovat . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund