Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Otevření bezpečnostního zámku bez klíče

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Z3PP3l1n



Založen: Jul 28, 2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt červenec 28 2011, 16:14    Předmět: Otevření bezpečnostního zámku bez klíče Citovat

Dobrý den mám problém z výměnou fabky..
Jedná se o to že nemám nahradní klíč tzn. že nejsem shopen pootočit zámkem o 45°. Zámek je odemknutý a já se mohu dostat z jakékoliv strany ale bohužel nemohu odejít z bytu. První co mě napadlo že ten zámek odvrtám ale po přečtení pár topicu jsem zjistil že u bezpečnostniho zámku to podle některych jedincu není možné.
Bumb key a tyhle záležitosti mě nezajímají.
Zlomení fabky není v tomhle případě možné.
Zámečníci jsou moc zruky a hasiči taktéž.
Prosím o radu jakým zpúsobem bych tenhle problém mohl vyřešit.
Vrtačku a a sadu vrtákú slušné kvality mám u sebe.
Díky za vaše odpovědi

Btw: Je to cylindrická vložka FAB 200 a nemá zvýšenou odolnost proti odvrtání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaka



Založen: Dec 25, 2004
Příspěvky: 110
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

PříspěvekZaslal: čt červenec 28 2011, 18:43    Předmět: Citovat

FAB v rozmeru 30/35 v starem značení \2018B byla ve vyhotovení antidrill, dokonce s tremi ocelovými kolíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: čt červenec 28 2011, 19:44    Předmět: Citovat

Nouzovým řešením může být i masivnější visací zámek doplněný na vstupní dveře. A hledat originální klíč. Ono to obvykle jinak bez rozlomení vložky moc dobře nejde. A pokud jsou dveře oboustranně přístupné tak se dají ochranné štítky pro rozlomení vložky bez poškození dveří zdemontovat.
Ovšem je pravda, že méně šikovnému zloději by takové pootočení vložkou trvalo i půl minuty a dobrému zámečníkovi minuty dvě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2011, 5:22    Předmět: Citovat

Co ti na to říct .. Už jsem upozorňoval i zde na EB , že instruktážní videa proběhla i v TV a to i s nářadím . Jedním nástrojem se snažíš pootočit vložkou a druhým přejíždíš poměrně divoce po stavítkách uvnitř . S vypůjčeným nýklštálem jsem to uměl na vojně v řádu sekund .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7100
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2011, 7:47    Předmět: Citovat

Z3PP3l1n napsal(a):
Bumb key a tyhle záležitosti mě nezajímají.

Tak to je Kobayashi Maru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2665

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2011, 13:30    Předmět: Citovat

Jestli nemá zvýšenou odolnost proti odvrtání, tak odvrtat.
Já jsem před časem vyhmatal vložku FAB, a to ocelovou planžetou, kterou jsem našel na ulici (byla součástí zametacího stroje - je to materiál, který péruje a ohýbá se tak akorát). Jsou to pak dva nástroje v jednom - po ohnutí o 90° na konci a zasunutím do zámku zatlačíte na planžetu směrem dolů, lehce pootočíte (za ten ohnutý konec) a pomalu vytahujete. No a zkoušet a zkoušet.
Proč není možné zlomení? Jestli máte přístupné obě strany dveří, jako že máte, tak odšroubujte (bezpečnostní) kování ať máte zámek z obou stran za co chytit a zlomte ho. Profíci na to mají takovou ocelovou kostku s navařenou tyčkou. Do kostky je vyříznut tvar vložky. Po nasazení z jedná a druhé strany (tj. potřebujete dva kusy, nebo aspoň jeden a na druhé straně nějaký hasák) otočíte každým kusem jinam.

Ať se daří.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hanizek



Založen: Apr 01, 2009
Příspěvky: 364
Bydliště: Uganda

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2011, 18:47    Předmět: Citovat

Já jsem se jednou pokoušel vylomit bezpečnostní vložku a nešlo to - nebyla totiž mosazná, ale z nějáké slitiny (i když se navenek mosazná zdála, vryp měl šedou barvu). Vložku pak vytáhl až zámečník a prý mu to trvalo skoro dvě hodiny! Bohužel jsem u toho nebyl, takže nemám nejmenší tušení, jak ji dostal ven.
_________________
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2011, 19:42    Předmět: Citovat

Pokud půjdou sundat štítky, tak by to vyndat jít mohlo-kolem vložky bývá pod štítky větší otvor. Potom bych se podíval na jinou vložku v zamknutém stavu v jaké pozici má "nos". V tom místě bych zkusil ze strany, kde to bude přístupnější vyvrtat do těla zámku otvor. Ten postupně rozšířit třeba frézkou ve sklíčidle vrtačky tak, aby nos vložky byl odkrytý v celé délce. Pak už zbývá jen povolit šroub a vložku vyklepnout ve směru do vyvrtané díry ven. Po tomto zásahu samozřejmě bude třeba vyměnit i zadlabací zámek-to ale není takový problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2011, 19:58    Předmět: Citovat

S touto vložkou by to neměl být žádný problém, nemá ochranu proti odvrtání. Takže to normálně odvrtej v místě kam se zasouvá klíč, až asi do poloviny délky té vložky. Vrtej co největším vrtákem, klidně na několikrát. Jakmile takto odvrtáš stavítka a vytáhneš je ven, máš přímý přístup k tomu ovládacímu palci vložky. V tomto stavu se s ním dá bez problémů otáčet, takže ho nastavíš do kolmé polohy a vložku vytáhneš ze zámku bez jakéhokoli poškození zámku. Operace na cca. 10 minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2011, 21:00    Předmět: Citovat

Divné vlákno od člověka s jedním (prvním) příspěvkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2665

PříspěvekZaslal: po srpen 01 2011, 9:34    Předmět: Citovat

Já bych nevrtal v místě kam se strká klíč, ale do pérek pod stavítky - viz obrázek na této stránce s návodem: http://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/5606-odvrtani-zamku-jak-se-to-dela.html.
Jinak jestli má nebo nemá vložka ochranu proti odvrtání se pozná podle ocelových kolíků, které jsou zastrčeny do vložky ze spodní strany. Takže by tam měly být ty kolíky vidět. Proto se kolíky jmenují "kolíky proti odvrtání", že v těch místech ke jsou se normálně vložka odvrtává. V té části kterou se otáčí žádná odvrtací ochrana není, tudíž tam se asi vrtat nemá. Ale praktickou zkušenost s tím nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brudr



Založen: Jul 12, 2007
Příspěvky: 374
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 01 2011, 21:24    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
.... Ale praktickou zkušenost s tím nemám.


No právě. Tohle je osvědčená metoda. Když to totiž odvrtáš v místě stavítek, dost často se stane že otřepy nebo zbytky pružinek zablokují stavítka která nespadnou a nepůjde tedy vložkou otočit. Takhle se dovrtáš až k tomu ovládacímu palci kterým pak šroubovákem otočíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund