Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osobní váha Soehnle
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po srpen 01 2011, 13:03    Předmět: Citovat

Jak opravit, vždyť mu to funguje? Maximálně podlepí-vymění gumičku, aby vážil míň, když mu těch 89kg není dost dobrých. Mně by tedy vyhovovala tahle hmotnost líp, než současná Embarassed , ale takový je život Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po srpen 01 2011, 15:36    Předmět: Citovat

Včera jsem byl na návštěvě u sestry,vzal jsem na porovnání tu váhu sebou(ona má mechanickou).Když jsme jí všichni testovali(po jednom jsme se vždy odvážili na sestřiné-mechanické,potom na opravené-digitální),tak jsem zjistil velice malé rozdíly(pár deka Wink ) ve váze (hmotnosti) vážených osob,což mně velice potěšilo.Jak budu mít příležitost,tak jí porovnám s nějakou cejchovanou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2014, 19:07    Předmět: Citovat

Otevírám znovu toto téma. Před nedávnem jsem na této váze chtěl něco odvážit a zjistil jsem, že na jedné číslovce nesvítí spodní polovina segmentů.
Dnes jsem váhu rozebral a měřením jsem zjistil vadu displeje. Ten jsem vyndal a chtěl jsem se dostat mezi pertinaxovou destičku a číslovky, proto jsem opatrně žiletkou ořezal zatavené výstupky a myslel si, že se mi podaří tyto dvě věci od sebe oddělit ale omyl, podařilo se mi akorát uštípnout roh pertinaxu a destička drží jako přibitá.
Malinkou škvírkou jsem pod lupou nakouknul dovnitř a jsou tam vidět vlasové drátky vedoucí od tišťáku k displeji tak se bojím dále pokračovat.
Pokuď má někdo zkušenosti s takovýmto displejem, prosím poraďte jak to dát bez újmy na "zdraví" displeje od sebe.



IMG_9431 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9431 – kopie.JPG
 Velikost:  42.73 kB
 Staženo:  63 krát


IMG_9433 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9433 – kopie.JPG
 Velikost:  47.47 kB
 Staženo:  49 krát


IMG_9434 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9434 – kopie.JPG
 Velikost:  55.93 kB
 Staženo:  50 krát


IMG_9437 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9437 – kopie.JPG
 Velikost:  43.24 kB
 Staženo:  60 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2014, 19:20    Předmět: Citovat

Zkus odlepit tu vrchní červenou folii od bílé plastové základny - většinou to jde jednoduše a pod ní jde vidět uspořádání dispeje. Jestli to bude podobné, jako ty displeje osobních váh, co jsem kuchal já (pokaždé vadné některé segmenty), tak pochopíš, k čemu byly ty titěrné drátky - jsou s nimi spojené vodivé cesty a na jedné z nich (nevím, jestli je to anoda nebo katoda) je napařená samotná dioda, vypadá to jako hrotová dioda bez krytu, akorát že ten přechod svítí.

Opravit se to dá jedině tak asi nabastlením nějaké jiné diody - já jsem je neopravoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2014, 19:50    Předmět: Citovat

Mi to připadá jako by ty drátky byly pružinky, na jedné straně připájené k plošnému spoji a druhá strana volně opřená o plošák a oblouk se opírá o segment číslovky. Uprostřed mi připadá plošák k displeji přilepený nějakým sajrajtem a tím pádem to asi drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so leden 25 2014, 11:04    Předmět: Citovat

Nedalo mi to a pustil jsem se do otevírání displeje. Drželo to pouze v těch plastových sloupcích, použil jsem na páčení šroubovák a postupným opatrným páčením se mi podařilo displej dostat od sebe.
Ty titěrné drátky co jsem viděl přes škvíru jsou v podstatě přívodní vodiče do čípů LED diod.
Důvod poruchy displeje objeven, upadnutá propojka propojovacích plošek. Nyní je už otázka, zda se mi podaří opatrným připájením vytvořit propojku Wink .



IMG_9438 – kopie.JPG
 Komentář:
Pohled na rozpůlený displej

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9438 – kopie.JPG
 Velikost:  77.26 kB
 Staženo:  95 krát


IMG_9447 – kopie.JPG
 Komentář:
Svítící segment

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9447 – kopie.JPG
 Velikost:  121.76 kB
 Staženo:  89 krát


IMG_9453 – kopie.JPG
 Komentář:
Detail-foceno přes hodinářskou lupu digitálním foťákem

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9453 – kopie.JPG
 Velikost:  99.81 kB
 Staženo:  78 krát


IMG_9451 – kopie.JPG
 Komentář:
Svítící segment

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9451 – kopie.JPG
 Velikost:  71.57 kB
 Staženo:  72 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9769
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so leden 25 2014, 13:04    Předmět: Citovat

"Prasácká" metoda opravy jednotlivých segmetů - Vydrápnout ten čip a zaletovat místo něj SMD svítivou diodu. Takový displeje jsou často v radiobudících a je pravdou, že jsem pár segmentů takhle opravil.. Drátek do čipu byl tuším,že kladný..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so leden 25 2014, 13:17    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
"Prasácká" metoda opravy jednotlivých segmetů - Vydrápnout ten čip a zaletovat místo něj SMD svítivou diodu.

Tak trochu jsi mě nepochopil s tou opravou, já nejdu pájet drátek do čípu, ale jak jsem dal sem obrázky, je tam na tom tišťáku 10 plošek které jsou propojeny tenkými drátky (tím nemyslím samotné čípy). Na jednom tom propoji je právě ten drátek fuč, prostě upadnul asi bouchnutím váhy a právě na tom propoji chci naletovat nový drátek Wink .
Když jsem ty dvě plošky proklemoval pinzetou a přivedl na jednotlivé segmenty co nesvítily napětí, tak zazářily, jsou v pořádku.



IMG_9451 – kopie.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9451 – kopie.JPG
 Velikost:  121.5 kB
 Staženo:  68 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so leden 25 2014, 13:46    Předmět: Citovat

Tak nechapem na co tolko reci...? Preklemuj ten spoj a hotovo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so leden 25 2014, 14:11    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
Tak nechapem na co tolko reci...? Preklemuj ten spoj a hotovo...

Dělám to proto, kdyby tu náhodou měl někdo také podobný problém, víš? Navíc jsem byl zvědavý, jak to v tom displeji vypadá (Někoho by to mohlo také zajímat), tak asi tak nějak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po leden 27 2014, 21:18    Předmět: Citovat

Tak váha opět funkční a váží ve všech zvolených jednotkách a hlavně zobrazuje na displeji hodnoty.
Jenom mi prosím Vás nenadávejte že tu zase otravuji a zasírám fórum ale já mám z toho takovou radost že se mi podařila táto doslova "chirurgická" oprava že si to ani nedovedete představit.
Nyní po této opravě silně uvažuji o koupi digitálního USB mikroskopu.



IMG_9461 – kopie.JPG
 Komentář:
Svítí všechny segmenty číslovek

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9461 – kopie.JPG
 Velikost:  40.91 kB
 Staženo:  49 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 27 2014, 21:44    Předmět: Citovat

Gratulujem. Este som LED displej nerozoberal, tak aspon vidim, ako to tam moze vyzerat a ze sa to da jednoducho opravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3742
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po leden 27 2014, 22:01    Předmět: Citovat

Díky. Když jsem měl zapájenou tu propojku, tak jsem testoval displej a zjistil jsem že přestal svítit jeden segment (spodní u 1-čky). Vzal jsem hodinářskou lupu a zjistil jsem, že je odpadnutý číp od plošky, držel na přívodním drátku. pokusil jsem se jej mikropájkou připájet. První pokus nevyšel, musel jsem opatrně odsunut číp stranou, pocínovat plošku, vrátit číp nad původní místo a nahřát cín a jehlou číp přidržet. Povedlo se Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dvoulampovka



Založen: Jun 25, 2011
Příspěvky: 284
Bydliště: KOLÍN

PříspěvekZaslal: út prosinec 30 2014, 16:13    Předmět: Citovat

Neb jest zítra 31.12, tak tedy: vidím, že váha si pamatuje poslední vážení, tak to je ale nárůst!! Very Happy Jináč gratuluji a v roce 2015 všem všechno nelepší! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund