Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osobní váha Soehnle
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 8:58    Předmět: Osobní váha Soehnle Citovat

Dobrý den všem.Dostal jsem tuto váhu(měla skončit v kontejnéru Wink ).Po vložení batérií se display rozsvítil a já jásal radostí.Moje radost však pominula po sérií prvních vážení,ty se značně rozcházely ve výsledcích.Přečetl jsem si zde příspěvky k osobním váhám a zjistil jsem,že to asi nebude jednoduché.Přikládám pár fotek této váhy,kdyby měl někdo nějakou zkušenost,rád bych ji uvítal.


Obraz002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz002.jpg
 Velikost:  33.95 kB
 Staženo:  102 krát


Obraz003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz003.jpg
 Velikost:  50.73 kB
 Staženo:  121 krát


Obraz005.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz005.jpg
 Velikost:  45.52 kB
 Staženo:  117 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 9:43    Předmět: Citovat

nevím jestli to platí i pro tenhle typ, ale obecně se má digitální váha před použitím kalibrovat. Tj. než na ní vlezeš tak do ní ťuknout aby se aktivovala a zvážila si nulu. Některé to potřebují i dvakrát, napoprvé napíšou Err (or). Pak teprve vážíš sebe.
Podle obrázku to vypadá, že to má jen jedno tlakové čidlo, v takové konstelaci nemůže být přesnost nic moc. Závisí pak ja se na ní postavíš. Ještě zkontroluj jestli někde nejsou stopy po zatečení nějaké kapaliny nebo obecně něco porezlého.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 9:53    Předmět: Citovat

Tato sa nekalibruje po kazdom zapnuti, staci sa na nu postavit a vazi. Rodicia ju maju. Vazi dobre - ked sa 3-krat za sebou odvazim, tak ukaze rovnake cislo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5213
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 10:07    Předmět: Citovat

@otakarv- nemal si ju na koberci alebo niecom makkom? mala by byt polozena na line alebo dlazbe....zo spodu je prepinac na jednotky v ktorych zobrazuje-mas to dufam v kg Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 10:30    Předmět: Citovat

To Bezny,tak něco tam vytéci muselo neboť v místě přepínače váhových jednotek byl tišťák zkorodovaný a nyní jsem zjistil pod plechem další hrubou oxidaci kde jsou uložené batérie(ale to budu muset komplet demontovat a potom uvidím co je zkorodované).Také okolo jedné gumové nožičky byla bílá hrubá oxidace(vypadala jako "plíseň").
To rnbw,tak mi váha ukazovala rozdíly i 10-15kg Cry .
To keemo,měl jsem jí postavenou na pevné,rovné podlaze a byly nastavené kg Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 12:23    Předmět: Citovat

Klidně tu váhu vyhoď, asi je tam už opotřebovaný ten senzor co se z něho snímá ten tlak. Měli jsme ji doma taky, časem se rozdíly při různých váženích zvětšovaly, většinou to jen přidávalo. Místo 80 kg ukazovalo 84 nebo 86 nebo 88 atd. 3x na to vlezlo a 3x byly jiné naměřené váhy.
Když jsem zjistil, že přidává 5 kg, tak jsem to dal ženě blíž po ruce, ale časem zjistila na druhé váze, že ta první není v pořádku Wink
5x jsem ji rozdělal a pak nakonec vyhodil, ani displej se k ničemu nehodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 12:42    Předmět: Citovat

No mohl by jsi se realizovat v tom převodním systému , někde se dala nastavovat síla protipružiny a tím zkalibrovat převod .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 15:27    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Klidně tu váhu vyhoď, asi je tam už opotřebovaný ten senzor co se z něho snímá ten tlak.

Nevyhodím,zdá se že se mi jí podařilo opravit.Asi 10x jsem se vážil a nyní už ukazuje stále stejnou hodnotu tak jako výše psal rnbw.Měl jsem jí celou rozebranou(také pro mou zvědavost Wink ),elektroniku,čidlo.Čidlo tvoří dva plíšky uložené těsně nad sebou uchycené proti sobě v držáku z plexiskla(nebo podobného materíálu.Celé to je usazeno v tvarovaným odlitku z duralu.Od plíšků vedou drátky k IO.Pod přítlačnou gumičkou je pružný plíšek.Celé čidlo tvoří asi nějaký rezonanční obvod,který se přitlačením na gumičku a tím přiblížení plíšku k duralovému odlitku rozlaďuje a v IO se vyhodnocuje stav.
Musím ještě porovnat svojí váhu(tělesnou)na jiných váhách a potom budu mít jistotu,že tá moje opravená váha váží dobře.Momentálně nejsem se svojí tělesnou váhou spokojen Very Happy .



Obraz003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz003.jpg
 Velikost:  120.3 kB
 Staženo:  137 krát


Obraz001 (2).jpg
 Komentář:
Bude potřeba začít s dietou :-)

Stáhnout
 Soubor:  Obraz001 (2).jpg
 Velikost:  46.63 kB
 Staženo:  108 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 19:05    Předmět: Citovat

Tak to ti taky proměřuje nebo jsi opravdu tak tlustej ? Wink A stoupou ti na to nějací bezdomovci v ponožkách Wink
Jestli to byl jen blbej kontakt, tak to ještě není unavené, jinak za 3 stovky jsou občas v Lídlu digiváhy aspoň 5x lepší - podl vlastní zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 19:07    Předmět: Citovat

Tato vaha je dobra pre starsich ludi, lebo funguje jednoducho ako mechanicka (=postavis sa a hotovo) a cisla su velke a zretelne (LED displej namiesto LCD s modrym hnusom).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2559
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 19:34    Předmět: Citovat

Takovouhle váhu jsem taky měl.Letěla dost brzo do kopřiv poté co se pojebal tenzometr.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 19:38    Předmět: Citovat

Zdarec:

Tyto váhy používají buď klasický mechanický systém, kde je místo kotoučku z čísly zubatý kolo a optozávora "počítá zuby" při pohybu kotoučku.

druhý systém má tenzometry. Tenzometr je jemný "vlnovec" na papíru, nebo na igelitové fólii. Vlnovec je z platiny. využívá se toho, že pokud se vlnovec vhodně namáhá na tah, zvyšuje se mu odpor. Dolovači drahých kovů - ty platiny je tam asi podobně jako v čidle PT100, kterým se měří teplota.
Tenzometry jsou nalepeny na utvarech, kterým já říkám "deformační element". Tato věc je buď dutá kostka, nebo učko z tlustýho kusu třeba duralu. U nejlevnějších výrobků je to plochý pero Podle toho, jak se element zatíží, mírně se mění jeho tvar a takto se ohýbá pásek z tenzometrickým obrazcem. Deformační element určuje citlivost a maximální zatížení. součásti tenzometrického snímače je obvod teplotní kompenzace..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 19:43    Předmět: Citovat

Podle mého posuzování je hlavně na vině ta gumová "čepička" na kterou přitlačuje páka váhadel.Je částečně na třech stranách proříznutá od plíšku,který se prohýbá a rozlaďuje rezonanční obvod.Je pravdou že se dneska dostanou koupit váhy za doslova "pár šupů",ale mě to baví přicházet na něco nového(ještě jsem takovouto věc neměl v rukou,tak proto ten můj zájem Wink ).
Tak já nyní nevím ale asi v té mojí váze ten "Tenzometr" nebude.Nemá to žádný "vlnovec" na papíru,jsou tam dva plíšky uložené těsně nad sebou.



Obraz000 (2).jpg
 Komentář:
Soustava váhadel

Stáhnout
 Soubor:  Obraz000 (2).jpg
 Velikost:  48.94 kB
 Staženo:  90 krát


Obraz005 – kopie.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obraz005 – kopie.jpg
 Velikost:  84.56 kB
 Staženo:  98 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 20:47    Předmět: Citovat

http://cs.wikipedia.org/wiki/Tenzometr

vlnovec - nebo jak to nazvat je velmi jemný plošný spoj na papíře, či fólii, pouhým okem neviditelný. Co ta fólie mezi tím? Vyfoť to lehce z boku.
I když kapacitní čidlo přiblížení by taky připadlo v ůvahu. Každopádně to péro je prvek, který určuje velikost mechanické deformace, která se přenáší na snímač. Co když je to pero unavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3741
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2011, 20:53    Předmět: Citovat

Mezi těmi plíšky jsem žádnou fólií neobjevil(a to jsem se díval přez hodinářskou lupu).

Mám už to poskládané,ale ještě jednou to rozeberu a vyfotím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund