Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG plasma 50PF95 YSUS a tenká proužka v horní půlce obrazu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: čt červenec 07 2011, 15:07    Předmět: LG plasma 50PF95 YSUS a tenká proužka v horní půlce obrazu Citovat

Zdravím odkoupil jsem uvedenou plasmu a je tam na YSUS v loji pojistka FS3 10A/125V,dá se ten YSUS opravit nebo je to ztracený a je to na fungláč?

Na té pojistce není zkrat měřitelný.TV jde zapnout i ovládat samozřejmě je komplet bez obrazu.

Díky za radu.


Upraveno.

Pojistku jsem nahradil novou a obraz naskočil jako negativ,očistil jsem kabel LVDS a obraz je ok kromě toho že na žlutém podkladu je uprostřed v horní polovičce svislá tenká modrá linka a na světle modrém podkladu červená linka na stejném místě kde se zobrazuje ta červená.Je vidět ale jen při určitých odstínech podkladu a většinou není vidět vůbec.Dá se s tím něco udělat nebo je někde ještě zrada?
Já když jsem ji dnes převzal od přepravky a rozdělal tak veškerá kabeláž byla odpojena kromě flex kabelů,na ty nikdo nesahal.

Má někdo tucha a radu kam sáhnout?Já mám tohle rozebraný prvně.

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 08 2011, 8:20    Předmět: Citovat

Myslím, že jsi se v těch barvičkách trochu zratil, to nic.
Budeš tam mít spojené sloupcové adresovací vodiče pro modrou a červenou.

Předpokládám, že ten panel má datadrivery pro sloupce nalepené jak na spodním okraji (pro spodní polovinu obrazu), tak na horním (pro horní polovinu). Protože na vstupu těch driverů je signál multiplexovaný, bude problém až na jejich výstupu, nebo přímo v panelu, a píchat šlusmetrem do toho lepeného spoje bych ti nedoporučoval.

Kolik tě stála? Jestli je to její jediný nedostatek, tak to nejspíš byla výhodná koupě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: pá červenec 08 2011, 11:03    Předmět: Citovat

Máš pravdu s těma barvičkama asi že budou jinak nejsem si jistý na 100%,odpoledne to pustím a pak napíšu přesně.
Má to driver nahoře 3x deska a dole 3x.Zkoušel jsem už flex kabel na tom driveru v místě kde se ukazuje občasně ta linka ale nezabralo to.Závada trvá.
Ona není zas tak moc vidět ale když o ní vím že tam občas je tak to štve.Nesvítí zas tak moc silně tak kdo to neví a kouká z 5ti metrů třeba tak si ani nevšimne že tam je protože tam není stále ale jen občas podle barvy jaká je zrovna v obrazu.Na černým není vidět vůbec nic a na čistě bílém taky ne a při sledování filmu jen třeba několikrát se ukáže.
Asi s tím teda nic nepůjde?Na skle do toho rýpat nebudu,myslel jsem že to je třeba taky nějaká oxidace na flex kabelu driveru co je do konektoru desky.

Stála 3000,- Kč
A jediná závada byla v tom YSUS pojistka 10A/125V a oxidace kabelu LVDS.
+ hledání těch konektorů co kam přijde protože to někdo kompletně poodpojoval a zadekloval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: so červenec 09 2011, 12:42    Předmět: Citovat

Tady jsem dal nějaký foto.http://img850.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=p1050387y.jpg Je šance že to dělá jen deska XCT?Jsou stejný na dolní půlku i na horní.Ve flex kabelu to není ,to jsem několikrát čistil a je to stejný,jedině pak vada v tom driveru na flexu a nebo panel?

http://imageshack.us/g/850/p1050387y.jpg/

Kde je ta prouha jsem označil.

UPRAVENO

Po čtyřech hodinách provozu se ukázala další linka od středu v levo na horní půlce obrazu.Asi půjde do kopru celá brzy.

Tak ty desky jsem hodil spodní na horu a je to stejný,v deskách to teda 100% není.Tak panel v háji asi.
Můžu prohodit ty flex pásky na CTRL boardu ?Zapojit spodní nahoru a horní dolu?Obraz bude otočený?



50H1_CTRL.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  50H1_CTRL.jpg
 Velikost:  217.42 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2011, 10:53    Předmět: Citovat

Není nutno pokračovat v SZ, pokud neuvádíme důvěrné informace.

Jak jsi tam dostal žlutý nebo světle modrý podklad, když nemáš generátor?
Nevím jak u téhle značky, ale u jiných, pokud se umíš dostat do servisního menu, pustí tě to i k internímu generátoru obrazců (a barevných ploch).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2011, 11:07    Předmět: Citovat

Já jsem tam modrou a žlutou nijak nedostal,je to v obraze třeba když je čistě modré nebe tak je vidět červená linka přez celou půlku obrazu.Když tam je obraz v horní půlce s kusem tmavšího v místě kde je ta linka tak není přez celou půlku ale jen třeba kousek nebo rozdělená na dvě půlky.Když je obraz v pohybu tak není linka vůbec.

Servisní menu je možná v servisním manuálu,nijak podrobně jsem ho neštudoval protože jsem našel jen tu vadnou pojistku na YSUS a pak TV naskočila s tím divným obrazem a to byla jen oxidace LVDS kabelu od tý doby to maká jak má.

Zkoušel jsem na panelu v místě kde je linka na ten flex kabel jen tlačit prstem ale nic to nedělalo,ten silikon je dost tvrdý kterým to je zalepený a oloupat se ho bojím že se to utrhne ze skla i s flex káblem.

Je to 100% že je to až na skle nebo to může dělat i na spoji driveru k flexu ?Sundaval jsem jen tu chladící lištu driverů a čistil kontakty k XLT,XCT a XRT .Je divný to stou druhou linkou co se ukázala a pak zas po třech dnech se vytratila sama když byla TV jen zapnutá každý den cca 5 hodin.

Tady jsem dal pár fotek kde je vše vidět co a jak https://rapidshare.com/files/3867052450/TV_LG_50PF95.rar

http://xxxe.rajce.idnes.cz/TV_LG_50PF95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2011, 13:24    Předmět: Citovat

Neznám statistiku závad vertikální linky, a možná ji ani nikdo nikdy nevypracoval.
1) Jako nejpravděpodobnější se mi jeví ten samotný lepený spoj, který je záměrně překrytý hmotou (myslím, že silikon to nebude).
xxxe napsal(a):
oloupat se ho bojím
Právě proto bych to nedělal.

2) Uvnitř panelu jsou všechny vodiče překryté tenkou vrstvou izolantu, aby mezi nimi nedocházelo k obloukovému výboji. Když k němu někdy dojde, zničí to výkonové desky a panel se poté musí zlikvidovat.

3) Taky může být vadný samotný čip datadriveru.
Ve vlákně t=45349:
kasa napsal(a):
...nevím o ŽÁDNÉ firmě, která by to u PDP dokázala vyměnit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne červenec 17 2011, 9:17    Předmět: Citovat

Dobrá,nechám ji jak to je.Dívat se na to dá.

Nevíte někdo vstup do servis. menu?Zajímá mě odehraná doba kolik to najelo než to chcíplo.Je to z německýho obchoďáku vrácený v záruční době na reklamaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 7:55    Předmět: Citovat

Tak včera se ochladilo a TV je kousek od okna zatím a stále oddeklovaná vzadu.V 19.30 jsem ji zapnul na zprávy a linka v obraze nebyla.Vydrželo to tak až do 1:30 a zase tam je.Opravdu se nedá najít kde je ta zrada a nějak to poladit?Nestačí třeba prohřát fénem flex na driveru,oškrábat ten maglajz kterým to je fixnutý ke sklu proti utržení ze skla a znovu to zafixovat tavným lepidlem jak to je teď?Nemám s tím zkušenost a nevím jestli se to někomu už povedlo nebo se to poničí ještě víc ten spoj.To se tam dělá oxidace nebo jak to vůbec vznikne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 11:44    Předmět: Citovat

Nerejpal bych do toho.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 18:58    Předmět: Citovat

Už jsem se s tím smířil že tam bude ale když tam včera najednou nebyla tam mě to nedá a myslím si že to nějak musí jít.Třeba i s tím že se za čas zase vrátí.Jen jsem se s tímhle nikdy nesetkal ani tak nevím co kde si můžu dovolit ďoubat a co ne.Tak jsem čekal radu od někoho kdo se o to už pokoušel a uspěl nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund