Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký 12V autokompresor? - zkušenosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9767
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt září 29 2011, 19:43    Předmět: Citovat

Hoši, a co ta malá potvora z famfár? - udělá aspoň 3 bary?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 29 2011, 19:50    Předmět: Citovat

Ta dá hodně - až 20 atm, ale hovno průtok...
A není stavěná na chod po delší dobu - hřeje se.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: čt září 29 2011, 20:42    Předmět: Citovat

Ty z fanfár myslím ani nejsou pístové, ale turbínové. Dává docela slušný tlak, ale jak bylo psáno, tak malé množství vzduchu. To by trvalo jedno kolo hodinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9767
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt září 29 2011, 21:12    Předmět: Citovat

Tu co jsem měl v rukách já, byla lamelová. Lamely byly 4 a z pertinaxu.
(pro neznalé - skoro kruhová dutina, kde se mimostředně točí válec, který má po obvodě zářezy ve kterých se pohybují lamely. Otáčením se lamely zasouvají a vysouvají. Ve vhodných místech je připojeno sací a výtlačné potrubí . Lamely musí těsnit všemi stranami..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2012, 0:54    Předmět: Citovat

Jirka napsal(a):
malý kompresor na 12V
http://www.deramax.cz/kompresor-12v-celokovovy-s-2m-hadici/d-71306/

Vážení automobilisté, taky sháním nějaký 12V kompresor do 1000 Kč. Jaký mi doporučíte? Blízko domu mám prodejnu Auto Kelly, kde se dá vybrat tohle.
Zaujal mě tenhle kovový kompresorek, snad stejný jako ten z deramaxu výše. Od značky Black and Decker bych očekával kvalitní výrobky. Nepoužíváte někdo tento ASI300 nebo tento levnější ASI200? Bohužel na webu výrobce jsem našel dost negativní recenze od zákazníků, a to modelů, které se v ČR prodavají aspoň za 2000Kč. http://www.blackanddecker.com/power-tools/ASI300.aspx
citace:

JUNK - DO NOT BUY

I bought one in 2009 and it worked great on DC power. I used it a few times on AC power and the Ac portion stopped working. Black and Decker sent me a new one in 2011, even though the warranty was out of date. The customer service rep told me that they can not be fixed. After using AC power 3 times, it stopped working. It still works on Dc power. B&D knows that this unit not not work properly, but continues to sell the product. This product should be recalled and pulled off the market.
Pros: Dual purpose AC/DC power
Cons: AC Power stops working after a few uses and can not be fixes.
7/9/2012 12:41:32 PM
-------------------------------------------------------------------------------
Do NOT Purchase

This is the second B&D air pump I have owned. Both have failed within ONE year with very few uses. The circuit fuse blows very easily and can't be replaced. Come one Black and Decker! Really? Once the fuse blows this item is about as useful as tits on a bull. Spend your hard earned money on something else.
Pros: Great concept.
Cons: The fuse blows out and can't be replaced.
4/26/2012 8:10:38 PM


Je nezvyklé dočíst se tohle na webu výrobce. Nebo jsou zákazníci blbí a něco zanedbali?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5126
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2012, 1:20    Předmět: Citovat

Ten lamelový systém jsem u kompresoru ještě neviděl, vždycky u nějaké vývěvy.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2012, 8:06    Předmět: Citovat

Já používám kompresorek, který byl asi před měsícem v akci v Lidlu. Primárně sice na jiné účely, než nafukování pneu, ale zatím spokojenost. Překvapilo mě poměrně solidní provedení (na to, že stál 400,-) Vzhledově vypadá úplně stejně jako ten z deramaxu za skoro dvojnásobnou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá listopad 23 2012, 14:22    Předmět: Citovat

Nejlepší je samozřejmě tento ocelový stroj: http://www.eshop-rychle.cz/fotky6025/fotos/_vyr_100082.JPG
Ale nehodlám za něho utratit víc než 1000 Kč, protože ho budu používat jenom občas, ne každý den...
Míval jsem tento no name čínský šunt a vydržel 8 let, když se občas dotáhly šrouby. Ale nedávno se zničilo /vyklepalo/ hlavní ložisko, tak byl vyhozen. Motorek zůstal zachován.



autoprislusenstvi-filson-kompresor-12-v.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  autoprislusenstvi-filson-kompresor-12-v.jpg
 Velikost:  37.08 kB
 Staženo:  206 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2012, 18:08    Předmět: Citovat

Nenechte se zmást, ty z auto kelly, Kauflandu apod. kovové se žlutým vzhledem není to samé, jako ten z deramaxu. Jsou to obyčejné nekvalitní čínské sračky za pár korun jako ty plastové, akorát mají kovový obal místo plastového. Ten co mám já z Hadexu je stejný jako ten z deramaxu v druhém odkazu a běží krásně potichu, jen jemně vrní a za chvíli má pneumatiku nafoukanou. Ty Extol a z Auto Kelly dělají kravál jako ty plasové, houby foukají a životnost nevím. Nedávno si ten z Kely koupil jeden chlápek od naproti z garáže, tak jsem koukal a tak něco pozjišťoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 1:01    Předmět: Citovat

Koupil jsem si nový kovový kompresor Alpin 72850 za cca 900 Kč. Vypadá jako kus poctivého stroje. Neobsahuje žádný převod, tedy žádné ozubené kolo. Ojnice a píst jsou bohužel plastové. Motor je velký jako v příklepové vrtačce. Tady jsou fotky. https://plus.google.com/photos/106264218831814439783/albums/5814895676942736977 Po rozebrání byl kompresor složen a zase funguje. Cool
Rotor je trochu narezlý. Bylo nutné přilepit na statoru dva feritové magnety, které tam nebyly úplně napevno a při smontovávání se vysunovaly. Pomohlo nakapání většího množství vteřinového lepidla k držákům a řádné zaschnutí. Moc se mi to nelíbilo. Bez zalepení by se magnety asi časem uvolnily kvůli vibracím. Inu, nejspíš jsem odstranil kurvítko. Raději jsem také zajistil kontramatkou šroubky upevňující destičku s uhlíky. Bylo by trapný, kdyby se uvolnily a spadly do rotoru. Uhlíky se celkem dají vyměňovat. U tak velkého motoru by se hodila vrtulka na chlazení, u vrtačky je to zcela běžné!
Kompresor má silný fuk, při ucpání prstem rychle nabývá tlak. Ručička tlakoměru zanedlouho zajede za roh. Smile Celkově je to daleko lepší výrobek, než ty levné plastové kompresory.. Nenechte se zmást podobným vzhledem, provedení je výrazně odlišné. Po odstranění kurvítek by měl v pohodě přežít dvouletou záruku. Uvídíme.



compressor Alpin 01.jpg
 Komentář:
Dodělaná bílá krabička na přislušenství

Stáhnout
 Soubor:  compressor Alpin 01.jpg
 Velikost:  221.94 kB
 Staženo:  217 krát


Compressor Alpin 02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Compressor Alpin 02.jpg
 Velikost:  269.43 kB
 Staženo:  227 krát


Compressor Alpin 03.jpg
 Komentář:
Všimněte si černé plastové ojnice s pístem.

Stáhnout
 Soubor:  Compressor Alpin 03.jpg
 Velikost:  205.7 kB
 Staženo:  233 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 19:16    Předmět: Citovat

Tak tenhle vypadá udělaný poctivěji. Má taky velký elektromotorek jako ty z Deramaxu jako ten můj, ale já mám i píst i ojnici kovovou. Zn. Alpin ale patří podle mě mezi lepší průměr, narozdíl od zlodějů zn. Filson, což jsou ti největší zm..i které jsem kdy viděl!
Ten co má ten chlápek z protější garáže je ale takový ještě světlejší, prostě jasně žlutý a vnitřek je úplně stejný jako u těch plastových. Malý elektromotorek, převodovka a malinký pístek, malý výtlak apod.
Koupil ho v auto kelly, ale hned na začátku nefungoval. Tak jsme ho rozebraly i s rizikem ztráty záruky. Na nic jsme nepřišly, tak ho šel vyměnit a hned mu ho vyměnili. Ten druhý už fungoval, ale jak jsem psal, kravál a výkon ho...o, ho...o nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 20:42    Předmět: Citovat

Na rotoru jsou známky koroze. zde
Na tom malém kolébkovém vypínači je napsáno 125V 10A AC. Jak si časem poradí s 12V 12A DC, to uvidíme. Bude se v něm asi zapalovat slušný oblouk. Ale dá se případně snadno vyměnit.
Varoku, buď rád za kovový píst a ojnici. Bohužel se to dá jen blbě poznat při koupi. Ten kompresor od Filsonu má ojnici s malým pístem kovovou, ale slabé místo je mizerné ložisko, které se časem vyklepe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9767
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 20:46    Předmět: Citovat

Takovej podobnej mám od Filsona. Akorát má gumový vyklápěcí nožky a vzádu světlo. Vpředu je vidět, že je vevnitř nějaký primitívní filtr - Materiál podobný Fironu..


je podobný tomuhle - akorát nemá LEDky, ale žárovku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 27 2012, 2:58    Předmět: Citovat

OT:"trafikant",

Nebúď línéj zajit do garáe a doporuč nám vhodný kokpresor, nejen pro douše kol. balonvy atd.

Mám garž v domě a hledám sítový kompresůrek Pro plmění nejrůzněsuch věcé . hledám kompresor pro příležitodtné použití v domácnicti a dílmě na 220 V. Nějak se nemihu zorientibsr,

KOmptrsory pro dílnu (má větší vzducojem) jsou už moc velklé, nejspíč taky příliš hlučné a hodně drahé .
Kompresůrky na 12V jsou konstrukčně odfláknuté (mají jen naloou životnost)

Hledám tedy něco co bys možná mohl doporučit Jak provedením podobné těm na autibareku ale s min,stejným výkonem a s delší živoznodtí. Adaprér 220V/12V taky neberu vykon by šel přirozeně dolů

Tak pokud máš o cennově dosruonem /kolem 1000Kč) dej veděr

Moc by mě to pomohlo zdar Olin (su fet tak to tak vypadá, ale přečíst to snad oůjde).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út listopad 27 2012, 11:47    Předmět: Citovat

Doskok, to sa nedá čítať, toľko preklepov. Píš pomalšie a skús si to po sebe aj prečítať... Rolling Eyes
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund