Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Presso Krups XP 7200, závada 9

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiru



Založen: Jun 14, 2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út červen 14 2011, 20:49    Předmět: Presso Krups XP 7200, závada 9 Citovat

Preso jsem měl v servisu kde ho sice zprovoznili ale neopravili. Nikdy si preso neřeklo o program odvápnění jen o čištění. Po posledním měsíci provozu zase kafčo přestávalo vytékat tak jsem to kys. citronovou propláchnul no a nezbylo než celé rozebrat a vyčistit byly zalepené sítka.
Vše jsem sestavil a problém, blikají všechny červené kontrolky a svítí [b]závada 9. Znovu jsem rozebral a objevil jsem na boku válce v kterém se kafe připravuje šrouby zajištěnou destičku se dvěma vývody - modré kabílky a mezi nimi něco? -je to vše opatlané silikonem a myslím, že kontakt není OK, mám dojem, že je to nějaká tepelná pojistka . Pokud někdo víte poradte díky Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FRANSIMOR



Založen: Mar 06, 2007
Příspěvky: 643
Bydliště: Teplice nad Metují

PříspěvekZaslal: út červen 14 2011, 21:05    Předmět: Citovat

nevratna tepelna pojistka-vymenit.nebo na odzkouseni propojit.ale to ze se ty plisky k sobe jiz nevratily -tak to o nečem napovida.zpravidla je tato pojistka kvuli selhani termostatu.je to proste posledni zachrana vuci problemu.najit pricinu.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiru



Založen: Jun 14, 2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út červen 14 2011, 22:37    Předmět: Citovat

vývody nemají kontakt, jsou odletované, topnou spirálu jsem proměřil skrat ani přerušená není , tak jsem je spojil natvrdo a stejně nic, stále závada č. 9. Neví někdo jak to celý resetovat. Občas se stalo, že kontrolky blikali - všechny čtyři, stačilo vytáhnout ze zdi a počkat nejlépe do druhého dne a pak se mašinka srovnala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út červen 14 2011, 22:45    Předmět: Citovat

Chyba č. 9 - chyba NTC snímače teploty - presso se snaží nahřát a buď je hodnota odporu NTC špatná, nebo se při nahřívání nemění. Mezi těma modrýma drátama by mělo být (za studena) tak 100Kohm, snímač je zepředu na válci, mělo by se to dát změřit při odpojeném konektoru na elektronice (může být i jen blbý kontakt). Jestliže ale jde slyšet cvaknutí relé, tak je problém v nahřívání - můžou být na tělese špatné tepelné pojistky (nad snímačem) - vedou k nim tlusté kabely sa fastonama, nebo celé těleso.

Mimochodem - ten snímač je docela choulostivý (SMD odpor na porcelánové destičce) a není radno s ním nějak moc manévrovat - když se uvolní ze správného místa na tělese (vepředu pod tepelnýma pojistkama), tak to může dělat s teplotou psí kusy. A také (kvůli konstrukci elektroniky) je mezi snímačem a kostrou tělesa 230V - neopatrné spojení snímače se zemí končí zpravidla kompletní destrukcí elektroniky Evil or Very Mad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiru



Založen: Jun 14, 2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út červen 14 2011, 23:01    Předmět: Citovat

ten odpor má 120k , kontakty se mi podařilo naletovat na desku zpátky , odpor ok, sestavení ok, zapnul jsem to, cvaklo relé stroj se nahřívá, slast veliká Very Happy a najednou se opět rozblykaly ty mrchy červený, závada se střídá čárka pak nula pak jedna porád dokola, Cry Cry smutný jdu spát Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st červen 15 2011, 5:21    Předmět: Citovat

Tak to je už jiná závada, ale pořád u snímače teploty - č. 9 znamenala špatný odpor NTC už ze začátku a č. 10 je problém při nahřívání - NTC odpor je sice OK, ale při zapnutí nahřívání se nemění - buď nejde na těleso šťáva(špatné těleso, pojistky, omylem vypojený faston) nebo má špatný tepelný kontakt s tělesem - musí být pevně a teplovodivě uchycený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiru



Založen: Jun 14, 2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st červen 15 2011, 11:34    Předmět: Citovat

Teplovodivou pastu jsem dal,odpor jsem zkoušel zahřát a mění se v závislosti na teplotě, večer to prověřím další, bojím se zda ty kablíky neškrtli o těleso kotle, vzdálenosti jsou minimální, zatím díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romankamenek



Založen: Jan 31, 2015
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so leden 31 2015, 20:28    Předmět: Citovat

zdravim vsetkych kavickarov!
nerad by som zakladal novu temu lebo mam vlastne ten isty problem.
mam EA8050 a vyhadzuje 09.
zistil som ze mi strelila poistka--ta na cervenom kabli. udaje na nej boli slabo vidiet ale co som vycital bolo nejakych 216C,tak som tam dal 216°C/10A.
kavovar sa rozbehol a par kav uvaril,no pri cisteni skoncil 2 min pred kocom..CYKLUS PRERUSENY a znova porucha 09.
poistka KO a teraz ked som sa tu rozcital tak som prisiel nato ze ten tepl.snimac je mrtvy.nenameram ziaden odpor.

ak by ste boli niekto taky ochotny a poradili ci su spravne tie udaje na poistke,,popripade ci sa da ten tep.snimac vymenit-nerad by som kupoval novy bojler .
vopred vdaka za rady.



Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne únor 01 2015, 7:49    Předmět: Citovat

Ty udáje na na pojistce byly dobře - 10A/216°C (asi). Snímač ještě zkus změřit přímo (přímo "nohy" toho malého SMD nic, co je na keramické desce na boileru), jestli není jenom problém v kontektu mezi fastonama a snémačem (to je docela časté při téo závadě). Jestli je vadný přímo snímač, tak můžu zkusit najít graf závislosti odporu na teplotě, který jsem kdysi nakreslil, ale bude to chvíli trvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romankamenek



Založen: Jan 31, 2015
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne únor 01 2015, 10:52    Předmět: Citovat

zdravim! diky za odpoved!
ja som to meral na tom snimaci.mam to rozobrane cele.bojler mam vytiahnuty.snimac je uplne hluchy.
ja som skusal hladat na nete rozne ntc termistory ale mam obavu tam nejaky supnut.niesom elektrikar tak neviem presne jake parametre budu pripustne.
nieco som vygooglil k tomuto kavovaru.

NTC elektronická regulácia teploty:
Káva: 108 ° C (poloha 1), 113,5 ° C (poloha 2), 122 ° C (poloha 3)
Para: 150-140 ° C
Bezpecnost. vyp.: 190 ° C
_ Hodnota odporu s presnosťou na 25 ° C: 100kOhm +/- 5%
Poznámka: zmena 4-5 kOhm na 1 ° C odchýlke 25 ° C
(prelozene z angl.)
neviem teda jak vybrat ten spravny.
a este mam otazku jak vydolovat ten snimac z toho bojleru.je tam nalepeny ...asi nejakym 2zlozkovym lepidlem.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne únor 01 2015, 11:08    Předmět: Citovat

Mám takový dojem, že jsem ten graf už tady někdy posílal, ale klidně ho pošlu znova - je pro všechny automatické kávovy řed XPxxxx a EAxxxx zn. Krups a parní centra Tefal a Rowenta (vlastní to všechno belgický SEB - opravdový Krups zkrachoval někdy v roce 2001 a nemá s tímto nic společného - tyto pressa původně vyvíjel Moulinex, který už také padl).

Vyměnit se dá jenom snímač (ta malá věc, co je připájená na té keramické desce) - bývá buď v pouzdru MELF (u starších kávovarů), nebo klasické SMD (0402 nebo něco takového). Stačí to odpájet a nahradit novým - pájí se to sice blbě, ale v případě nouze se dají dotáhnout vývody až na kontakty s fastonama a celé to zapatlat nějakou teplovodivou pastou. Boiler ale odebítá docela teplo, takže je občas potřeba to pájet dvouma páječkama zaraz.

MKimochodem - originální označení toho snímače neznám, snad něco najdeš.



NTC_SEB.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  NTC_SEB.gif
 Velikost:  34.62 kB
 Staženo:  329 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romankamenek



Založen: Jan 31, 2015
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 20:05    Předmět: Citovat

no diky moc za pomoc!
termistor naletovany ,,,kavovar fachaa,,,len mi tece trosku vic cez tesneni spodneho pistu.
ako som hladal tak vidim ze skoro vsade len komplet,no nasel sem aj samostatne_no este nemaju skladom.tak pockam.

ale fakt diky moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 20:25    Předmět: Citovat

Těsnění pístu někde skladem mají (nebo tady, já teď nevím) - u novějších press jsou potřeba 2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romankamenek



Založen: Jan 31, 2015
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 20:48    Předmět: Citovat

no ja som sa zle vyjadril je to vlastne tesnenie topenia..
http://www.mmservis-pracky.cz/tesneni-topeni-pressa-krups-ea-a-xp-ms-5015004

uz skladem je tak objednavam. ale pecka za kus gumy ci silikonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund