Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Orava TVP555, chassis 11AK30, problem s obrazom
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2011, 21:56    Předmět: Citovat

Majkl143 napsal(a):
ak myslis, ze nemam na opravu TV tak si vedla. o to vobec nejde, chcem si to iba opravit sam nemam kedy TV teperit do servisu a servisakov ktori ti pridu do bytu je v Trencine malo, resp. ja som nenasiel nikoho a kedze skusenosti s elektronikou mam tak som myslel ze za asistencie odbornikov by som to zvladol.
...

Ale teď si úplně protiřečíš.
Jednou píšeš: "ale televizii som sa nikdy nevenoval." ... "ale s opravami spotrebnej elektroniky nemam ziadne skusenosti." ... "ja viem ze sa to pytam ako blb ale ja nemam absolutne ziadne skusenosti s opravami televizorov."
- a teď najednou "na to máš" Question

A přitom ti odborné pojmy z TV techniky nic neříkají:
"a ktory to je tranzistor ten RKS_ a ten elektrolyt budenia je ten velky 100uF/400V?" ...

Psal jsem, že můžeš být dobrý odborník-elektronik, to ale neznamená, že i odborník přes tvp.
Asi pro tebe nebude problémem vyměnit součástku, když ti na ni někdo "ukáže prstem".
Ale v tom případě tě řadím mezi takové, kteří sem přilezou s fotem šáska a chtějí, abychom jim udělali šipku k vadné součástce, že už si ji vymění sám (aby ušetřil). A do příští poruchy tvp je mu celá EB ukradená Cry

Orava TVP 555 je malá (21"-cová) telka. Když mám plnou dílnu 29"-cových slim-tvp, tak z převozem nemůže být žádný problém - to je pouhá výmluva.
Ale dělej, jak myslíš - telka je tvoje a ty jsi "odborník" Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne ne červen 05 2011, 22:09, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2011, 22:09    Předmět: Citovat

Neprotirecim si. S tym, ze na opravu TV mam som to myslel financne...nie vedomostne...naozaj som v zivote neopravoval TV a ani nijak inak som sa v nom nevrtal, maximalne vyletoval suciastku z neho.

A hovoria mi odborne pojmy nieco, neboj... spytal som sa to tak ako som sa to spytal, ale ja som tu telku iba otvoril pozrel sa na dosku a strelil som tu otazku.to je vse...

o tejto stranke som sa dozvedel dnes a ci uz opravim TV alebo nie urcite to tu prekutram lebo vyzera velmi dobre.

Zatim sa maj idem spat..
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shleha



Založen: Jan 25, 2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Humenné SR

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 0:04    Předmět: Citovat

BU808DFI-dôsledok
príčina-znížená kapacita budiaceho elektrolytu v RKS plus niejaká drobnosť (možno len FBT samotné)
Doporučujem zveriť "bežnú opravu" servisu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 6:30    Předmět: Citovat

Nenech se majkle odradit . Že jsi si měl přečíst podobná vlákna to měl . Také by jsi si tím ušetřil čas , kterého , jak sám říkáš málo máš . Ale jsou zde jiní , kteří se ptají na podobné věci , ale projde jim to . Very Happy Přeci tím , že mu obecně poradíte o nic nepřijdete . Zdá se mi , že návštěva zde na foru opadla , asi i tím , že někdo je zbytečně tvrdý na nováčka .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 7:30    Předmět: Citovat

BOBOBO som rad ze si ma aspon niekto zastal... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 7:54    Předmět: Citovat

Ale nenapsal jsem , že tvůj postup schvaluji . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 9:12    Předmět: Citovat

tak to je tiez pravda. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 14:51    Předmět: Citovat

Tady máš několik příkladů, proč jsem ti odpovídal tak, jak jsem odpovídal:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26232&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Zbyna1 napsal(a):
kutilmil napsal(a):
Vymen tam kondik v baze vykonoveho tranzistora 220mikro.

Prosím, neoznačil bys mi na fotografii plošného spoje TV, kde asi bych měl hledat ten kondík 220 mikro. Chtěl bych to zkusit opravit sám, protože opravář TV mi při popsání poruchy řekl nehoráznou sumu, kterou bych musel objetovat.

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=215239&highlight=#215239


Další:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=215243&highlight=#215243
Niecze napsal(a):
Killroy napsal(a):
A na co vlastně že ho potřebuješ?

Killroy
potrebujem na opravu . asi mi odchádza elektronika okolo gombíka tak aby som vedel aké mám kúpiť súčiastky.

Niecze napsal(a):
Kondik ,niekto kto má schému na daný tv ,potrebuje zistiť chybnú súčiastku a o opravu sa postará sám ,nie vždy každému dochodia peniaze ,aby ešte dával aj na opravu TV ,keď si ho vie opraviť aj sám . napr .opravár kúpi súčiastku za 20, 30 korún + dáke peniaze zoberie za výmenu a zvyšok ide jemu do vrecka . tak čo sa oplatí viac ? výmena súčiastky doma alebo odniesť TV do opravovne ? podľa mňa domáca výmena -ušetrím peniaze na opravu -tých pár korún za súčiastku obetujem , a nemusím aspoň likvidovať naftu aby som odniesol,TV do opravy ,tak je to podľa mňa výhodnejšie .


A ještě jeden:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=24517&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
1ramon napsal(a):
anonym napsal(a):
Ivane, kritizuješ, ale nevzpomínám si, kdy jsem tady od Tebe naposledy viděl nějakou užitečnou radu. Asi tady nejsem moc dlouho


Mě se musí chyba "líbit" , pak do ní jdu .
Problémem tohoto fóra je , že si ho různí podnikavci zaměňují s bezplatnou linkou a ještě se rozčilují , že jim nikdo nechce poradit tak , jak by si představovali , tedy nejlépe vyměň C192 a pod. Bohužel s nimi se někdy "svezou" i skuteční bastlíři a těm se tímto velice omlouvám .
Dále bych si Tě dovolil upozornit , že školení vyjde cca na 2500.- a já nevidím důvod , proč to někomu zlevňovat , nebo dokonce darovat nějakému vyčůránkovi . Dost na tom , že se mu dostane rady , kudy cesta nevede . Pokud se mu to nelíbí , tak má možnost se zůčastnit školení , ale to je za hotové , tak tam nebude moc těmito podnikavci přecpáno . Ivan


A takovýchto příkladů bych ti mohl dát desítky.
Až tu budeš déle, tak pochopíš ... - i mně Wink

A až přijdeš s konkretním dotazem, tak se ti určitě rady dostane - a především ode mně Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 15:49    Předmět: Citovat

fuuha, to az takto vyzerala ta moja otazka??

no pozrel som si ju spatne a .....vyzerala Confused

moj problem nieje naozaj vo financiach... ja som sa to snazil vyriesit co najskor, najlepsie hned (teda vcera). trpezlivost ruze prinasa, to je to cim sa niekedy...neriadim. Smile

ale pojdem na to pomaly, pokusim sa najst zavadu a myslim, ze nepokazim nic tym, ze vymenim nejaku suciastku, o ktorej budem presvedceny, ze je to v tom.

A ked to nepojde touto cestou, zoberiem TV a MHD-ckou do servisu... Very Happy
Len skutocne neviem kedy som v robote do siestej alebo do siedmej kazdy den..

Zatim...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 18:25    Předmět: Citovat

Byl jsem "odsouzen", že jsem byl na tebe, jako na nováčka příliš tvrdý - proto pomůžu:

Když sis tu telku kupoval, určitě sis pod názvem ORAVA představoval docela něco jiného, než tento "turecký šmejd" - dávám do uvozovek, zase až takový šmejd to není - najdou se rozhodně horší.
Na to, že ji máš (tipuju) víc než 5 let a hádám: 1. porucha Question
To je na dnešní dobu, kdy se spotř. el-nika dělá tak, aby "přežila" záruku (ta je ze zákona dvouletá), docela krásné Shocked

Majkl143 napsal(a):
...
moj problem nieje naozaj vo financiach... ja som sa to snazil vyriesit co najskor, najlepsie hned (teda vcera). trpezlivost ruze prinasa, to je to cim sa niekedy...neriadim. Smile

ale pojdem na to pomaly, pokusim sa najst zavadu a myslim, ze nepokazim nic tym, ze vymenim nejaku suciastku, o ktorej budem presvedceny, ze je to v tom.
...

Že tvůj problém není ve financích, to jsem pochopil hned.
Už jsi tu dostal i docela dost rad - jak obecných, tak i docela konkretních (jenže i ty byly docela obšírné).

Chassis 11AK30-XXX má docela hodně modifikací - upřesni a doplň (nahraď) ta XXX konkretními čísly (písmenem).
Už jsi zřejmě odhalil, kde je to na DPS natištěno (z horní strany, mezi součástkami - nejspíše pod obrazovkou).
To proto, že právě v obvodech ŘKS (Řádkový Koncový Stupeň) a v jeho budiči se ty různé modifikace od sebe dost liší (takže tvoje vytištěné sch. nemusí až tak docela pasovat) Shocked

Závada, tak jak jsi ji (ne)popsal (spíše docela dobře nakreslil) hned v samém začátku, spočívá v nesprávné synchronizaci obrazu na obrazovce.
Na její jednoznačné odhalení ti ale chybí několik věcí: osciloskop (ten jsi ale určitě schopný někde vypůjčit - v práci?), správná dokumentace (a to je větší problém, než se zdá - i když správné sch. není problém z NETu stáhnout, ale ve většině tureckých doku chybí právě ty potřebné oscilogramy Cry ), no a v neposlední řadě zkušenosti (kterých se ti, právě v tomto oboru, nedostává).
Proto si ani nedovedeš ty oscilogramy odvodit - chybí právě ty zkušenosti Cry

Po doplnění skutečného (úplného) čísla šasi můžeme pokračovat Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 19:07    Předmět: Citovat

nooo tak toto je prvy prispevok kde si to milimeter netrafil...vysvetlim
Very Happy
ta lelevizia ma presne 2 roky aj 3 mesiace... a obraz sa zacal rozdvojovat presne pred dvomi mesiacmi..teda az do vcera to uz len zhasol a pocut slabe pipanie a cvakanie.
cize neviem ako to mali turecky priatelia vypocitane, ale vyslo im to tesne po zaruke...

ano cakal som od tejto televizie viac, ved Orava je predsa znacka Sad
resp. bola

sasi som pozeral pred chvilkou lebo som si akurat nachystal televiziu a isiel som si pozriet podla schemy rozlozenie suciastok ci to pasuje. zial nieje to celkom presne...robil som to podla schemy na 11AK30 ale ja mam este za tym pismeno-cislo plus revizia , 11AK30S-2 rev.2.

Ani ten TV procesor nesedi, lebo pre 11AK30 je v scheme STV 223X a ja mam na doske STV 2248.

Ten osciloskop bude problem, nemam ho uz a nemam ho od koho poziciat.
Idem pohladat schemu pre moje sasi, len zatial som vobec nic nenasiel.

A dakujem za ochotu. Viem ake to je ked len tak niekomu odovzdas know-how, ktore si nadobudol rokmi praxe a mnozstvom skoleni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po červen 06 2011, 21:28    Předmět: Citovat

Už je dost hodin a většinu doku mám v dílně (mimo byt) - takže teď už tam nepůjdu.

Takže máš šásko: 11AK30S-2 rev.2
Máme tady (nahoře) takové tl. (s lupou) Hledat.
Co si tak do toho vyhledávání zadat to tvé šasi: 11AK30S-2 rev.2 - Bylo nalezeno 107 výsledků hledání.
Lépe je ale zadat jen toto: 11AK30S-2 - Bylo nalezeno 7 výsledků hledání. To už je na pročítání přijatelnější Rolling Eyes
Zřejmě tě nejvíce zaujme vlákno Orava TVP555-A - což je přímo tvůj tvp. (Doporučuju ale pročíst je všechny - možná se toho dozvíš více než z nějaké učebnice) Shocked
A příspěvek uživatele Mysteri bude pro tebe obzvláště zajímavý. (Píše: "Tvoja tam síce nie je, ale možno niektorá bude pasovať.").
(Mimochodem: psal jsi, že jsi z Trenčína - ke mně je to cca 35km; k němu ještě blíže - je z Dubnice.)

Stahuj schémata a porovnávej se skutečností - i když mám několik verzí š. AK30, tak s touto jsem přímo ještě neměl co do činění, takže přesně 11AK30S-2 rev.2 určitě nemám ani v dílně, ani v kompu. Pohledáme na NETu.
Přesto máš na zbytek večera určitě co dělat Wink

Ve vlákně (a i v řadě těch vyhledaných) se ale na 95% "tvoje" závada vyskytuje (vč. řešení), ale nechci ti napsat: vyměň "tu a tu" součástku - to by tě asi nebavilo Shocked Laughing

Majkl143 napsal(a):
nooo tak toto je prvy prispevok kde si to milimeter netrafil...vysvetlim
Very Happy
ta lelevizia ma presne 2 roky aj 3 mesiace... a obraz sa zacal rozdvojovat presne pred dvomi mesiacmi..teda az do vcera to uz len zhasol a pocut slabe pipanie a cvakanie.
cize neviem ako to mali turecky priatelia vypocitane, ale vyslo im to tesne po zaruke...

ano cakal som od tejto televizie viac, ved Orava je predsa znacka Sad
resp. bola

sasi som pozeral pred chvilkou lebo som si akurat nachystal televiziu a isiel som si pozriet podla schemy rozlozenie suciastok ci to pasuje. zial nieje to celkom presne...robil som to podla schemy na 11AK30 ale ja mam este za tym pismeno-cislo plus revizia , 11AK30S-2 rev.2.

Ani ten TV procesor nesedi, lebo pre 11AK30 je v scheme STV 223X a ja mam na doske STV 2248.
....

Já vycházel z modelu (zřejmě jsi kupoval v doprodejové AKCI - Nevím ). Tvůj model je např. tady (rok 2005) Surprised

Takže účel byl splněn - "kur*vítko" bylo načasováno přesně (jak tu - na EB, tak na NETu, se můžeš dočíst: "Prodejci jsou domluveni s výrobcema - výrobce tam namontuje kur*vítko, aby se ti to pok*urvilo týden po záruce - aby jedni měli co vyrábět a druzí co prodávat) Shocked Cry

V tomto vlákně si o zn. Orava můžeš přečíst více - konkretně "tvoje ORAVA okolo Oravy ani nešla" (je to pouhé zneužití značky => lepší prodejnost) Cry

A k procesoru - v tvp jsou dva: řídicí a signálový (ten, který jsi tu uvedl).

Majkl143 napsal(a):
mam taky maly problem s Orava TVP 555. hladal som hadam na celom internete, ...

No vidíš, ani jsi netušil, kolik se toho můžeš dozvědět tady ... Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út červen 07 2011, 9:33    Předmět: Citovat

Dobre ranko sa praje...

ano hlavne som hladal TVP 555...ale pozeral som to aj podla toho sasi a su tam nejake riesenia problemov. ked pridem z roboty domov tak si ich pozriem podrobnejsie...

ten subor od Mysteri-ho som pozeral a skusal som stiahnut ten part ale vypisalo mi, ze subor neexistuje, resp. ze sa uz nenachadza na ulozisku...ale to nevadi pozriem to inde...

Ta moja doska mi nesedela so schemou, resp. ciselne oznacenie suciastok, ale kde je tranzistor RKS nebol problem zistit. a myslim ze som nasiel aj budiaci kondenzator C613 (10uF/50V) a tranzistor C5388, ale myslim, ze je to nahrada za BU808, ktore je na scheme pre sasi 11AK30.

nejake velke cary som tam vcera vecer nesiel robit len som vytiahol celu dosku, presnejsie to co mi z nej islo vytiahnut a pozeral som volnym okom ci nieco najdem...
no a budiaci elektrolyt sa "opieral" o odpor vedla neho a mal prepalenu vonkajsiu izolaciu. v duchu som uz oslavoval, ale ked som ho vyletoval a pozrel sa nan tak bola zhorena len izolacia, plechovej casti nic nebolo.
ale aj tak som ho vymenil za origos novy a dufal som, ze to bolo v tom. Smile
pravdaze nebolo, telka robi to iste... len cvakanie a slabucke pipanie...

a este som dostal aj supu od elektrolytu na zdroji, teda od nozicky odporu, ktory je nan napojeny. Confused
takze "spokojny" som siel spat...

a mas pravdu, nechcem aby si mi napisal, ze vymen to a to...chcem sa pri tom trosku zapotit...myslim ze sa mi to podari. Smile

tak zatim, musim makat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tornado6



Založen: Mar 09, 2007
Příspěvky: 1406
Bydliště: Piešťany okolie

PříspěvekZaslal: út červen 07 2011, 9:53    Předmět: Citovat

treba pomerať okolie tých sučiastok čo som ti vypísal v predposlednom prispevku a prirovnať to podla tvojho zapojenia jasné že asi nebudu pasovať pozične čisla sučiastok ale dá sa to podla zapojenia vydedukovať. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majkl143



Založen: Jun 05, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út červen 07 2011, 10:16    Předmět: Citovat

hej to aj pojdem, len neviem kedy sa dnes vytrepem z roboty. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund