Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mikrovlnka Whirlpool M918 sháním schéma (alespoň propoj).

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 28 2011, 1:22    Předmět: Mikrovlnka Whirlpool M918 sháním schéma (alespoň propoj). Citovat

Jedná se o multifunkci. Celé označení ze štítku je AVM 918/WP/WH.
Odešla pojistka T8A (při grilu ne při mikrovlnách) a po otevření jsem došel k závěru,že by bylo dobré celou po těch létech (asi 15) celou rozebrat a vyčistit. Při tom jsem zjistil částečně rozpadlý držák mikrospínačů. Ten jsem opravil a patřičně zpevnil.

Při rozebírání jsem si samozřejmě zapsal barvy vodičů na jednotlivých montážních celcích. Vynechal jsem věci které mi v té době připadaly samozřejmé. Pro časové zaneprázdnění jsem,ale musel práce na nějaký čas (týdny) přerušit a ouha, najednou si nepamatuji co jsem nepovažoval za nutné zapisovat a mám dva červené dva žluté atd., které nevím jestli patří do desky modulu ovládání atd.

Jedná se o propojení desky ovládání, bloku mikrospínačů, jednotlivých senzorů (termospínačů) a napájení jednotlivých spotřebičů (otáčení větrák topení), takže zas takový problém to není. Když půjdu po drátech a budu si to zakreslovat tak na to příjdu. Jen je to celej den práce navíc a nevím jestli ten čas věnovat hledání na netu nebo kreslením vlastního schematu zapojení.

Na netu jsem zatím úspěšný nebyl. Pomuže někdo hlupákovi? Schemátkem fotkou ze stejné nebo podobné mikrovlnky (kolem roku 1995) atp. Tato má plnou výbavu a dotykové ovládání, ale byla celá model.řada stejných lišících se jen vzhledem a způsobem ovládání popř.výbavou.
Kdybych nebyl hlupákem nestal bych se medvědem.


Naposledy upravil doskok55 dne so květen 28 2011, 12:56, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 28 2011, 1:32    Předmět: Citovat

Samotnou závadu jsem zatím neřešil. topné tělísko grilu se zdá být vpořádku (odpor spirály a svod na kostru) za studena. Možná jen únava pojistky po těch létech používání nebo to tělísko po zahřátí to ještě můžu vyzkoušet, ale teď řeším hlavně to zapojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: so květen 28 2011, 15:03    Předmět: Citovat

Sem som upol SM,skús sa tam pozrieť,je tam aj nejaká schéma:


http://www.edisk.cz/stahni/02340/whirlpool_avm918.pdf_819.97KB.html

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2011, 2:56    Předmět: Citovat

Díky "mirosne" je to přesně to co jsem hledal. Moc mě to pomohlo a ušetřilo mnoho času.

Mám to zapojené. Nakonec se ukazuje, že závada je v sekundáru mikrovln (přesto, že ta moje stále tvrdí,že se jí to stalo při grilování bez mikrovln)

Nejspíš D nebo C, protože zkrat je i při odpojené katodě magnetronu a zmizí při odpojení VN od násobiče.

Takže teď scháním diodu HVR-1X7. Zatím jsem našel jen v jednom slovenském e-shopu tady: http://www.avelmak.sk/index.php?lm=443&pg=det&article=33556 což bude asi problém (nemají tam ceník pro odesílání do zahraničí).

Můžete někdo doporučit vhodné náhrady sehnatelné v česku nebo máte někdo nějakou zkušenost s nakupováním a možným způsobem platby v eurozoně.

C= 1.15 µF/AC2100V a ochranná dioda 2X062H ale na té zase myslím tak nezáleží. Bohužel jsem nikde v e-shopu nenašel všechno pohromadě.
Máte nějaký tip na obchod s díly. Já znám jenom http://www.ame.cz/
a tam v nabídce toto konkrétní není.

Díky za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2011, 8:33    Předmět: Citovat

Pozri sem,videl som tam tú diódu:

http://www.vadas.cz/index.php?hledej=HVR-1X7

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MATYCH



Založen: Feb 16, 2006
Příspěvky: 609

PříspěvekZaslal: ne květen 29 2011, 11:22    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 20 2011, 21:02    Předmět: Citovat

Takže vyřešeno hotovo. Mikrovlnka šlape jako nová. Přesněji ještě lépe, protože se mě podařilo výrazně snížit hlučnost větráku.

Jak jsem psal závadu jsem lokalizoval v násobiči VN a dál jsem to zkoumat nechtěl vzhledem k cenám těch 3 součástek a obavám o svoje zdraví.

Nenašel jsem, ale žádný obchod, kde bych obě diody a C objednal najednou. Proto jsem obešel a obvolal několik servisů v okolí bydliště (Brno) a v Perfekt servisu mě vyšly vstříc a součástky mě prodali dokonce za rozumnou cenu. Nakonec se ukázalo (postupnýou výměnou), že byl vadný ten C. Stál asi 220Kč.

Co mě, ale v tom servisu šokovalo bylo, když jsem chtěl rovnou při jednom koupit i ty mikanitové destičky (kryty vlnovodů). Řekli mě ať si je přinesu (ty staré) a že mě podle nich vyřízonou nové. Za cenu 220Kč za kus. Tedy 440Kč za obě (duál emisní systém).

Mikanitovou desku 500x400mm jsem si tedy objednal v AME.cz http://www.ame.cz/QIShop/detail/170415_10699/AME/Dily-pro-domaci-spotrebice/Mikrovlnne-trouby/Mikanitove-desky/MW-RF521-mikanitova-izolacni-deska.aspx
Takže jsem její část použil jako tepelnou izolaci na horní část trouby (aby tolik neunikalo teplo z grilu) a zbytek mám jako zásobu do konce života.

Původně jsem chtěl objednat rovnou dvě desky (z obavy,že to pošlou v obálce a cestou se to poláme). Přídavná tepelná izolace celé horní části nerezové trouby nemusí být na škodu.
Skladem v té době byla jen jedná a protože jsem nechtěl čekat objednal jsem. To co přišlo mě šokovalo. Skoro jsem se chtěl hádat s pošťákem ,že to není moje. Obrovská krabice (větší jak banánovka) a v ní destička důkladně zabalená do bublinek a ze všech stran ještě pečlivě obložená igelitovými aerbegy. Tak kvalitní zabalení jsem ještě neviděl, ani u té nejchoulostivější techniky.

A ještě k tomu větráku. Po vyčištění a namazání jsem celý motorek upevnil do tělesa přes gumové průchodky. Celé těleso jsem do mikrovlnky namontoval rovněž přes gumu. Při montáži celé mikrovlnky jsem samozřejmě odstranil všechny možné zdroje rezonace. A nakonec jsem upravil samotnou vrtulku (to bylo asi to nejdůležitější).

Odstranil jsem z ní všechny ostré hrany otřepy a vtoky po lisování. Lopatky jsem obrousil do správného profilu křídla. Vpředu zaoblená spíš v dolní části a vzadu postupně až do téměř ostré hrany. Celý jsem to nakonec vyleštíl do lesku (jemný smirgl postupně až do 1200 a dál brusné pasty).
Výsledek je opravdu znát. Hluk se výrazně snížil a účinnost větráku zůstala zachována. Teď slyším daleko výrazněji než větrák zapínání mikrovln. Asi rezonance chladících žeber magnetronu. Nebo možná i trafa. (To je inspirace pro případné příští čištění pokusit se to omezit).

"mirosne" díky za pomoc to schéma mě moc pomohlo. Až budu mít čas tak ho překreslím a dám ho sem ostatním. Sedí to až na pár drobností jako jsou barvy některých vodiču a třeba termospínač je oproti schématu na druhém konci trafa než je nakresleno což na funkci samozřejmě nemá vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út červen 21 2011, 6:00    Předmět: Citovat

Tuning mikrovlnky Very Happy ale je vidět, že výrobci na to se.ou a že jsou rezervy.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund