Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spálil jsem PU120?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 19:36    Předmět: Citovat

Bylo by dobré sehnat schéma k Favoritu, ono se to bude hodit i do budoucna. Pak povolat někoho znalejšího, který opraví měřák a koukne na auto.
S žárovičkou se akorát zjistí kudy teče proud a podle svitu, jestli více nebo méně. Bez schématu se však už nezjistí, jestli ten proud tam má téct i při vypnutém zapalování apod.
Než si tatínek vyhraje se žárovičkou, zkus na netu pohledat schémata a mrknout, kde se dá sehnat ten rezistor do PU (nevím co máte za prodejnu ve Zlíně, takže v tomhle bohužel neporadím).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 20:27    Předmět: Citovat

neonProto napsal(a):
Pises at na to vubec nesaham, nic neresim, ale pak jsi zminil, ze jestli budu postupovat podle vasich rad, tak mam sanci. Ale to je fuk, tohle neresme, zbytecne te prudim.

Jen bych jeste na svoji obhajobu napsal to, ze tatik to stejne se zarovkou delat bude a me zajima teorie, odpovedi na ty otazky co jsem psal. Neco se naucit, popripade odkazat na to, kde si to mam nastudovat. A nebo vysvetlit proc konkretne je tento postup se zarovkama tak nebezpecny, abych toho okamzite nechal. Ale i na to se muzem radsi vykaslat, pokud by to melo takhle zvedat nervy.

Pantátovi doporuč, ať sepíše poslední vůli a pak ať si spánembohem jde hrát s tou jeho žárovečkou. Až ho šlehne vzteky z toho, že nic nezjistil, budete aspoň mít u notáře o starost míň. Interpretovat výsledky takového "měření" totiž dokáže jen starý praktik, který ví z hlavy, co kudy má a nemá téct. Každý jiný normální elektrikář si vezme měřák a hlavně SCHÉMA. Kromě toho, každý normální člověk který nerozumí elektrice začíná nikoliv s rejpáním se v instalaci auta. Ty to raději opravdu přenech odborníkům. A pokud má pantáta dojem, že autoelektrice rozumí líp než lidé, kteří k tomu účelu navštěvovali několik roků specializovaná školicí zařízení a absolvovali proto i patřičné zkoušky, nevyvracej mu to, za rodinné rozbroje to nestojí - jak jsem pochopil, Ty dědicem nejsi, takže on se může hájit vlastnickým právem a kde čím okolo. Ale až budeš jednou TY SÁM vlastnit nějaké auto, skutečně k němu svého fotříka s nějakou žárovečkou na drátech NEPOUŠTĚJ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 20:33    Předmět: Citovat

Napsal jsem ti co si mas na studovat. Začni fyzikou pro záladní školy a ohmovým zákonem. Twisted Evil Sado maso Vozeďbouch Právník Svolávám a už mě Na posrání nebo Scared Scared
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 20:47    Předmět: Citovat

Banda napsal(a):
Bylo by dobré sehnat schéma k Favoritu, ono se to bude hodit i do budoucna. Pak povolat někoho znalejšího, který opraví měřák a koukne na auto.
S žárovičkou se akorát zjistí kudy teče proud a podle svitu, jestli více nebo méně. Bez schématu se však už nezjistí, jestli ten proud tam má téct i při vypnutém zapalování apod.
Než si tatínek vyhraje se žárovičkou, zkus na netu pohledat schémata a mrknout, kde se dá sehnat ten rezistor do PU (nevím co máte za prodejnu ve Zlíně, takže v tomhle bohužel neporadím).



FAKT NEVIM JESTLI SI NEDĚLÁŠ PRDEL SCHÉMA JE ASI NA TŘETÍ STRÁNCE A SILNĚ POCHYBUJI ŽE SI JEJ TEN PÁN CO SE PTAL PŘEČETL PROTOŽE SE POŘÁD JEN PTÁ NA BLBYNY. DOKONCE JSEM MU POPSAL CO S NÍM MÁ UDĚLAT. ALE VE ZKUTEČNOSTI POSLOUŽÍ JAKO NÁHRADA ZA TOALETNÍ PAPÍR. SPORTU ZDAR

TEN REZISTOR ANI OPRAVOVAT NEMUSÍŠ STEJNĚ TO NIKDO NEPOZNÁ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neonProto



Založen: May 20, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 20:55    Předmět: Citovat

Edison: mam v tom vsem ukrutny zmatek, ted zpetne mi to z tveho pohledu zapada, proc jsi tak nastvany, ze jsi mi podle tebe davno vsechno psal, celkem me mrzi, ze to doslo az tak daleko a musim te srat.. informace co jsi mi psal urcite nejake uplatneni nasly/najdou, ctu to dokola a premyslim nad tim a sleduju schema, diky moc! jen jsem si jeste myslel, ze na teoretizovani jak veci funguji toho moc nezkazim a muzu se neco naucit (i na diskuzi nad spatnym postupem), ale vubec se nedivim, ze na to nikdo nereaguje, protoze musim zacit temy uplnymi zaklady, jak pises.. radsi to tu uz skoncim, bo je mi z toho samotnemu neveselo

Kazdopadne moc vsem dekuju za spoustu informaci/casu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 21:03    Předmět: Citovat

Rozhodně jsi mě nenaštval.

Ale když něco napíšeš a někdo se tě na to zeptá za 5 minut znova zeptá...

Proč sem píšu.

Píšu sem proto že to tu nechci jen tunelovat, chci této společnosti něco přinést. A vzhledem k tomu že několik lidí strávilo moře času tím aby ti pomohli a ty se nechceš nebo nejsi schopen řídit jejich radami tak mě to trochu mrzi. Už jenom důvod pročs ten měřák spálil. Postup se ti zdál složitý taks to odflák a tet to máš. Omlouvá se nechtěl jsem nikoho urazit ponížit ani nic takového. Taky se tu hloupě ptám a taky mě tu za to tlučou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neonProto



Založen: May 20, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 21:11    Předmět: Citovat

Jo, jasny, chapu a jeste jednou diky moc.
Ja se snazim, jen to neni tady v diskuzi videt. Ctu si zaklady a snazim se nad tim hlavne premyslet. K tomu co jsi napsal bych jinak musel mit jeste plno dotazu (bohuzel, ale proste jsem total amater) a to uz by byl blazinec. Zkusim je vychrlit na nekoho v realu.

Me ani tak nejde o to, abych tuto zavadu sam spravil. Auto urcite pujde k odbornikovi, jen bych se do toho rad postupne dostal.

A cele me spaleni PUcka vedlo k tomu, ze jsem se zacal vazne zajimat. Ale na tohle jsem si v zivote uz zvykl. Nevim jak ostatni, ale ja se v zivote naucil nejvic z tech nejvetsich chyb (ale z chyb obecne, kdovi jestli to vubec jde jinak). A spalene PUcko je jeste brnkacka (podle mych meritek).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 21:17    Předmět: Citovat

nevím kolik ti je let ale pokud tě to baví jdi studovat elektroniku protože lidí co jdou dělat to co je baví je hodně málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 21:18    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
... U Favorita musím poradit jen to aby vyndal tu desku s relátky a pojistkami co tam je a pořádně jí propájel a následně začal hledat tím ampérmetem. Mimo to pán by to měl podle mě svěřit odborníkům protože nemá velkou šanci nemá ani cenu mu sem dávat schéma protože v něm stejně nebude umět číst ale pokud to chce zkusit zde je
dále bych doplnil Schéma si přečti a zaškrtej všchny spotřebiče co jdou zapnout bez klíčku a prověř je...

kód:
http://favorit.unas.cz/index/index.php?okno=elektro
tady je
...

Na co jsou mu všechny tyto rady, když hned na začátku se přiznává k tomuto:

neonProto napsal(a):
... Taky dekuju moc za popis opravy/problemu, sam to teda neopravim,ale jeste jsem ani v zivote nepajel a cist schemata neumim, aspon vim, ze to ma cenu resit. ...

Myslím, že jsem mu taky hned v začátku radil následující:

kokun napsal(a):
Najdi někoho, do tomu hoví lépe než ty, nech to opraví - nebo to poser*eš naultimo. Ty se bohužel řadíš mezi ty, co měří proud, či odpor v el. zásuvce Cry Wink

A platí to jak o opravě autoelektriky, tak i obou měřáků (myslím, že na to, že o elektrice ví jen, že kope, tak začal válčit hned na několika frontách) Cry
A na seznamování se s elektrikou (elektronikou) si pro začátek vzal příliš velké sousto Wink

neonProto napsal(a):
... Ctu si zaklady a snazim se nad tim hlavne premyslet. K tomu co jsi napsal bych jinak musel mit jeste plno dotazu (bohuzel, ale proste jsem total amater) a to uz by byl blazinec. Zkusim je vychrlit na nekoho v realu.

Me ani tak nejde o to, abych tuto zavadu sam spravil. Auto urcite pujde k odbornikovi, jen bych se do toho rad postupne dostal. ...

Toto bude ta správná cesta - a jak už kdysi Komenský napsal: "Od jednoduchého k složitějšímu ..."

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 21:19    Předmět: Citovat

Aha, tak to se omlouvám, to mi uniklo. Tak to je super, máme schéma k Favoritu, máme schéma k PU-čku, co nám ještě chybí? Smile
Pevné nervy a ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 21:28    Předmět: Citovat

... někdo, kdo to opraví. Ale neonProto to určitě nebude Shocked Cry
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 12:30    Předmět: Citovat

no pokud to bereš tak že radíš jenom jemu pak jsme mu měli hned na první straně napsat ať to dá do servisu a dál se s ním nebavit. Pokud to bude čís někdo se znalostmi dostane tu pár základní informací jak postupovat při řešení daného problému a budou mu poskytnuty podkaldy a návod jak s nimi pracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 12:58    Předmět: Citovat

Obrátit se s tím na odborníka jsem psal už při prvních dotazech na tohle téma na www.skodahome.cz - jenže mezi autařema je to s ochotou platit za odborný servis ještě horší než s opravama elektroniky. Každý chce ušetřit co jen může. Fakt je, že dát takové auto do značkáče znamená:
1) nechat jim tam auto bez dohledu (houfně nedovolují účast majitele na dílně při zákroku), někdy i více jak několik dnů.
2) nedozvědět se často vůbec nic, protože řeknou, že závada se neprojevila - přitom na tachometru přibyde často i několik desítek km, pokud je teda auto pojízdné.
3) zaplatit nemalou sumu - za hodinu si jsou schopní říct i více než 500,- přestože nic neopravili ani nezjistili.
Každej schopnější mechanik jde do soukroma, protože může dělat "zakázky bez papíru", na kterých má vejvar větší o neodvedenou daň - velice často s nezmenšenou kvalitou. Naopak ve značkáčích se uplatní právě ty vemena, který by se na soukromo vůbec neuživily, protože jsou to lemplové non plus ultra - a v hodinovce mají aspoň nějakej vejdělek...
A v neznačkáči zase velice často nikdo kdo by pořádně rozuměl elektrice není... A pak chtějte, aby lidi dávali auto RÁDI do servisu...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: so květen 21 2011, 13:58    Předmět: Citovat

To je absolutní pravda.Když jsem si vyměnil tlumiče jel jsem na geometrii ještě jim říkám neheverujte mi to za prahy je to shnilí a co myslíte jen jsem si odběhl objednat lemy do kanceláře (opravnu má příbuzný) a blatníky ten blbec mi provalil celou platli heveru do prahu. A ještě mi povídá když jsem se vrátil "já za to nemůžu bylo to zeslabený korozí... " ZABÍJET takový kre**ény Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12436

PříspěvekZaslal: út září 17 2019, 15:58    Předmět: Citovat

Protože mě sinclair v tomto vlákně vyprovokoval k vyfocení vnitřku mojí PU120-tky, objevil jsem zároveň nutnost provést opravu ulomených fixačních čepů statoru přepínače a nutnou údržbu. Níže tedy přikládám foto z opravy tohoto mého parťáka.
Koupeno v r. 1968 v Brně Tř. vítězství 23 za 820,-Kčs v papírovém obalu. K mému zklamání jsem hned při zkoušení zjistil zkratovaný rozsah 300V~ s 30V~, takže jsem ho musel hned rozebrat a opravit (záruku by beztak usmrkancovi neuznali). O pár let později se mi podařilo urazit ručičku a vyrobit ze skla novou. Je tak dokonalá, že ani servis Metry na Kapucínském náměstí, kam jsem ji později dal na GO, ji neodhalil. Dostala jen nový zadní kryt a konečně i přenosný obal. Vydržela se mnou neskutečná příkoří.



přední.jpg
 Komentář:
 Velikost:  280.7 kB
 Zobrazeno:  116 krát

přední.jpg



zadní.jpg
 Komentář:
 Velikost:  285.94 kB
 Zobrazeno:  104 krát

zadní.jpg



přepínač.jpg
 Komentář:
Ulomené fixační čepy jsem nahradil mosaznými, pro které jsem vyvrtal otvory ve statorech.
 Velikost:  272.7 kB
 Zobrazeno:  89 krát

přepínač.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund