Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spálil jsem PU120?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31766
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:08    Předmět: Citovat

neonProto napsal(a):
Radio je tam mam pocit original. Auto jsme zdedili po dedovi a ten s nim skoro nejezdil, neupravoval, stalo v garazi.
Proslo akorat vymenou alternatoru, protoze stale svitila kontrolka dobijeni, coz tento problem odstranilo. Ale pak se tatka jeste kuchal v palubovce, protoze navic tu kontrolku i menil a vydelal pri tom radio.. mozna tam nekde vznikla chyba, i kdyz deda to uz roky dobijel pred kazdou cestou, takze tam je neco blbe uz dyl.


Myslím, že jsme doma - pantatínek něco doj*bal, je tam buď svod, nebo trvale elektriku požírající rádio. Jestli dědovi autí stálo v garáži a on před každou cestou (asi tak 3x - 4x do roka Laughing ) dával baterku na nabiják, dělal to víc než dobře - zato pantáta něco pos*al při své montérské aktivitě v útrobách palubky. Měřením napětí zjistíš jen jestli je přívod ke spotřebiči vodivý, nezměříš odběr - pokud neměříš úbytek napětí na nějakém odporu, který v případě velkých proudů může být i jen z kusu kabelu (např. startér a jeho odběr). Mám jednu jedinou radu: neonProto, vzhledem k vyspělosti elektrikářské nevědomosti ve vaší rodině bych doporučil obrátit se na nějakého skutečného elektrikáře a dál to nezkoušet sám - jinak by to mohlo skončit klidně i tím velkým vohněm, který zmiňuje Edison na začátku minulé stránky...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:11    Předmět: Citovat

EKKARE tou s LED diodami ne.A s tím adaptérem do pojistkové skříňky používali jsme to často. U Favorita musím poradit jen to aby vyndal tu desku s relátky a pojistkami co tam je a pořádně jí propájel a následně začal hledat tím ampérmetem. Mimo to pán by to měl podle mě svěřit odborníkům protože nemá velkou šanci nemá ani cenu mu sem dávat schéma protože v něm stejně nebude umět číst ale pokud to chce zkusit zde je
dále bych doplnil Schéma si přečti a zaškrtej všchny spotřebiče co jdou zapnout bez klíčku a prověř je...


kód:
http://favorit.unas.cz/index/index.php?okno=elektro
tady je

zkontroluj jestli ten snímač na chladiči co pouští větrák nemá svod.

ten spínač taky rád přestane fungovat a favouš se v horku ve městě uvaří doporučuji dát k němu vypínač pro pouštění ventilátoru pěšky protože chladit auto v létě topením nemusí být v létě to pravé ořechové.


Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne pá květen 20 2011, 15:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neonProto



Založen: May 20, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:19    Předmět: Citovat

Diky moc za informace.. necham to urcite na odbornicich, v tomto vas bez problemu poslechnu. Me se to cele ale moc libi, jako projekt, jak se seznamit vubec se zakonitostmi s elektrikou. Proste se na tom ucim uplne zaklady, uz jenom tim premyslenim, ctenim.. o to mi hlavne jde.

Ale to budu muset nastudovat z nejake knihy.

To nefunkcni PU140 - muzete jen ve zkratce, jak vy byste s tim nalozili? Co byste promerili?

A jeste trochu nechapu, napr. to PU120, kdyz merim proud 1A,ale nastavim na meraku rozsah 300mA. Co mi to s nim udela? Hned to odpali odpor? Pojistku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:23    Předmět: Citovat

ještě že se neučíš úplné základy elektryky na trafačce za dědinou to by taky mohlo zkončit hrubě... tady máš šanci že stihneš utéct až to blafne. Škoda že tam nemáš kraťas mohl bys použít návod co mám v popisu tak to dělal kamarád a říkal že mu to šetří mnoho času, tak nevím stracenej případ no
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jano1154



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 184
Bydliště: SK - Piešťany

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:27    Předmět: .... Citovat

Väčší prud(1A) na menšom rozsahu(300mA) neodmeriaš Rolling Eyes
_________________
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:36    Předmět: Citovat

jano1154: Musíš pořád tečkovat ten předmět, to máš nějaký tik nebo co? Pak neni poznat, k jakýmu vláknu to patří. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:44    Předmět: Citovat

>neonProto: z kterého kraje/města jsi? možná je někdo poblíž tebe ani o tom nevíš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:45    Předmět: Citovat

Rolling Eyes

Koukám tohle je tvůj oblíbený smajlík Andrejko. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:50    Předmět: Citovat

Jdi se vycpat. Sado maso (2. nejoblíbenější)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 15:52    Předmět: Citovat

mh tvůj pozitivní přístup se mi vždy líbil. Apropo tenhle je taky pěknej My ti to vytlučeme z hlavy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
souba



Založen: Jan 21, 2005
Příspěvky: 706

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 16:43    Předmět: Citovat

Možná,že se to k tomuto tématu moc nehodí,ale rád bych přidal moji zkušenost ohledně dnes upravovaných aut.
Myslím samozřejmě ohledně elektroniky.
Kamarád koupil auto přes bazar po týdnu stání nenastartoval.Baterie prakticky na 0 .
Baterku jsem dal na nabíječku a při startování 10,6
Čili baterie v pořádku.
Při měření proudu za klidu odběr 460 mA .coš asi normální nemůže být.
Pro důkladném prohlédnutí instalace jsem zjistil,že jsou odpojené čtyři konektory .Netroufl jsem si je někam připojit.
Nečekám že mě poradíte,ale jenom chci upozornit jak to dnes chodí a na co si dát pozor.
Samozřejmě popátrám kde ten odběr je.
Jedná se o Peugeot 306 Cabriolet.

Pokud nejde o život není kam spěchat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 17:11    Předmět: Citovat

přesně tak Já bych si auto po tunelovy nokdy nekoupil. Když vidím některé mé "přátele" jak vysvětlují že tato úprava stála tolik... pak se kouknu chromový nástavec na výfukovém potrubí způsobil korozi, nastříkané nárazníky z nějakého asi laminátu loupe se z toho barva, zavařené kliky po čase kit popraská čiré světlomety na vozidlech na kterých se mi to nelíbí nehomologované xenonové světlomety atd. Když chci opici musím mít na banány prostě, když auto tak pořádné a nebo nějaké ale v originálním stavu ale zásadně bez úprav. Krom toho amatérská elektroinstalace děs. I výrobci mají problémy s kabelovými svazky stává se u nákladních vozidel poměrně často že elektrika vyhoří. A když vidím ty kabely jistě je všichni dobře znáte černá dvoulinka a na boku červený proužek velice flexibilní tak bych zvracel. A nejhorší je černá izolačka nejlepší přítel autoelektrykáže amatéra v teple se pěkně rozpeče a teče z ní lepidlo Puke . V autoservisu jsme některá vozidla odmítali protože není možné u takto sprzněného stroje za něco ručit... Blbovy tam cěco zpravíte nebo namontujete ono mu to shoří a on Vás dá k soudu že za to můžete... Auto je krásné hoby, když se to umí. Mám na svém voze mnoho drobných vylepšení elektroinstalace (nabiječka na mobil vysílačka rádio GPS atd..) ale musí se dodržovat jistá pravidla. Vždyť jde jen o život a o peníze jde vždy až na prvním místě že? Proto sem taky spousta lidí píše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neonProto



Založen: May 20, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 18:27    Předmět: Citovat

Banda: Jsem ze Zlinska. Mam plno otazek, ale lidi na me uz ztraceji trpelivost Smile

Otec nakonec prisel s timto. Dva draty pres zarovecku, jeden konec na plus polu baterie, kabel z plusu baterie odpojeny (jestli to hraje roli?) a druhy konec dratu strkam k pojistkam. Ale v tom je prave ten problem. On sam nevi, co tim vlastne zjisti.

Moc rad bych toto pochopil, jak v aute ta elektrika vlastne koluje, jak to ovlivnuji pojistky atd.

Nekdy me zarovecka sviti i kdyz prilozim drat ke kteremukoli konci pojistky. Nekdy jen kdyz prilozim ke spodnimu. Nekdy po vydelani pojistky zarovka nesviti ani na jednom konci, nekdy jen na tom dolnim, nekdy i na hornim. Ale potom co jsem vydelal vsechny pojistky, v ten moment to prestalo svitit na vsech hornich koncich. Na nekterych dolnich koncich pojistek to sviti i se vsema vydelanyma.

Asi pisu dost zmatene... jestli na tohle nikdo neodpovi, tak to pochopim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 18:48    Předmět: Citovat

Čteš vůbec co ti tu lidé dobří napsali?????????? Evil or Very Mad

řekl bych že na tohle ti už všichni odpověděli viz servis nebo nějaký dobrák kterému se bude chtít opravovat nějakej rozhrabanej bordel. Ty už nic neměř nemáš ani elementární znalosti o fyzice ty nikdy s elektrikou nic nedělej kope!!! Pokud se chceš dožít vysokého věku.


Tatínkovy vem žárovečku i drátky a někam to schovej. Mám z tebe bolení hlavy Bordel

Z auta odpoj baterku ať ti auto neschrastne (to neni humor myslím to smrtelně vážně párkrát jsem viděl auto hořet a neni to prdel a ty si od toho takhle blízko) a poproš nějakého dobráka a hlavně mu neříkej že si se v tom hrabal. A už to neřeš nepřepínej a po ničem nepátrej ty buť rád že ještě seš.

Než jsme zjistili že jsi elektrikou panensky neposkvrněn tak jsme ti tu poradili dost věcí pokud se budeš chovat podle toho návodu který ti tu moudří lidé jako EKKAR a další dali závadu odstraníš (po nastudování jedné stránky fyziky pro deváťáky ze ZŠ) ale prosimtě už nic neřeš. Nech to na lidech kteří tomu rozumí a ani odborník to nebude mít za hodinku hotové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neonProto



Založen: May 20, 2011
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2011, 19:09    Předmět: Citovat

Pises at na to vubec nesaham, nic neresim, ale pak jsi zminil, ze jestli budu postupovat podle vasich rad, tak mam sanci. Ale to je fuk, tohle neresme, zbytecne te prudim.

Jen bych jeste na svoji obhajobu napsal to, ze tatik to stejne se zarovkou delat bude a me zajima teorie, odpovedi na ty otazky co jsem psal. Neco se naucit, popripade odkazat na to, kde si to mam nastudovat. A nebo vysvetlit proc konkretne je tento postup se zarovkama tak nebezpecny, abych toho okamzite nechal. Ale i na to se muzem radsi vykaslat, pokud by to melo takhle zvedat nervy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund