Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BLIX POWER, neznáte někdo?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 10 2011, 20:34    Předmět: Citovat

Řešil někdo tu věc, že snížením napětí se zmenší osvit prostory a můžeme se dostat pod normou stanovenou hodnotu? Co na to hygiena?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út květen 10 2011, 21:13    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Já myslím , že trh stejně funguje . Ještě jsem se nesetkal s prodejnou , kde bych nekoupil stovku žárovku . Very Happy


No funguje, ale po svojom. Včera mi kamarát hovoril, že za 100W žiarovku od neho chceli 2€ a ani sa nehanbili. Predtým bola bežná cena max. 0,30€. Shocked

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út květen 10 2011, 22:11    Předmět: Re: BLIX POWER. Citovat

milin napsal(a):
neznáte někdo zařizeni BLIX POVER má to šetřít el. až 20-25%...

Co je to proti produktu ULTRA korejské firmy KESECO? Ten je založen na principech supravodivosti - chemickým působením vytváří Cooperovy páry elektronů Mám z tebe bolení hlavy , které z něj skrz měděné přívody difundují do silového rozvodu, čímž způsobují pokles odporu a tudíž pokles proudového odběru! Vozeďbouch
No nekupte to!
Jakási sročka, co se před měsícem přejmenovala na Ultragreen, s tím teď ospamovává všechny elektro firmy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st květen 11 2011, 8:05    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
na pořádnou práci mám pořád nemilosrdných 200W v halogenu

Jestli máš na mysli ty polské varianty litých hliníkových truhlíků s lineárníma žárovkama, tak u těch je měrný světelný tok obzvlášť mizerný, reflektorové zářivky o stejném příkonu je vysoce zahanbí.

Nebojím se, že by eurošmejdi dosáhli na rostoucí energetické nároky zpovykaných nouveau riches a jejich free cool napodobitelů. Typický nárokovaný příkon moderního domkáře je 4x větší než za generace jejich rodičů a na snižování napětí potažmo příkonu nebudou slyšet ani náhodou. Mimochodem nepostřehl jsem, že by se byrokrati nějak snažili omezovat trend SUV pro každou pipinu, ekonomickou rychlost na dálnicích nebo vyhřívaný chodníky a infrazářiče nad zahradními hospůdkami - to všechno v časech plýtvání, před zeleným osvícením, taky nebylo. Ty úspory jsou vůbec jen liché zelené náboženství, které nemá na prožrané MW vliv. Naopak, přidá ke spotřebě za ty tuny tištěné ekopropagandy a za kanceláře těch hovad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st květen 11 2011, 8:47    Předmět: Re: BLIX POWER. Citovat

tomasjedno napsal(a):
Co je to proti produktu ULTRA korejské firmy KESECO?

P.F improved comparing with before installation.
Že by to vysvětlovalo skutečnou funkci zařízení? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st květen 11 2011, 8:59    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
ZdenekHQ napsal(a):
na pořádnou práci mám pořád nemilosrdných 200W v halogenu

Jestli máš na mysli ty polské varianty litých hliníkových truhlíků s lineárníma žárovkama, tak u těch je měrný světelný tok obzvlášť mizerný, reflektorové zářivky o stejném příkonu je vysoce zahanbí.


Nene, mám klasickou trošku větší stolní lampu a abych nepodléhal falešným iluzím, tak jsem si to i přeměřil luxmetrem. To bílý světlo je divný a v některých obchodech mě dokonce vadí natolik, že tam nevydržím dlouho nakupovat.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st květen 11 2011, 10:01    Předmět: Re: BLIX POWER. Citovat

Andrea napsal(a):

P.F improved comparing with before installation.
Že by to vysvětlovalo skutečnou funkci zařízení? Question


Já myslím, že skutečnou funkci zařízení vysvětluje větička We guarantee 5% of power saving.

Nikdo nemá konstantní odběr, a to by v tom byl čert, aby alespoň u jedné třetiny instalací k 5% poklesu roční spotřeby nedošlo. No a kde to nevyjde, tam se to demontuje, vyhodí a vrátí peníze. Výrobní náklady budou pod 100$, to pokryjí i úroky z takto poskytnuté půjčky. No a kde se zadaří, tam se slízne smetana.

Vzpomínám, že na tomto principu měl, dávno za komančů, založenu živnost jeden zařizovatel přijetí na medicínu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 10:11    Předmět: Citovat

Líbí se mě, jak i odborná veřejnost docela tápe a hlavně nikdo nevzal vrtačku a pilku a tu bednu nerozebral. Asi proto to tolik stojí, aby se do toho nikomu nechtělo.

To vážně při paralelním připojení dokáže snížit síťové napětí ?

Příloha-technický popis na přání Blix Power smazána. Proč asi ?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne po prosinec 12 2011, 17:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BP-expert



Založen: Dec 12, 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2011, 16:16    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Líbí se mě, jak i odborná veřejnost docela tápe a hlavně nikdo nevzal vrtačku a pilku a tu bednu nerozebral. Asi proto to tolik stojí, aby se do toho nikomu nechtělo.

To vážně při paralelním připojení dokáže snížit síťové napětí ?


Nejprve odpověď na dotaz: Ano, opravdu to dokáže, i když je zapojen paralelně a opravdu tu proklamovanou funkci snížení spotřeby elektřiny plní. A také Vám prozradím, co v té zanýtované krabici je: několik integrovaných obvodů (jeden z nich je procesor), odporů a kondenzátorů, také drátů. On je to vlastně jistý druh počítače. A proč je zanýtovaný? Slyšel jste již něco o průmyslovém a výrobním tajemství a patentové ochraně? Bohužel jsme již zaznamenali několik odhalených pokusů o průmyslovou špionáž. Že se nedivíte např. Microsoftu, že nezveřejnil zdrojový kód svých produktů?
A funkce Blix Power Home? Základ je v kompenzaci a eliminaci jalového proudu, který nijak nevyužijete, ale platíte ho, a optimalizaci účiníku. Ostatní máte v tom neoprávněně zveřejněném Technickém popisu ve Vašem příspěvku. Máte písemný souhlas s jeho zveřejněním? Vím moc dobře, že ne. A slyšel jste něco o autorských a firemních právech? Doporučuji Vám rychle ten Technický popis Blix Power smazat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2011, 16:48    Předmět: Citovat

BP-expert napsal(a):

A funkce Blix Power Home? Základ je v kompenzaci a eliminaci jalového proudu, který nijak nevyužijete, ale platíte ho, a optimalizaci účiníku.

Už jsem viděl kompenzátory účiníku, které nejsou v zaplechovaných krabicích a neřeší marketing náboženstvím typu
citace:

Tato možnost je určena nejen pro movité investory, ale dává díky svému systému individuálního i hromadného investování možnost každému občanu celé Evropy, aby pomohl zajistit lepší budoucnost pro sebe i své blízké.

a sice standardní nabídka firem jako ABB atd.
http://www04.abb.com/global/gad/gad02007.nsf/0/CA97D15926A43AEAC12578B000444CAB/$File/2GCS613013A0050_-_RVT-_RVC_2nd_level_720.jpg
Ostatně povinnost regulovat účiník nad určitou velikost odběru není nic nového a projektanti mají povědomí o nabídce trhu s regulátory účiníku.
Mimochodem, věty ve znění jako "Investování v tomto segmentu je díky šetrné politice EU formou investování, které může být pouze přínosné" už mohou znít přesně opačně než byly zamýšleny, ve světle perspektivy celého EU (censored) hospodaření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2011, 16:53    Předmět: Citovat

BP-expert napsal(a):
Základ je v kompenzaci a eliminaci jalového proudu, který nijak nevyužijete, ale platíte ho

Vy ho platíte? Já ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2011, 16:56    Předmět: Citovat

BP-expert:
Chváliš sa pekne, ale zbytočne. Na tomto webe sú ľudia, ktorí majú prax v elektro odbore a tých rečičkami nepresvedčíš. Ale mohol by si:
Ukáž nám relevantné výsledky, potvrdené akreditovanou štátnou skúšobňou. Seriózni výrobcovia to dávajú ako samozrejmosť. Inak sú to všetko rečičky, fungujúce snáď na frikulína a blondínu, nie na fórum pracovníkov v odbore. Tu škaredo narazíš. Bordel

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2011, 17:09    Předmět: Citovat

Mna by zaujimalo, ci ti ktori tu strielaju krizom-krazom slepymi nabojmi maju aj nejake podlozene argumenty alebo osobne skusenosti. Alebo iba tak sediac na nocniku, cmulaju si prst a pisu. (Ja viem, narazim.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2011, 17:25    Předmět: Citovat

Fero Rolling Eyes kašli na to.

Ja ako adekvátnu odpoveď očakávam odkaz na vyjadrenie Slovenskej, Českej alebo akejkoľvek štátnej škúšobne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2011, 17:31    Předmět: Citovat

BP-expert napsal(a):
A funkce Blix Power Home? Základ je v kompenzaci a eliminaci jalového proudu, který nijak nevyužijete, ale platíte ho, a optimalizaci účiníku. Ostatní máte v tom neoprávněně zveřejněném Technickém popisu ve Vašem příspěvku. Máte písemný souhlas s jeho zveřejněním? Vím moc dobře, že ne. A slyšel jste něco o autorských a firemních právech? Doporučuji Vám rychle ten Technický popis Blix Power smazat.

Ten popis mě byl zaslán vaším dealerem na mail s tím, že se s ničím netajíte. Takže mám minimálně ústní souhlas z telefonického rozhovoru. Navíc mail zaslaný jako "prezentace" většinou znamená, že se jedná o veřejnou nabídku. Nikde není ani slovo o zákazu zveřejnění technické dokumentace.

Technický popis je běžnou, ne-li nutnou součástí každého zařízení.

Já to smažu a budiž to důkazem o serióznosti vašeho podnikání.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne po prosinec 12 2011, 18:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund