Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motorová odsávačka cínu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 20:23    Předmět: Citovat

to o tom bezpečí jsem myslel jako sarkazmus a na obrázku je zřetelné že je zelenožlutý připojen na plechovou skříň krabice navíc jsou použity oddělovací tranzformátory. Jsem Držitelem §6 vyhlášky 50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 20:37    Předmět: Citovat

Ivan_Ryger napsal(a):
...myslím si, že tú poznámku o PE vodiči myslel Edison len z humoru...

Jenže někteří lidi jsou líní číst, zvlášť dlouhá vlákna. A co když si někdo k domácímu fušování vygůglí zrovna tu větu o žlutozeleném drátu a dál se nebude obtěžovat? Tady bych na srandičky byl radši opatrnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 20:51    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
Pěkné!! A taky za přijatelný peníz!! Máš SZ.


fredis se mě v PM ptal kolik to jako stálo tak mu takto veřejně odpovídám

Tak postavil jsem to ze šuplíkovách zásob ale spočítám materiál (krom té pistole a hadičky)

(Blok termoregulace 1x LM 324 odpory kondy trafo... - 50-100,-)
(blok voltmetru s ICL 7107 a 4 segmentovky (stačí 3) 130,-)
(3 relátka 3 vypínače 555 časovač spínací trand už nevím jaký, integrovaný stabilík 2x optron 1x triak 2ks poťáků 2ks led a konktor Krabička....500,-)
pistolka...900,-
(Výkon trafo pro topítko a pumpu 24 V a 12 V tak 300???,-)
stojánek 100,-
(ještě nějaké blbiny jako průchodka vidlice a tak...???)
(Pumpa ????)

celkem - 2030,-

vím je to drahé ale já to co je v závorkách mel doma v šufleti tedy většinou SD mě stála asi jen těch 1000Kč

Našel jsem na jedněch stránkách i pistolku asi kolem 500,- ale neručím za to jaká to bude čínská pomsta.Pumpa se dá koupit i membránová viděl jsem jí když jsem sháněl svou pistoli ale nevim kolik stála tuším kolem 2000??? nejdřív bych sehnal pumpu pak pistoli a pak k tomu vymyslet zbytek

K té pumpě napsal bych na nějaká fórum audinářu když sem se teď koukal tak to tam dost řešili. A ta moje je z audi A4 rok 98


Zrovna teť nevím kolik stojí odsávací stanice ale myslím si že se stavba nevyplatí.
Pokud bych měl všechno kupovat tak si asi koupím rovnou celou novou krásnou hotovou.

Jinak proč jsem tam dělal tu PWM regulaci fuku tak ta je tam ptoto že když nastavím taplotu na 450 a reverzuji motor nastavím množství vzduch na skoro minimum tak můžu horkým vzduchem pájet SMD


Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne út květen 03 2011, 21:10, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 20:52    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Jenže někteří lidi jsou líní číst, zvlášť dlouhá vlákna. A co když si někdo k domácímu fušování vygůglí zrovna tu větu o žlutozeleném drátu a dál se nebude obtěžovat? Tady bych na srandičky byl radši opatrnější.


Máš absolutní pravdu, omlouvám se, už se to nestane.


Poznámka pod čarou

Zde mě fascinuje jedna věc dokážeme plameňe diskutova (se tu do krve zhádat) kvůli věci která vůbec nesouvisí s příspěvkem nesnáším hádání Sad .


Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne út květen 03 2011, 21:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 21:26    Předmět: Citovat

jinak podobná konstrukce se dá běžně koupit za něco málo přes dva tisíce, chvíli jsem jí používal a funkčností docela v pohodě , horší to bylo se spolehlivostí . http://am.aukro.cz/show_item.php?item=1532272908&utm_source=zbozi_cz&utm_medium=nove
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 21:38    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
jinak podobná konstrukce se dá běžně koupit za něco málo přes dva tisíce, chvíli jsem jí používal a funkčností docela v pohodě , horší to bylo se spolehlivostí . http://am.aukro.cz/show_item.php?item=1532272908&utm_source=zbozi_cz&utm_medium=nove


Jak píšu kdybych na to neměl doma věci a nebyl bych kutil ze zásady a navíc ortodoxní ekolog který je pro totální recyklaci tj povinost nabízet věci ze SD rovnou kutilům. Tak bych to nestavěl Rozhodně ne pokud bych musel vše kupovat. Na druhou stranu už to nějaký čas intenzivně používám asi 0,5 Kg cínu tak si myslím že to nebude špatná konstrukce. Akorát mě se.. že to nejde používat při nižší teplotě musim to tavit na 410°C jinak se zasírá konec té trubičky uvnitř a neprohřeje to tu nohu pořádně třeba na jednostranný spoje stačí 320-350 ale oboustranný ee. Přitom upájkou pájim na 230°C měřeno cejchovaným teploměrem na konci hrotu a u odsávačky uvnitř trubičky.

Dost také záleží na tom jak starý je cín (oxidace) a také na tom kdo jí vyrobil resp. jaký cín použili a kolika vrstvová je deska některé mnohavrstvé desky mámoprken jsou doslova žrouti tepelné energie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st květen 04 2011, 5:57    Předmět: Citovat

myslím s tou teplotou je to normální používám SCčko od Denona a v podstatě pod 400°C to nerozehřeju, často si musím pomáhat druhou pájkou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: st květen 04 2011, 7:44    Předmět: Citovat

Ona by šla použít snad i pumpa z nějakého monitoru krevního tlaku jde jen o to jak bude mít veliké škodlivé prostory... a jestli to utáhne.Netvrdím že lamelová pumpa má nějakou oslnicou účinnost ale při 14V do ní teče tak 2 - 3 A což je asi +-30W a to je docela dost. jinak pokud budete používat silikonové gumičky tak se mi osvědčilo dát do nich perko z propisovačky aby se nesmrskávaly protože protože odpor trubice při laminárním proudění klesá se 4 mocninou poloměru.Tedy když se trubička o troch stáhne způsobí to velký nárůst odporu.


Tak to si mě uklidnil já myslel že je něco špatně pro jistotu jsem natřel kovové části topítka speciální barvou na tepelně namáhané části výfukového potrubí aby se povrch neokysličoval a pomalu nehořel.Asi to funguje protože jsem to udělal i s páječkou solomon kterou jsem měl i ve škole a ve škole se mi úplně rozpadl hrot (oloupal se) a doma vypadá stále jako nový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st květen 04 2011, 11:01    Předmět: Citovat

Ještě na tu barvu na vejfuky nás odkaž, prosím.

Jsem zvyklý používat výraz oddělovací trafo pouze pro transformátory s převodem jedna ku jedné, obvykle 230V:230V, uznal bych i 110V:110V.
Lze ten výraz vztáhnout i na všechna trafa, jejichž sekundár dává MN (malé napětí) a je galvanicky oddělen od primáru, nebo snad pouze na ta, které splňují II. třídu izolační pevnosti ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st květen 04 2011, 12:15    Předmět: Citovat

Ja som uvazoval na tento ucel pouzit kompresor z chladničky... ale pre nedostatok casu.. a zatial si vystacim s odsavačkou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: st květen 04 2011, 13:30    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Ještě na tu barvu na vejfuky nás odkaž, prosím.

Jsem zvyklý používat výraz oddělovací trafo pouze pro transformátory s převodem jedna ku jedné, obvykle 230V:230V, uznal bych i 110V:110V.
Lze ten výraz vztáhnout i na všechna trafa, jejichž sekundár dává MN (malé napětí) a je galvanicky oddělen od primáru, nebo snad pouze na ta, které splňují II. třídu izolační pevnosti ???


K té barvě je to vysokoteplotní stříbřenka která se natře na povrch vystavený vysokám teplotám nechá se 24 hodin vyschnout následně se vypaluje asi při teplotě 500°C pokud nechvátáte a necháte jí těch 24h a nemáte tam stekliny tak se to speče a ten povrch pod tím nerezne já jí dostal když jsem dělal opravu výfuku tak mi jí přinesl kamarád z fabriky kupoval jsem akorát speciální ředidlo museli ho obědnat a stálo 150,- 500ml což mi přijde hodně barvu jsem naředil a mám jí stále kvanta protože se nanáší jen malinká vrstva barva neskutečně kryje kde se nevypálí od tud prýská. ...

Oddělovací trafo je takové které stanoví norma ČSN EN 61558 rozhodně neplatí že oddělovací trafo musí mít přenos 1 .Dále se nehodlám rozepisovat protože to dopadne tak že se budeme hodiny dohadovat o slovíčkách.Nastuduj si jí a pak můžeš poreferovat jak to je.


Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne st květen 04 2011, 14:53, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: st květen 04 2011, 13:32    Předmět: Citovat

Atlan napsal(a):
Ja som uvazoval na tento ucel pouzit kompresor z chladničky... ale pre nedostatok casu.. a zatial si vystacim s odsavačkou Very Happy


no ten kompersor by musel běžet pořád protože neusálé rozbýhání by mu asi nevydrželo dlouho. Ale elektmagnetický ventil existuje... .Používám kompresor z ledničky na foukání kola a menších věcí abych nemusel trápit orlík je to super věc pozor na některé mrazákové kompresory ty když nemají médium tak nedokáží udělat nic moc tlak ani 2 atm už jsem měl 3 a ani jeden nešel nejlepší je kompresor z minska ten je na věky jednou sem si s ním foukasl litěný hasičák na vystříkávámí dutin auta naplnil jsem ho olejem připojil kyslíkovou hadici kterou u kompresorku mám a když jsem přišel z oběda byl budík do 30ATM za roh eště že nebouchla hadice nebo ten hasičák bych měl dílnu krásně mastnou ovšem stříkalo to jako o život Smile.


Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne st květen 04 2011, 15:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st květen 04 2011, 14:59    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
ventil elektmagnetická existuje...

Jinak by se nedaly dělat odsávačky a horkovzdušky napojované na centrální rozvod vzduchu (vakua).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: st květen 04 2011, 15:11    Předmět: Citovat

Jinak k vývěvám eště existují vývěvy u diselových motorů které slouží jako zdroj energie pro posilovač brzd ovšem to bude chtít pořásný motor dal bych k tomu aspoň 180W asynchroňák ať to má sílu já mám v elektro dílně 3fázovou zásuvku protože je to bývalá kuchyň. další věc je jaký by to dělalo bordel třeba v paneláku by to mohlo být super Evil or Very Mad a velikost na ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st květen 04 2011, 16:40    Předmět: Citovat

odsaješ aj suciastku nielen cin Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund