Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motorová odsávačka cínu
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 10:00    Předmět: Motorová odsávačka cínu Citovat

Ahojte,
postavil jsem si odsávačku cínu, tak sem se rozhodl sem dát alespoň základní informace o tomto zařízení, pro ty jež by si jej chtěli také postavit.

Základem konstrukce je Pumpa pohánějící pneumatické zamykání vozů AUDI. Já ji koupil na vrakovišti když jsem z jednoho vraku vyndaval kabelový svazek mimochodem kabely z vraků automobilů jsou asi to nejlepší co lze používat v amatérských konstrukcích jsou tam různé průřezy pořádná izolace a drátky spleti jsou perfektně čisté a velice dobře pájitelné.
Pumpa je rotační lamelová.Podle zapojení polaryty motoru se chová jako vývěva nebo jako kompresor (takto je i používána ve voze). Já jsem před motor přidal ještě PWM modulátor pro plynulou regulaci oráček. Reverzování chodu mám pomocí relátek ale to není nutné staří 2x přepínací přepínač. Samotná odsávačka je koupená v GME na ní mají hroty a veškeré příslušenství stála asi 950 kč. Regulaci teploty nebudu rozebírat v odsávačce je termočlánek tedy pár operáků a je to takových konstrukcí bylo popsáno mnoho.Spínání motoru mám kvůli vysokým proudům rešeno přes relé aby mi neodešel vypínač v pistoli. Před pumpu je nutné vložit dobrou filtraci to co je v pistoli opravdu nestačí filc jsem vyhodil a nahradil jsem ho filtrem uvnitř pájky. Při nedostatečné filtraci hrozí zadření vývěvy pájedlem (kalafunou). Konektor pro připojení hadičky ke skříňce jsem udělal z F konektoru samice je ze starého satelitu a na hadici je krimplovací Fkonektor. Funguje to opravdu epesně.Odsávačku jsem stavěl hlavně kvůli tomu že při běžném odsávání hrozí poškození DPS nyní jsem schopen odstraňovat součástky z několikavrstvích DPS oboustraně prokovených. Chce to nechat nožičku opravdu dobře prohřát aby se cín roztavil i na druhé straně DPS a pak to udělá šluk a je to Smile.Cín si schovávám do krabičky a už ho mám pěknou hromadu. Fotky doplním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 10:23    Předmět: Citovat

tady jsou fotky,Do toho filtru jsem vložil měděný plíšek aby mi cín nelítal až do těch špon protože se zo z nich blbě vyndavá. ...

Určitě by to šlo udělat mnohem lépe. Až to budu navrhovat znovu udělám to mnohem líp.



pistole.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pistole.jpg
 Velikost:  124.66 kB
 Staženo:  384 krát


odsávačka.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  odsávačka.jpg
 Velikost:  182.08 kB
 Staženo:  452 krát


PICT8461.jpg
 Komentář:
filtr v pistoli

Stáhnout
 Soubor:  PICT8461.jpg
 Velikost:  142.21 kB
 Staženo:  268 krát


ods_bedna.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ods_bedna.jpg
 Velikost:  75.35 kB
 Staženo:  223 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8823
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 13:53    Předmět: Citovat

Tak "vyvíjíš" něco dávno vyvinuté - těchto a řady stolních pájecích a odpájecích stanic je plný NET (E-shopů).
Jinak nemám nic proti amatérským konstrukcím - pokud jsou vyrobeny bezpečně a jsou aspoň trochu spolehlivé Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 14:20    Předmět: Citovat

nojo ale toto stojí tuším k 8000,- Laughing a není u toho teploměr Razz .Pravda je taková že dát takovou sumu za odsávačku je pro mě nepřijatelné. a pokud mi na tomto cokoli odejde snadno opravím.

A k té bezpečnosti s tou nemám problém zelenožlutý vždy do levé dírky a na kostru aby to bylo bezpečné Twisted Evil pořádně bezpečné Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 15:01    Předmět: Citovat

Klíčová informace je ta Pumpa z Audiny.
Používá se v Renaultu 19 něco podobného, nebo to mají řešené jinak???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 15:10    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
...A k té bezpečnosti s tou nemám problém zelenožlutý vždy do levé dírky a na kostru aby to bylo bezpečné Twisted Evil pořádně bezpečné

Maly problem prece jen asi je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8823
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 15:44    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
nojo ale toto stojí tuším k 8000,- Laughing ...

A její cena se odvíjí od USD. No a ten je teď za cca 17,-peněz a já ji kupoval, když byl za víc než dvojnásobek Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 17:47    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Klíčová informace je ta Pumpa z Audiny.
Používá se v Renaultu 19 něco podobného, nebo to mají řešené jinak???


no pokud máš ve dveřích motory rak to tam pumpa nebude já to v té audyně našel náhodou ani jsem to nehledal prostě to tam bylo. Prý se dá ještě použít schodišťák tam je prý nějaký píst a cívka já jsem měl původně v plánu kdělat membránové čerpadlo ale tohle je výrazně tišší. Chtěl jsem to udělat tak že by membránové čerpadlo odsávalo vzduch z nádoby a já bych prstem na spoučti otvíral jen ventil ale tohle je lepší. ta lamelová pumpa v té audyně je taková černá krabuce valká asi jako krabice od multimetru je v ní spousta elektroniky relátek a tlakový snímač. pumpa je uložena na silenblocích a je seřízená doporučuji nerozebírat. Jsou v ní 4 lamely v žádném případě se do ní nesmí dostat olej jinak ji ten motor neutáhne.U aut co maj pumpu tak je to puznat když to zamiká tak to tak jako mlaská a ty čudlíky nejdou všechny najednou ale jdou postupně.


"8L0 862 257" tohle je model té řídící jednotky měl by to mít v soubě i tu pumpu


ale těch výtobců bude hodně já to viděl u nissana opla WV audi seat


Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne út květen 03 2011, 20:59, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 17:59    Předmět: Citovat

Maskot napsal(a):

Maly problem prece jen asi je.


a jaký ? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 18:10    Předmět: Citovat

TO=> kokun
A jak ti to maká na aukru jsem na to videl hroty prodával je tam borec asi půl roku 3 průměry za 300 asi, mimoto jí tam dražili a nebyla tak drahá ale řeknuti, to bych si radši koupil tu multifukci od solomonu, protože tohle mi přijde strašně náchylný. Co je vevnitř za čerpadlo membrána? už si to měl rozebraný? a co regulace teploty maj to magnetickým spínačem v hrotu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19558
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 18:39    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
Maskot napsal(a):

Maly problem prece jen asi je.
a jaký ? Twisted Evil

Žlutozelený vodič je určený jako ochranný a tato barevná kombinace je vyhrazená, tedy se nesmí použít k jinému účelu ani se nesmí přeznačovat.
Spojuje se s neživými částmi zařízení, ať už jsou, nebo mohou být, přístupné dotyku.
V zásuvce se nesmí připojit do žádné dutinky, ale jedině na kolík.

Protože v našich zemích patří k elektrikářské cti dávat fázi v zásuvce do levé dutinky, je-li kolík nahoře, koleduješ si o přesdržku (to v lepším případě).
V horším... kdo by tu pak sám se sebou vedl monolog?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 18:44    Předmět: Citovat

Že by tenhle? Aha tak Hill mně předběhl... Laughing


zas.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zas.jpg
 Velikost:  28.46 kB
 Staženo:  213 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_Ryger



Založen: Mar 02, 2005
Příspěvky: 1273
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 18:53    Předmět: Citovat

Mne sa to osobne páči.
A myslím si, že tú poznámku o PE vodiči myslel Edison len z humoru (i keď na fotke dobre nevidno, kam to skutočne má zapojené).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5168
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 18:55    Předmět: Citovat

Pěkné!! A taky za přijatelný peníz!! Máš SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8823
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út květen 03 2011, 20:00    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
TO=> kokun
A jak ti to maká na aukru jsem na to videl hroty prodával je tam borec asi půl roku 3 průměry za 300 asi, mimoto jí tam dražili a nebyla tak drahá ale řeknuti, to bych si radši koupil tu multifukci od solomonu, protože tohle mi přijde strašně náchylný. Co je vevnitř za čerpadlo membrána? už si to měl rozebraný? a co regulace teploty maj to magnetickým spínačem v hrotu?

Má ji v sortimentu např. i AME, vč. toho příslušenství a ND tady - hodně o ní najdeš i na NETu - např. .

Mám ji už cca 10let - max. spokojenost. Odsál jsem s ní už tak (odhadem) 3-5kg cín. pájky.
Nikdy jsem ji neměl rozebranou, ani jsem nepátral "po vnitřnostech". Byla ale dopodrobna rozpozicovaná v tišť. katalogu KERR 99 - většinu těch položek vedli (v té době) i jako ND a doplňkové příslušenství.
Kolega ji má taky a jednou prý odstraňoval nějakou el. závadu Cry
Já jsem k tomu nedokupoval nic - se zákl. hrotem vystačím na běžné IC (rozteč 2,54) i na hustější (rozteč 1,77) a i robustnější vývody (např. konektory, trandy - TO3 apod.) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne út květen 03 2011, 21:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund