Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

COLOR 430 - napäťová syntéza
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kopas



Založen: Feb 03, 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2011, 5:25    Předmět: COLOR 430 - napäťová syntéza Citovat

zdravím všetkých, nevie niekto poradiť s týmto problémom - dostala sa mi do ruky originál C 430-ka, čo sa týka napäťovej syntézy-všetko funguje-kanály ladí, vyhľadá aj uloží do pamäte,len nezobrazuje zelený ladiaci pás. Už som tu našiel podobné vlákna ohľadne tohto problému, aj celý zoznam chýb napäťovej syntézy z "avelektronik", kde sú nejaké chyby popísané - všetko som odskúšal (výmeny odporúčaných R , C a D), no nič nefunguje. Menil som aj MHB 191 aj TDA 4431, no nič nepomohlo - pás nie a nie zobraziť. Samozrejme som testoval G-vstup na G-module z iného zdroja a ten je vporiadku, takže chyba bude niekde v nap.syntéze. Rozmýšľal som nad tým,či by to nemohol spôsobovať aj samotný MHB 193? Mohla v ňom odísť časť prevodníka, ktorý generuje dáta a hodiny pre MHB 191 na zobrazenie ladiaceho pásu? Dík za cennú radu Smile Very Happy
_________________
Konajme vždy tak, ako by nebolo možné zlyhať, a budeme mať vždy úspech .... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2011, 15:59    Předmět: Citovat

Ten pas sa tusim nastavoval tak, ze sa skratoval za pin6 modulu S. Potom zatlacit tlacidlo LADENIE, potom sa poloha pasu na rastri obrazovky nastavovala nastavenim P2 a P3 na doske prijimaca.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: čt duben 21 2011, 18:02    Předmět: Citovat

Aj samotný MHB 193
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopas



Založen: Feb 03, 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2011, 6:13    Předmět: Citovat

dík za rady....vyskúšam a dám vedieť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Burajko



Založen: Aug 21, 2009
Příspěvky: 1809

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2011, 9:13    Předmět: Citovat

Kopas napsal(a):
dostala sa mi do ruky originál C 430-ka, Very Happy

Videl si uz aj falosnu? Laughing

_________________
Už druhý krát strihám a furt je to krátke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopas



Založen: Feb 03, 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2011, 18:50    Předmět: Citovat

myslel som nijak neupravenu...proste takú, aká vyšla z výrobnej linky a nič do nej nebolo dobastlené... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Kopas



Založen: Feb 03, 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: so duben 23 2011, 8:35    Předmět: Citovat

pokúšal som sa zapojiť aj vývod 3 na MHB191 (zatemňovací impulz-podklad pre ladiaci pás). Po spustení ladenia som na vývode č.4 (Z63) nameral napätie cca 12V no na vývode č. 5 - výstup na modul G-ext.vstup G sa hodnota napätia vôbec nemenila....ostávalo tam konštantných cca 2,5V či sa ladilo alebo nie. Tak som sa rozhodol vymeniť MHB193. Dám potom vedieť ako to dopadlo, no verím, že chyba je predsa v tom MHB193.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3739
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út duben 26 2011, 6:58    Předmět: Citovat

Kdysi dávno jsem měl stejnou závadu a po výměně MHB193 vše jelo jako má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kopas



Založen: Feb 03, 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2011, 23:02    Předmět: syntéza opravená... :-) Citovat

no tak sa mi to konečne podarilo opraviť, no chyba bola niekde inde ako som počítal.... Včera mi došli domov nové IO,ktoré som objednal (MHB 193 a pre istotu aj MHB 191), tak som vymenil pôvodný MHB 193 za nový..zapnem ladenie a opäť nič...tak isto ako pri starom IO. Už som v zúfalstve všetko kontroloval aspoň 5x no a zistil som, že IO MHB 191(zobrazenie ladiaceho pásu), ktorý som teraz objednal je o trocha väčší ako ten čo mám založený v riadiacej jednotke . Puzdro je dlhšie asi o cca 3mm...s tým som sa ešte nestretol. Ten IO (MHB 191),čo som mal v RJ mal kódové označenie C5 a ten väčší,čo mi došiel mal kód A8. Tak ma napadlo založiť do RJ ten dlhší IO MHB 191. Po výmene som zapol TV, zapol ladenie a pre moje veľké potešenie pás konečne beží a TV ladí ako má... Smile . Mal som v zásobe ešte tie kratšie MHB 191 a úplne nové, tak som na skúšku založil opäť naspäť do RJ ten kratší (pre vylúčenie chýb) a TV opäť nezobrazoval pás. Opäť som založil ten dlhší IO a TV krásne ladí a všetko zobrazuje. Takže sumasumarum....chyba nebola v MHB 193 a ani v okolitých pasívach, ale v konkrétnom type MHB 191, čo som sa ešte za mojej opravárenskej praxe nestretol. Idea
_________________
Konajme vždy tak, ako by nebolo možné zlyhať, a budeme mať vždy úspech .... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3739
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 7:11    Předmět: Citovat

Tak s tím jsem se táké ještě nesetkal.Možná Honza kokun by k tomu mohl něco napsat.Ten nový IO má stejný počet pínů?A na plošném spoji by potom měly být i pro něj otvory?Zajímavé by bylo foto,určitě i pro jiné.
Jinak já jsem kdysi potřeboval MHB193 a nebyl k sehnání až na sběrným dvoře Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kopas



Založen: Feb 03, 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 13:11    Předmět: Citovat

oki, tak posielam fotky tých IO. Ten vrchný je s označením C5 a ten spodný A8. Počet pinov majú rovnaký a takisto sa dajú zasunúť do pätice,len ten vačší trocha po krajoch prečnieva. Má niekto s týmto skúsenosť? Alebo, žeby všetky menšie (kratšie) IO s kódom C5, ktoré som objednal bol vadné? (čo je dosť nepravdepodobné ...)


PIC_0011.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PIC_0011.jpg
 Velikost:  205.53 kB
 Staženo:  89 krát


PIC_0012.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PIC_0012.jpg
 Velikost:  166.28 kB
 Staženo:  79 krát


PIC_0014.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PIC_0014.jpg
 Velikost:  163.97 kB
 Staženo:  70 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3739
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 13:27    Předmět: Citovat

Jediné,co mně napadá je to,že ty nefunkční(i když nové)jsou nějaké "padělky".
Z kterého roku jsou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kopas



Založen: Feb 03, 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 13:45    Předmět: Citovat

noooo...všetko je možné.....tie menšie, tak tie som objednával ešte niekedy v 2002, no už si nepamätám odkiaľ.... a mal som ich v zásobe... Tie väčšie som objednával teraz v pondelok....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3739
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 13:49    Předmět: Citovat

Je to zvláštní,spíš bych myslel,že ty novější(delší)budou vadné a ono to je naopak. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 20:13    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
... Možná Honza kokun by k tomu mohl něco napsat. ...

Otto já ale taky nejsem "chodicí encyklopedie", zvláště když už se i na mně podepisuje "ten Němec" (čím dál více zapomínám) Cry
Kdy já jsem naposledy dělal C430/423-ku si taky asi ani nevzpomenu.

Určitě jsem řešil několikrát i takovéto případy (nesvítí "žebřík") - v paměti mně ale utkvěla jedna C430-ka po blesku (tak někdy před 5 až 7-mi roky) - na té desce syntézy toho (z polovodičů) přežilo prachmálo.
Když byl čas, tak jsem desky opravoval rovnou - když byl fofr, tak potom "výměnným způsobem". Koupil jsem totiž před lety (když krachoval TELESAT Ova) z jejich výprodeje 3 tyto desky (byly taky opravované, ale funkční) - cenu už z hlavy nevím (v archiv. dokladech bych ji určitě byl schopen vyhledat), ale určitě byla celkem příznivá (vzhledem k ceně "funglovky", která se v té době pohybovala asi kolem 1.350,- peněz) Wink
Dnes jsou jich plné SD.

Já se taky držel tovární dokumentace (TI č.52 - 4423A Color 423 a ještě byla vydána samostatná doku: I/87 - Color 423 - "Napěťová syntéza a ostatní nové obvody") - v některé z nich je taky taková tovární "kuchařka" - jak na závady napěť. syntézy) - dost to usnadňovalo práci Rolling Eyes
A potom ještě TESLA Orava vydala už zmiňované "Technické informace pro OTF" - které má dodnes na svých str. tehdejší servisní partner AV elektronik Teplice - tady

K těm "záhadným broukům" nemám co dodat - v podstatě už vše bylo řečeno Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund