Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BS525 oprava stupnice metra

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út duben 12 2011, 23:39    Předmět: BS525 oprava stupnice metra Citovat

Ahoj odloupali se mi stupnice měřáčků mera 150uA použité v tomto zdroj BS 525.Vyrobil jsem se tedy náhradní stupnice naskenováním poškozené stupnice a úpravou v pc následně jsem ji vytiskl v malování WindowsXp.Dávám ji zde tedy k dispozici všem potřebným.Jinak když jsem koupil vrak tohoto zdroje veškeré součástky s pozlacenýma nohama měli tyto nohy shnilé zevnitř zbyli jen zlaté trubičky.Tedy i ty v hybridním IO nejdřív jsem z něj sloupal bílý silikon a vyměnil korozí poškozené součásky ale pro druhou stranu zdroje jsem je již neměl zkusil jsem zapojit tento hibrid jako seriový stabilík a zjistil jsem že z něj leze 9V nahradil jsem tedy io součástkou lm7809 a maká již spoustu let.Stupnici dám na uloz.to .Jinak zjistil jsem že se dělalo více variant vnitřního osazení.Neví někdo jestli jsou karty na stejných pozicích kompatibilní mezi jednotlivými verzemi. mám výr č.602943.Podle mě je tento zdroj opravdu nesmrtelný ten co mám je asi pěkně starý a navíc byl v nějakém mobilním peosředku dlouhodobě vystaven vlhku navíc následně byl v kuřákově dílně vnitřek byl doslova pokryt nikotynem.Přesto po celkové opravě běhá jako za mlada stabilita je velmi dobrá zatížen 500mA po 24h sedělo napětí na zdroji na 0,001V nevím tedy jak se to měnilo v průběhu té doby kontrolován asi 6x ale pokaždé takhle přesně.Měřeno multimetrem HP.

kód:
http://www.uloz.to/8638782/bs525-bmp


Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne st duben 13 2011, 18:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 13 2011, 17:58    Předmět: Citovat

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nobis



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 225
Bydliště: Seč okr. Chrudim

PříspěvekZaslal: st duben 13 2011, 18:35    Předmět: Citovat

Lepil jsi na starou stupnici, nebo ji umyl ředidlem? Jakým lepidlem a jak? Asi ne jen v rozích,
ale celou plochu a pak zatížit. Jednou jsem to dělal a moc se nepovedlo. Krabatělo se to. Škoda, že nemáš taky stupnici na BM 518.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: st duben 13 2011, 18:58    Předmět: Citovat

no možná že se mému postupu zasměješ ale tak se mi to povedlo nejlépe zkoušel jsem lecos ale tohle jediné vypadalo pěkně.
jako nosní médium jsem použil "lepící barevný papír" vybral jsem z archu bílý lesklý papír na něj laserovou tiskárnou natiskl stupnici tuto jsem ořízl na rozměr.Stupnice jsem nechal a druhou stranu jsem umyl acetonem až na plech následně jsem naslinil plechovou vrstvu a na ní připlácnul stupnici chvilku jsem počkal následovně jsem to vyválcoval gumovým válečkem nechalů vyschnout.Zkoušel jsem husté vteřinové lepidlo a herkules pokaždé se to začalo kroutit nebo odchlipovat.a pak jsem položil na plochu želičky po zaschnuí a ohřál na bavlnu aby se zapekl toner (tonerem vavrch bacha snadno se rozmaže když je horký) protože byl špatně zažehlen opět jsem to zaválcoval a drží to dobře.Na tom lepícím papíru je lepidlo jako je na známkách.Jestli se to začne odlupovat nastříkám stupnice fixírkou bílou barvou a přenesu tam toner jako když vyrábím desky pološných spojů.

nobis napsal(a):
Škoda, že nemáš taky stupnici na BM 518.
máš aspoň nějakou stupnici nemusí na ní být patrná čísla stačí stupnice kdybys viděl jak vypadala ta moje tak bys plakal.Důležité je skenerem vytáhnou maximum informací z té původní stupnice a neměmit velikost obrázku úprava na PC té mé trvala asi 10h kdy jsem pixel po pixeli opravoval v kreslení a následně v zoner photoshopu.tak jsem se rozhodl to sem dát aby jsem ušetřil zbytečnou práci dalším.


Ještě mě mrzí že jsem si na tu stupnivi nenapsal u ampér 0,1;0,2... a u voltů nedoplnil 5 15 25 V ale když jsem to dělal tak jsem to chtěl uvést do původního stavu. a tohle by byl zásah jinak na pravé stupnici mi zmléčnilo plexisklo toho MP80 kdyby jste ho někdo měl nebo celý měřák MP80 150uA koupím nejlépe s černou hliníkovou ručkou.


no a jestli mi odejdou ty mp80 a já je neseženu koupím tam tohle
kód:
http://www.gme.cz/cz/hd-3129a-p722-199.html
a nějak to tam naondím

Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne st duben 13 2011, 19:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1205
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st duben 13 2011, 19:53    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx napsal(a):
úprava na PC té mé trvala asi 10h kdy jsem pixel po pixeli opravoval v kreslení a následně v zoner photoshopu.

10hodin úpravy? Docele neefektivní... Já stupnici na megmet PU371 měl upravenou(přidaná další stupnice,původní zachována) asi za půl hodiny v AutoCADu http://www.georgeb.wz.cz/dilna/megmet/stupnice.gif
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: st duben 13 2011, 21:43    Předmět: Citovat

ale ta moje je krásná víš Laughing a jak jsi ji tam nalepil?

Naposledy upravil xxxEDISONxxx dne st duben 13 2011, 21:57, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nobis



Založen: Mar 19, 2009
Příspěvky: 225
Bydliště: Seč okr. Chrudim

PříspěvekZaslal: st duben 13 2011, 21:56    Předmět: Citovat

xxxEDISONxxx: Dík za info. Tak na to bych neměl trpělivost. MP80 je mezi
lidmi mraky, ty seženeš. Kdyby nebyl večer, tak vylezu na půdu a možná
tam to plexi najdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: st duben 13 2011, 22:11    Předmět: Citovat

TO "nobis"

Když mi to naskenuješ a pošleš tak ti to upravím za to plexi tet už vím jak a nezabere mi to tolik času pokud možno tak to naskenuj aspoň 1200dpi a v plných barvách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2011, 8:23    Předmět: Citovat

Pár stupnic jsem taky renovoval a vytisknul na samolepící papír. Nalepil, stříknul bezbarvým lakem a stupnice funguje... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2011, 9:35    Předmět: Citovat

a tos použil ten s vodou tím lepidlem co se aktivuje vodou?Jako já?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2011, 9:57    Předmět: Citovat

Néé je to samolepící papír na kterej se dá tisknout laserovkou. Mívaj to v kopycentrech a většinou to i prodaj po kusech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2011, 10:20    Předmět: Citovat

Stupnici kreslím ve FrontDesigneru3.0, je to otázka tak půl hodiny.
Tisknu na samolepící fotopapír do ink. tiskárny. Vypadá to pak jako originál.
Stejným způsobem dělám panely přístrojů, jen je navíc přelepím samolepící transparentní fólií proti poškození.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 14 2011, 17:43    Předmět: Citovat

Ja pouzivam mirne naredeny chlorpren. Novou stupnici kreslim v Corelu pres naskenovanou bitmapu stare stupnice. Puvodni stupnici odstranim y plechu pod vodou drsnou stranou houbicky na nadobi. Novou stupnici tisknu na stredne tlusty fotopapir. Predtistene otvory pro srouby se vyseknou a stupnice se ostrihne na konecny rozmer. Pak se nova stupnice presne umisti na plechu puvodni stupnice podle otvoru pro srouby a na jednom okraji prichyti sverkami. Stupnice se od plechu odehne a na asi 80 % odkryteho plechu se nanese naredene lepidlo a necha se temer zaschnout. Papirova stupnice se priklopi k plechu, odstrani se svorky a stupnice se pres ochranny tenky papir privalcuje valeckem na lesteni fotek. Pak se odchlypne zbyvajici neprilepena cast a prilepi se podobne.

Dulezite je lepidlo nechat dost zaschnout, aby tak jeste lepilo. Tim se vyvarujeme krabaceni papiru vlivem pronikajici kapaliny rozpoustedla.

jezevec << tak to je dost dobry. Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so březen 03 2018, 16:18    Předmět: Citovat

Přidám dotaz, jaký fotopapír je na stupnice vhodný? Posledně mě je tiskl známý ve fotolabu, takže nevím jaký materiál vlastně použil. V obchodě jsem dostal vzorky čtyř typů papíru, ale jsou neoznačené a zpřeházené. Tloušťka je u všech 0,225mm, ačkoliv by jedny měly být silnější. Popis na obalu:

1 - Professional RC Glossy - lesklý, 260g/m², nejvyšší kvalita
2 - Professional RC Pearl - matný, 260g/m², nejvyšší kvalita
3 - Premium Glossy - lesklý, 230g/m², vysoká kvalita
4 - Premium Matte - matný, 230g/m², vysoká kvalita

V balení jsou papíry:

A - bílý lesklý, povrch téměř hladký
B - bílý matný, jemně zrnitá struktura
C - bílý lesklý, povrch proti světlu připomíná kladívkový lak
D - bílý matný s mírně tmavším odstínem, struktura téměř neznatelná, zadní strana mírně tmavší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund