Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

"Kvalitní" práce "elektrikáře"
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 10:01    Předmět: "Kvalitní" práce "elektrikáře" Citovat

Tak jsem se rozhodl, že by měl po cca 10-ti letech zkontrolovat dotažení šroubků v zásuvkách. Hlavně těch používaných. Hned první jsem rozdělal zásuvku na kuchyňské lince a čekalo mě překvapení. Nedělal jsem si žádný iluze o kvalitě panelákových rozvodů, ale tohle je snad příliš. Pak se člověk diví, že je tolik požárů kvůli vadné elektroinstalaci. Evil or Very Mad Tomu hňupovi, co to dělal bych bez milosti zlámal kosti.


zasuvka.jpg
 Komentář:
zásuvka od elektrikáře

Stáhnout
 Soubor:  zasuvka.jpg
 Velikost:  81.55 kB
 Staženo:  127 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 10:11    Předmět: Citovat

Hezký. Takovou prasečinu bych si nedovolil ani já. Zlámat hnáty a narvat mu je do (_o_) ... !!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 10:14    Předmět: Citovat

To nemusel vůbec být elektrikář, ale nějaký řemeslník po něm, který se sral do instalace. V tom případě to padá na investora, jak dal provést výchozí revizi. Krabice vypadá, jako by byla do zdi vesraná po štukování a možná po malování. Možná to vyrobil minulý nájemník. K čemu vede ta licna?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 10:24    Předmět: Citovat

To nemám tušení, k čemu tam co vede, celý je to pod kachličkama. Tipoval bych, že je to napájený z třífáze od sporáku a z toho je tahle zásuvka a dvě světla, jedno nad linkou druhý pod ní. Nebýt těch kachliček, tak bych taky tipnul minulýho nájemníka, blbej byl na to dost a prasečin jsem tu musel opravovat taky dost. Zmíním třeba provrtanou podlahu, protože ten uživatel, když si tu dělal věšák, tak to vrtal přímo na podlaze a samozřejmě to provrtal s ní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12326
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 10:25    Předmět: Citovat

Bohužel, když kámoška rekonstruovala byt v paneláku, tak tohle na fotce byl ten lepší případ. Horší případ byla kombinace hliníku, kousku lanka a CYR pod jedním šroubkem, a naprosto hardcore byla dvojitá zásuvka, kde byl jeden šroub narvaný přes závit, pod ním 1mm vzduchu a přimknutý hliníkový drát (PEN). Původní majitelka bezelstně pravila, že kromě ledničky a TV žádnou zásuvku posledních 5 radši nepoužívala, protože někdy kopou a žehlila na prodlužovačku ze zásuvky u jističů.

Naposledy upravil Sendyx dne ne březen 27 2011, 11:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 10:41    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
To nemám tušení, k čemu tam co vede

Asi bude nutné to rozhodit a zkoušečkou identifikovat Wink
Světla z toho budou těžko, nějak tam nevidím víc fázových vodičů než z toho CYSY. Možná někde upadl původní hliník v krabici a tohle je náhrada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 10:45    Předmět: Citovat

Teď se s tím zabývat nebudu, když to vydrželo takovou dobu, tak to ještě chvíli vydrží, pak budu předělávat celou kuchyň, kachličky půjdou dolů a s nimi i celá tahle hrůza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4209
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 11:06    Předmět: Citovat

No já když jsem předělával kuchyni, tak jsem taky narazil na podobný hrůzy a ještě navíc v hlíně. Spíš se divím, žes o nich dřív nevěděl. Já jsem kdysi všechny ty původní zásuvky a vypínače v bytě už měnil, tak jsem to odhalil už tehdy a co se dalo jsem hned napravil.
Ale vedle ve vchodě znám takový, co perou "na prodlužovák" do koupelny už několil let. Ale tam je to spíš o chamtivosti kombinované s všeobecnou lenosti na to někoho zavolat a poté mu zaplatit.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 11:10    Předmět: Citovat

Měnil jsem zatím jen pár vypínačů a jednu zásuvku, tady na tuhle jsem nějak zapomněl. Ono se mi tu tak nějak nechtělo nic moc dělat, protože jsme pořád uvažovali o domku. Ale teď to tu dáme do pořádku postupně všechno. 5 M na domek prostě nemáme a hypotéku nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 11:53    Předmět: Citovat

No mě omejou, tohle by si snad žádný elektrikář nedovolil. I když.... Zrovna včera jsem u jednoho elektrikáře zprovozňoval ADSL a potřeboval jsem na chvíli "půjčit šťávu" na měřák. Vytáhl odkudsi bakelitovou nástěnnou zásuvku na šňůře. Koukám, místo kolíku velká díra, dvakrát větší než kdyby tam předtím kolík byl. A zdířky taky nějaké divné, jako provrtané vrtačkou. No jasně, původně nezáměnná zásuvka na 24 nebo 48V, zdířky pro ploché kolíky převrtané na kulaté a šup tam 230V. Ochranný kolík zřejmě jaksi nebyl potřeba Evil or Very Mad Evil or Very Mad . A to prý má i kvalifikaci na VN.
Panelákové rozvody to je kapitola sama pro sebe. Když jsem kupoval byt, předělal jsem instalaci komplet od elektroměru znovu a podle dnešních norem. Sice humus neskutečný, v bytě se týden nedalo bydlet, ale teď mám klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 12:18    Předmět: Citovat

Dratak napsal(a):
... Vytáhl odkudsi bakelitovou nástěnnou zásuvku na šňůře. Koukám, místo kolíku velká díra, dvakrát větší než kdyby tam předtím kolík byl. A zdířky taky nějaké divné, jako provrtané vrtačkou. No jasně, původně nezáměnná zásuvka na 24 nebo 48V, zdířky pro ploché kolíky převrtané na kulaté a šup tam 230V. Ochranný kolík zřejmě jaksi nebyl potřeba Evil or Very Mad Evil or Very Mad . A to prý má i kvalifikaci na VN.
...

Tohle je u elektrikáře naprosto normální a obvyklá věc - nebo to neznáš o té kovářově kobyle...? On prostě udělá něco, teď ihned nejpozději včera potřebuje - a je si na 1000% jistej, že s tím nikdo další manipulovat nebude...až jednou - a pak jsou hory mrtvol, především teda těch, který trefil šlak nad takovým bastlem Very Happy Very Happy ... Pochop - on ví, že na výrobu prodlužek má kvalifikaci, udělá ji tak, aby vyhověla JEHO potřebě a na normu, která požaduje určitý vlastnosti s ohledem na to, že s tím může manipulovat neznalá osoba, srdečně kašle - on je osoba znalá s vyšší kvalifikací a nebo ještě něco výš, takže VÍ a DÁ SI BACHA - a pak na to jednou zapomene, nebo do dílny vejde neznalec...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4209
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 13:02    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Tohle je u elektrikáře naprosto normální a obvyklá věc - nebo to neznáš o té kovářově kobyle...?.. on je osoba znalá s vyšší kvalifikací a nebo ještě něco výš, takže VÍ a DÁ SI BACHA ...

Viz krásná scéna s lampičkou při opravě rádia ve filmu Obecné škola.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratak



Založen: Sep 03, 2005
Příspěvky: 837

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 13:07    Předmět: Citovat

Jo, to je pravda. Tam používá 10A nástrčku od staré remosky či vařiče jako spojovací zásuvku na prodlužku. A protože jsou ty zdířky podstatně větší, tak je vyplnil sirkami Laughing . Na DVD je krásně vidět ten detail.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1524
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 15:16    Předmět: Citovat

forbidden
Buď rád, že je to alespoň v mědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2569

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 16:07    Předmět: Citovat

Dvě příhody.
Jedna už postarší - potřeboval jsem upravit elektroinstalaci v podkrovní místnosti. Zjistil jsem, že předchozí uživatel používal hliníkový můstkový vodič. Pokud byl kabel krátký, odizoloval konce, nastavil jej tak že vodiče zkroutil, zaizoloval je černou izolační páskou a vodiče přitloukal k trámům hřebíky. Konstatuji, že jsme nevyhořeli, ale proč jsme nevyhořeli, nevím.
Druhá relativně nová - dostal jsem za úkol proškolit některé zaměstnance se zásadami používání přenosného elektrického nářadí. Chtěl jsem začít tím, že každé nářadí (jednalo se o vrtačky) musí mít platnou revizi. Když jsem se pídil, kde lze zjistit, zda revize je ještě platná, tak jsem zjistil, že se jaxi žádné nedělají, prý se ty vrtačky skoro nepoužívají. Odpověděl jsem, že se snad nebude zanedlouho říkat, že to skoro nikoho nezabilo. Ale snad už byla zjednaná náprava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund