Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osciloskop C1-112A

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marosh555



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 8:12    Předmět: Osciloskop C1-112A Citovat

Ahoj vsetci,
mam moznost zaobstarat si tento rusky osciloskop, avsak na nete som sa o nom moc co nedocital kedze vsetko co som nasiel bolo bud v rustine (mam cely manual, schemy a pod) alebo v inych jazykoch a google translator mi tiez moc nepomohol Smile . Nasiel som aj po sk a cz bazaroch nejake ponuky ale stretol som sa s dvoma verziami frekvencneho rozsahu. Jeden clovek uvadza 10MHz a dalsi 5MHz takze neviem ako to je. Mohol by mi dat niekto skutocne informacie ohladom tohoto zazraku a ci sa to vobec oplati zobrat alebo sa radsej poobzerat po niecom inom. Mam moznost to mat za cca 50€ a pouzitie bude viacmenej na bezne ucely ako meranie NF zosilnovacov a pod zalezitosti


Naposledy upravil marosh555 dne ne březen 27 2011, 11:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5666
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 9:08    Předmět: Citovat

Patrně máš na mysli C1-112A, je to jednokanál do 10MHz, za 50€ se dá sehnat lepší skop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hosab



Založen: Nov 25, 2009
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 9:40    Předmět: Citovat

C1-112A je z 90tých let pro amat.účely v NF technice postačující.Měří do 10Mhz spolu se zajímavým multimetrem do 1KV a Ohmetrem.Pro začátečníka v tomto oscil.měření určitě zajímavé.Cena je pro někoho možná vyšší ale to musí zhodnotit každý sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marosh555



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 11:23    Předmět: Citovat

Jasne je to C1-112A vobec som si to nevsimol Smile . Osciloskop je vo velmi dobrom stave (neni poskodeny ani nic podobne) a bol aj malo pouzivany + dostal som k tomu 3ks sond ale nebol som si isty ci sa oplati zobrat ho alebo nie. Urcite by som bol radsej keby miesto voltmetra a ohmmetra tam bol druhy kanal ktory mal tusim typ 118 ale inu ponuku teraz bohuzial nemam. Samozrejme asi bude nutne vymenit v nom vsetky elektrolyty cim sa cena este trocha zodvihne ale myslim ze cez 60€ aj s vymenou sa nedostanem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 27 2011, 12:29    Předmět: Citovat

Měl jsem ho doma rozdělaný a mám pár poznatků.
Všechny malé elyty s vývodem na jednu stranu byly zralé na výměnu (velké ESR, některé i ztráta kapacity). Záleží taky na věku, ten můj byl značně starý. Velké axiální(?) elyty byly v pořádku ani jsem je všechny neměnil, ty asi umějí udělat dobře.

Přístupnost kvůli výměnám elytů nic moc, je nutné vyndat obrazovku.

Na sundání knoflíků musíš mít speciální klíče (Jeden jsem vyrobil z trubky a druhý jen ze šroubováku). Ale to je asi nutné pro jakýkoliv stroj, co má na jedné ose dva ovládací prvky.

Zabudovaný digitální měřič je dost nepřesný a nejde ani příliš dobře seřídit ,aby přesný byl (v obou polaritách napětí a hlavně na měření odporů). Neumí střídavé napětí .Vlastně je dnes už celkem nahovno. Ale vypadá efektně. Voltmetr DT830 za stovku (Kč) je mnohem přesnější a manipulace s ním je pohodlnější.

Jako osciloskop ovšem funguje velmi pěkně(v dané kategorii). Což je zásadní. Pěkně synchronizuje.
Výhodné jsou celkem malé rozměry.

Ruské sondy jsou dost nešikovné - nemají chňapku na přichycení k měřenému vodiči. Ruské BNC konektory jsou jiné než naše. Pro použití našich(západních) sond je nutno BNC konektor připilovat nebo vyměnit.

Za ty peníze je to pěkný stroj (i když za stejné se dá občas sehnat i C1-118). Vem si, kolik euro už jsi prolil hrdlem a nic z toho nemáš. Takhle ti zůstane pěkný přístroj na hodně let.
Kromě toho, až narazíš výhodně na lepší, kup si lepší a tento si nech. Víš že na opravu osciloskopu potřebuješ osciloskop. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marosh555



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út březen 29 2011, 7:16    Předmět: Citovat

Cez vikend som mal trocha casu tak som si ho trocha preklepol a prisiel som na jednu zavadu ktoru tento moj skop ma. Ide o to ze prvych cca 5min zobrazuje vsetko v poriadku ale po nejakom case zacne z nejakeho neznameho dovodu zobrazovat na obrazovke nejake rusenie a nezbavim sa ho ani ked vyskratujem vstupne svorky, tzn toto rusenie musi pochadzat priamo z pristroja. Pocitam ze to bude na cca 90% sposobovat nejaky vadny elektrolyt a ked som to oznamil tomu znamemu co mi to chce predat tak sme sa dohodli na cena 30€. Co myslite je mozne ze to moze sposobovat nejaky vyschnuty elyt (zmensenie kapacity, velke ESR) alebo to moze byt zavaznejsi problem a radsej sa na kupu vykaslat? Viem ze rusi boli povestny svojimi ''kvalitnymi'' kondenzatormi a ten skop bol poslednych 10r nepouzivany zabaleny v nejakom labaku tak preto tym kapacitam prikladam taku vysoku pravdepodobnost ze budu zle a aj problem ktory ten skop ma tomu nasvedcuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 29 2011, 7:46    Předmět: Citovat

Samozřejmě , že vadný kondenzátor, který má blokovat střídavinu, může způsobit rušení v obraze. Já to taky tak měl. Uvnitř je DC/DC měnič, který může rušit, pokud není filtrované, co filtrované být má. Taky je tam multivibrátor, co přepíná stopy apod.
Akorát je divné, že závada se projeví po 5 minutách. Většinou po zahřátí se elyty spíš polepší.
Je tam hodně malých elytů, které bývají po letech špatné.
Ukecej slevu na 20 Euro a máš to skoro zadarmo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marosh555



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út březen 29 2011, 9:47    Předmět: Citovat

Takisto mi to je divne ze po zahriati sa prejavy ten problem co ako pises byva u kondenzatorov prave naopak (zvysovanim teploty sa zmensuje ESR) ale nic vhodnejsie ma nenapada pretoze prave elektrolyty su na toto velmi nachylne a vzhladom na svoj vek je to to najpravdepodobnejsie. Na 20€ sa uz natiahnut nedal pretoze ako mi pisal za 30€ preda len samotnu obrazovku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hosab



Založen: Nov 25, 2009
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: út březen 29 2011, 11:08    Předmět: Citovat

Jak zde už bylo napsáno nejdříve je nutno projít všechny elyty,trimry,potenciometry,stuďáka a přepínače-tlačítka.Bez tohoto zásahu bych neměl klid a jistotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: út březen 29 2011, 13:54    Předmět: ruský osciloskop Citovat

já myslím, že kdyby ti to ten tvůj známý dal za odvoz, tak to bude tak nějak v relaci. A přijde mi odvážné, nazývat tu "věc" měřícím přístrojem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5666
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út březen 29 2011, 15:23    Předmět: Citovat

marosh555 napsal(a):
...za 30€ preda len samotnu obrazovku Smile

Asi spadl z višně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund