Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Automatické otvirani/zavirani kurniku

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marisek77



Založen: Mar 25, 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 15:35    Předmět: Automatické otvirani/zavirani kurniku Citovat

Jsem absulutni elektroamater a potreboval bych na noc automaticky zavirat slepice. Dvirka funguji jako gilotina, prkynko jezdi vertikalne v drazkach nahore je privazene a provazek je pres kladky priveden na zaviraci paku.
Koupil jsem si za stovku na aukru 12V elektricke stahovani okynek, coz je motorek s ozubenym kolem a na nem je jakasi kolebka. Presne tohle mi staci rozpohybovat nahoru a dolu a k tomu privazat provazek. Prvni problem je, ze k motorku vedou dva draty a otoceni smeru znamena prepolovat ty draty. Druhy problem je, ze ten mechanismus nema zadne koncove spinace, proste se to v uvrati zastavi, ale motorek se dal snazi pracovat a kdyz tohle nepohlidam, motor shori. Treti problem je, ze bych to chtel nejak napojit na tohle http://www.gme.cz/cz/f-kv-mk125-p765-377.html Umite mi nekdo poradit? Sorry, jsem uplna elektro lama, to neznamena, ze jsem obrazek_cenzura, ale proste jen rozumim jinym vecem:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chenzee



Založen: Jun 26, 2007
Příspěvky: 464
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 15:52    Předmět: Citovat

Dostatečný zdroj na 12VDC, dva koncové spínače (odolné slepičímu klování a hnoji Laughing ) jedno relé se dvěma přepínacími kontakty, kus drátu a je to. Jo a nabrus pořádně spodek dvířek, aby v případě skřípnutí slepice dvířka i tak dojela na koncák, jinak se ti motor přemotá a udělá dýmku. Nebo bys musel zapojit nějakej časovač, kterej ti pohlídá čas sevření. Poslední možnost je při pohybu pustit sirénu, která případné obyvatelky upozorní na zavírání a ty rádi utečou (snad vždy dovnitř Wink ). Co víc? Nějak zajistit, že automatika pozná, že jsou doma již všechny děvčata (+možná i nějaký tech chlapec), jinak se z ní/nich stane potrava pro noční obyvatele dvorku.
_________________
Žádnej učenej z nebe nespadl ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zemanekt



Založen: Dec 01, 2010
Příspěvky: 105
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 16:04    Předmět: Citovat

koncové spínače + relé to je nejjednodušší, ale spolehlivost stojí a padá se spolehlivostí koncových spínačů(zejména, pokud jsou vystaveny povětrnostním vlivům). lze to také řešit optoelektronikou( ale to by ty moduly byly potřeba nejméně dva. s konstrukcí není problém, ale odladit to celé tak, aby to bylo bezůdržbové a pokud možno bezporuchové bez zkušeností s elektronikou prostě nejde(nerad používám slovo nejde, tak raději takhle: to bude hodně trnitá cesta)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marisek77



Založen: Mar 25, 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 16:06    Předmět: Citovat

Koncove spinace bych dal na to rameno od stahovani okynek, kdyz se holt zaseknou dvirka, tak se jen provesi provazek, ale motorek vypne. To je ok.
Zdroj mam ze staryho HUBu a s tim ramenem to bez problemu pohybuje.
Muzete mi prosim najit na http://www.gme.cz rele, ktere potrebuji a nejak "blbuvzdorne" mi popsat jak to zapojit k tomu casovaci a k motorku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33754
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 16:07    Předmět: Citovat

A co detekcia zvyseneho odberu prudu motorom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marisek77



Založen: Mar 25, 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 16:11    Předmět: Citovat

Chapu, ze to nebude nikdy stoprocentne fungovat, ale planuju tenhle mechanismus dat mimo kurnik do zelezne bedny, ze ktere povede provazek a kdyz to shori, tak se nic nestane. Kdyz to obcas nezavre/neotevre tak na to behem dne prijdu. Spis to potrebuju, abych nemusel vstavat rano v pet a abych treba mohl na den dva odjet a nemusel premlouvat sousedy, aby mi zavirali tech par slepic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chenzee



Založen: Jun 26, 2007
Příspěvky: 464
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 16:15    Předmět: Citovat

Tady je sch ... a neříkejte mi Picasso Laughing


Sch.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Sch.JPG
 Velikost:  30.12 kB
 Staženo:  1644 krát


_________________
Žádnej učenej z nebe nespadl ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 17:50    Předmět: Citovat

Hned první dva odkazy z vyhledávače.
http://www.ireceptar.cz/pro-kutily/postupy-a-navody/automaticke-ovladani-dvirek-kurniku/
http://www.chozadru.wbs.cz/CHOVATELSKA-ZARIZENI.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 20:34    Předmět: Citovat

Jako koncový spínače doporučuju z vlastní zkušenosti použít magnetický kontakty. Kvůli spolehlivosti. A umístit je někam k motoru, ne na dvířka. Čas otvírání a zavírání řídim spínačkama k plné spokojenosti slepic už cca 10let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakubrosler



Založen: Jun 16, 2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2011, 20:50    Předmět: Citovat

Tak tohle jsem už vyřešil. Na kolo, který mi navíjí špulku s lankem jsem přidělal dřevěné kolo se šikovně zbroušenými některými místy. Nad ně jsem umístil vačku (koncák, který má ale malé kolečko, takže může po tom kotouči jezdit) a když to správně najede, koncák se rozepne. Dál už to řeší níže uvedené schéma, trafa jsem použil dvě, výkonové pro ten motor a obyčejný zvonkový pro ten detektor, který běží pořád. Místo popsaného detektoru můžeš asi použít i ten z GM, podle zatížitelnosti výstupu bude možná potřeba použít tranzistor pro to relé. S1 a S2 jsou ty vačky.


novy návrh otevírání kurníku.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  novy návrh otevírání kurníku.jpg
 Velikost:  178.11 kB
 Staženo:  1411 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bumklinger



Založen: Jul 14, 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne červenec 14 2013, 20:51    Předmět: Citovat

Řešení zavírání slepic bude stále živé, dokud budou na světě slepice. Laughing Řešení bude vždy závislé od šuplíkových zásob každého chovatele. Pak přijde cesta pokus - omyl. Mé omyly: Soumrakový spínač - ne. Rychlé zavření dvířek - ne. Nyní pomocí závitové tyče zavírám 4 minuty a ničemu to nevadí. Bezpečné pro každou slípku. Ale nejlepší řešení na konec: http://www.youtube.com/watch?v=VBTIZWhkuRc

Váš Bumklinger
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund