Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sčítací archy
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 20:46    Předmět: Sčítací archy Citovat

Všimli jste si, jakým způsobem jsou ty archy tisknuté? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 20:49    Předmět: Citovat

Leží mi tu dva dny na botárce a ještě jsem na ně nekouknul... Jakým?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 20:54    Předmět: Citovat

No ty co mám já, jsou tisknuté inkoustovou tiskárnou. U 10mil. výtisků bych čekala něco ekonomičtějšího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 20:56    Předmět: Citovat

Já je sice ještě ani nemám, ale na velkoobjemový tisky se používají i "inkoustovky". Akorát vypadají nějak takhle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 20:57    Předmět: Citovat

hmmm, je to nějaké pobledlé a barva je pocuchaná

Nebude to spíš nějaký sítotisk econom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 21:08    Předmět: Citovat

nechápu o co jim jde.Bezdomovce nesečtou a o normálních občanech mají přehled.Od zaměstnavatele,živnostenského,finančního,katastru.......Připadá mi to jako další tunel na poplatníka Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 21:19    Předmět: Citovat

Psali na netu, že to sčítání připravovali pět let, no a dalších pět let to budou asi zpracovávat. Takže mají stále dost práce a nemůžou je zrušit.
Co se týká přehledu o občanech, ten mají dobrý. Ten můj sčítací arch je defacto celý předvyplněný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 21:20    Předmět: Citovat

Nevím proč vlastně někdo chce někoho sečítat. Dali mi tři předtištěné archy se jmény rodinných příslušníků. Takže musí vědět, že jsme tu tři. Tedy už nás sečtených mají...
Navíc na některé otázky se mi odpovídat nechce, ne že bych se za něco styděl nebo něco zatajoval, ale nevím komu zodpovídám tyto otázky a jestli daný jedinec/instituce odpovědi využije k zlepšení životní úrovně v dané oblasti nebo jen k zvýšení konzumu, který se mi od podstaty hnusí.
Na co musím odpovídat a na co ne? Hrozí mi stětí, když se na to vyseru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 21:29    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Hrozí mi stětí, když se na to vyseru?


Já plánuju to prostě neodevzdat, ať mi pak dokážou, že to pošta někam nezašantročila. Budu na to mít "svědka", házeli jsme to do schránky spolu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31876
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 21:30    Předmět: Citovat

Vyhrožujou štráfem až 10 litrů, kdo se tomu bude vyhýbat. A když jim tam všecko nezaškrtneš, bude Ti dva roky co měsíc doma vyzvánět telefon nebo někdo tlouct na dveře a nabízet všecko možný od pojištění až po předplacenej pohřeb žehem - bylo už jasně řečeno, že to má sloužit i k obchodním účelům. No a opačně - pokud jim zaškrtnete všecko, budete mít na krku kontrolu z finančáku, kde na to všecko berete...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 21:36    Předmět: Citovat

Tady na tom cancu co mi hodili do schránky píšou "Vyplněním sčítacích formulářů splníte svoji povinnost uloženou zákonem č. 296/2009 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011." Takže povinnost jsem splnila a teď tím můžu podpálit v kamnech. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 21:40    Předmět: Citovat

zákon 296/2009 Sb. :

§ 26 (4) Fyzická osoba, která podle § 5 podléhá sčítání, se jako povinná osoba dopustí přestupku tím,
že
a) neodevzdá nebo nezašle vyplněný sčítací formulář podle § 7 odst. 1 písm. b), nebo
b) poskytne údaje v rozporu s § 7 odst. 7

Nemusíš odpovídat, když je to v rozporu s v tvou vírou. Jsi prostě v nějaké společnosti, není tvou povinností sdělovat státu v které, a vykládáš si po svém pasáž (2. Samuelova 24):
citace:

Hospodin znovu vzplanul proti Izraeli hněvem a podnítil Davida proti nim: „Jdi, sečti Izraele a Judu!“

2
Král poručil Jóabovi, veliteli vojska, který byl s ním: „Obejdi všechny izraelské kmeny od Danu až k Beer-šebě. Spočítejte lid, chci znát počet lidu.“

3
Jóab králi namítl: „Nechť Hospodin, tvůj Bůh, zvětší lid, jak chce, třeba stokrát. Kéž na vlastní oči to král, můj pán, vidí. Ale proč král, můj pán, o to tak stojí?“

4
Královo rozhodnutí bylo však pro Jóaba a velitele vojska nezvratné. Jóab s veliteli vojska vyšel od krále, aby sečetli ten lid, Izraele.

5
Překročili Jordán a utábořili se v Aróeru, napravo od města, jež je uprostřed Gádského údolí, směrem k Jaezeru.

6
Pak přišli do Gileádu a do země Tachtím-chodší a přišli do Dan-jaanu a do okolí Sidónu.

7
Přišli do pevnosti Sóru a do všech měst chivejských a kenaanských, pak šli na jih Judy k Beer-šebě.

8
Obešli celou zemi a po uplynutí devíti měsíců a dvaceti dnů přišli do Jeruzaléma.

9
Jóab králi odevzdal součet branného lidu: V Izraeli bylo osm set tisíc bojeschopných mužů, schopných tasit meč, a judských mužů bylo pět set tisíc.

10
Ale potom měl David výčitky svědomí, že dal lid sečíst. David volal k Hospodinu: „Velmi jsem zhřešil, že jsem to učinil. Nyní, Hospodine, sejmi prosím ze svého služebníka vinu; počínal jsem si jako velký pomatenec.“

Za přestupek nesečtení tě stát může pokutovat 10 kkč, ale myslím že svoboda vyznávat jakouliv víru podle Listiny základních práv a svobod by měla být výš.

citace:

Článek 15
(1) Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Každý má právo změnit své náboženství nebo víru anebo být bez náboženského vyznání.
(2) Svoboda vědeckého bádání a umělecké tvorby je zaručena.
(3) Nikdo nemůže být nucen vykonávat vojenskou službu, pokud je to v rozporu s jeho svědomím nebo s jeho náboženským vyznáním. Podrobnosti stanoví zákon.

Článek 16
(1) Každý má právo svobodně projevovat své náboženství nebo víru buď sám nebo společně s jinými, soukromě nebo veřejně, bohoslužbou, vyučováním, náboženskými úkony nebo zachováváním obřadu.
(2) Církve a náboženské společnosti spravují své záležitosti, zejména ustavují své orgány, ustanovují své duchovní a zřizují řeholní a jiné církevní instituce nezávisle na státních orgánech.
(3) Zákon stanoví podmínky vyučování náboženství na státních školách.
(4) Výkon těchto práv může být omezen zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu veřejné bezpečnosti a pořádku, zdraví a mravnosti nebo práv a svobod druhých.

Zkus to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 22:12    Předmět: Citovat

Král David byl moudrý člověk - litoval svého činu. U nás litují jen zaměstnanci pošty - že jsou v tuto dobu poštou zaměstnaní.

Crifodo, obávám se že svoboda vyznání nemá mnoho společného se svoboudou neodeslat sčítací formuláře pečlivě nevyplněné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 22:13    Předmět: Citovat

Kolega to už rozkryl - státu nejde o zjištěné údaje, ale o zjištění těch, kteří se zjištění údajů brání.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 21 2011, 22:18    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Král David byl moudrý člověk - litoval svého činu. U nás litují jen zaměstnanci pošty - že jsou v tuto dobu poštou zaměstnaní.


To je svatá pravda.

Ti, co se preventivně hodili marod, aby nemuseli sčítat, mají na krku vyhazov, stačí jen malý prohřešek a letí. Ti, co sčítají, asi brzy skončí v blázinci. Kdo potom bude roznášet poštu, to nikdo neví včetně toho ministra bez názoru, co to má pod palcem.

Pošta třeba zakázala pošťačkám používat osobní auta, ale už jim neřekla, jak to mají po svých zvládat, když vesnice je roztažená třeba na 5km a na "sběrné místo dat" je to 10km. Evil or Very Mad

Taky jim asi nezaplatí to, že se jejich domov promění v kanceláře - ti lidi totiž nevolají na zmíněné nedovolatelné číslo, ale protože ty úřednice znají, chodí k nim domů.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund