Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měření hladiny studny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2011, 15:08    Předmět: Citovat

To Kulikus: tak KTE 1996 ani okolo to nebylo - nebo jsem slepej. Nemohl bys kouknout kde to bylo?
Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2011, 17:38    Předmět: Citovat

Zkus se podívat na Jirky web jestli to u něj nenajdeš. Má tam všechno od roku 1993. Ale jestli to bylo opravdu v KTE, pak se to nejspíš jmenovalo nějak jinak. Pod vodou, hladinou ani studnou jsem to nenašel. Jestli to najdeš, tak KTE mám snad všechny co vyšly.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1570
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2011, 18:16    Předmět: Citovat

Možná by šlo použít měření frekvence kmitající struny. Představoval bych si to tak, že by se do studny spustil závěs (provázek/vlasec...) ten by se zatížil závažím, které by ležilo téměř na dně a napínalo závěs, někde bezpečně nad hladinu by se umístil budič a snímač, klidně by mohl být realizován metodou 2 in 1, např. kmitačka z reproduktoru, piezo... Na začátku měření by se závěs vybudil úzkým impulzem a následně by se měřil kmitočet vzniklého vlnění, který je úměrný zkrácení závěsu hladinou (jako při hře na hudební nástroj).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2011, 20:07    Předmět: Citovat

Ted jsi se dostal na kseft myho kolegy. Ten prodava hladinomery na principu struny v trubce a magnetu na plolovaku. Impulsem vybudi kmity a frekvence indukovaneho napeti mu uda polohu plovaku. Dal je to jen pohadka o softu v MCU...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5140
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2011, 20:47    Předmět: Citovat

Měl jsem v hadici nastrkané jazýčkové kontakty s diodama a generovalo to BCD kód. Fungovalo to OK než to zesnulo na nedostatečnou vodotěsnost Cry
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2011, 23:31    Předmět: Citovat

Čoveče s jazýčkovejma kontaktama jsem laboroval a nevim, jestli jsem měl blbej magnet nebo ty kontakty. Měl jsem kroužek z repráku (kterej bych případně přidělal na polystyrenovej plovák) a když jsem tím protahoval jazýčkovej kontakt, tak se jednou sepnul jednou ne... podle toho jak byl magnet zrovna natočenej. Takže jsem se na to nakonec vyflák.
Teďka jsem někde objevil tohle schémátko - se 4066 jsem nikdy nic nedělal, nemáte to někdo vyzkoušený?
Já bych z toho právě diodovou maticí taky tahal BCD kód, páč by tam těch stavů bylo víc.



hm.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  hm.jpg
 Velikost:  40.14 kB
 Staženo:  220 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5140
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so červenec 16 2011, 12:35    Předmět: Citovat

Já měl nějakej origo plovák, takový prstenec s dírou uprostřed a tím se mohlo točit dokola vesele a nevadilo to. Indikovalo to 10 poloh na číslicovce.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kulikus



Založen: Dec 10, 2009
Příspěvky: 2714

PříspěvekZaslal: út červenec 22 2014, 14:29    Předmět: Citovat

kulikus napsal(a):
Do studny se pověsí izolovaný třívodičový kabel, který je smáčen odpovídajícím sloupcem vody. Na ponořeném konci je kabel hermeticky uzavřen. Mezi dvěma vodiči je střídavé napětí z generátoru. Na třetím drátu je napětí dle výšky hladiny - vodní sloupec vně mění vazbu (kapacitu) mezi vodiči v kabelu.


Mohlo by to být 'Zařízení na hlídání výšky vodní hladiny / hladinový spínač' KTE 1997/11 str. 14

Pokud to číslo někdo máte, prosím o kopii. Taky to sháním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2658

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2014, 6:46    Předmět: Citovat

Mohu-li trochu přispět se svojí troškou do mlýna, tak:
1. Rozmysli se, zdali potřebuješ kontinuální snímání v nějakém rozsahu nebo zdali Ti stačí min/max pro provoz čerpadla.
2. Pokud chceš snímat kontinuálně, mohu jen doporučit nákup čidla LMP např. od BDSensors (asi ne nového čidla - ale někde na Aukru - cena bude třeba okolo 2.000 Kč). Výstup bude např. přímo proud 4-20mA nebo napětí 0-10V pro hladinu 0-6m. Dále by bylo možné využít IO pro měření tlaku - např. MPX5100A - bylo by ale nutné ho uzavřít do nějaké nádoby a před něj umístit nějakou membránu. Anebo ho umísit do horní části trubky, její horní konec zaslepit a ponořit to do vody. Takto by bylo možné využít i tlakové čidlo DMP např. od BDSensors. Ale fakt by bylo nutné ho mít ve vodě na suchu - třeba v té zaslepené trubce. Kdybys chtěl, mohu Ti dát kontakt na prodejce starších (možná nepoužitých) DMP čidel.
3. Chceš-li měřit jen min/max. použij buď prodávané hlídače (já používám k plné spokojenosti relé DNR2) nebo plovákové spínače - z Činy vyjdou na cenu asi 100-200 Kč/kus.
4. Já jsem nedávno opravoval palivoměr pro JCB3C. Měli to udělané dost prasácky na cuprexcartu, bylo tam asi 15 reed kontaktů. Některé byly paralelně zapojeny s nějakým odporem, pak byly zapojeny jiné paraleně s jiným odporem atd, ale vždy byly sepnuty asi jen 1-2 reed kontakty. Takže by to šlo i takto, ale jen v omezeném rozsahu.

Ale stejně doporučuji ta čidla LMP/DMP. Přikládám fotky čidel.

Petr Filipi



LMP.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LMP.jpg
 Velikost:  4.54 kB
 Staženo:  78 krát


DMP.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DMP.jpg
 Velikost:  2.76 kB
 Staženo:  76 krát


DNR2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DNR2.jpg
 Velikost:  4.33 kB
 Staženo:  70 krát


Plovák.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Plovák.jpg
 Velikost:  3.31 kB
 Staženo:  74 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2014, 10:19    Předmět: Citovat

Já bych jenom chtěl dodat ke snímačům DMP... Pokud pominu všechny problémy s dokonalým utěsněním a postupným zavodněním, pokud bude konec trubky stále pod vodou (už se to tu řešilo), tak DMP dělaj s minimálním rozsahem 400 mbar = 4 m vody...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2658

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2014, 11:57    Předmět: Citovat

Ještě k tomu odstranění vody z trubky, která je strčená do studny a nahoře je utěsněná čidlem - není možné vedle čidla instalovat automobilový ventilek a pak jen pumpičkou občas dofouknout vzduch? Přefouknout to nelze - jakmile bude vzduch vycházet z trubky, tak už je ho dost. Myslím, že by tam nemuselo být (pro takové to domácí měření) kontinuální vzduchování. Bylo by to takto funkční, i když bych dofukoval jednou při plné studni a podruhé při skoro prázdné studni?
A pak se omlouvám - nějak jsem při čtení vynechal jednu stránku diskuse a pak jsem napsal něco, co se tu už probíralo.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2014, 12:32    Předmět: Citovat

Dofukovat by to asi šlo, akorát si tím ale přidáváš další možnej zdroj netěsnosti Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2658

PříspěvekZaslal: čt červenec 24 2014, 13:26    Předmět: Citovat

No přece se nebudeme bát tlaku 1-2 atm. To přece není problém utěsnit. Když to může fungovat na každém autě, proč by to nemohlo fungovat staticky na studni, že?

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 25 2014, 12:58    Předmět: Citovat

No bát tlaku se nemusíš, akorát pokud to nebude těsnit, tak ta roura bude "zavodněná" velmi brzo = změříš kulový a budeš furt dofukovat Párty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund