Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

APC Back-UPS CS 650 (BK650EI) - rozne zavady
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 23:18    Předmět: Citovat

Tak dalsia UPS s problemom "overload", tentokrat to malo zaujimavejsi priebeh.

Klasicky som vymenil bateriu a elyt pri nej. Po zapnuti UPS pri prepnuti na bateriu okamzite overload. Na druhy krat brum, ale bezalo to.

Vymenil som teda vsetky elyty. Odvtedy je UPS mrtva, stabilizator 5V sa pali. Zohrieva sa procesor - ked som tam pripojil lab. zdroj, tak zerie 0,5A...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 23:36    Předmět: Citovat

Je určitě u všech správně polarita? Se vobčas stane…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2016, 23:45    Předmět: Citovat

Je. Ten procesor sa proste prerazil. To je uz asi piata tato UPS s vadnym procesorom...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarous



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 216
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: út březen 29 2016, 19:36    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Dalsia zavada - jedna UPS vypnuta vybija bateriu. Po odpojeni napajania (vo vypnutom stave) sa totiz nevypne procesor - komunikuje po USB (ak je UPS vporiadku, tak po odpojeni napajania z vypnutej UPS musi po niekolkych desiatkach sekund prestat komunikovat po USB).

[edit]
Tak zase Q8, tentokrat prerazeny.


Ahoj, mám tu niečo podobné, po vypnutí tlačidlom a vytiahnutí zo siete neodpojí batériu, stále ju vybíja prúdom cca 63mA. Žeby Q8? Dá sa niekde zohnať schéma?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 29 2016, 19:45    Předmět: Citovat

Zmeraj Q8 diodovym testom multimetra (samozrejme pri odpojenej baterii) - vacsinou na nom aj vidiet, ked je pripaleny.

Schema sa zohnat neda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarous



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 216
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: út březen 29 2016, 20:06    Předmět: Citovat

Vďaka, pozriem to zajtra, dnes som s ňou "zabil" asi dve hodiny, výmena všetkých elytov a tak podobne. Riešim síce APC UPS-ky už od roku 1993, niekedy je ale problém sa zorientovať v závade ktorú vidím prvý raz a hlavne opraviť UPS v čo najkratšom čase Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarous



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 216
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: st březen 30 2016, 6:52    Předmět: Citovat

Tak som to opravil kolega, vďaka za nasmerovanie. Q8 bol v poriadku, závada tam bola v podstate od výroby, nevšimol som si to pri obhliadke dosky. Bola nakrivo umiestnená D20, jeden vývod nebol zacínovaný a visel vo vzduchu! Takže si môžeš poznačiť do zoznamu závad aj túto aj keď je dosť zvláštna a pravdepodobne sa už s ňou už nestretneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2016, 17:31    Předmět: Citovat

Mám tu taky jednu problematickou. Nevím v jakým stavu ta UPSka byla před tím krom toho, že baterka byla nafouklá, popraskaná a už vyschlá. Leželo to asi někde věčnost. Vyměnil jsem preventivně všechny malý kondenzátory (některý už podle ESR metru byly KO). Aktuální situace je, že když to připojím, jedno jestli s akumulátorem, nebo bez něj, tak UPSka dělá takovej crvlikavej zvuk asi jako kobylka v trávě. Původně jsem si říkal jestli jsem to nepřehnal s ESR toho nabíjecího C26 (dal jsem tak 680/16 s ESR na 1/6 toho Jamiconu). Tak jsem osadil 1000/16 general purpose, ten má jen asi o třetinu nižší ESR. Trochu se změnil zvuk, ale jinak pořád to samý.

Dělá to to, že když mačkám tlačítko, tak po nějaké době se rozbliká overload, to po chvíli zase zhasne. Pozděj se zase rozbliká replace battery a u toho pípá, to pak zase zhasne a to se stále opakuje. Testovací akumulátor je úplně novej.

Nabíjecí zdroj naprázdno trochu kolísá, leze z něj asi 13,05 - 13,40 V, ale funguje, tak bych řekl, že v něm, potažmo TL3843 problém nebude. Má smysl zkusit vyměnit ten Q8? Mezi bází a kolektorem mám 0,73, bází a emitorem 1,09 a kolektorem/emitorem 0,739. Něco mi říká, že to není úplně v pořádku. A jo, když jsem se multimetrem dotknul výstupu toho regulátoru 2950 tak se rozblikala ledka On battery (teď při měření jsem ji měl odpojenou). A na vstupu regulátoru je jenom asi 2,8 V. Tak jdu najít nějakej vhodnej PNP tranzistor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2016, 17:37    Předmět: Citovat

Cvrlikanie je normalne, to robi ten spinany nabijaci zdroj, ked bezi s minimalnou zatazou (niektore kusy hlasnejsie, niektore tichsie). Vymen ten Q8, skontroluj stabilizator 5V a ked to ani potom nepojde, tak mas asi vadny procesor. Mne sa uz asi nazbieralo asi 6 ks s touto diagnozou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2016, 17:59    Předmět: Citovat

Jo že by to trochu šumělo bych čekal, ale tohle bylo fakt hodně hlasitý.

Tak je to teda divný. Hned druhá deska z bedny se šrotem co jsem vytáh měla několik W2F (asi celkem běžnej tranzistor), tak jsem si z toho dva vytáh (první mi odskočil bůhvíkam Laughing ). Po výměně už na něm naměřím jiný hodnoty. Nabíječ teď má přes 15,5 V což slyšitelně elektrolyzuje akumulátor. Na výstupu regulátoru je teď 0,5 V Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2016, 18:11    Předmět: Citovat

Vyzera to na ten procesor... Skus mu pripojit napajanie 5V z lab. zdroja.

Na tie procesory som zohnal aj programator a skusal jeden precitat, ale je zamknuty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2016, 18:39    Předmět: Citovat

Zkusil jsem schválně ještě jinej kus na Q8. Když teď zmáčknu tlačítko tak to jednou pípne a blikne On battery dioda. To je tak asi všechno, pak se nejspíš vybije ten náboj co na napájení procesoru je.

Teď má nabíječ naprázdno asi jen 1,2 V. Tipuju že to nenabíjí, neslyším ale nic co byn aznačovalo že je ten zdroj ve zkratu. Pokud připojím akumulátor tak na bázi a emitoru Q8 mám napětí akumulátoru, na kolektoru asi jen 0,11 V. Není to nějaký divný? Není tam po cestě k tomu regulátoru 2950 ještě něco, co by to mohlo dělat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2016, 21:28    Předmět: Citovat

Laboratorní zdroj zatim nemám, ale použil sem nějakou 700mA stabilizovanou nabíječku, +5 V na první pin kam jsem to pípnul z regulátoru a zem na jeden z SMD kondenzátorů poblíž který zase pípaj na zem procesoru.

Když připojím akumulátor, tak malá změna v tom, že musím spínač chvilku podržet, pak teprve blikne LEDka On battery (bez pípnutí). Jinak pořád mrtvý. Taky jsem si všiml, že na tom SMD spínači je pak asi kolem 3 V, ale když připojím akumulátor, tak je tam napětí akumulátoru. Pokud teda nejsou špatný ještě nějaký další SMD součástky, což v těch desítkách asi nemám šanci najít, tak asi budou skutečně proražený hradla na procesoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2016, 22:57    Předmět: Citovat

Tak si pořád nejsem jistej, jestli tam jen není souběh několika věcí. Zkusil jsem třetí 2F od úplně jinýho výrobce z jiné šrot desky a zas se to chová jinak Very Happy Reaguje hned na tlačítko, svítí Overload a problikne a pípne On battery. Některý tyhle podivný indikace sou podle staršího postu právě indikace problému s nabíjením.

Taky nevim, proč vlastně nefunguje ten nabíjecí zdroj, a možná částečně může za to chování. Že by nakonec byl od začátku střelenej ten TL3843? Možná by to i vysvětlovalo ty podivný zvuky.

Akorát sem si teda vyndal z různejch desek tři UC3843 a dva UC3845 (nenašel sem rozdíl) a u všech tří je mezi Vcc a GND kolem 80 kilo. Neměřil si to nějak blbě??

EDIT// KA3843B z dekády starýho CRT monitoru tam má nekonečno až po rozsah 200M kde to ukazuje 1,2 megaohmu. Buď to má jinej interní návrh, nebo už musím jít fakt spát. Že by 5 zařízení mělo všechny vadnej regulátor, a to ten samej UC384x od stejnýho výrobce (On Semiconductor)??

OT: koukal se že ON Semiconductor koupil Fairchild. Tak asi budou odteď i KA3843B mít mezi napětím a zemí jen 80 kilo Pako
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2016, 7:35    Předmět: Citovat

Ked to cvrlika a nabija, tak ten zdroj zjavne bezi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund