Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Autolékárničky
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út březen 08 2011, 19:28    Předmět: Autolékárničky Citovat

Určitě jste zaznamenali jisté pozdvižení kolem nových lékárniček.

Já jsem sledoval tu neformální tiskovku, co snad ani neměla být, aby nebyla ostuda - a dost překvapující pro mě bylo, že pokud jde normálně "fungující" člověk do momentálního kolapsu (údajně až 80% podobných případů nastává doma při běžné činnosti), není téměř potřeba v kritické chvíli do příjezdu sanitky provádět umělé dýchání (díky dostatečnému okysličení organismu), ale je HLAVNĚ důležitá nepřímá srdeční masáž.
Ono to docela zjednoduší laikovi podobný zásah, jen se o tom nějak nemluví. Kdo tím prošel, tak ví, co to je za výkon a jak dlouho se těch 15-20 minut vleče...

Každopádně jsem se dnes ve zprávách taky dozvěděl, že lékárničky si muselo vyměnit 7.5 milionu řidičů - docela zajímavý číslo na počet obyvatel ČR. Pipka moderátorka asi zase četla Bl*sk či podobný noviny, kde se mezi počtem registrovaných vozidel a počtem řidičů poněkud nerozlišuje.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: út březen 08 2011, 21:10    Předmět: Citovat

Nejpitomější zprávu dneška, považuji rozhodnutí Nejvyššího soudu, že usmrcení zloděje který se k vám vloupá, nemůže být klasifikováno jako zabití, ale vražda !
Tak zloději mohou být v klidu - ale občané se musejí obávat a nejraději věci o které má lapka zájem, mu rovnou darovat, aby neměli velké potíže. Shocked Cry .

_________________
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út březen 08 2011, 21:19    Předmět: Citovat

Ale zranit ho můžeš a taky se potom můžeš rozzuřeným zlodějem nechat zabít. On bude souzený aspoň za zabití v sebeobraně.

K těm lékárničkám: u firmy jsme jich museli vyměnit přes 20, i na traktoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: út březen 08 2011, 21:27    Předmět: Citovat

Čekal jsem, že je budeme zase měnit, ale ne tak brzy. Geniální Stupid
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2576

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 6:47    Předmět: Citovat

Kolem těch lékárniček - napadlo mne (pozdě bycha honit), že když jsme si museli povinně vyměňovat řidičáky (kdo se na tom asi napakoval?), mohlo se spojit zbytečné s užitečným a výměnu řidičáků spojit s povinným školením řidičů, třeba zrovna o tom, jak používat tu masku. Ta maska nemusí být až tak špatný nápad - už se vidím, jak dávám umělé dýchání nějakému bezdomovci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 6:58    Předmět: Citovat

Jo jo Zdendo , na vojně jsem byl u lapiduchů . Když máš na sobě plnou i s kvérem a jsi v autobusu a na nosítka Ti naložej maníka a jedeš do kopce ... Nebo se s někým plazit sám a ve sněhu .. Ale i jen trvalá masáž nad 10 min je na infarkt . S tím nedýcháním je to zajímavý postup . Jinak v rodině jsme řidiči dva a měnili dvě lékárny . Ale s těmi zloděli jsem to viděl a opět se mi přitížilo . Kam to spěje . Problé je v tom , že ti vysoce postavení obrazek_cenzura bydlí ve střežených čtvrtích , platí si ochranku , do školy jim děti vozí slouha i s cikánem v panelu se v životě neviděli natož v samostaném objektu , kde je možno cokoliv volně ukrást . Zato alespoň na Praze od 4 byla debata o multikulti a bylo jasně řečeno , že multikulti je možná po 12té a ES je v řiti . Na plnou hubu tam řekl , že menšiny nesmí činit cokoliv proti zvyklostem momentální většiny . Oháněl se jak francouzským maďarem , tak Merkelovou .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2576

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 7:46    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
...Problém je v tom , že ti vysoce postavení obrazek_cenzura bydlí ve střežených čtvrtích , platí si ochranku....
To jako že kdyby zabití zloděje nebyla vražda tak byste si tam šel něco ulovit?
Razz Razz Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 8:05    Předmět: Citovat

Ne jen tak , že když mi někdo něco krade , tak bych ho zastřelil a to bez výčitek (jestli chápeš , co je to slovo vražda a na jaký čin se dá napasovat ), když by byl uvnitř mého objektu . Je to stejně na hlavu , když ho může zabít mé nástražné zařízení . Je to kočkopes , který opět nasírá občany tohoto území .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2576

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 8:42    Předmět: Citovat

Tak mne napadlo, jestli se ten výrok soudu vztahuje i na exekutory. Nedávno jsem zaslechl, že někdo obvinil exekutora, že mu při exekuci v bytě sebral nějaké zlaté prsteny.
(aby bylo jasné - jsem toho názoru že dluhy by se platit měly a měly by být vymahatelné)


Naposledy upravil Yarda1 dne st březen 09 2011, 8:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 8:44    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Na plnou hubu tam řekl , že menšiny nesmí činit cokoliv proti zvyklostem momentální většiny ..


To je docela nebezpečná věta pro případ, že by se hnědočeši přemnožili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15528
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 8:59    Předmět: Citovat

Oni se už nemohou přemnožit. Přichází nám sem přes 200 tisíc nelibyjských arabů (muslimů), které se podařilo vyhnat Kaddáfímu, což se nelíbí prej amerikánům (nebo jsou aktivní kvůli ropě ?). Těšme se, že se nám hnědočeši nepřemnoží, ale i tak budeme v budoucnu jen menšina, protože 90% národa podporuje stěhovatelský exodus muslimů do Evropy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 12:38    Předmět: Citovat

To s tou vraždou zloděje jsem taky nějak nepochopil. Přece když mi vleze 5 lidí do kvartýru krást, mám snad plné právo jim v tom bránit. A mám plné právo bránit silou, takže vznikne konflikt. A pokud je jasné, že vznikne konflikt, kde jsem sám proti pěti lidem, je jasné, že jsem ohrožen. Oni soudci asi vycházejí z toho, že když ten konflikt nevyvolávají ti zloději, tak nejsem ohrožen, ale podle mě se nějak zapomíná na to, že mám právo chránit svůj majetek, takže ten konflikt nutně vznikne kvůli mně. Leda by tedy tímto nejvyšší soud rozhodl, že občan nemá právo svůj majetek chránit, ale to mi teda přijde na hlavu postavené.

Já si myslím, že hlavní problém soudů je stejný, jako když se vychovávají malé děti. Taky jim nestačí říct, že je něco špatně, ale je třeba vždy říct, jak to mají dělat dobře. A samozřejmě jít příkladem. A i u těch soudů by to podle mě mělo probíhat tak, že soudce řekne: "Pane X, udělal jste Y, ale to je špatně, PROTOŽE JSTE MĚL UDĚLAT Z, takže budete potrestán tak a tak." Ten soudce by měl říct, jak se má člověk v dané situaci zachovat. Takže třeba v tom aktuálním případě, jak lezla banda na sběrný dvůr, má soudce jasně říct: "... neměl jste na ně střílet, měl jste jim říci, že mají jít pryč, a když na Vás kašlali, zavolat policii a čekat, až si vezmou, co chtějí a policii utečou ..." Ono by z toho hned bylo vidět, že je to kravina, jenže s tím se vůbec nikdo nenamáhá. Pak z toho vychází, co vychází.

Podle mě má člověk varovat. Při neuposlechnutí střílet do země. Pokud neodejdou, střílet do nohou. Pokud na člověka vyběhnou, střílet kamkoliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15528
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 13:07    Předmět: Citovat

A na co varovat ? Jsi na cizím soukromém pozemku a víš to moc dobře. Když na tebe pustím pejsky a oni tě lehce urvou hlavu, tak nebudu tak blbej a přiznávat se, že jsem je pouštěl. Budu mít naopak plno důkazů jak byli zavřeni a zloději je na sebe sami pustili a já nemohl nic dělat. Že mi spustí pistolka, to je přece normální, když kdejakému podělanému politikovi spustí i v letadle. Já přece ani nechtěl střílet a nevím ani jak se nabíjí, ne ? A to budu tvrdit až do soudného dne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pigeonit



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 320
Bydliště: Pha Smíchov

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 13:08    Předmět: Citovat

Nesmíte to tolik zevšeobecňovat přátelé. Ten chlap střílel na ujíždějící zloděje, nešlo tam o žádnou rvačku, napadání zloději a podobně. Tak do toho prosím nemíchejte jiné věci. V jeho případě šlo spíše už o pomstu, než o obranu. Hlavně byl asi pekelně nas...., protože ho vykrádali co týden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: st březen 09 2011, 13:33    Předmět: Citovat

Neznám ten případ konkrétně, ale ten obecný výrok nejvyššího soudu jsem nepochopil.

Když ujíždí s mým majetkem, měl bych mít právo ho zadržet. Pokud nemám jinou možnost, třeba střelbou. Samozřejmě musím nejdřív varovat a snažit se ublížit co nejmíň. Pokud ten zloděj ví, že budu střílet, má hned zastavit. Pokud to neudělá, je to jeho chyba. Myslím si, že tak nějak by to mělo být. To přece není normální něco ukrást! Nebo dneska už jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund