Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VUT obory
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: ne březen 06 2011, 14:06    Předmět: VUT obory Citovat

Rozhoduju se mezi obory na feecu a jak asi tušíte, tak bych chtěl mít co nejvíce z mikročipů, kybernetiky a elektroniky. Hned jsem si říkal, že "Mikroelektronika a technologie" bude správná volba, jenomže podle příručky a ohlasů je to spíš elektrotechnologie (chemie, technologie, výroba) se soustředěním na nanotechnologii atd. Prostě návrh "vnitřku" a skoro žádná práce z "vnějškem".

Mohli byste mi poradit jestli je lepší uvažovat o "Automatizační a měřicí technika" nebo "Elektronika a sdělovací technika"? Podle příruček se mi zdá, že tam mají paradoxně více programování (sw i hw) a více elektroniky ne z pohledu elektrotechnologie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hula



Založen: Apr 01, 2008
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: ne březen 06 2011, 20:17    Předmět: Citovat

po prvnim semestru si muzes obor dodatecne zmenit a jeden semestr je dost času abys sis zjistil co ti bude nejvic vyhovovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gmike



Založen: Sep 26, 2009
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: ne březen 06 2011, 22:28    Předmět: Citovat

Tak jelikož mikro studuji už třetí rok, tak můžu poreferovat.
Za prvé, hromada předmětu je volitelných, takže si člověk vybere přesně co mu sedí, co chce a co neche. Samozdřejmě tam jsou povinné předměty, které je třeba absolvovat.
Za druhé, těch technologii tam není zas tak moc jak všichni straší. V prváku je jeden předmět, ale je stejně pro všechny obory (tomu se nevyhneš), pak ve druháku zase něco, něco málo ve třetáku. Určitě to není nic nezvladutelného, když člověk chce tak se to dá bez problému zvládnout, a myslím si že se to rozhodně hodí a není to na škodu.
Je pravda že je tam toho celkem dost ohledně výroby čipů, desek, pouzdření,... ale od toho to je mikrolektronika.
Mikrokokontroléry, FPGAčka, obvody atd. toho si užiješ dost, záleží zase jeké předměty si vybereš.
Nedávno jsem se bavil s kolegou na sdělovačce a říkal že mu tam chybí přesně co píšeš že chceš, že tam sice měli FPGAčka, ale jenom pár týdnu, vlastně se nic nenaučili a letěli dál...
Jako za mě, jednoznačně pojď na mikro. Ani tu není takové množství studentů, a ten přístup je pak takový přátelštější. Já jsem s tímhle oborem maximálně spokojený, nikam jinam bych nešel.
Takže doufám že se uvidíme Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Racius



Založen: Aug 29, 2009
Příspěvky: 189
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 07 2011, 0:06    Předmět: Citovat

Ktorý obor má lepšie uplatnenie ?

Silnoproud (SEE) alebo Miktoelektronika (MET) ?

Som prvák na SEE a uvažujem o prestupe na MET.

Ako je to so študentami ? U nás na SEE 98% študentov nevie držať spájkovačku v ruke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: po březen 07 2011, 12:48    Předmět: Citovat

qmike - právě mikrokotroléry jsou až od třetího ročníku ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gmike



Založen: Sep 26, 2009
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: po březen 07 2011, 13:22    Předmět: Citovat

jo, předmět mikrokontroléry a mikropočítače je až ve třeťáku. Ve druháku je digitální technika (hradlová pole) a analogové obvody. Ono prvák je o ničem, teprve pak začíná sranda. Teďka jsme třeba měli návrh a konstrukce elektrických přístrojů s jedním super docentem, byl jsem fakt velmi mile překvapen.
Ono ale nečekej že na jiných oborech se budeš učít od počátku něco na úrovni. Bohužel budeš mít mnoho spolužáků kteří neznají ani Ohmův zákon, takže si budeš muset chvíli počkat než se oni vzdělají natolik, aby mělo smysl je učit odborné předměty (druhák, spíš třeťák).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po březen 07 2011, 17:15    Předmět: Citovat

Pokud si chceš pořádně zabastlit, tak běž na EST. Já osobně bych na mikro nešel, i na ty fpga musí chodit na urel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: po březen 07 2011, 17:42    Předmět: Citovat

na EST se mi líbí volitelné předměty a že ve třetím ročníku je "Mikroprocesorová technika a embedded systémy". Zato moc mě neláka VF technika apod., která je začíná od druháku v povinných předmětech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gmike



Založen: Sep 26, 2009
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: po březen 07 2011, 21:06    Předmět: Citovat

FPGAčka a mikroprocesory od loňska už učí sami na mikru, tak to bylo před tím. A učí to fakt dobří lidé, mladí, ochotní, dá se s nima normálně mluvit, uplně jiný přístup než třeba na energetice.
Co vím tak na sdělovačce hodně lidí nadává právě na ty antény a VF, asi stejně jako někteří u nás na ty materiály a technologie, takže si člověk moc nevybere. Vždycky se najde něco co člověka moc nebaví, je ale potřeba se k tomu umět postavit a najít si v tom aspoň trochu zalíbení, pak to jde v pohodě. Jinak vím že pořád stahuju k tomu mikru, ale není problém si stáhnout skripta/přednášky z jiných předmětů mimo z oboru a projít si to sám.
Každopádně se pořádně podívej na všechny předměty, těch volitelných je fakt moc a odevšud (teďka mám něco z biomedicíny, zrovna zítra jdu měřit intencemi řízený myofeedback Very Happy , měl jsem taky vysoké napětí, je tam vakuová technika, je toho fakt hromada). No a jestli tě aspoň trochu zajímá jak se dělají polovodiče, jak se vytváří čipy, pouzdří, jaké jsou pouzdra, jak se pájí, jak se dělají desky atd. tak pojď na mikro (tohle je asi hlavní náplň oboru, snad jsem na něco nezapomněl).
Ať se rozhodneš jak chceš, tak ať se ti daří !
PS: a máme uplně novou budovu, ty laboratoře jsou luxusní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po březen 07 2011, 21:11    Předmět: Citovat

Pak je automatizace, která má asi nejlepší uplatnění v praxi, protože firmy co dělají nějaké automaty jsou skoro v každé vísce, což o těch ostatních oborech neplatí, ale moc informací o ní nemám, říká se, že je tam spíš víc teorie než praxe. Potom můžeš zkusit FIT, mají tam i ústav hardware, kde by to mohlo být zajímavé, ale nevím jestli není přístupný až v magisterským.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gmike



Založen: Sep 26, 2009
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: po březen 07 2011, 21:53    Předmět: Citovat

Automatizace co jsem slyšel, tak jenom sedí za počítačem a píšou nějaké programy, hodně teorie, ne moc té normální elektroniky. Ale nevím, jenom jsem to slyšel, nemůžu posoudit.
FIT - ani o tom neuvažuj, jestli tě zajímá elektronika. Silně nedoporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolfik



Založen: Jul 28, 2009
Příspěvky: 1090

PříspěvekZaslal: po březen 07 2011, 23:41    Předmět: Citovat

jo
prostě se nemůžu rozhodnout mezi EST a Mikráčema Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
belkvl



Založen: Nov 01, 2007
Příspěvky: 267

PříspěvekZaslal: út březen 08 2011, 12:27    Předmět: Citovat

jdi na automatizaci ta je perspektivnejsi obor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gmike



Založen: Sep 26, 2009
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: út březen 08 2011, 12:55    Předmět: Citovat

tak ohledně perspektivy myslim že není moc co řešit. Mikroelektronika je nejrychleji se vyvijející technický obor, čipy se budou dělat pořád, desky se budou pájet pořád. Je pravda že uplatnění po škole je možná u té automatizace větší, více firem je všude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
belkvl



Založen: Nov 01, 2007
Příspěvky: 267

PříspěvekZaslal: út březen 08 2011, 14:41    Předmět: Citovat

Myslis, ze automatizace neni rychle rozvijeci se obor a mylis si, ze v ni se take neprogramujou uC?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund