Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pronájem domu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út březen 01 2011, 23:57    Předmět: Citovat

Přesně, tenhle hajzlík takhle podobně fungoval nejméně 4 roky v kuse, stěhování co pár týdnů až měsíců, "dcera" zapůjčena kdovíkým, matinka asi vlastní. Kromě postupně horšího a horšího vybydlování bytů se dotyčný přiživoval různou drobnou zlodějnou a podvůdky, taky se tvářil coby opravář počítačů. Šance, že něco opravil byla asi malá, šance že opravovaný počítač skončí v zastavárně v sousedním městě byla velká. Za 2 roky se ocitl 2x v zaměstnání, z prvního odešel po první výplatě i s firemními věcmi, z druhého (prodavač v zasavárně) se prý ztratil po týdnu i s kupou věcí, u kterých zastavárník měl asi problém vysvětlit, kde a od koho se vzaly. Kupodivu se i tak další rok pohyboval po stejném městě... Nakonec dostal snad 2 roky natvrdo za podvody se spotřebitelskými úvěry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 0:45    Předmět: Citovat

Ve většině případů nezbyde, než se smířit se ztrátou. Takoví výlupkové dluží kdekomu, nic nemají a ani nevydělávají. To spíš vymámíte tele z jalové krávy než z nich nějaké peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 7:24    Předmět: Citovat

Dopřestavěli jsme s manželkou chalupu , no a bde mne čekat také pronájem panelu někomu . Pronaímáme už nebytové prostory a tak mám své zkušenosti s lidmi . Smlouva má už 12 stran , kde se postupně ošetřují výmysly nájemníků . Nejvíce mne dorazil jeden , který přímo ve skladu uvnitř baráku zapálil gril a jal se grilovat . Mad Shocked No a nyní právě probírám podrobnosti smlouvy . Dám vám nahlédnout do mé korespondence s bráchou , který již byt pronajímá .


nájemní smlouva na byt.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nájemní smlouva na byt.JPG
 Velikost:  70.07 kB
 Staženo:  100 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 9:47    Předmět: Citovat

Nedávno ve zprávách proběhlo to, že exekutor může vykrást i byt, kde dlužník bydlí (třeba v nájmu), nikoliv kde má trvalé bydliště.

Je to pak zbytečné tahání a hádání se s touhle mafií o vlastní majetek.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 10:42    Předmět: Citovat

No a pak mi řekněte, jak má normální člověk, nemající 2 mega na vlastní byt, najít slušný nájem?
Já pracuju (čerstvě po škole), přítelkyně studuje, máme psa, průměrný plat. Za těchto okolností je hypotéka sebevražda.
Součásti platby za nájem je rekonstrukce bytu, která je podle zkušeností lidí nutná po každém nájemníkovi. A hezké byty se lidem se psem nepronajímají. Kromě toho je bydlení do 25 km od Prahy zoufale drahý, malý nebo hnusný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 11:04    Předmět: Citovat

To máš jednoduchý.
a) máš po škole a už máš průměrný plat, tj. těch 24 tisíc
b) pes do bytu nepatří, pes patří k domu. Do bytu si vem kočku nebo rybičky. Wink
c) hypotéka je většinou na 30 let, takže máš velkou výhodu - máš výhled bydlet ve svém a v klidu v budoucnu splácet. Druhým zbývá jen platit nájem ve výši tvé hopotéční splátky. Wink
d) počkej třeba do padesáti a pak si ten byt kup za ty dva mega v hotovosti. Nebo místo šetření na byt můžeš byt rovnou splácet.
e) byt po minulém nájenmníkovi nemusíš rekonstruovat, to je jen tvůj výmysl. Stačí před předáváním vyreklamovat stav elekťriny, plynu, vody a k tomu navazujících spotřebičů, za které budeš přece taky platit část v nájmu a pak si vymalovat podle svého.

Chtěl bych být mladý, mít po škole, mít průměrný plat a takové zbytečné starosti. Proč si rovnou nestavíš barák ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 11:44    Předmět: Citovat

Také bych chtěl mít alespoň průměrný plat ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 12:45    Předmět: Citovat

Hehe, průměrný plat je skoro 24 tis. hrubého. Tento plat bohužel ale nemá průměrný občan.
Co se týče mládí a hypoték?
Měl jsem tu možnost bydlet v podnájmu a teď mám "vlastní" byt, který splácím.
Podnájem vyšel něco okolo 15 tis. měsíčně se vším všudy. Splácení bytu se vším všudy mě vyjde na 18 tis. - bohužel jsem se musel pojistit na celou částku hypotéky. Byty jsou naprosto srovnatelné - jen s tím rozdílem, že podnájem byl v Praze a byt mám na vesnici - v Praze s průměrným platem 24 tis hrubého, žádná banka nikomu na byt nepůjčí.
Tak tedy řekněme, že mám 24 tis hrubého (jakožto lepší část obyvatelstva), pak musím zaplatit 18 tis měsíčně za hypotéku a základní náklady na byt (voda, teplo, …). Vychází mi že víc utratím, než vydělám. Dále mám manželku a dítě - ona dostává "mateřskou podporu". To zalepí rozdíl a náklady na pleny a možná vyjde i na rohlík...

Rekapitulace: Myslím, že být mladý znamená bydlet u rodičů a mít jedno dítě nebo koupit si vlastní byt (toliko dostupné pouze pro výdělečný pár) a mít psa.
Chtěl bych být důchodce ve vlastním bytě/domě a pobírat státní příspěvek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 14:34    Předmět: Citovat

Ono je to hlavně o tom, jestli na to mám nebo ne. Když na to nemám, tak si prostě nevyskakuji a nechci toho platit ještě víc Wink
Připadá mi to stejné jak ti doktoři po škole, co dávali výpověď, že mají málo a přitom ještě neměli ani atestaci. Ale podle nich ostatní vysokoškoláci v jiném oboru jsou asi jen ten póvl, co nemůže mít stejnou odměnu za práci jako oni.
Jinak jsem si nevšiml, že by nějaký důchodce, co bydlí ve vlastním, tak dostával státní přispěvek.
Mě se jen nelíbí, když někdo má ty možnosti a přitom neuzná svoje opravdové možnosti s rizikem ztráty zaměstnání a potom do TV křičí, že má dvě malé děti, ženu na mateřské a hypotéku na krku. Ale to je jeho věc, že chce děti atd. Na to je přece jednoduchá rada - ať byt prodá a jde do výhodného nájmu. Wink
Zrovna tak znám důchodce, co splácejí byt, který ještě zavčas "odkoupili" a řvou, že mají malý důchod a denně přitom prokouří dvacku cigaret za 70 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 15:08    Předmět: Citovat

Celá reakce byla na tohle... Z pohledu asi mladšího.
Chtěl bych být mladý, mít po škole, mít průměrný plat a takové zbytečné starosti. Proč si rovnou nestavíš barák ?

Tím státním příspěvkem je samozřejmě myšlen důchod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 15:57    Předmět: Citovat

Děláš, jakoby bydlení ve vlastním bylo zadarmo. Pokud u dnešních důchodců čekáme, že budou důchod pobírat 25let, to už se na tom baráku podělá dost věcí za dlouhé peníze. U nájemního bydlení to bude pro většinové důchodce neudržitelné.
Navíc to je jen dočasný stav, teď se to šroubuje a důchody budou proklatě nízko i na to bydlení na vesnici a topení uhlím.

Jinak souhlas, rigidní ochrana nájemníků, téměř nulová vymahatelnost škod, to všechno vede k tomu, že si nikdo nechce pustit do bytu cizího.

Známá lehkomyslně pronajala byt dvojici, spolupracovnice, slušná, čistá, on taky. Pak lehkomyslně po ukončení nájmu vzala klíče a vedla do před 4 roky zrekonstruovaného bytu nové zájemce. Málem omdlela, špína, smrad, zničené dveře, linka, byt zralý na novou rekonstrukci v řádu 250tis. Je vyléčená, radši nechá byt pro děti prázdný, než by "vydělávala" na nájmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6323
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 16:03    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Ono je to hlavně o tom, jestli na to mám nebo ne. Když na to nemám, tak si prostě nevyskakuji a nechci toho platit ještě víc Wink
Věta NEMÁM NA TO u mladého znamené - nebudu mít děti a v důchodu pak nemůže mít ani důchod...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 02 2011, 19:40    Předmět: Citovat

Tak já nevím, kdo nutí ty mladé aby měli děti. My jsme máme dvě, každé dítě udělalo 2 vejšky, platili jsme všechno my a teď je to zase na nich. Nebo mají dnes mladí představu takovou, že se o ně budou rodiče starat do jejich padesátky ? Podle mě je to jen o tom, že dnes by mladí chtěli vše a hned, prostě velké oči atd. Ale kdo na to má, tak ať má. Přejme mu to, pokud nebude jen stále a furt vyčítat důchodcům jejich důchod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt březen 03 2011, 5:55    Předmět: Citovat

V každým případě to Cust po...al s tou dávkou . Kdyby to řekl v klubu důcodců , tak ho umlátěj deštníkama .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: čt březen 03 2011, 8:15    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
To máš jednoduchý.
a) máš po škole a už máš průměrný plat, tj. těch 24 tisíc
b) pes do bytu nepatří, pes patří k domu. Do bytu si vem kočku nebo rybičky. Wink
c) hypotéka je většinou na 30 let, takže máš velkou výhodu - máš výhled bydlet ve svém a v klidu v budoucnu splácet. Druhým zbývá jen platit nájem ve výši tvé hopotéční splátky. Wink
d) počkej třeba do padesáti a pak si ten byt kup za ty dva mega v hotovosti. Nebo místo šetření na byt můžeš byt rovnou splácet.
e) byt po minulém nájenmníkovi nemusíš rekonstruovat, to je jen tvůj výmysl. Stačí před předáváním vyreklamovat stav elekťriny, plynu, vody a k tomu navazujících spotřebičů, za které budeš přece taky platit část v nájmu a pak si vymalovat podle svého.

Chtěl bych být mladý, mít po škole, mít průměrný plat a takové zbytečné starosti. Proč si rovnou nestavíš barák ?

ad b) pes je příslušenství k přítelkyni. Věř mi, že kdyby existovala možnost mít barák, nepřemýšlím ani minutu.
ad c+d) Nacpi si o mně dostupné údaje do nějaké hypoteční kalkulačky. Vyjde ti, že 2/3 platu půjde na bydlení, pokud to bude 1+kk. A v tom bych fakt nerad za 30 let třeba s dětma bydlel. Nájem je dočasné řešení, dokud máme pro dva lidi jeden plat. Pak samozřejmě (bohužel) hypotéka.
ad e) to bylo myšleno z pohledu pronajímatele. Známý má už rok prázdný byt, protože po posledním nájemníkovi, co zaplatil 6 mesíců a bydlel 1,5 roku, zbylo neobyvatelné doupě.

Nechci si stěžovat, jen jsem chtěl připomenout i druhou stránku věci - a sice, že existují i slušní lidé, co chtějí bydlet. Jen jsou asi v menšině nebo prostě nejsou ty případy tak vidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund