Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

vyber osciloskopu - Par typu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinsix



Založen: Feb 13, 2005
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 15:11    Předmět: vyber osciloskopu - Par typu Citovat

Zdravim vas,

vybiram si osciloskop, pac je to zarizeni jenz se doma hodi, pri opravach ruznych zarizeni a hlavne si rad sem tam neco ubastlim. Bez osciloskopu muzu ozivenym zarizenim akorat tak duverovat, ale radsi bych se podival na opravdove prubehy co se deje na vystupech.

Vybiram si tedy osciloskop, koukal jsem na nejake BM550 na aukru, i tady na foru. Zjistil jsem ze BM550 je spis nejaky prubehovy zobrazovac nez osciloskop. Na aukru jsem nasel tyto:
http://aukro.cz/osciloskop-iwatsu-ss-7610-4-x-100-mhz-i1469986980.html
http://aukro.cz/osciloskop-lg-ez-digital-oz-5020-i1465906131.html
http://aukro.cz/osciloskop-tesla-bm-550-i1471469769.html

Co potrebuju nebo spis si preju je osciloskop ktery zvladne alespon 25Mhz, dva kanaly. Ten Iwatsu se jevi jako dobry i co jsem procital forum zde, reakce na tuhle znacku jsou dobre. Ma tedy 4 kanaly a je z nich nejdrazsi a bez sond, ale je to muj favorit. Pak je tu LG ktery vypada velice jednoduse. Nevim jestli je relativne kvalitni nebo ne, prosim poradte. A nakonec BM550 coz je nejlevnejsi kus, ale co rikate? Merit budu vicemene nejake NF zesilovace, pak se obcas muze vyskytnout oprava nejakeho toho jineho zarizeni jako hi-fi veze s radiem atp.

Myslite ze ten Iwatsu je za tu cenu dobry kup?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7094
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 15:32    Předmět: Re: vyber osciloskopu - Par typu Citovat

Martinsix napsal(a):
prubehovy zobrazovac nez osciloskop

Myslím, že ty dva pojmy jsou ekvivalenty, a nemůžeš mezi ně klást disjunkci.

Pokud jsi opravdu rozhodnutý koupit si osciloskop v ceně cca 7kKč, tak japonec s velkou obrazovkou není špatná volba. Sondy jsou na jednu stranu spotřebák, na druhou stranu, dokáží cenu sestavy zdvojnásobit.

Tesla BM550 mám, z těch fotek není poznat, že hloubka je větší než šířka, ale jinak jsem spokojen. Banánky dostaneš, ale ještě si opatři opravdové sondy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinsix



Založen: Feb 13, 2005
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 15:42    Předmět: Citovat

jo priznavam ze jsem nevybral zrovna dobry pojem Smile . Ja myslim ze by mohl stacit i ten BM550, ale kdyz neco kupovat tak poradne at to nejsou vyhozene penize
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alles



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 481
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 19:19    Předmět: Citovat

jakýkoliv vybraný je postačující na měření zesilovačů a domácí bastlení...
pak už jde jen o komfort uživatele. Přebytek funkcí ale většinou znamená zdlouhavé nastavování... pro servis je důležité rychlé nastavení, přehledný panel... Iwatsu je pěkná dekorace do dílny, ale já nevím co bych s ním doma dělal..
LG asi bude mít navrch co se týče větší a ostřejší obrazovky než BM550 a mohl by se lépe vejít na stůl... pak už je to otázka peněz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 22:03    Předmět: Citovat

Já budu vždy preferovat nový před jetým, a pokud jsi rozhodnutý dát za biják 5-7kKč, tak navrhuji tento: http://www.e-xenony.cz/osciloskopy-a-generatory/osciloskop-uni-t-ut2025b Chodí minimálně do 60MHz, ale spíš víc. Dostaneš k němu i dvě sondy (nejsou nic extra, ale měřit se s nimi dá).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 22:44    Předmět: Citovat

Čím víc rad, tím budeš zmatenější. Každý totiž preferuje něco jiného.

Iwatsu je jednoznačně nejlepší, nejrychlejší a nejkvalitnější. Ovšem pokud se rozbije (jakože to je málo pravděpodobné, na rozdíl od Tesly), tak se bude možná těžko opravovat. I když pokud je k němu dokumentace, tak proč by ne. Kdybych doma neměl žádný, koupil bych ho.

Tesla, je obrovská, i když nevím, jak tahle.Mám osobní zkušenosti jen z BM566A). Podle některých zdrojů nemá příliš ostrou stopu, na svou obří velikost má malou obrazovku, ale zase si ji relativně snadno opravíš. A bude to možná poměrně často, příspěvků na toto téma je tu hafo. Asi není nejspolehlivější. Ale možná je to jen optický klam daný tím, že je nejrozšířenější. I když si to nemyslím.

Ten EZ vypadá tak nějak lacině na povrchu a asi bude ošizen i uvnitř. Na 20MHz je na mě drahý. Ale zas má velkou obrazovku a asi pěknou ostrou stopu.

Ale jak říkám, každý má jiné preference.
Koupě použitého,ale značkového a kvalitního výrobku bych se nebál. Mám asi 35-40let starý (HP1740A) doma a jsem spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WLAB



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 867
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 23:13    Předmět: Citovat

Ja bych koupil BM566A a bylo by. Nebo nejaky starsi Tektronix 4x100 MHz, pokud by dva kanaly byly malo. Pokud bych chtel delat i neco jineho nez audiozesilovace tak bych jako spodni hranici bral 50MHz.

BM566A je pomerne velka s nevelkou obrazovkou, ale v nasich koncinach dobre znama, takze neni problem s dokumentaci a urcitym know-how pro opravy. Opatrit se da nekdy i za 2.000 Kc.

V pripade digitalu, bych se vyhnul cemukoliv s B&W displejem a rozlisenim 320x200 a pokud mozno zaznamem mensim nez 10k bodu na kanalu. Jenze alespon trochu slusnej digital rozumnyho vyrobce (Tektronix, Agilent, LeCroy...) je za naprosto jiny penize i jako jetina Confused

_________________
de omnibus dubitandum est
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 7:14    Předmět: Citovat

WLAB: 10kB záznam je opravdu málo, naštěstí ten UT2025 má 512kB na kanál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinsix



Založen: Feb 13, 2005
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 12:15    Předmět: Citovat

tak iwatsu me nekdo zkoupil, muzu jen predpokladat ze si to tu nekdo precetl Smile . No tak me zbyva uz jen asi teslacky. Rad bych analogovy osciloskop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 12:21    Předmět: Citovat

To BM-ko špatný není, sám ho mám taky, i když u na něm skoro neměřím. Je velký jako kráva a zabírá půlku stolu... Výhodou je ale vysoká citlivost Y zesilovačů (na úkor kmit. rozsahu).
Offtopic: Nevíte někdo, kde se dá sehnat podobný typ knoflíku, co je na IWATSU použit na ovládání kurzoru a časovky? (ty dva velké s prohlubní).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 20:38    Předmět: Citovat

Aukro je nevyzpytatelné. Někdy se tam za pár korun prodá krásný osciloskop. Tenhle měl jen jeden příhoz:
http://aukro.cz/osciloskop-tektronix-465-i1421882333.html

Tenhle byl rozbitý a přesto měl dost příhozů a šel za víc peněz:http://aukro.cz/osciloskop-tektronix-465b-i1395399518.html

Tady byly dokonce dva:http://aukro.cz/osciloskop-tektronix-463-2ks-i1409611687.html

Podle mě je cena kolem 4000Kč za TEK465 velmi slušná. Proti Tesle má především větší a ostřejší obraz, když už jsou to obě docela rozměrné mašiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinsix



Založen: Feb 13, 2005
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt únor 24 2011, 16:12    Předmět: Citovat

jeste jeden dotaz. Existuji dve verze BM566 a to jedna bez A a druha s. Ta bez A pry ma obvod casove zakladny tvoren tunelovymi diodami, ktere ale pry casem umiraji. Nahrady se schani spatne. Ta verze s IO pry je lepsi.
Jak poznam tu bez a tu s IO na letmy pohled? Nebo musim pozadat prodavajiciho aby rozebral osciloskop a vyfotil me obvod casove zakladny?

BM566A:
http://pokec.azet.sk/mh74s74/fotoalbumy/osciloskop-tesla-bm566a/ft-254977453/original

BM566:
http://svetelektro.com/modules.php?name=Forums&file=download&id=13603&sid=eae4c1d5de49966fad344ac0dffcd9f1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5166
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt únor 24 2011, 18:39    Předmět: Citovat

Už se to tu probíralo a probralo!! Hledej. Není to v žádném případě o A nebo bez A, rozhoduje Výrobní číslo!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinsix



Založen: Feb 13, 2005
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá únor 25 2011, 12:07    Předmět: Citovat

Aaa, uz jsem to nasel, necekane v sekci prodeje. Kazdopadne diky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sse



Založen: Apr 19, 2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út duben 19 2011, 21:22    Předmět: Citovat

My máme ten osciloskop LG ve škole a můžu pouze doporučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund