Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV Daewoo DCS1634VR, chassis C41-M
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fido116



Založen: Feb 04, 2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Frenštát p.R.

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2011, 19:44    Předmět: TV Daewoo DCS1634VR, chassis C41-M Citovat

Zdravím všechny
Mám tuto TV a po obnovení funkce zdroje se z VN trafa ozývaly divné zvuky,hned jsem to vypnul a na vychylovacích cívkách je vyhořelá díra v tom bílém plastu.Po odpojení konektoru VC se TV rozběhla se zvukem a reaguje na DO.Měl bych prosbu,jestli by někdo neměl tyto VC navíc.Obrazovka má označení Orion A38JLL90X a na VC je štítek ODY-M1601
Děkuji a pokud se cívky nepodaří sehnat,tak to asi poputuje na SD
Obraz to mělo ještě pěkný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2011, 20:05    Předmět: Citovat

Vydrž do zítřka - podívám se ti v dílně, možná něco najdu.
Trand v konci ti to přežil? Většinou to odse*re i on Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fido116



Založen: Feb 04, 2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Frenštát p.R.

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2011, 20:18    Předmět: Citovat

kokun:
Tranzistor to kupodivu přežil.V pohodě počkám,zítra jsem do večera v práci,tak se tu dostanu pozdě odpoledne.Zatím moc dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 13:54    Předmět: Citovat

Tak - Nevím - asi tě moc nepotěším. Prolezl jsem všechno co mám, ale přímo tvůj typ V.C. bohužel nemám Cry

Podle tvého typu - obraz. nepoznám (o jakou se jedná), ale řekl bych, že se jedná o tzv. "tenkokrkou" (tenký krk-hrdlo = ø23mm).
Na tenkokrkou mám 5ks V.C.:
- ODY-M2002 (ty by měly být taky z š. DAEWOO, jen nevím, jestli z C41-M, nebo z C-520? - typ obraz. a tvp nemám poznačen vůbec Cry )
Budou ale asi z větší obraz. (A48 .....) a navíc, právě tyto (možná v tvým nejpodobnější) jsou taky "podpálené" (na dvou místech - pod gum. klíny - důvod, proč jsem šasi donesl před časem ze SD).
Sice jsem se je dnes pokusil i opravit (v těch dvou místech "spojit" přeruš. vinutí) - ale či by na 100% fungovaly, to je otázka.

- ODY-M2012 (tvp neznám, z obr. XOCECO "A48-JLL90X12")

- ODY-F2102 (tvp DAEWOO "DMQ-2157" - šasi C50-N; z obr. ORION "A51-JSW90X")

- další dvoje už ale nejsou ODY-xxxxx (ale: YS-57146 a TCD-82101C) Wink

Třeba by některé byly aspoň trochu podobné (hodnotou L a R - hlavně u Hor. části) - musel bys ale změřit ty původní Shocked
Budeš namítat, že máš ty Hor. shořené (ten "kráter") - to je sice pravda, ale spálená bude jen jedna jejich polovina.
Pokud by ses nechtěl pustit do jejich opravy - pokud je vůbec reálná (nejméně 2x jsem tu postup opravy popisoval) - potom rozpoj H-cívky (jsou paralelně!) a změř L a R té "dobré poloviny" (a samozřejmě i Verikální) a napiš je sem.
Poměřil bych ty moje (měření budu mít ale ztížené - že u všech budu muset taky rozpojovat ty paralel. H-cívky - bývá to dobře "zatočené" a ještě převlečené "smršťovačkou" Cry ) - a výsledek nejistý.
Přesto je změř a napiš, třeba někdo bude mít, když ne já Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fido116



Založen: Feb 04, 2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Frenštát p.R.

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 20:57    Předmět: Citovat

kokun:
zdravím.Tak se mi to podařilo rozmotat a získal jsem celkem čtyři konce.Mezi dvěma konci to ukazuje asi 7ohm,mezi druhými konci asi 660ohm a mezi sebou asi 6 kohm,tak to asi moc v pořádku nebude.Vert.asi 14ohm.Nemám moc přesné měřidlo,ale s tím co mám,tak se to trochu změřit dá.
Obrazovka má průměr hrdla opravdu 23mm a na zákl.desce je napsané C41-M
Pokud by měření cívek mělo být nějak složité,tak se s tím netrapte.
Těch asi 7 ohm je taky možná kdoví co za hodnotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: út únor 22 2011, 22:39    Předmět: Citovat

Škoda ,že jsem to nepřečetl dřív.
Jestli jsi měl narušenou izolaci (lak na vinutí) jen na horních vrstvách vinutí, tak je škoda, že jsi to rozmotal. Měl jsem asi tři případy u těchto přenosek, kdy byla narušena izolace (a s tím i plastová kostra), ale pokaždé jsem si s tím pohrál - nehtem jsem oddělil jednotlivé závity, vyčistil a prolil kvalitním lakem na impregnaci motorových vinutí a bylo to stoprocentní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fido116



Založen: Feb 04, 2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Frenštát p.R.

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 19:15    Předmět: Citovat

zvaty:
zdravím.nemám to rozmotané celé,jen odpájené konce vinutí kvůli měření.Jedna cívka má nějaký odpor a druhá je zdáse přerušená.Zatím jsem s tím nic jiného nedělal.Vinutí je stále na svém místě a je schované celé v tom plastu.nedá se se k tomu v tomto stavu dostat.Jak je ten plast připevněný jsem zatím moc nezkoumal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 19:30    Předmět: Citovat

Tys mně ale taky dobře nepochopil.
Ty cívky (jak H, tak V) jsou vždycky 2 a jejich konce a začátky jsou přivedeny na svorkovnici, kde jsou propojeny (H - paralelně, V - seriově).
Já chtěl po tobě, abys ty Hor. (na té svorkovnici) rozpojil a změřil L a R té jedné-dobré poloviny Exclamation
Aspoň předpokládám, že máš vadné ty Hor. - bývají propálené v místech, kde jsou podepřeny gumovými klíny - nevím, kde přesně je máš shořené ty - foto by pomohlo.
Frrššštenzzzííííííí Question

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fido116



Založen: Feb 04, 2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Frenštát p.R.

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 20:08    Předmět: Citovat

kokun:
posílám nějaké fotky,snad se to podle toho bude dát trochu poznat



IMG_0148.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_0148.jpg
 Velikost:  30.82 kB
 Staženo:  84 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fido116



Založen: Feb 04, 2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Frenštát p.R.

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 20:14    Předmět: Citovat

Ještě jedna trochu z větší dálky


IMG_0151.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_0151.jpg
 Velikost:  61.81 kB
 Staženo:  96 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 21:06    Předmět: Citovat

Jasně porušená izolace býva na kontaktu vinutí s těmi gumičkami, ale to není tvůj případ. Stejně ale můžeš zkusit vinutí v onom místě rozdělit vyčistit a mírně prolít lakem.....jestli to je na povrchu, tak byse to mělo podařit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fido116



Založen: Feb 04, 2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Frenštát p.R.

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 21:48    Předmět: Citovat

kokun:
dneska se mi podařilo získat PU560 a tím jsem naměřil na V cívkách 7.2 +7.2 ohm a ty H cívky jsou dost v špatném stavu,jedna je přerušená úplně a druhá je na uhel spálená.Můžu to zkusit jak radí zvaty,ale nejdříve by bylo třeba přerušené vinutí opravit,nebo to vyzkoušet vyměnit celé.Zkusím tady někde najít popis jak na opravu vinutí.
Zatím dík za trpělivost,snad se s tím něco podaří udělat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st únor 23 2011, 22:13    Předmět: Citovat

nevím jestli spojíš a zároveň odizoluješ přerušeny vinutí od okolí někde uvnitř cívky, já jsem měl problém na povrchu (vrchní tři možná čtyři vrstvi)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fido116



Založen: Feb 04, 2009
Příspěvky: 102
Bydliště: Frenštát p.R.

PříspěvekZaslal: čt únor 24 2011, 17:58    Předmět: Citovat

Nedalo mi to a sundal jsem to celé z obrazovky a toto se ukázalo.Tato cívka se asi jen tak opravit nedá.Takže to bude asi celé na odpis.Snad že by někdo měl někde něco podobného a zkusilo se to vyměnit celé


IMG_0153.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_0153.jpg
 Velikost:  65.93 kB
 Staženo:  101 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8805
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt únor 24 2011, 18:58    Předmět: Citovat

Tak, toto je typické poškození H-cívek - je to pod těmi podpěrnýmu klíny.

[Jak jsi dával ty první fotky, tak v těch místech jsem spálené V.C. nikdy neměl, ani neviděl (a tam mně to připadalo, že snad ani přímo vinutí shořené není - a tam to vypadalo spíše na V-cívky)].

Takto se poškodí H-cívky (v místech podepření gum. klíny), kdy dojde k narušení smaltu Cu-drátu, místo začne korodovat (zelená měděnka), drát se obnaží a zeslabí (pulzním proudem a korozí), vytvoří se mezizáv. zkrat a někdy dojde i k přerušení jednoho i více závitů.
Spojoval jsem i 2, či 3 závity (pokud je to pouze na povrchu a není to příliš hluboko) - obnažené dráty se musí roztáhnout od sebe a dobře izolovat (páč je to hodně napěť. namáháno - pulz. proudem 1000-1300Všš/16kHz).
Zalévám silik. tmelem, příp. proleju chemoprénem.
V opravovaném místě to vinutí samozřejmě "nabude", takže klíny přemístím na jiné pozice (pokud používám původní, přelepuju textil. páskou, aby vinutí nepřišlo do přímého styku zase s tou gumou).

V tvém případě mně to připadá, že by stačilo pouze oddálit opálené závity od sebe (z fota nejde rozlišit, zda jsou i přerušené) a izolovat.
Otázkou je, jak je na tom ta část (z prvních dvou fotek) a zda tam je to opravitelné - Nevím

fido116 napsal(a):
... Snad že by někdo měl někde něco podobného a zkusilo se to vyměnit celé

Nj, jenže ta náhrada by měla mít co neshodnější hodnoty (L a R) - hlavně H-cívek (u V-cívek už by se snad dalo trošku improvizovat).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund