Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Astra A-5503HT
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 21:35    Předmět: Astra A-5503HT Citovat

Dobrý den,mám tento televizor a potřeboval bych schéma.
Mám tam vypálený, IO? a to 5148 a dál s toho nemohu nic vyčíst.
Děkuji za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 21:39    Předmět: Citovat

Škoda, že je i jeho poziční číslo "vypálené" - možná bych se zítra v dílně podíval Cry
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
plavec11



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 53
Bydliště: Filipov u Rumburka-ČR

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 11:15    Předmět: Citovat

Jak jsi došel k tomu, že ten IO je vypálený, je ohořelý?
Pokud jsi k tomu došel měřením a máš nějakou zkušenost, tak na co potřebuješ schéma?
V opačném případě ti i schéma bude na nic.
Jinak, pokud chceš jen schéma, tak jseš ve špatné sekci a až přijde admin, tak to přesune.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 12:15    Předmět: Citovat

Je spálený a to tím jak se pod něm přitopilo,tak nemohu přečíst číslo,vynu kladu opraváři u kterého byla,já toiž TV často nespravuji a věnuji se rádiím,proto sem opravu svěřil odborníkovy,televize šla 14 dní,potom
shasla. Otevřuji a dívám se na dílo opraváře,pojistka KO,dívám se dál a je tam varistor-propálený,který slouží k demagnetizaci obrazovky,tem byl měněn,ale jak sem se podíval,tak ne za noví jak mi bylo řečeno,ale za nějakou starou mrchu,dále usměrňovací můstek,který se prorazil-s tím vším si poradím.
Dívám se dál kouknu k trafu vn a vidím že s čím moh,tak pokroutil.
Našel sem tam po proměření vadný tyristor,který propouští napětí dál.
Je proražen a dva odpory k temu. Ostatní pro proměení se zdá být OK.
Je na něm označení C 5148,ale nevím to přesně,dále bych potřeboval určit odpory a nastavit napěti jak mají být.
Jak sem psal televize nespravuji tak často,skoro vůbec,mým hoby sou rádia,proto sem opravu svěřil odborníkovi,ale sem s toho znechucen,jak oprava dopadla-dal sem za ni 1500,možná byste řekli,že moc,ale mám k tomu několik důvodů: Televize má velice slušný obraz,mám k ní citový vztah a dále mně začíná nebavit kvalita dnešních výrobků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 12:58    Předmět: Citovat

tesla1946 napsal(a):
Je spálený a to tím jak se pod něm přitopilo,tak nemohu přečíst číslo,vynu kladu opraváři u kterého byla,já toiž TV často nespravuji a věnuji se rádiím,proto sem opravu svěřil odborníkovy,televize šla 14 dní,potom
shasla. Otevřuji a dívám se na dílo opraváře,pojistka KO,dívám se dál a je tam varistor-propálený,který slouží k demagnetizaci obrazovky,tem byl měněn,ale jak sem se podíval,tak ne za noví jak mi bylo řečeno,ale za nějakou starou mrchu,dále usměrňovací můstek,který se prorazil-s tím vším si poradím.
Dívám se dál kouknu k trafu vn a vidím že s čím moh,tak pokroutil.
Našel sem tam po proměření vadný tyristor,který propouští napětí dál.
Je proražen a dva odpory k temu. Ostatní pro proměení se zdá být OK.
Je na něm označení C 5148,ale nevím to přesně,dále bych potřeboval určit odpory a nastavit napěti jak mají být.
Jak sem psal televize nespravuji tak často,skoro vůbec,mým hoby sou rádia,proto sem opravu svěřil odborníkovi,ale sem s toho znechucen,jak oprava dopadla-dal sem za ni 1500,možná byste řekli,že moc,ale mám k tomu několik důvodů: Televize má velice slušný obraz,mám k ní citový vztah a dále mně začíná nebavit kvalita dnešních výrobků.

Už proto, žes ji dal "odborníkovi", tak by na opravu měl dát záruku - dle Občanského zákoníku máš nárok na 3-měsíční záruku (pouze na to, co se v té telce opravovalo!).
Ty se teď v tom ale chceš hrabat sám - jenže ty sám budeš asi stejný "odborník", jako ten tvůj opravář Shocked
Pokud jsi stejným "odborníkem", jako češtinářem - tak potěš pánbu - telka skončí ve SD Cry

A já se stále nedovídám to poz. číslo toho IC, "jak se pod něm přitopilo" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 13:32    Předmět: Citovat

Děkuji za to,že mi tady hodnotíte moji češtinu,ale já spíš na i y sem se snažil vám co nejlépe popsat co se tam asi stalo,to přitopilo sem myslel jako,že se vlivem zkratu a otevřených trimrů spálil a nemohu s něj nic přečíst.
Opravář sem dobrý,spravuji radiopřijímače,různé přístroje a podobné stroje.
Nejsem vyučen v oboru,jsem elektřikář pro silnoproud a slaboproud je mím koníčkem. Opravuji vždy tak,aby to bylo profesionálně spraveno a to troufnu si říct s 99 procentní úspěšností,protože ne vždy jde všechno spravit. TV neopravuji,jen sem potřeboval schéma a poradit co je tam za součástku,abych ji mohl sehnat a po kamarádovi,který se vjenuje TV,ať mi to vymnění a seřídí na příslušných přístrojích. Já sám mu opravuji jiné věci s kterými mám skušenosti, televizory nejsou bohužel mím hoby,proto vám to
nedokážu tam přesněji popsat,kdyby jste pro mně chtěli popsat radio tak to popíšu na dvě strany a to ještě bude málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavec11



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 53
Bydliště: Filipov u Rumburka-ČR

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 13:45    Předmět: Citovat

Potřebuješ schéma, ok.
Proč myslíš že se Kokun ptá na tu pozici toho IO ? no proto, aby mohl podle pozice identifikovat to správné schéma a říct ti, co tam je za švába, pokud u toho IO není pozice čitelná, tak sem dej několik pozic jiných švábů i s typem součástky a podle toho se vybere to správné schéma.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 13:57    Předmět: Citovat

Pokud se mi podařilo správně dekódovat text od tesla1946, tak ta vadná součástka, co na ni nemůže přijít (psal o ní jako o tyristoru a původně jako o integrovaném obvodu) je koncák H rozkladu, tranzistor 2SC5148 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavec11



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 53
Bydliště: Filipov u Rumburka-ČR

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 14:03    Předmět: Citovat

Nechápu, proč se lidi neptaj česky a proč musejí vždy text zakódovat, kdyby k němu alespoň dávali klíč na dešifrování. Very Happy

Naposledy upravil plavec11 dne ne únor 20 2011, 13:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 14:38    Předmět: Citovat

Philip_Fry napsal(a):
Pokud se mi podařilo správně dekódovat text od tesla1946, tak ta vadná součástka, co na ni nemůže přijít (psal o ní jako o tyristoru a původně jako o integrovaném obvodu) je koncák H rozkladu, tranzistor 2SC5148 Very Happy

Tak pokud tomu bude takto (já tu kriminálního radu suplovat nemíním), tak potom náš tesla1946 nerozezná autobus od trabanta Cry

Jemu je totiž taky šumafuk jestli se demagnetizace obr. dělá pomocí pozistoru, nebo varistoru - takže mně ani nepřekvapuje, že co je jednou IO, tak je to za chvíli tyristor, či tranzistor. Hlavně, že "Opravář sem dobrý" (a na češtině nezáleží) Shocked Cry
A pokud by čekal, že na tom trandu bylo natištěno ještě něco víc (co mu "uhořelo"), tak má smůlu - nic víc na něm určitě nebylo Shocked

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 14:47    Předmět: Citovat

Všem se omlouvám,snažil sem se to co nejlépe popsat.
Hledal jsem a našel ho:
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/30345/TOSHIBA/C5148.html

a koupit jde zde,jestli je to on

http://www.nejnakup.cz/zbozi-cena/2sc5148-npn-600v-8a-50w-2mhz-to3p-43f1fe3

prosím jestli nemá někdo plánek,abychom to mohli poštelovat podle parametrů jak má být a prosím o určení odporů R 603 a R604,poziční číslo tranzistoru,jak se správně nazývá má číslo Q 604,ale s otazníkem.

Děkuji všem za pomoc,přeji všem pěkný následující den odpočinku a s pozdravem tesla1946
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 18:55    Předmět: Citovat

tesla1946 napsal(a):
... prosím jestli nemá někdo plánek,abychom to mohli poštelovat podle parametrů jak má být a prosím o určení odporů R 603 a R604, poziční číslo tranzistoru,jak se správně nazývá má číslo Q 604, ale s otazníkem. ...

Konečně jsme z tebe něco vypáčili Cry

Dle tvých písemných projevů a hlavně dle tvého nicku tesla1946 usuzuju, že bys mohl být ročník 1946 (mj. mně bude těch 65 příští měsíc Shocked Cry - takže jsme asi stejně staří) - rozhodně nejsi žádný "zajíc".
To ale neznamená, že i když si fandíš, jakým jsi dobrým "radio-opravářem":

tesla1946 napsal(a):
... Nejsem vyučen v oboru,jsem elektřikář pro silnoproud a slaboproud je mím koníčkem. Opravuji vždy tak,aby to bylo profesionálně spraveno a to troufnu si říct s 99 procentní úspěšností,protože ne vždy jde všechno spravit. TV neopravuji,jen sem potřeboval schéma a poradit co je tam za součástku,abych ji mohl sehnat a po kamarádovi,který se vjenuje TV,ať mi to vymnění a seřídí na příslušných přístrojích. ...
Laughing Laughing Laughing
že "máš" i na tvp - na to rychle zapomeň Shocked Cry

Mám sch. na 3 ASTRY - pouze na papíře! (vč. tvého modelu: Astra A-5503HT) - bohužel, buďto jsi ty uvedl nesprávné poz. č. toho trandu (koncáku ŘKS), anebo máš v telce něco jiného, než já na papíře Shocked Cry
Ani jedno, ani druhé by mně nepřekvapovalo Rolling Eyes
V mém sch. jsou poz. čísla obv. ŘKS značeny x3xx (konkretně ten trand: Q302 a je tam uveden: 2SD1556) - takže nám to nějak nesedí Shocked Cry

Z tohoto důvodu, ti ani nemohu napsat hodnoty těch rezist. R603 a R604 -
- vidím ale, že v tom máš asi řádný "guláš", 6-kou na začátku se označují souč. v hl. zdroji (takže asi nebude ten trand Q604 - žeby to mělo "na svědomí" to tvé "ale s otazníkem") Question
Potom zřejmě pasuje i sch. a ten trand bude jak jsem výše napsal: Q302-2SD1556 a ten 2SC5148 tam už vrazil ten tvůj "odborník" Wink
Pokud jsou ty rez. ve zdroji - pak: R603=2R2/2W a R604=330R/0,25W - ale stejně nemám jistotu, že čumím do správného schématu Exclamation

Proč ti asi napsal plavec11 toto:

plavec11 napsal(a):
Potřebuješ schéma, ok.
Proč myslíš že se Kokun ptá na tu pozici toho IO ? no proto, aby mohl podle pozice identifikovat to správné schéma a říct ti, co tam je za švába, pokud u toho IO není pozice čitelná, tak sem dej několik pozic jiných švábů i s typem součástky a podle toho se vybere to správné schéma. Very Happy

Ale být tebou, tak na to ani nešáhnu a uplatňuju záruku na opravu
- za 1500,-peněz ti můžu prodat téměř 2 celé takové telky (pokud to není fušer-garážník, tak tam musí být taky jeho plomba a ty máš doklad o opravě) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 22:41    Předmět: Citovat

Je mi 22 let a elektronikou se zabývám od doby,co udržím šroubovák.

Tesla proto,že jsem tím upřímně posedlý,sbírám radiopřijímače této
značky a televizorům jsem se nikdy nijak nevěnoval.Vím jak pracují,dokážu opravit běžné závady,ale jak jsem psal tak raději rádia nežli televize.

A 1946 proto,že Tesla byla založena 10 srpna 1946 v Praze ve Strašnicích.

Mám v tom trošku zmatek, to číslo sem tam psal skutečně s otazníkem, protože neumím ho přesněji popsat.

Tu televizi nebudu spravovat já,ale jak jsem psal tak kamarád,který ale bydlí tak 250 km dále Smile a já ji beru sebou a tím spojím příjemné s užitečným.
Teď si nadávám sám sobě,že jsem jí mu neodvezl již dříve,ale důvěřoval sem odborníkovi,který mně zklamal a ke kterému nemám odvahu znovu ji nosit.

Jestli byste byl moc hodný a oskenoval mi plánky,já bych mu je dal a on by nejlépe sám určil co je to.

Je mu 65 let a s PC neumí,jsem s ním již domluven. Říkal ať seženu plánek a popřípadně novou součástku,protože jak na potvoru má doma x návodu, ale zrovna na tuhle tv ne.

Proto jsem se snažil to co nejlépe popsat,ale bohužel se mi to moc nepovedlo.

Tímto děkuji všem za ochotu a trpělivost,kterou se mnou máte a omlouvám se za slova,kterými jsem někomu ublížil v předchozích
větách.

Děkuji tedy všem a s přáním pěkného dne tesla1946
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavec11



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 53
Bydliště: Filipov u Rumburka-ČR

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 22:57    Předmět: Citovat

S plánkem není problém, ale furt čekáme, hlavně KOKUN na nějaké pozice švábů, aby mohl identifikovat to správné schéma, už to tu bylo psáno několikrát, bez těchto údajů ti může poslat tucet plánků a pak zjistíš že to není ono a budeš chtít jiné, potom se na tebe už ale každej vyprdne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tesla1946



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 23:14    Předmět: Citovat

Tak máte pravdu,dal sem si práci a ta pozice Q302 souhlasí. Opatrně jsem to vyčistil a ted se dá lépe rozpoznat.

On tam tedy dal něco jiného a i ty odpory by souhlasily,sou sici neprůchodné,ale dal sem si práci a podle barev jsem je určil a souhlasilo by to.

Děkuji za ochotu,prosím jestli by jste mi schéma nemohl poslat mailem na adresu .: tesla1946@seznam.cz

Ještě jednou děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund