Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo chce býti důchodcem ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá březen 04 2011, 21:11    Předmět: Citovat

Ano, Ivo, to myslím vážně. Takto omezený rozsah činnosti odborů by skutečně byl k ničemu, ale je to v lidech - na obou stranách. Kde je majitel zahleděný jen do sebe, hrabe pod sebe a je tím nejchytřejším ve firmě, to asi tak vypadá. Jestli je to víc rozšířený jev, tak potěš.
Ve firmách, kde došlo k uzavření oboustranně přijatelné kolektivní smlouvy, mají odbory přinejmenším poradní hlas - přece jen jde o lidi převážně z provozu, kteří mnohé věci vidí jinak, než mistr nebo vedoucí, a jejich názor může (samozřejmě, také nemusí) firmě i prospět. Nejde o to, kecat do řízení firmy. Jde o to, že svolávat zaměstnance šéf sice může, ale často se nic podstatného nedoví. Před zástupce odborů je snadnější se dovědět o problémech "tam dole", ta informace se bohužel dost často služebním postupem až k němu nedostane.
Pro vedení je také jednodušší projednávat se zástupci odborů některá nepopulární opatření, tedy i taková, na která se nevztahuje zákonná povinnost projednání (ta by ostatně odpadla v případě zrušení ZP, o které někteří poslanci usilují). Přitom se často ukáže, že některá z opatření mohou počkat a některá se za určitých okolností vůbec zavádět nemusí, aniž by na tom firma prodělala.
Já vím, generaci starou představu o odborech a jejich komunikaci se zaměstnavatelem není snadné zkorigovat, pro toho, kdo se v prostředí (zejména) fabriky s více zaměstnanci už stejně dlouhou dobu nepohybuje, ale ono je dnes skutečně pár věcí jinak.
Asi bude muset skutečně napřed být tak zle, aby lidi přišli na to, že odborářská solidarita jsou jednou z šancí, jak z toho průseuru ven. Jestli ne jedinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6073
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 04 2011, 21:39    Předmět: Citovat

Milan121 napsal(a):
Rychlost s jakou prosazuje Kalousek důch.reformu je indikátorem,že něco není vpořádku!!


Nemohu tvrdit, že by bylo všechno v pořádku - nemám přístup k potřebným informacím. Ale pokud má být naordinována bolestivá reforma, tak jsou jenom dvě možnosti:
1) odehrát to do autu, nějak přežít volební období a před dalšími volbami slíbit, že tentokrát už opravdu (to se dělá úspěšně už dlouho).
2) udělat to opravdu rychle, než se koalice totálně rozhádá, a s nadějí, že do konce volebního období to přebolí a ukážou se nějaké přínosy.

Cokoli jiného může zvolit jen blb nebo sebevrah.

Kalousek není blb a jsem rád, že zvolil variantu druhou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá březen 04 2011, 21:44    Předmět: Citovat

O poslední větě by se dalo polemizovat. I když blb to nebude, když uměl padáky a další jeho vypečené akce tak pěkně zahrát do ztracena. To ovšem neznamená, že je dobrý ministr. Spíš to vypadá, že ke škodě nás všech udělali kozla zahradníkem.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6073
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 04 2011, 23:40    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
O poslední větě by se dalo polemizovat.


Od toho je diskusní fórum, ne? Ostatně tuším že je to WLAB, kdo má ve svém profilu "de omnibus dubitandum est".

hafca napsal(a):
Spíš to vypadá, že ke škodě nás všech udělali kozla zahradníkem.


Já to tak nevidím. A taky se, na rozdíl od tebe, nepovažuji za reprezentanta nás všech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 1:12    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Ale pokud má být naordinována bolestivá reforma...


Tohle je pro současnou vládní koalici nějaký axióm, se kterým se ohání též celá jejich servismanská klaka. O tom se nediskutuje, protože jinak Řecko!! Celé je to postavené na tom POKUD. Skutečně má být naordinována? Nejprve ať zašijí všechny díry v pytli státního rozpočtu a pak ať národu něco ordinují. Určitě by se setkali s větším pochopením a HLAVNĚ by ta reforma nebyla zdaleka tak bolestivá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 9:13    Předmět: Citovat

všímáte si jak od Topolánkovy vlády je " pravice" žhavá do reforem čehokoliv. Ale stále to jsou různí kočkopsy buď nedotažené, nebo vybírají s doporučení poradců jen to co se jim hodí do krámu a často si myslím, že ani neví o čem mluví, prostě jim to ten jejich lobista poradil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 9:21    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
...Skutečně má být naordinována? Nejprve ať zašijí všechny díry v pytli státního rozpočtu a pak ať národu něco ordinují. Určitě by se setkali s větším pochopením ...

To je ta hlavní příčina.
Když mi protéká splachovač, tak ho koukám opravit, ať neplatím vodné a stočné za vodu, kterou jsem nevyužil.
Nebudu v zimě regulovat teplotu v bytě otevíráním oken, ale snížím výkon topení a větrat se bude krátce, aby byt nevymrzl.
Když si chci koupit něco, co tak nutně k životu nepotřebuji, ale nemám na to, musí to počkat, až to bude levnější nebo na to ušetřím: není totiž mnoho věcí, které stojí za problémy se zadlužením. Nebudu si půjčovat, když nemusím. Auto nebo televizi opravím, ať ještě dva roky nebo pět let vydrží, nakonec i pro životní prostředí to bude menší zátěž, než likvidace jakkoli ekologická a nákup nových.
Nemám potřebu ukazovat, jak jsem světový, že mám toto nebo tamto podle posledního módního trendu. Nemám rád kravatu a sako a snoby nechávám v nejistotě, zda a jaké mám rolexky, protože prostě hodinky nenosím. Kdo nade mnou kvůli tomu ohrne frňák, mi stejně nestojí za to, abych se s ním jen bavil, natož kamarádil.

Jenže to pořád mluvím o penězích, které jsem si musel vydělat.

Naši volení zástupci tu rozhazují peníze, pro které nemuseli hnout prstem, za často záměrně zbytečně předražené blbosti, které naše země nepotřebuje, uzavírají děravé smlouvy, kvůli kterým pak často platí prohrané arbitráže, protože to neplatí ze svého a mají zkušenost, že to ani v budoucnu nebudou muset splácet. Tato země nemá takovou rezervu, ale na dno se ještě nedosáhlo.
Jestli to nebude tím, že děravá kapsa nemá dno a ruka už ho minula. I když se zašije nové, určitě nebude zlaté.
Odněkud se ale musí ty peníze získat a na stromech nerostou (a i kdyby, tak by Bruselu s radostí odkývali limit délky alejí)...

Podle dnešních zpráv na ČRo2 se proti podezřele uspěchané reformě vyjádřil i Václav Klaus.
Rád bych věřil, že to myslí doopravdy
a že přiměje zákonodárnce k tomu, aby se prvním krokem reformy stalo utěsnění a zašití těch největších děr, a to ihned.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 9:56    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
hafca napsal(a):
O poslední větě by se dalo polemizovat.


Od toho je diskusní fórum, ne? Ostatně tuším že je to WLAB, kdo má ve svém profilu "de omnibus dubitandum est".

hafca napsal(a):
Spíš to vypadá, že ke škodě nás všech udělali kozla zahradníkem.


Já to tak nevidím. A taky se, na rozdíl od tebe, nepovažuji za reprezentanta nás všech.

O tom, jestli VŠ chemicko-technologická je ta nejlepší kvalifikace pro funkci kterou zastává silně pochybuji. A nevylepší to ani bývalé členství v dozorčích radách pivovarů. Very Happy To pro mě také není dostatečnou kvalifikací.
Jestli ti navíc nevadí ani jeho aféry a považuješ je za malicherné nebo přímo vymyšlené, pak tě z "nás" vyjímám. Laughing Případně i další, kteří to vidí stejně jako ty.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 9:57    Předmět: Citovat

Hill,svatá slova!!
Jinak to fungovat nebude.
Zodpovědnost a strach ze špatného rozhodnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6073
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 10:15    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...aby se prvním krokem reformy stalo utěsnění a zašití těch největších děr, a to ihned.


O potřebě utěsnění děr asi netřeba diskutovat. Má to jen jeden háček - ty díry budou vznikat pořád nové a utěsňovat se musí permanentně. Je to něco podobného jako boj s lidskou blbostí. Nedá se vyhrát, ale nesmí se přestat bojovat.
Proto je podle mne iluzorní myslet si, že se utěsněním známých děr něco trvale vyřeší.

Hill napsal(a):
Podle dnešních zpráv na ČRo2 se proti podezřele uspěchané reformě vyjádřil i Václav Klaus


Tak za prvé, to slovo "podezřele" jsi mu tam myslím podsunul ty, anebo reportéři. Lepší by bylo přečíst si to od pramene - napsal to jako komentář pro MF a na iDnes to prezentují takto: http://zpravy.idnes.cz/reformu-duchodu-vlada-uspechala-a-malo-promyslela-mini-klaus-p5g-/domaci.asp?c=A110303_213259_domaci_vel
Nevyčítá reformě nic konkrétního, ale míní, že je především málo veřejně vydiskutovaná.
Co se týká veřejného diskutování, to probíhá už mnoho let. Spíš je problém v tom, že opozice (ČSSD) nemá jasného lídra, je rozštěpená na 2 křídla a to zřejmě ještě pár let potrvá. Hašek ani Sobotka nejsou formáti, se kterými by bylo možné něco trvalejšího konstruktivně dohodnout.
Takže to dopadne tak, že koalice reformu (třeba ještě v nějakém detailu upravenou) prosadí ČSSD navzdory, a až se ti zase jednou dostanou k moci, totálně ji rozvrátí. Důchodové fondy znárodní (jako v Polsku a Maďarsku) atd.
Pozoruhodné je např. dnešní Špidlovo tvrzení (viz rozhovor pro LN), že země s vyšší mírou přerozdělování jsou dlouhodobě úspěšnější. (napadá mě - není to u nás trestné, takhle propagovat komunismus?).

Takže v tom je podle mne diplomaticky vyjádřené jádro Klausova znepokojení - že sice proti reformě nic věcného nemá (a v skrytu duše by s ní i souhlasil), ale vidí, že reforma nic nevyřeší, protože se dlouho neudrží. A že by tedy bylo lepší ji udělat míň razantní, zato s širší politickou podporou.
A k tomu já dodávám: ...což je bohužel v tomto volebním období absolutně nereálné.

Takže na otázku "kdy bude líp?" bych spolu s Rádiem Jerevan odpověděl: "to už bylo".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6073
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 10:24    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):

Jestli ti navíc nevadí ani jeho aféry a považuješ je za malicherné nebo přímo vymyšlené...

Já jsem něco v tom smyslu někde napsal?

hafca napsal(a):

O tom, jestli VŠ chemicko-technologická je ta nejlepší kvalifikace pro funkci kterou zastává silně pochybuji...

V tom pádě tě mohu uklidnit - jeho inteligence mu dovoluje základní věci si najít a pochopit, a na speciální detaily si vybrat konzultanty. Kéž by tak vysokou kvalifikaci měli vždy alespoň premiéři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 10:35    Předmět: Citovat

K čemu mu budou konzultanti, když věci nerozumí? V tom případě je odkázán na to, co mu nakukají. Takových jsem za svůj život viděl dost a pokaždé to dopadlo blbě. Vždycky se našel někdo, kdo uměl obratně hájit své zájmy a v tom smylu radil.
Jestli je někdo namočený v malérech, které se týkají peněz a zároveń je ministrem financí, pak je to podle mě kozel zahradníkem.
Jsem zvědav za rok, o čem si tu budem povídat a jak budem hodnotit výsledky reformy. Nebo spíš toho globálního zdražení. Reforma by musela být taky o šetření, jak napsal Hill o kousek výš. A to v celé pseudoreformě nějak nevidím. Cry

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 11:03    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
...to slovo "podezřele" jsi mu tam myslím podsunul ty, anebo reportéři....

To slůvko "podezřele" jsem tam podsunul já, nějak mi to vyplývá z logiky věci, právě kvůli tomu, že jiný konkrétní argument neuvedl. To ukazuje na to, že podezření pojal.
Řekl Á a očekávám, že to rozvede co nejdřív do Bé.

Hafca napsal(a):
K čemu mu budou konzultanti, když věci nerozumí?...

Mnohdy jí nerozumí ani ti konzultanti, což je trefně definované v odkazu uvedeném ve vláknu o manažerské češtině
Vyjímám z odkazu:
Yarda1 mimo jiné napsal(a):

konzultant
Člověk, který v kariéře dospěl do bodu, kdy už má tolik známých, že nemusí pracovat a stačí mu jen plkat v podnicích svých přátel. Největší přínos konzultantů spočívá v tom, že lidé ve firmě se proti společnému nepříteli spojí, a v podniku tak opět zavládne lepší atmosféra.

Snad to není třeba ani volně parafrázovat.

A, když už byla řeč o Rádiu Jerevan:
Dotaz: "je na Měsíci možný život?"
Odpověď: "taky ne".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6073
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 11:16    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
K čemu mu budou konzultanti, když věci nerozumí? V tom případě je odkázán na to, co mu nakukají.


Proto si inteligentní člověk konzultanty pečlivě vybírá, a ne jednoho, aby se mohl v jejich doporučeních přebrat, dát si je do souvislostí, promyslet rozpory mezi nimi atd. a nebýt odkázaný na to, co mu jeden nakuká. To je krásně vidět na reakcích některých konzultantů v NERV, jak prskají, že si vláda z jejich doporučení vybírá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6073
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so březen 05 2011, 11:22    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...
Člověk, který v kariéře dospěl do bodu, kdy už má tolik známých, že nemusí pracovat a stačí mu jen plkat v podnicích svých přátel. Největší přínos konzultantů spočívá v tom, že lidé ve firmě se proti společnému nepříteli spojí, a v podniku tak opět zavládne lepší atmosféra.


Nic nového pod sluncem.
Doporučuji k bedlivému studiu dílo prof. C.N. Parkinsona Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund