Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo chce býti důchodcem ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4497
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st únor 16 2011, 18:37    Předmět: Citovat

Je to jasný, berou to podle sebe. Spát v zaměstnání jako oni můžeš i v 80ti. Teď jde jen o to, kde jinde takové zaměstnání seženeš. Pro normálního člověka je k mání jen práce, ne zaměstnání. Cry
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st únor 16 2011, 18:48    Předmět: Citovat

proč jsou všichni tak žhaví do reforem , je to jako s revolucí chaos ze kterého si někdo namastí kapsu. V minulých letech si politici brali prachy z důchodového fondu snad největší za topolánkovy vlády kalousek už to tam nikdy nikdo nevrátil. Čili jediné peníze které naši politici nerozkradou jsou ty co nemají. Tak že jedině průběžný systém ideálně ústavou chráněný fond.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr-II



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: st únor 16 2011, 19:26    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: st únor 16 2011, 22:31    Předmět: Citovat

Jen uživatel by platil dane a odvody v teto gubernii, kdyz lze takove veci osetrit mnohem lepe. Uz leta jsem jedinym majitelem a soucasne jedinym zamestnancem holdingove spolecnosti se sidlem v Lichtensteinsku. Jako na zamestnance zahranicni firmy se na mne vztahuji zakony platne v Lichtensteinsku (stejne jako na cloveka co dela treba v Irsku) takze beru plat v zahranici, v Lichtensteinsku si platim i zdravotni pojisteni u renomovane pojistovny, karticku od ktere nasi lekari prijmaji s tichou poklonou a na duchod si sporim u renomovane Svycarske spolecnosti. Lichtensteinsku platim dan z prijmu kolem 7% a pak jeste asi 1,5% pravnikum, ktery mi tenhle status udrzuji a jsem vysmaty...

P.S. Docela vyhoda je ukazat nasim cajtum Lichtensteinsky ridicak a registraci od vozu a pak se uz jen usmivat. Za 8 let se jeste nikdo nepokusil poslat mi do Lichtensteinska pokutovy blocek za 55 km/h 10m za ceduli "zacatek obce"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2011, 6:51    Předmět: Citovat

Je někdo schopen říci a nebo mě odkázat na nějaký článek o tom kolik % z měsíčního platu budu na tento nesmysl odvádět? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2571
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2011, 9:32    Předmět: Citovat

Něco jsem zaslech jako že asi 500kč.Ale nevim.Může to bejt kec.Já myslim že se to bude z něčehovypočítávat podle platu.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32010
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2011, 9:58    Předmět: Citovat

Sandal - těch posledních 5 set. Podle jakési simulace, provedené mým poradcem přes finanční operace a produkty, bych si musel do důchodu odkládat minimálně 3500 měsíčně, abych při dnešní a dále předpokládané míře inflace a příspěvcích ze zisku z investic měl v 65 letech nějaký solidní základ - tedy aspoň "mega" v korunách - a to je mi 42... Ve skutečnosti bych si tam nastřádal asi 960klacků, teprve ten zbytek by mi daly zisky z úročení a investic - neboli za 23 let asi 40 000, což jsou bídná 4% z celkové částky. Jenže já těch "přebytečných" 3500 měsíčně na "uložení na horší časy" jednoduše NEMÁM - stačí mi je sežrat nájem a povinné odvody a to, že chci žít aspoň s trochu normálním životním standardem, to znamená že nebudu chodit pěšky tam, kam mne není schopná dovézt (městem zrušená) městská doprava, ale budu jezdit autem, budu jezdit aspoň 1x ročně s rodinou někam na dovolenou a k jídlu si koupím ne nejlacinější sekanou, ale aspoň trochu kvalitní výsekové maso nebo si zajdu do restaurace na oběd. Přitom jsem od svých 18, potažmo 21 let (beru v úvahu vojnu) vydělával a odváděl do státní kasy peníze - které politici úspěšně rozfofrovávali. Já si myslím, že na důchody svým voličům by ze svých platů měli přispívat jejich politici - když už berou naše peníze...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2011, 10:00    Předmět: Citovat

Zdravim , vidim že je tu zajímavá debata. Evidentně se dělí na "pivní" řeči a pak na ty konstruktivní.
Myslím že předně by bylo dobré si vysvětlit co se tu děje a oč vlastně politikum jde.

Politici jsou totiž velmi dobří obchodníci a umí moc dobře klamat. Pamatujete kdy jste slyšeli že když zvolíte nás , zatočíme s korupcí, přidáme na důchody, přidáme peníze na tamto a támhleto .. Ale kde ty peníze politik veme? Vláda přece nikdy nemůže peníze vydělávat , není produktivní. Vláda jen peníze utrácí a jsou to naše peníze. Jinými slovy pokud politik slibuje že najde peníze, že přidá a podobně je třeba ptát se A KDE TY PENÍZE VEMEŠ? Samozřejmě od nás .
Další věcí je samozřejmě korupce a to je už ale obrázek mentality národa. Protože vláda jako taková je volena námi, občany a sama si, o zákonech které by jí měly znemožnovat korupci, rozhoduje. A jen blbec by šel proti svým zájmům že ...

Teď k té korupci a vůbec vztahům k vládním zakázkám.
Rozlišujeme v podstatě 3 druhy zboží či služeb:

1. Kdy kupujeme službu či zboží pro sebe - V tenhle moment vždy hledáme nejlepší poměr výkon/ cena a snažíme se tedy využít prostředky co nejlíp.

2. Kdy kupujeme službu či zboží pro někoho jiného - Příklad je třeba dárek. V tenhle moment nám už málo záleží na kvalitě produktu či služby ale hodně na tom, kolik za něj utratíme. Takže volíme co nejlevnější.

3. je kdy kupujeme službu či zboží pro 3. osobu a neplatíme za to - Příklad je že majitel firmy pošle sekretářku pro dárek zasloužilému zaměstnanci s tím, že ho zaplatí firma. A TADY JE TO, CO SE DĚJE VE VLÁDĚ - V tenhle moment ta sekretářka ( vláda) nakupuje službu či zboží, které není pro ní, nevyužívá ho a neplatí za ně vlastními prostředky. Takže koupí klidně drahou věc a přitom nekvalitní. A tady je pak co se vlády týká navíc možná korupce a lobbysmus.
Proto vláda zadává nevýhodné zakázky, klidně zneužívá svého postavení a většina politiků si neváží svého postu. Prostě a jednoduše hrabou pro sebe a neuvědomují si, že takhle připravují parádní budoucnost pro další generace našich dětí.
Korupce je teda dána ve větším mentalitou a nenažraností, ale problém s veřejnými zakázkami tak, jak jsem ho popsal je u každé vlády.


A o tom Lichtensteinsku - velmi podobné praktiky jsou i třeba ve Velké Británii. Možné to je a není to nelegální. Ale z hlediska národního zájmu to není dobře, protože peníze končí mimo území státu a někdo jiný z nich má prospěch, i když určitě i majitel peněz ho má větší. Pak velmi záleží kde je utratí a tím pustí do oběhu ostatním lidem. Naše republika má v tomhle směru neštěstí, že většina velkých fabrik patří cizincům a výdělky tečou ven aniž bychom z toho něco měli a to není dobře. Na druhou stranu i my češi máme možnost udělat to samé v zahraničí ale jsme na to patrně leniví , ale to je můj názor.


Můj názor je takový, že každý jedinec by měl mít právo si rozhodovat o svých penězích sám a svobodně. Chápu zdravotní pojištění, s tím bych i souhlasil ale nechápu proč máme platit sociálku když naše generace ví, že důchody nebudou. A teď ten návrh spořit do soukromých fondů nadůchod povinně ... To je přece totální kravina a taky to tu zaznělo.
Myslím že státu by prospělo kdyby většina zaměstnanců přešla na živnost. A proč ...
Majitel firmy či živnostník pracuje s penězi takhle:

1. vydělá peníze
2. Utratí peníze (náklady)
3. Co zbyde z toho zaplatí daně.

Zaměstnanec:

1. vydělá peníze
2. Než je uvidí stát si odvede daně rovnou od zaměstnavatele
3. utrácí

Pokud by většina podnikala nebo měla živnost ( což je defakto papírová záležitost ale nic moc se nemění vůči zaměstnání), pak by politici koukali.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2571
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 8:00    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
Můj názor je takový, že každý jedinec by měl mít právo si rozhodovat o svých penězích sám a svobodně.

No a dopadlo to tak.Máme kliku Wink

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 10:38    Předmět: Citovat

Ano - a platit to bude navěky asi s takovou jistotou, jako když jde slepý po tenké lávce bez zábradlí.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 12:33    Předmět: Citovat

A pomni na konci roku větičku : jelikož se nám nepodařilo nalézt úspory ve zdravotnickém systému na platy lékařů a ceny výkonů se zdražily , museli jsme zvednout deficit letošního rozpočtu o XY miliard . Daňový poplatníku koukej platit ať ti rovnější se rovněji mají ....Jo české reformy ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 16:25    Předmět: Citovat

Ti chlapci kolem sebe kopou jako postřelená svině :

http://www.novinky.cz/domaci/225661-studenti-mozna-budou-muset-platit-promrhane-vysokoskolske-semestry.html

Jak míní řešit třeba individuální studijní program ? Jak bych jim třeba já, co jsem si musel zaplatit celý studium ze svýho vysvětloval, že už tehdy jako OSVČ si musím rozvolnit studium na 6 let, abych to zvládal ? Jak chtějí posoudit, jestli to neúspěšný student udělal schválně nebo jen neodhadl svoje schopnosti ?

Všichni vystudovali zadarmo - doufám, že jako pionýři této myšlenky si to zpětně zaplatí.

EDIT - tady jsem se, i když trošku smutně, zasmál:

citace:
Potom by ale analogicky měli rychlostudenti z Plzně - Řápková, Jančík, Benda atd. dostat k dobru nějaký bonus!!!

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne pá únor 18 2011, 16:41, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 16:31    Předmět: Citovat

No sakra, vláda se snaží dostat peníze z míst, kde je to totální pitomost. Úroveň národa určuje vzdělání a oni ho chtěji takhle zpoplatnit ... To se tu asi začne objevovat negramotnost jako v USA ... Twisted Evil
Bude dost lidí co se toho leknou. Ach jo... Confused A ostatní se bojte toho úředníka co bude rozhodovat o tom, jestli ten či onen důvod je řádný nebo není....
Nespěje to tady zas k totalitě ? Nebo případně království.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 17:14    Předmět: Citovat

No já si myslím, že by si každý svoje studium měl zaplatit. Protože až doštuduje, udělá to, co doktoři a vložený investice jsou v řiti, stát z nich nic nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 17:22    Předmět: Citovat

Doktoři pracují za stovku na hodinu v reálu už dvacet let - to není odposlouchaná teorie,to je mnou potvrzená praxe, máti (bohužel) byla doktorka a přesně za tohle jsem jí nadával už jako študák, že pracuje denně minimálně dvě hodiny přes čas, aniž by to vůbec mohla vykázat. Celý ty lékařský statistiky jsou stejně pokřivený jako tento zk***** stát.

Tím chci říct, že doktory chápu. Oni nechtějí odejít, ale jako inteligence jsou první, komu došla trpělivost a přitom umí hrát šachy.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund