Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysavač Zelmer - podivné chování motoru
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 12:11    Předmět: Citovat

Mluvil jsi s nim osobne ? A ptal jsi ses ho na to kolik bude stat celkova oprava ? At pak nejsi prekvapeny Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 14:23    Předmět: Citovat

nakonec jsem zvednul mobil a zavolal mu takže sme se samozřejmě domluvily na poslání poštou, jelikož by to neopravil na počkání Smile seznámil mě cca. orientačně s cenou a já jsem souhlasil, motor jsem mu poslal už rozebraný Very Happy aspoň malou práci sem mu ušetřil. Akorát rotor prý musí objednat.. takže tak za 14 bych mě mít motor doma. Potom sem určitě napíšu jestli se to vyřešilo a čím to všechno nakonec bylo. Takže ještě jednou Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 18:04    Předmět: Citovat

No, teď jsem byl dva dny mimo (nedostal jsem se k PC), ale vypadá to tak, že to nakonec dopadne dobře Very Happy Ne, že bych "neschvaloval" opravu v "amatérském" prostředí, ale opravovat ty motory (hlavně vysavačové) je někdy opravdu na hlavu Evil or Very Mad - zvlášť když to člověk dělá poprvé a neví co a jak, to se dá pak nevědomky nasekat chyb jak maku, a poté by mohla být vysoká i spotřeba rotorů a bůhví co ještě Very Happy (ne, nikoho nepodceňuju, i já se někdy cítím jako úplný blbec a to už jsem jich několik desítek opravil).

Mimochodem - vytahoval jsi rotor z ložisek (nebo přímo z ložiskových štítů) jen tím stahovákem, nebo jsi ho vybil kladivem? Při použití kladiva se totiž může kotva (nebo jak se říká té plechové části rotoru Rolling Eyes ) trochu posunout na ose a ucvakne přívody ke komutátoru - což dokáže naštvat Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: út únor 15 2011, 20:43    Předmět: Citovat

tak ten ložiskový štít pokud je to ta část kudy vylejzá hřídelka na kterou se přišroubuje turbína tak vtomto mi zustalo ložisko a vtom ložisku rotor.. tak jsem vzal kladivo a mírnými avšak přesnými nárazy na hřídelku jsem ten rotor vyklepnul stoho ložiska... to druhé ložisko jsem se ani nepokoušel sundavat. To bysme nejdřív museli vyrobit nějakej stahovák. Potom jsem zase rotor vrátil do toho ložiska a tím jsem zistil tu vůli Very Happy ovšem když jsem to chtěl znova vyklepnout vypadlo mi to už i s ložiskem Very Happy a je vidět že tam bylo něčim přilepený Smile Very Happy jsou tam zbytky lepidla. Ale největší ořech celkově bylo povolit tu zatracenou matičku u turbíny, zničil sem na to dva šroubováky a nějaký klínky.. no ale přispusobil sem si klínek podle vířezu na ten "šroubek" a kryt motoru nebo jak to nazvat bruskou a pak to na škubnutí povolilo...ale jako rozebrat ten motor v jednom člověku je asi nemožný Very Happy no mužeme bejt rádi že to de vůbec a ne jak ty čínský šmejdy "na jedno použití" zlatá eta kde jsem jen chytil rotor a bylo to raz dva... tohle bylo utažený nehorázně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st únor 16 2011, 20:36    Předmět: Citovat

Pěkně Very Happy

Pro příště - ten šroubek u turbíny se dá po prostříknutí WDčkem někdy odtáhnout i bez opory z opačné strany - stačí mu do hrany zasadit pár pořádých ran šrubovákem po směru otáčení - pak se dá takový šroub odtáhnout docela lehce Very Happy, když ne, tak stačí upnout do svěráku bit, na ten usadit motor a když se potom šroubek neodtáhne nějakým dobrým klíčem (ořech + T-čko), tak už ničím Evil or Very Mad - ale to se mi ještě nestalo Very Happy

A to je ještě prd na rozdíl od totálně zrezlých dvouturbínových motorů do vodních vysavačů Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2011, 15:47    Předmět: Citovat

tak ten vodni mame taky ale ma pouze jednu turbinu a motor domel, a doodelaval jsem na nej triakovou regulaci motoruu ale oproti tomu zelmeru skoro vubec nesaje. zelmer na polovicni vykon a saje vic nez ten vodnii na max... ale asi je to dano universalnosti toho vysavace.

Přitom jak ten Zelmer tak ten vodní maji každý jednu turbínu.. jenže ta od Zelmeru je tak trochu jinak tvarovaná a i vevnitř bych řekl že je více těch drážek jakože více těch turbínek.. ale možná to je i tím že ten zelmer má vyšší otáčky motoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2011, 17:15    Předmět: Citovat

Ja mam doma zelmera vodnika a mohu rici ze zarezle turbiny opravdu miluju hihi... Tam je to resene tak ze turbiny co saji vodu jsou oddeleny od motoru a motor chladi zvlast vrtulka... Dobra vec na vysavani zbytkove vody s pracek... hehe Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2011, 21:17    Předmět: Citovat

jojo je to dobře vyřešený Smile jinak ten náš lux je LIV Trivac... stáří asi 4 roky a za tu dobu sem už asi 4x vyměnoval tu vodní pumpu.. to je taky běh na dlouhou trať ale tahleta poslední zatim drží Very Happy to musim zaklepat. nějaká pumpa značky ULKA myslim, ale ta pumpa taky odejde zničeho nic.. propláchnu ji po čištění vodou jak je zvykem.. a furt funguje.. ale po spuštění třeba za půl roku už je vydřená.. přitom jsem si 100% že ji mezitím nikdo nepustil naprázdno Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 17:38    Předmět: Citovat

ahoj, pokud to ještě někoho zajímá Smile tak motor je opraven, byl vyměněn rotor a ložiska, vysavač jede jako zamlada, jenom mi příde že stoho vzduchu co vychází ven je cítit takovej jakože zvláštní zápach.. nevím jak to popsat ale ne spálený, asi jak se přizpusobují uhlíky či co, a cena byla krásných 993,- Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 17:58    Předmět: Citovat

Zabrusujú sa uhlíky.No mal by si pozrieť,či sa neťahá po komutátore oblúk.(mäkké uhlíky)Ale ja pevne verím,že tam boli použité uhlíky príslušnej tvrdosti.Ja keď mením vo vysávačoch uhlíky,pustím motor cez stabilizovaný zdroj 30V a nehám ho ísť bez záťaže cca 20min.Potom vodným šmirgľom očistím komutátor a znova to pustím na zdroj.Potom motor založím do vysávača a sledujem uhlíky a komutátor.(ale to len tak na okraj)
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 19:02    Předmět: Citovat

no, nechal jsem to odbornému servisu, mám opravenku, a pán mě ujistil že motor jde před odesláním na zkušebnu a i na komutátoru bylo vidno že už ho někdo předemnou pouštěl Smile takže pevně věřim že kdyby tomu něco bylo tak už to podchytí než mi to pošlou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 19:08    Předmět: Citovat

No OK.Máš aj záruku.(dúfam)Akurát by ma zaujímalo, do akej skúšobne to ide.
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: pá březen 25 2011, 19:52    Předmět: Citovat

posielal som to do opravovně elektrospotrebičov, možno je to aj autorizovaný servis, to neviem ale určite musia mať niečo na skušanie opravených vecí, predsa nemožu opravit niečo a bez vyskušaní to odoslat ako opravené
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so březen 26 2011, 6:56    Předmět: Citovat

Mno ta cena je fakt "krásná"..... Co se týče toho zápachu tak bych byl v klidu.. Rotor je nový jak jsi psal a tím pádem jak se zahřeje na provozní teplotu tak se "vypaluje" izolace.. Každý motor - především tyto - komutátorové které maj provozní teplotu vyšší tak když je novej tak "smrdí" . Po týdnu používání zápach odejde.. A s těma uhlíkama si nelam hlavu... Přizpůsobují se komutátoru Wink
Tak jiskří a možná taky trošku zapáchaj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so březen 26 2011, 6:57    Předmět: Citovat

Mno ta cena je fakt "krásná"..... Co se týče toho zápachu tak bych byl v klidu.. Rotor je nový jak jsi psal a tím pádem jak se zahřeje na provozní teplotu tak se "vypaluje" izolace.. Každý motor - především tyto - komutátorové které maj provozní teplotu vyšší tak když je novej tak "smrdí" . Po týdnu používání zápach odejde.. A s těma uhlíkama si nelam hlavu... Přizpůsobují se komutátoru Wink
Tak jiskří a možná taky trošku zapáchaj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund