Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit televizi ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 47, 48, 49  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt srpen 16 2018, 11:02    Předmět: Citovat

Tak trochu OT, i když vlastně ne: když vstanete od televize, která za každou cenu vyplňuje obrazovku na formát 16:9, nepřipadají vám vaši bližní na ulici daleko štíhlejší? Třeba to je ten pokrok, o kterém hovoří Panasonic...
_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9670
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt srpen 16 2018, 15:52    Předmět: Citovat

jo, a ti herci z tajné mise Apollo 20 na odvráceny straně Měsíce (jak tam našli havarovanej mimozemskej raketoplán) mají něpřirozeně děsně šišatý palice...
to asi vlivem nadprůměrného intelektu potažmo objemu mozkovny či co

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt srpen 16 2018, 15:57    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Tak trochu OT, i když vlastně ne: když vstanete od televize, která za každou cenu vyplňuje obrazovku na formát 16:9, nepřipadají vám vaši bližní na ulici daleko štíhlejší? Třeba to je ten pokrok, o kterém hovoří Panasonic...
Laughing
Jardo - když už se tedy chci dívat na archivní pořad vysílaný ve formátu 4:3 v DVB-T pozemáku (a to zase jen tehdy, když se mně nechce zapínat buďto sat. receiver, anebo IPTV box), tak si na ten formát 4:3 přepnu telku nuceně (přes to tl. ASPECT), protože ty "rozplácnuté postavy" nesnáším.

Je jednodušší sledovat daný program ze SAtu, či IPTV (tam se o správný rozměrový formát starat nemusím už proto, že tam jsou už vesměs všechny zákl. programy vysílány v rozlišení HD, tudíž přes celou obrazovku, ale se svislými černými pruhy implementovanými přímo do obrazu), anebo si telka sama identifikuje (přes HDMI-IN), že je vysíláno ve 4:3 a takto obraz zobrazí automaticky.
Kromě obou připojených boxů k tvp (tj. sat-receiver "ARIVA 202E": především DigiTV/SK-maxi, vyjímečně Skylink; i IPTV box "ARRIS VIP2403": T-mobileTV-základ) ještě občas využívám TV programy, které mně poskytuje můj iNET provider (v ceně NETu mám i základ "SledovaniTV"), kde je rovněž rozměrový formát obrazu vyřešen automaticky.
Ano, telka patří mezi tzv. "chytré TV", tj. mám ji připojenu k NETu a ještě více (než "SledovaniTV") využívám f-ci HbbTV (tedy jen v tom DVB-T) kde si pouštím především pořady z archívu ČT, občas Primy, ... a kde je rovněž "formátování" vyřešeno automaticky.
Vzhledem k těmto externě připojeným boxům už nemám (k tomuto tvp) připojený nový stb DVB-T2/HEVC, protože mně zatím "nový pozemák" nenabízí nic navíc z toho, co mám na všech ostatních připojených zařízeních.
"Nový stb" sice samozřejmě mám taky (Emos EM170 HD), ale připojený k dalšímu tvp - kde zase nemám ten SAT, IPTV atd.

Jak můj Panasonic, tak oba připojené boxy (SAT i IPTV) zvládají f-ci "CEC" (čili zapnutím/vypnutím boxu se automaticky zapíná/vypíná i telka) ale stejně ji nevyužívám (mám v MENU vypnuto).
Právě z toho důvodu, že se tak děje automaticky - když náhodou v noci dojde třeba i ke krátkodobému výpadku elektriky (což v létě při občasných bouřkách není nic neobvyklého), tak po opětovném "nahození" el. proudu se automaticky zapíná sat.receiver (přestože předtím byl ve stavu ST-BY) a tím pádem se zapne i telka, která pak zbytečně 3hod. jede, než ji zase vypne její "automatický časovač".
Tak jako všichni vyzdvihují tuto f-ci jako vymoženost, tak má ovšem třeba i tuto (ne)ctnost Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2018, 7:33    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Čau, vybírám nějaký rodinný 40 palcový Full HD televizor. Co říkáte na letošní model Panasonic TX-40FS503E? Mohl by být dobrý, ne? Bude stát cca 12000 Kč, což je v pohodě.
Pokud jsi ho ještě nekoupil, tak tady máš k němu podrobnou "Specifikaci", jakou na běžných (obchodních) stránkách nenajdeš Wink

Hydrawerk napsal(a):
Jo, dle návodu je nutné lézt do menu. Samostatné tlačítko Aspect už tam není.
Poněvadž se taky pohlížím po nějakém tvp do jídelního koutu, tak jsi mně trošku inspiroval a pokukuju po modelu Panasonic TX-32FS503E.
S takovýmto (dokonalým?!) vybavením se ovšem vyrábějí jen telky 32" a větší (vyjímečně některá 24").
Já bych ideálně "upásl" telku o velikosti tak 28", či 29" - ovšem jak píšu, s takovýmto vybavením jsou jen 32", tak špekuluju jak posunout nábytek, aby mně z něj telka "netrčela" cca 6cm a nehrozilo její nechtěné shození na zem Cry

Když se dívám na VDO k tomuto (a taky k "tvému") modelu, tak od mého dosavadního (5let starého) se liší právě jen tím tl. ASPECT, které teď už chybí. Na jeho místě je teď zase tl. APPS, které jsem měl u dosavadního tam, kde je nyní zase tl. NETFLIX (které u dosavadního není vůbec).
A moc bych za to nedal, že i jejich vysílací kódy budou (téměř, až na ty rozdílné /méně používané/ tl.) shodné, a tak bych mohl ovládat obě telky oběma VDO navzájem (tak jak jsem to měl v minulosti, když jsem měl v OP Saloru a v JK Oravan LUX (později pak jak v OP, tak v JK OVP-éčka - které je v JK dodnes) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2018, 9:24    Předmět: Citovat

Nedávno jsem koupil Toshiba 32L3763DG a zatím spokojenost
na DO má tlačítko co karuselově přepíná formáty Auto, 14:9, 14:9Zoom, 4:3, kino, titulky (podle jejich pojmenování)

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2018, 9:45    Předmět: Citovat

dobrman napsal(a):
Nedávno jsem koupil Toshiba 32L3763DG a zatím spokojenost
na DO má tlačítko co karuselově přepíná formáty Auto, 14:9, 14:9Zoom, 4:3, kino, titulky (podle jejich pojmenování)

Ano, právě tímto způsobem funguje u Panasonica to tl. ASPECT (anebo se jím jen otevře "Menu ASPECT", a šipkami UP, či DOWN se najede na patřičný formát a potvrdí OK).
Dříve, když se jiné formáty než jen 4:3 a 16:9 nepoužívaly, to bylo jednodušší - tímto tl. se jen střídavě volily pouze tyto 2 formáty (jediným stiskem tl. ses tak dostal na požadovaný formát) Rolling Eyes

Když už jsem se výše zmiňoval o f-ci HDMI-CEC, tak právě k této problematice vyšel obsáhlý článek:
SPOLEČNÉ OVLÁDÁNÍ SET-TOP BOXU A TELEVIZE PŘES HDMI (CEC)? SLIBOVALO MNOHÉ, NABÍZÍ VŠAK MÁLO Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2018, 14:12    Předmět: Citovat

to KOKUN napsal:
Když už jsem se výše zmiňoval o f-ci HDMI-CEC, tak právě k této problematice vyšel obsáhlý článek:
SPOLEČNÉ OVLÁDÁNÍ SET-TOP BOXU A TELEVIZE PŘES HDMI (CEC)? SLIBOVALO MNOHÉ, NABÍZÍ VŠAK MÁLO
U mé sestavy TV SHARP LC-52LE700E a HD satelitní přijímač GC 7075C COMBOi se mi neprojevuje při výpadku sítě ten problém,který popisuješ v diskuzi v tomto článku.Doposud vše funguje k naprosté mé spokojenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2018, 13:24    Předmět: Citovat

Panasonic TX-40FS503E už je doma, první dojmy jsou dobré. Tuner je citlivý. Má to IPS LCD panel.
Konektorová výbava není moc bohatá, ale asi tam je všecko, co by člověk mohl potřebovat. Není tam SCART, S-video, DVI ani D-SUB. Ale je rok 2018 a tyhle historické konektory už mizí v propadlišti dějin. Hodil by se slot na SD karty, u starších Panasoniců (cca 2013) byl! Sluchátkový výstup je nezávisle regulovaný a neodpojuje reproduktory.
Nahrávat lze pouze na HDD, co má aspoň 160GB, časem to vyzkouším.
Funguje běžná USB myš i klávesnice.
Při vypnutí televizoru tlačítkem zezadu se tento uvede do hlubokého spánku, takže už nereaguje na dálkový ovladač a červená ledka zhasne. Někoho to může překvapit. V tištěném návodu jsem to nenašel.
USB zdířky jsou zbytečně utopené. Internetové funkce jsou možná pomalejší, než by mohly být. Kdo má o ně vážný zájem, tak by možná měl dát přednost televizorům Samsung, ale kdoví, jaké nevýhody zase mají.
Mnoho z nich má místo tlačítek nějaký debi1ní joystick, který je na h0vn0 a v obchodě mě hrozně sr4l. I u LG jsem to viděl. Jak moc je to rozšířené, nevím. Panasonic má normálně tlačítka zezadu.

kokun:
citace:
Nwm jak je to u dnešních modelů Panasonic, ale všem starším se dá vytknout ještě jedna (ne)ctnost - a to, že "někdo chytrý u Panasoniců" prosadil a preferuje "vždy plnou obrazovku" - tzn., že když je vysílaný program třeba z archivu (ve starém formátu 4:3), tak po přepnutí na předvolbu (s tímto programem) je obraz "rozplácnutý" přes celou obrazovku
- tedy do (nepřirozeného) formátu 16:9!

Tento problém jsem nepozoroval. Aspect ratio mám nastaven jako automatický a funguje to dobře. Navíc většina stanic už nyní vysílá ve formátu 16:9, televizory s formátem 4:3 vyšly z módy tak před deseti lety...

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8820
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2018, 20:18    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):

kokun:
citace:
Nwm jak je to u dnešních modelů Panasonic, ale všem starším se dá vytknout ještě jedna (ne)ctnost - a to, že "někdo chytrý u Panasoniců" prosadil a preferuje "vždy plnou obrazovku" - tzn., že když je vysílaný program třeba z archivu (ve starém formátu 4:3), tak po přepnutí na předvolbu (s tímto programem) je obraz "rozplácnutý" přes celou obrazovku
- tedy do (nepřirozeného) formátu 16:9!

Tento problém jsem nepozoroval. Aspect ratio mám nastaven jako automatický a funguje to dobře. Navíc většina stanic už nyní vysílá ve formátu 16:9, televizory s formátem 4:3 vyšly z módy tak před deseti lety...

No tak to je jedině dobře - možná se už někdo "u těch Panasoniců chytil za nos" a uznali, že je to blbost. Ono - za krátko (až skončí DVB-T úplně - tedy po r. 2020) to už bude "putna" - v DVB-T2 (při HD rozlišení) se to už nijak neprojeví.
Tady se ale jedná o to, že archivní vysílání (ve formátu 4:3) tady ještě nějaký čas bude - to není o "rozměru obrazovky".

Jinak dík za postřehy k tomuto modelu. Jak už jsem psal, poohlížím se po něčem "chytřejším" do JK a Panasonic TX-32FS503E je v podstatě dtto, pouze s menší obrazovkou (přesněji: panelem).
Pokud najdeš u tohoto modelu ještě příp. něco negativního, tak napiš - než se definitivně rozhodnu ho koupit. Ale jak jsem psal už výše, zn. Panasonic u mně "stojí na nejvyšších příčkách" Wink

Tento model má (na rozdíl od mého 5 let starého) navíc i tuner DVB-S/S2 - což bych asi i občas využíval.
K mému staršímu "panákovi" mám připojen sat-receiver s CAM na DigiTV. Mohl bych jej pouze občas strčit i přímo do této telky, když by byl tvp náhodou v OP "obsazený" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2018, 21:08    Předmět: Citovat

Panasonic TX-32FS503E má bohužel pouze HD ready rozlišení. To bylo trapné už v roce 2011. https://www.panasonic.com/cz/consumer/ploche-televizory/led-a-lcd-televizory/tx-32fs503e.specs.html
citace:
Rozlišení panelu 1,366 (W) x 768 (H)

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne srpen 26 2018, 21:11    Předmět: Citovat

citace:
Pokud najdeš u tohoto modelu ještě příp. něco negativního, tak napiš

Já se moc v televizorech nevyznám. Nemám přehled o ostatních značkách a o jejich způsobu ovládání.
Někomu může vadit, že SLEEP, tedy časovač vypnutí je utopený hlouběji v menu.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7907
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út září 04 2018, 0:09    Předmět: Citovat

Takhle vypadal pořádný televizor v roce 2002. https://docs.sony.com/release/specs/KV40XBR800spec.pdf
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1345
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: út září 04 2018, 12:47    Předmět: Citovat

A bylo třeba 4 chlapů aby ho odnesli. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dominic



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 291
Bydliště: Martin

PříspěvekZaslal: pá září 14 2018, 20:01    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Takhle vypadal pořádný televizor v roce 2002. https://docs.sony.com/release/specs/KV40XBR800spec.pdf

A takto v roku 2008 https://www.alza.sk/plazmova-televize-samsung-ps42c96hd-d74595.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá září 14 2018, 21:15    Předmět: Citovat

citace:
Takhle vypadal pořádný televizor v roce 2002.

Nyní i ve vašem sběrném dvoře Smile

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 47, 48, 49  Další
Strana 37 z 49

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund