Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit televizi ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 16:29    Předmět: Citovat

i kdyby LED žrala 20W tak mě osobně to nezajimá!!!!! nebudu se dívat na mazanici a nepřirozené barvy!
Lidi chodí do hospody, chlastají, kouří a hrajou automaty!! To nevadí ale par kaček za elektřinu je proně moc?
Technologicky už není možné u LCD s LED podsvícením snížit jmen, spotřebu
hold 40" LED TV má spotřebu max 140W

zato u plazmy se od nového modelu sniží spotřeba o 20%
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Carel



Založen: Nov 16, 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: Šumava

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 17:21    Předmět: Citovat

Koukám,že tě můj příspěvek nějak vzal.Také nejsem příznivec "placek".Jsem bohužel ze "staré školy" a nějak se nerad loučím s CRTečkami.Mám stále Grundika CUC5361,hromadu ND k němu,takže je v ohrožení jen tube,která se bude v budoucnu blbě shánět.Ale lidé teď houfně CRT vyhazují,když se objeví sebemenší porucha,tak jen radím,co jsem někde přečetl. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 17:24    Předmět: Citovat

fero7 napsal(a):
Ja doporucujem min. 37", co cca odpoveda 55cm CTR (C445), ale kludne aj 42".

Docela by mě zajímalo, jak jsi k tomu porovnání došel. Asi se v něčem pletu, ale nesedí mi to. Zkus mi nastínit nějakým propočtem jak ti to tak vyšlo.


Jak jsem si to tady teď pročetl, tak se cítím úplně trapně, že bych nechtěl obrazovku větší než 32" a tím i tedy jen to blbé LCD, protože plasma není schopna být vyrobena v rozměrech do mé obývákové stěny. Taky se divím, že všichni u počítačů používají jen ty "moderní" LCD monitory, když by mohli používat velkou plazmu. Wink
Jinak zpět k dotazu, který zněl o výběru dvou 26" LCD TV. Pokud je prostě vázán z určitých důvodů rozměrem 26", tak bych doporučil spíše tu verzi 4000. Nakonec hodně lidí si taky místo osobáků nekupuje autobusy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
voodoo400



Založen: Dec 23, 2009
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 17:35    Předmět: Citovat

mam 40" LCD, podsvietenie edgeLED, po vybaleni z krabice obraz hrozny: oranzove tvare, studene farby, cierna bola do zelena, clouding. Po nastaveni farieb, kontrasu, jasu, podsvietenia, 10 pasmoveho vyvazenia bielej vypnutia vacsiny vylepsovani obrazu s farbami a obrazom som spokojny. Clouding tam stale je, ale pri filmoch nerusi. Priemerna spotreba je 65W, merane strasilmetrom.

Co sa tyka pozorovacej vzdialenosti tak mne vyhovuje pre 40" a SD obraz 2.7metra pre HD 2 metre a pre full HD kludne 1.4 metra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne únor 06 2011, 19:23    Předmět: Citovat

kozoka napsal(a):
i kdyby LED žrala 20W tak mě osobně to nezajimá!!!!! nebudu se dívat na mazanici a nepřirozené barvy!

Neviem ako je natom LEDlcd na mojom notebooku je to hnus tie farby aj uhly, ale doma mame 32" panasonic PDP asi 4 roky staru a ma to HD Ready rozlisenie, a kupil som po dlhom zvazovani a vybere novu TV 42" LCD, panel S-IPS, 2ms odozva, EEFL podsvietenie a subjektivny dojem mna, clenov rodiny a ludi co mali moznost to vidiet tak kazdy uz po par minutach povie ze na tej LCD TV je obraz jednoznacne mnohonasobne krajsi a na obe telky je pripojeny skylink HD a aktualne ked su zimne sporty a eurosport HD to tlaci v native HD tak ta LG je bezkonkurencna a panasonic sa absolutne nechyta, jediny rozdiel je viditelny v analogu, pri analogovom prijme ma kvalitnejsi obraz ta 32" plazma nakolko na tej LCD to je ozaj zrnita a navyrazna mazanica ovsem ten kdo si kupi full HD LCDcko aby natom pustal analog nech sa laskavo nestazuje a nech si najprv zvazi priority .

Ja ked som vyberal novu TV tak aj som bol rozhodnuty pre plazmu ale po zisteni ze jediny vyhovujuci model od Panasonicu nemal anilen D-SUB tak som riesil problematiku LCD panelov kde mi jednoznacne najkvalitnejsie vychadzal IPS s EEFL podsvietenim - uhly porovnatelne s PDP panelom tej sucasnej panasonic, farby taktiez - ziadne neprirodzene mazanice sa nekonaju .

Len ta LCD telka aj bola z inej cenovej kategorie (1200€), bohuzial v dobe kupy este len zacinali neoPDP a 42" mali v ponuke za cca. 1400€ no vzhladom k vybavenosti a parametrom toho LCDcka vyhrala tato moznost .
Kazdopadne uz do vecsieho LCD rozhodne nepojdem, ked nieco viac ako 42" tak potom 50" PDP prip. viacej .
Nehadzal by som vsetky LCD na jednu kopu lebo rovnako ako sa najdu aj nekvalitne plazmy tak su aj nekvalitne LCDcka, len clovek by sa nahladal aby nasiel cloveka ktory da za telku 1200€ ked rovnaku 42" fullHD ponukal samsung za 750€ ze -- akurat s TN a CCFL a 5ms .... tak to urcite ne TNko na 42" pri tych mizernych uhloch si doma ani nechcem predstavit ze si k tomu lahnem na gauc a horna polovica bude tmava a spodna polovica obrazu seda ... ale tuto problematiku riesilo a uspesne vyriesila IPS technologia .Mozem potvrdit ba dokonca podla môjho nazoru su uhly na tom LCDcku lepsie ako na tej PDP panasonic nakolko pri pohlade zboku sa mi uz od tej panasonic odraza svetlo (leskly povrch panela) kdezto z matneho LCD sa mi nic neodraza a farby si zachovavaju svoje vlastnosti aj vo vecsom uhle .

A to je dalsia vec co je na zvazenie - leskly povrch PDP panelov, chodte do nejakej elektro predajne , vypnite tu TV a zvazte si ako sa odraza okolite svetlo a predmety od matneho LCDcka a od lesklej PDP, nakolko TV nesledujem len v noci a je umiestnena oproti oknu tak je toto dalsi faktor ktory treba brat do uvahy - a s tymto som mal vlastne stale problemy pri tej panasonic 32" PDP kde sa neustale odrazali aj len zbytky svetla prenikajuce cez zaluzie a mozem len potvrdit ze pri LCD je tento problem nepostrehnutelny - netvrdim ze eliminovany nakolko vidiet to tam je, no rozhodne sa to uz neodraza a nerusi to pri sledovani filmu .
Tak miesto toho ako tu budete ospevovat PDPcka sa treba nadsebou aj zamysliet ze ked niekdo chce 26" LCDcko tak je zbytocne napisat XY prispevkov otom ako je plazma lepsia ... kedze aj pri maximalnom usili si on tu plazmu vo velkosti 26" alebo 32" v dnesnej dobe asi len tazko kupi .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po únor 07 2011, 14:04    Předmět: Citovat

porovnávat 4 roky starou plazmu s novým lcd..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po únor 07 2011, 15:47    Předmět: Citovat

Som rád, že niekto potvrdil, čo som sem písal už dva krát. Plazma má výhodu na tmavých scénach, inak v tom veľký rozdiel nie je.
Neviete niekto, v akých cenách sa pohybujú LCD-čka s funkciou local dimming?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: po únor 07 2011, 17:53    Předmět: Citovat

kozoka napsal(a):
porovnávat 4 roky starou plazmu s novým lcd..

Podla ludi tu na fore ma a vzdy mala plazma taky dokonaly obraz ze tam uz niet co vylepsovat - tak co sa ti nepaci ze to porovnavam .
A nepisem tu ze ma zly obraz skorej sa mi jedna o to ze aj LCD technologia ma svoje uplatnenie a nielen tlacit vsade a vsetkym plazmy .
A aj LCD televizor dosahuje kvalit PDPcka, mozno nie toho najlepsieho ale dosahuje, tak pisat neustale dookola v style ze LCD je shit ber plazmu mi nepride zrovna mudre ...
Len co sa toho tyka tak aby LCD TV dosiahla kvalit plazmy tak si pri tom LCDcku treba priplatit ... jasne ze sa nebude dat zrovnavat plazma za 500€ s LCD za 500€ v 42" palcoch,

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út únor 08 2011, 2:18    Předmět: Citovat

tak jistě.. maš doma LCD tak nebudeš tuto technologii shazovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 08 2011, 10:56    Předmět: Citovat

Ano, tak mi to připadá celé vlákno. Každý, co má doma plazmu, tak ji chválí a nebude ji pŕece shazovat. Wink

Já bych si dovolil rozdělovat napřed podle velikosti (32" a méně LCD, nad 32" plazmu) a potom podle výrobce. Není totiž pravda, že 42" plazma od jakéhokoliv výrobce je to nejlepší.
Pokud chce někdo rozměr 26" ze svých soukromých důvodů, tak je hloupé mu furt nutit plazmu, protože ta je aspoň 42". To by si ji tam mohl ohnout nebo přestřihnout a mít dvě. Wink
No a nakonec, i u LCD 26" bude muset vybírat nejen mezi výrobci, ale i jednotlivé kategorie podle ceny nebo kvality a to už si asi vybral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: čt únor 17 2011, 20:58    Předmět: Citovat

výpočet pozorovací vzdálenosti a uhlopříčky televize

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229341535

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
voodoo400



Založen: Dec 23, 2009
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 20:57    Předmět: Citovat

ten vypocet pocita s rozlisenim ludskeho oka 1minuta. Pri uhlopriecke 40" a rozliseni 576p vychadza vzdialenost 4,3m. To sa mi z realnych skusenosti zda dost daleko. Problem asi bude, ze ten vypocet pocita s rozlisenim obrazovky 576, ale dnesne obrazovky-displeje TV mavaju 720-1080 a ten rozdiel sa dopocitava v TV pripadne v STB a tym sa obraz/raster trosku zlepsi. A toto ten vypocet nezohladnuje.
Alebo moje oci tiez uz nie su najlepsie, tak mi vyhovuju mensie vzdielenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá únor 18 2011, 23:29    Předmět: Citovat

Možná, že ta tabulka pozorovacích vzdáleností v závislosti na uhlopříčce a rozlišení už je. Jestli ano, tak se omlouvám, ale nedohledal jsem to. Podle mé zkušenosti to celkem odpovídá. U té vzdálenosti jde i o to, co člověk dokáže vidět takříkajíc na jeden záběr. Aby nemusel hlavou pohybovat jako na tenisu. Laughing


tabulka.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tabulka.jpg
 Velikost:  32.23 kB
 Staženo:  197 krát


_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so únor 19 2011, 21:02    Předmět: Citovat

voodoo400 napsal(a):
..... Problem asi bude, ze ten vypocet pocita s rozlisenim obrazovky 576, ale dnesne obrazovky-displeje TV mavaju 720-1080 a ten rozdiel sa dopocitava v TV pripadne v STB a tym sa obraz/raster trosku zlepsi. ...
V tom výpočtu si můžeš rozlišení obrazovky zvolit.
(ale ani netvrdím, že ty výpočty jsou přesné)

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: ne únor 20 2011, 12:42    Předmět: Citovat

Po prečistení vlákien si dovolím z vlákna "kúpa TV - poradiť typ"
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=42530&postdays=0&postorder=asc&start=0

pokračovať tu.

Vďaka za konkrétne typy 42":
LCD http://www.mall.sk/lcd-televizory-400-700-eur/lg-42ld420
Plazma http://www.mall.sk/plazmove-televizory-znacky/panasonic-viera-tx-p42c3e

Dúfam že pozorovací uhol je ok z postele (prioritne využívaný) a aj za pochodu okolo telky, prípadne uvidia tam niečo aj z 45stupňov bočnej kuchyne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Další
Strana 2 z 49

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund